f !1S manifestaties: Laaistè berichten AGENDA. R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Dinsdag 30 Nov.: 8 uur Cursus Leerlingen- Machinist „St. Raphael". «Vccusdag L Dec.: kwart voor 8 uur Ontw.- cursus»Jongeliugsvcrecn. „St. .loze*". 'rijdag 3 Dec.: half 8 Bestuur Metaalbe werkers. Calerdag 4 Dec.: 5—6 uur Conlribuliebcla- ling Bouw vakarbeiders. 5—6 uur Zitting Spaarbank 6—7 uur afdracht van gelden aan de fecst- scoramissie. 7 uur Zitting Winterzo rg. 6—7 uur Zitting Bibliotheek tol afhalen van boeken. 7—8 uur Bureau van Advies. 8—!) uur Opgaat voor lid Wed.-stcuu B. K. Centrale Ziekenkas, alsook voor R. K. Co- cperatieve I.tvensvcra. „Concordia,". VERGOEDING WEGENS KOST WINNERSCHAP. De Burgemeester van Alkmaar brengt liierbb ter algemeens kennis, dat na 30 November 1920 het volgende geldt nopens het toekennen van kostwinners vergoedingen. Kostwinnersvergoeding. 1. Kostwinnersvergoeding mag. slechts worden toegekend, indien ten gevolge -au het verblijf onder de wapenen of ui werkelijken dienst van den kostwin ner voldoende middelen tot levenson derhoud ontbreken of zouden komen te ontbreken aan zijn gezin of aan dat, waartoe hit behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, dan we! aan personen, die hem in den eersten of den tweeden graad van bloed- of aanver wantschap bestaan. 2. Kostwinnersvergoeding mag zoo lang de duur der heerschende buitenge wone omstandigheden nog niet is geëin digd. niet meer bedragen dan drie gul den per dag. Na het einde van vermelde omstandigheden mag de*vergoeding behoudens het vermelde onder 3 .niet meer bedragen dan: a. een gulden vijf en zeventig cent per dag ten aanzien van den ingelijfde bii de militie; b. twee gulden vijftig cent per dag ten aanzien van den dienstplichtige bii de landweer; c. drie gulden per dag ten aanzien van den dienstplichtige of den vrijwilli ger. die behoort tot den landstorm. 3. Ten aanzien van de ingelüfden bij de militie en van de dienstplichtigen bii de landweer, voor wier verblijf in werkelijken dienst tot op den dag na dien, waarop de duur der héérschèn- de buitengewone omstandigheden ein digt. .vergoeding .wegens kostwinner schap wordt genóten tot een hooger bedrag ,dan een gulden vijf en zeven tig pent per dag voor zooveel betreft eèn ingelijfde bii de militie, of tot een hooger bedrag dan twee gulden vijftig cent per dag voor zooveel betreft een dienstplichtige bij de landweer, kan het genot van dit hoogere vergoedingsbe drag worden bestendigd tot aan het tijdstip. waarop hun bedoeld verblijf in werkelijken dienst eindigt. De aandacht van belanghebbenden wordt voorts gevestigd op. het volgende A. Bestendiging van vergoeding. a. Degenen, die op 30 November '20 reeds in het genot zijn van vergoeding wegens verplicht verblijf in werkelijken dienst van een tot de militie te land,, tot de zeemilitie of tot de landweer behoorenden dienstplichtigen kostwin ner. .wiens verplicht verblijf onder de wapenen alsdan nog niet eindigt, blip ven ter zake van het voortgezet ver- Wicht verblijf in werkelijken dienst in het genot der vergoeding bestendigd, voor zoover daarin niet nader wijzi ging wordt gebracht. b. De Vergoeding wordt ten aanzien van den militieplichtige tijdens het voort gezet verblijf in werkelijken dienst, on der a bedoeld, uitbetaald: indien bii tot de militie te land be hoort: door de zorg van de administratie van het korps, waartoe de militieplich tige behoort; de uitbetaling geschiedt alsdan aan belanghebbenden recht streeks door de zorg van die admini- nistratie. zoo belanghebbenden buitens lands of in een garnizoensplaats wonen, en door tusschenkomst van den Bur gemeester der gemeente, waar belang hebbenden wonen, zoo deze gemeente geen garnizoensplaats is: indien hii tot de zeemilitie behoort: door de zorg van den Commandant der Marine te Willemsoord en wel door tusschenkomst van den Burgemeester der gemeente, waar belanghebbenden wonenzoo belanghebbenden echter buitenslands wonen, geschiedt de uit betaling aan hen rechtstreeks door de zorg van genoemden commandant. c. Belanghebbenden behoeven niet een aanvraag in te dienen om tijdens het onder a bedoelde voortgezet verplicht verblijf in werkelijken dienst in Het ge not der door ben genoten vergoeding te blijven. B. Nadere toekenning^ van vergoeding. a. Om vergoeding te kunnen verkrij gen ten aanzien van een dienstplich tigen kostwinner, die eerst na 30 No vember 1920 veiplicht in werkelijken dienst opkomt of terugkeert, moeten belanghebbenden een daartoe strekken de aanvraag inzenden. Dit moet eveneens geschieden ter za ke van het na 30 November 1920 voort gezet verplicht verblijf onder de wa penen vaneen reeds op .dien datum in werkelijken dienst zijnden dienstplich tige. .te wiens aanzien echter tot op genoemden datum nog, geen yergo-e- cóng wefd rgenoten. b. De aanvraag moet worden inge diend: zoo de dienstplichtige kostwinner is voor eigen gezin: door zijn echtgenoote zoo hii kostwinner is voor het gezin, waartoe hii behoort of waarin hii als pleegkind is opgenomen: door het hoofd van dat gezin zoo zich geen van beide genoemde gevallen voordoet, doch hii kostwinner is voor personen, die hem in den eer sten of den tweeden graad van bloed of aanverwantschap bestaandoor die personen. indien de echtgenoote van den dienst plichtige is overleden of degene, die de aanvraag om vergoeding zou moe ten indienen, wegens bijzondere rede nen niet in staat is om zelf over toege kende vergoeding te beschikken of ge acht moet worden daartoe niet in staat te ziin. moet de indiening van de aan vraag ten behoeve van het gezin of van den persoon, waaraan of aan wie vergoeding zou worden toegekend, ge schieden door dengene, die in aanmer king kan komen voor het in ontvangst nemen der vergoeding en daartoe be reid zal zijn. c. De onder a bedoelde aanvraag moet door den dienstplichtige, zoo hii hier toe niet buiten staat is, worden mede- onderteekend als blijk van instemming merhet verzoek. d. De onder a bedoelde aanvraag moet worden gericht, aan den Minister van Oorlog, zoo ze betreft een tot de militie te land behoorenden of daar aan toegewezen dienstplichtige. ,en aan den Minister van Marine, zoo ze be treft een tot de. zeemacht behooren den of daaraan toegewezen dienstplich tige. e. Behoort de dienstplichtige tot de landweer, dan moet de aanvraag niet rechtstreeks aan den Minister van Oor log worden toegezonden, doch moet ze worden ingediend dcor tusschen komst van den Burgemeester der ge meente van inwoning van hen, die de aanvraag .doen, of, ingeval dezen bui tenslands verblijf houden, door tus schenkomst van den Burgemeester dei gemeente, waar de dienstplichtige staat ingeschreven in het verioigangersregis- ter der landweer. f In het verzoek om vergoe^jng jnoe- ten o.a. worden vermeld: net nauwkeurig adres van den ver zoeker indien verzoeker in Duitschland of België gevestigd is: de rang en de standplaats van den Nederlandschen eonsulairen ambtenaar, binnen wiens ressort die plaats van vestiging is ge legen de naam en d'e voornamen van den dienstplichtige Voorts: zoo hij is toegewezen aan de militie te land: de gemeente, voot welke hii voor de militie is ingeschre ven het korps en korpsonderdeel, waar voor hif is bestemd dan wel waartoe hii behoort: zijn stamboeknummer en zijn contrö- lemimmer. zoo hem deze nummers be kend kunnen zijn; zoo hij is toegewezen aan de zee militie: de gemeente, voor welke hii yoor de militie is ingeschreven; zoo hii .behoort tot de landweerde gen; ken te. waar hit staat ingeschreven in het verlofgangersregister van de landweer; het wapen of dienstvak, het landweer- onderdeel en de compagnie, waartoe hii behoort; zijn contrölenumnier. C. Vergoeding wegens verblijf in werkelijken dienst van vrij willigers bij den landstorm. Kostwinnersvergoeding wordt niet toe gekend ten aanzien van vrijwillig ver blijf in werkelijken dienst na 30 No vember 1920 van dienstplichtigen. De mogelijkheid bestaat echter, dat bii Koninklijk besluit de gelegenheid wordt geopend om kestwinnet svergoe- ding te mogen toekennen aan verwan ten van personen, die in het tijdvak van 1 December 1920 tot den datum, waarop de duur der.heerschende bui tengewone omstandigheden zal eindi gen. na verblijf in werkelijken dienst als dienstplichtige bij de militie, de land weer of den landstorm hun verblijf on der de wapenen voortzetten als vrij williger bij den landstorm. Mocht zoodanig besluit tot stand ko men, dan zai de wijze, waarop de ver goeding ten aanzien van die vrijwil ligers moet worden aangevraagd, als ook de wijze van uitbetaling dezer ver goeding. nader worden geregeld. ALCMARiA VICTR1X—Z. F. C. 0—0. T bii liefdadigheidsconcerten, op de Volks De traditie.i«_nog niet gebroken: weer concerten, bii uitvoeringen van zang- is het Z. F. C. niet mogen gelukken Aicrnam op eigen terrein te kloppen. De schrik, die de Z. F. C.-menschen bevangt bij het hooren van den naam Aldtnaria is voor hen maar weer al te gegrond geble ken: een kostbaar puntje, zoo nood'ig voor hun kampioenschap is in Allernaar gebléven. Zou het gaan als verleden jaar, toen onze stadgenooten hun óók voor een goed deel de kans op het e e rste-klass ersch ap bena men? Hoe het ook zij, jTicmaria mag dankbaar zijn, dat het zo.o gegaan is, want o.ok voor onze jongens is elk puntje meer dan geld waard. Óver 't geheel genomen geeft 't gelijke spel vrijwel de krachtsverhouding dér beide elftallen weer. Tegenover pe riodes. dat Z.F.C. overmachtig was, ston den ook momenten, dit de bal onophou delijk om en bij 'net Zaandaimsche doe! was. Alcmarla wint den toss en kiest met den winti in den rug ie spelen. Ongewoon vurig zir.ten de witte jongens dadelijk op de bal en tie Z. F C.-doehnan moet reeds eenige keoren optreden. Dan herstelleh zich de rood-witten en nu krijgt Bosman werk. Zoo golft het spel geruimen li id heen en weer. Nauwelijks heeft Bos man door juist pp tijd uit te loop-en schitte rend gered, of Reitsma en z'n mannen zitten al weer bij 't Z. F. C.-d-oel. Bij een dezer doorbraken passeert Reitsma de ge- heele achterhoede, en staat alleen nog voor den keeper. Helaas vliegt de knoert eenige meters hoog o-ver. „Dè kans van den dag", verzekerde ons een zevenjarige AIcmaria enthousiast op de tribune. Zoo gaat hel tot de rust door. zonder dat een der partijen er in kan slagen het net te vinden. De postduiven die de loverwinningsberichten n. Zaandam moesten „vleugelen", kunnen dan ook nog geen goede tijding meenemen. Na rust speelt AIcmaria tegen wind. Het lijkt dan de eerste tien minuten een ramp ie zullen werden. Gelukkig herstelt zich dan de midd-enlinie en er komt opluchting, ja zelfs de voorhoede kan weer aan 't werk gaan. Verschillende m ole aanvallen wor den ondernomen, bij een daarvan mist Pee mom de tweede kans van den dag. Doei: ook Z. F. C. zit niet stil. De hardwer kende vleugels zorgen voor mooi open sp-ei, en zeker een keer of tien wordt uit d.; verte Bosman bekogeld. Vergeefscho moei te, hij retourneert alles. Eenige corners, een hands vlak bij doei, alles wordt wegge werkt. Onder de grootste spanning nadert zoo het einde en als eindelijk tot velèr op luchting de scheidsrechter het eindsignaal fluit, heeft jan niet eenmaal de trappen van liet torentje behoeven op te klimmen' om het cijferbord te veranderen. AIcmaria heeft een z-waren wedstrijd ge had, en heeft door haar taai volhardend spel geheel den indruk van de ongelukkige ver- tooiiing verleden week in Hocrn uitge- wischt. Ais er van een ster gesproken mag wor den is het zonder twijfel Bosman. Zijn werken alleen is een gang naar 't veld waard. De achterhoede stond hem dapper bij, terwijl de middenliaie dikwijls goede momenten had. Piet v. d.' Horst heeft ge zwoegd als een paard. De voorhoede had -Term als invaller vo-o-r NijVuan. Zoo voor de eerste keer deed deze speler wei eens aardig werk De óverigen hebben liun best gedaan en dat zegt veel. Z. F. C. heeft een uiterst snel, goed samenspelend elftal, mei een so-iede ach terhoede en gevaarlijke vleugelspelers. Dc voorhoede schiet veel, maar dikwijls uit de verte De scheidsrechter leidde tot aller vol doening. Als bijzonderheid in; g wel vermeld wor den dat Z. F. C. een g.ensreciite-r had, die strikt onpartijdig was: hij apelleerde zelfs voor overtredingen van z'n eigen inen- sciien. Een witte raaf! De stand van de 2e klasse A is niu: ge-'p. gw. gl. vl. p v;>or-teg. 12 6 5 1 saaus"?" SPORTVERSLAGEN. Wi/ verzoeken den betrokkenen de sportverslagen liefst Zondags nog te posten, zoo-dat ze dan Maandag-morgen vroegtivdig in ons bezit zijn. Tevens dringen wit aan op de grootst mogelijke beknoptheid. Eerst dan kunnen wij voor plaatsing van alle verslagen en uitslagen instaan. Redactie. D. H. V. B. Uitslagen: 1 A. Amsterdam: R.K.A.V. II—V.V.Z.I 2—1 Beverwijk: S.D.O. I—Zwaluwen I 1—1 4 B. Alkmaar: Bl.-Wit I—V.A.F.C. III 05 Alkmaar: V.A.F.C. IV—S. D. O. III3—0 De stand in de afdeeling 1 A is nu: gesp. gw. gl. verl. pl. voor-leg. gem. vere-enigingen enz. Haar frissche, zui ver. klankvolle natuurstem heeft in die 25 jaren menigeen genotvolle oogen- blikken verschaft, en daarom hebben eenige zangvrienden het plan opgevat ter gelegenheid van dezen zilveren ge denkdag met haar en voor haar een concert te geven, in het volle vertrou wen. dat het publiek in groote getale zal opkomen om deze populaire figuur ■in de zangerskringen te huldigen. Od 9 Dec., 's avonds half acht, zai dit concert worden gegeven in de Kapel- kerk. zoodat de viering wel een rus tig, gewijd karakter zal dragen. De kou de is een beletsel om dit concert in de Groote kerk te geven. Dat er veel moois te genieten 2al zijn. blijkt we! uit het feit, dat de me dewerking is verkregen van de heeren: Joh, d. Meer (cellist), Willi Kohier (violist). W. H. Siinge-r (organist) een Gemengd- en een Mannenkvvartet, ter wijl de jubilaresse zelf eenige nummers zal zingen in solo, duet en kwartet. Later komen we nog even op dit be langrijke concert terug. Toegangsprijs enz. zal later bij biljet ten en advertentie in deze courant wor den bekend gemaakt. MAX KLOOS—JULIUS RÖNTGEN. De iieder- en piano-avond (3e Abon nementsconcert der Egmondsche Kunst kring) zai morgen (Dinsdagavond) niet om 8 uur maar om half acht begin nen, zoodat de bezoekers uit Egmon-d, Bergen. Schoor!. Schagen, Hei'o enz. zich niet te haasten hebben naar hun treinen. Het concert zal n.l. dan tegen half tien afgeloopen zijn. 'Ook de ver dere Abonnementsavonden der Egmond sche Kunstkring zullen voortaan om h. 8 uur beginnen. Max Klo-os zal morgenavond liederen zingen van Joh. Brahms. Hugo Wolr, Gustav Mohler. E. Chausson, Claude Debussv en Julius Röntgen. Julius Rönt gen zal behalve de Sonate op. 90 e. kl. t. van Beethoven, zeven van zijn eigen werken spelen: pianostukken uit „Buiten" (enkele jaren geleden te Schoort ontstaan!) nl. Hoilandsch jolijt, Boerinnetje* Boerenkluclit, Maarten Aapjes. Duinvlinders, Maurits Langbeen (Hoerenliedje) en Klompen-fuga. Het gehe-eie programma van den bui tengewoon succesvollen Haagschen Lie- der- en piano-Avond van dit beroemd kunstenaarspaar zal ter uitvoering ko men. Rön g_, n speelt op een mooie Stejnwegvh uge! uit het magazijn P. Th. IJpma. GEBOREN: 26 Nov. ïïubertus z. van Jan Johannes Bur gering en Johanna Ca.tha.rina Petro- nel.a Maria Peereloom. Ge:a,.-dus Huber- tus, z. van Hendrik Nioo-Iaas Cevat en Johanna Jaooba Damsnulier. Johannes. z. van Gerrit Jan Dikkeboqm en Con stance Martina Andensom. 27 Nov. Marie d. van Tteunis Dekker en Antje Bood. 28 Nov. Maria. Johanna d. van Johannes Hamminga en Maria, van den Bosch. Gerar dina Maria, d. van Peter Velthuis en Johanna El.sabeth Ris. Ma,rijtje Magdalena d. van Pieter Bakker en Elisabeth Jansen GETROUWD: 29 Nov. Alexander Joseph Marinus Busohgens en Catharina Johanna Cornelia Larnot. OVERLEDEN: 26 Nov. Ariaam.jo Smit, wed. v. Da- niet Koster 80 jaar. 27 Nov. Jantje Weel wed. v. Willem Selio'ten 84 jaar. 28 Nov. Atida Jaooba. Dionnee gehuwd met Cornells Schipper 68 jaar. 29 Nov. Jantje Blokker wed. van Oornelis Ton 88 j 7 F. C E. D. O. Schoten Hortus Holland ia Burmersteijn Z. V V. AIcmaria Rapiditas Amste! 12 12 11 12 12 11 12 12 12 5- 7 2' 4 0 5 3 2 7 1 11 17 17 15 14 12 12 li 11 8 1 20-10 23—11 .0- 5 15-12 17-15 13- 5 15-12 2—13 16-24 4-20 TENTOONSTtiLLiNü VOOR IJS- EN WINTERSPORT. Naar wij vernemen zijn voor de a.s. in de Harmonie te houden tentoonstel ling voor ijs- en wintersport medailles toegezegd door H. M. de Koningin, Z. K. H. Prins Hendrik, den Commissaris der Kóningin in Noord-Holland, den Bur gemeester van Alkmaar, het gemeentebe stuur van Alkmaar, den Burgemeester van Oudorp, den Alkmaarschen distric.s-v-oor- zitter van den Ijsbond Holland's Noorder kwartier, den Secretaris van dien Bond, het bestuur van dien bond, de Al'kmaarsche IJsclub-, de Burgerijsclub-, „AIcmaria" Ver-' eeni-ging tot bevordering van het vreem delingen verkeer de afd. Alkmaar van de Holl. Mij. van Landbouw, de afdeeling Oudendijk van den Ijsbond en het Ten- toonstelliliigsoo-mite te saimen 40 medailles De Kon. goedkeuring op een te houden verloting v. 3000 loten waarvan 150 prijzen worden beschikbaar gesteld js verkregen zoodat dezei' dagen met den verkoop der loten een aanvang 'kan worden gemaakt. R.K.A.V. 2 V.A.F.C. 1 De Meier 1 V.V.Z 1. S.D.E 1 S.D.O. 1 7 4 5 6 5 5 2 0 12 7- 1 1.70 Zwaluwen 16 0 6 7-5 1.50 6 7-5 1.20 6 9-7 1.00 3 11- 7 0.60 2 3-11 0.40 1 4-12 0.16 INKTSTELLEN, BRIEVENWEGERS, PAPIERMANDEN bii L. FRANKENBERG, LANGESTRAAT 28. 25-JARIG ZANGJUBILEUM VAN MEVR. RU1JGH—KRENS. In de Alkmaarsche zangerswereld is Mevr. Ph. M. Ruijgh-Krens zeker wel een zeer bekende figuur. Hoeveel ma len beeft zii haar buitengewone gaven niet ten dienste van het publiek gesteld Versailles geen uitzicht bestaat'. Het is on-, mogelijk om nieuwe discussies omtrent dit onderwerp te openen. MADRID. 28 Nov. De Manifestaties te- g-éh de duurte duren voort. De politie moest ingrijpen bij een botsing werden vele personen gewond. De strijd tusschen de revolutionnairen en de vrije arbeiders bonden neemt toe. Vele personen werden reeds gearresteerd. Handel en iarkt AMSTERDAM, 2li Nov. De aurdnppelcn- prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen. AMSTERDAM, 29 Nov Vee. 270 vette koeien to kw. f 1.90—2, 2e kw. f 1.651.75, 3e kw. 11.151.45 per K.G.54 melk- en knltkgeien f 55091X1. '21 graskalveren f 100 —160, 2 2nuchl. kalveren 130—45, 236 scha pen f '1075 per stuk592 vette varkens le kw. f 1.85, 2e eu 3e kw. f 1.75—1-.80 per K.G. schoon gewicht. AI,KM AAR, 29 Nov. Op de Veemarkt wa ren heden aangevoerd: 16 koeien en ossen f500750, 1 vet laill f201), 11 nuchtere kal veren 120—10, 45 vette schapen f7082, 318 vette varkens per Ned. pond f 1.50—1.60. ALKMAAR, 27 Nov. Boter. Hoogste ■markt f 1.65, middelmarkt f 1.60^ laagste m. f 1.55, aanvoer 1584 koppen. Eieren f 1920 per J 60 stuks. BROEK OP LAi\ GEN DIJK, 27 Nov. Lan- gedijkei- Groentenveitiiig. Bloeuikool f7—13.10 per 160 st.roode kool f 1.60—3.80, 2e soort f 0.70-1.30, gele kool f 1.20—2.80, 2e soort f 0.00—1.10, witte kool f 1.502.60, uien f5.50 —6.20, losse wortelen 11.-10—2.60, alles per 100 K.G. Aanvoer: 1530 si. bloemkool, 72.175 K.G. roodekool, 17.850 K.G. witte kool, 49.975 K.G. gele kool, 5250 K.G. losse wortelen en 12.850 K.G. uien. NOORU-SGHARWOUDE, 27 Nov. Roode kool 11.20—3.80, gele koot f 1.602.60, Deen- sclic witte kool 12.30— 3.30, nep 199.10, drie lingen t 8.20, uien f 5.306, roode uien f 9, peen f 1.90—2.20, red star f 5.20, alles per 100 K.G.bloemkool 18.20—14.50 per 100 stulcs. WARMENHUlZKN, 27 Nov. Uien f5.80— 15.90, wortelen f2.50, roode kool f 1.30—3.00, gele kool f 1.902.80, Deensche witte kool f2—3 per 100 K.G. BO\ EN'KAR.ScKL (Station), 27 Nov. ,,De Tuinbouw". Blauwe aardappelen f4.35 per baal; 720 baal uien, groote gele f2.80—2.95, kleine gele 12.90 per baal51.300 stuks bloem kool le soort f 9.75—15, 2e soort f 48.25 3e soort f0.90—3.25 jfer 100 stuks; 17.080 K.G. roode kool, 16.500 K.G. gele kool fl.80— 2.10, 13.700 K.G. witte kool t'1.40—2.50 per 100 K.G. HOOGKARSPEL, 27 Nov. „De Eendracht". Aanvoer 6900 stuks bloemkool le soort f 10.70 -*-14.10, 2e soort fjj.700.70 per 100 stnk^; 219 baal groote uien f2.652.90 per l»al. SOIieepst Verwachting: Zwakke tot matige, later wellicht toenemende Zuidelijke tot Zuid- westelijken winti, gedeeltelijk bewolkt wei nig of geen fegen, iets zachter. Zosi onder: 3.59 Zon op-: 7.48. LICHTEN OP. Üe lichten dp- rij Wielen en motorrijtui gen moeten ontstoken zijn van heden avond 4.20 tot morgenochtend 7.18 Op rij- en voertuigen van 4.50 "tot 6.48. STOOMVAARTLIJNEN. SllOOMV. MIJ. NEDERLAND. SUMATRA vertrok 27 Nov. wan Amster dam naar Javar- i JAN PIRTERSZ. OOEN thuisr. vertrok 25 Nov. van Colombo (verb.) KONINGIN DER NEDERLANDEN verb trok 27 Nov. v. Amst. naar Batavia. ORANJE thuisreis vertrok 26 Nov. v. Port Said. PRINS DER NEDERLANDEN uitr. ver trok 25 Nov. van Colombo. PRINSES JULIANA uitr. pass. 24 Nov. Pantellaria. KON. NED. STB. MIJ. COY A arr. 26 Nov. van Amsterdam1 te Lissabon. DANAE vertrok 27 Nov. varP Amster dam naar Gravosd. DIDO vertrok 26 Nov. van Kopenh. naar Amsterdam. ERATO vcr.rok 26 Nov. van Amsterdam naar Kopenhagen. INO vert. 26 No-v. v. Havre n. A'darn, KWAZAN MARU arr. 24 No-v. van Is- ma'.la te Oonstanliuopel. SATURNUS van Ibrail naar Rotterdam' pass. 26 No-v. Gibraltar. STRABO van Amsterdam n. Bordeaux pass. 26 Nov. Dungeness. TELLUS arr. 26 Nov. v. Genuate Livorno. THESEUS van Amsterdam naar San tander p-ase. 26 Nov. Dungeness. KON. HOLL. LLOYD. BRAEANTTA arr. 24 Nov. van Amst te Buenos-Ayres. DE NON-STOP-RIT. NIJMEGEN: De 6cylinder Spijkerwagen legde in het afgeloopen etmaal 880 K.M. af, met een gemiddelde ia-J'At- per uur mg gedaan, die hem want.rou- Om 12 uur hedeizien en tQl 4e gedoemde rook- afgelegd" 1760 K.M:licidul3 Baï* Miine vraag was EEN CRISIS AAI; Klassenhaff, op welken voet DFN HA AO Teigenliik de Sl'(>ermlendant van en de overleden voorman van j' j. ,m .ITie eling Wendt heette de man dat de minister var^.y ven kan worden mt Advertentie/I ,(i een tegenvraag," antwoordde van zaken nog gcILvi dagavond, toen gemeld kon worden, dat ér geen beslissing was genomen. Minister van IJsselsteijn opende heden de Landbouwwinferschool te Hulst en zei o.a. "in zijn rede, dat de politiek voldoende be studeerd is g evv-orden om te weten, dat het Ministerieele leven van dengene, die thans de eer heeft tot u (de aanwezigen) te spre ken, op dit O-ogenblik buitengewoon broos is. Ik stel er prijs op nog in de gelegenheid te zijn hier een bezoek te brengen en deze school te openen. DUITSCHLAND EN AMERIKA. WASHINGTON, 28 Nov. Naar gemefc! wordt, heeft Senator Knox verklaard, dat op een ratificatie van het vredesverdrag vani getlach was eeferleed' na een lang, dagloordig' en sfrtvo1 liiric hna voorzien te zijn 3.11. Sacramenten der he> onze innig geliefde f?1 te en Moeder Urego dat h! Mevrouw fAilacoba Schipper, g-eb. Donnee, in den ouderdom van 68 jaar. Alkmaar, 28 Nov. 1920. C. P. Schipper. Vught. ANHA E, E. M. ScHrppBR. Amsterdam. Marie E. Schipper, Reiigieu.se. Madras. J. P. J. Schipper, Missionaris. Alkmaar. C. P. M. Schipper en Verloofde. Huissen. Ir. Ast. Berk Schipper, Dominikaan.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3