m Binnenlandse!) Nieuws. STAT£N-6ENERAAL. Korte Berichten. 'middelen, die in geval van raoorUceling op grond van de wet legen den woeker, in deze kolonies zullen worden geplaatst voor den duur van één maan.l lol cén jaar, waar zij handen arbeid zullen moeien verrichten in het publiek belang. „Berlingske Tïdende" verneemt over Hcising- fors: de revolutionnairc rechtbank te Sebaslopol publiceert ie het officieele orgaan van de stad de namen van 1057 personen, die zijn terecht gesteld. Onder de lerechlgeslelden zijn 278 boe ren. Een paar dagen later publiceerde het blad een nieuwe lijst van 1202 terechlgestelden. I)e communistische advocaat Lamp uit EIberfeld volgt het voorbeeld van de eten wei gerende Sinn Feinsche gevangenen na. Deze zonderling, die van zich deed spreken tijdens de Maart-onlusten in het Ruhr-gebied, en daar na door zijn optreden als verdediger der be klaagden in het communisten-proces van Weis- sensee, zit reeds twee maanden in voorarrest, verdacht van zich schuldig gemaakt te hebben aan hoogverraad. En sedert eenjge dagen wei gert deze man nu halsstarrig voedsel tot zich to nemen. In de provincie fylendoza zijn bij de aard beving meer dan vierhonderd personen gedood of gewond en verscheidene dorpen verwoest. iï\7\ k.\ uvnTT SAliüüli VZRWAftl SOHAP. Do moiie-Wijk, waarin de meening werd uit gesproken, dat het Nedcrlandsche volk zich maar niet moet verdedigen, als hel door een vreemde mogendheid wordt aangevallen, werd door de socialisten, in de Kamer, voor een Jan Klaassen-molie uitgemaakt. Een deel hunner nam de vlucht, hel „blijvende" (grootste) ge deelte stemde, heel inconsequent van de mannen van „geen man en geen cent," tegen. Maar nu komt een dag later, de Communist Kolthek met een motie, waarin directe afschaf fing van leger en vloot gevraagd wordt, hetgeen op t zelfde neerkomt. Weer slaat een klein deel der Soci's op de vlucht; weer stemmen dc moesten maar nu vóór de motie. Blijkt uit deze grappenmakerij' niet de nauwe verwantschap tusschen dc heeren der S. D. A. P. en Jan Klaassen? Ut SIttiVENDE „TRIBUNE". In een circulaire aan de geabonneerde® op li.et revolutionnair-soeialiS'ttecli dag blad, heft J. C. Ceton, beheerder van dit Semi-Bussische blad, een noodkreet aan: „Be financieele toestand van „de Tri bune" is kritiek.'' Maar propaganda en nieuwe abonnees werven is niet genoeg Gok directe hulp is ncouig. Be minste te genslag... ea Üe krant Jran niet meer ver schijnen." Is de opbrengst der' Russische diaman ten al rv erbruikt en blijft nieuwe toevoer uit? - Het verdwijnen der „Tribune," van.de journalistieke vlakte, zou evenmin als da,t der bolsjewistische moschgroenc „Am sterdammer," een zwaar veriie-s voor de Maatschappij zijn. BE CLASSIFICATIE DER GEMEENTEN EN BE WET OP BE PERSON EETJ') BELASTING. Op de vragen van het Tweede Kamer Ilid Be Jonge betreffende liet brengen van verandering in de klassen-indeeling dor gemeenten volgens de wet op de per son eeie'belasting nceft de minister van hiaanciën geantwoord, dat tengevolge van do gewijzigde economische sKutatie de cllassificatde van de gemeenten volgens de bij de wet op de personeele belasting 1896 beiioorende tabel niet meer juist is. Zooals h,ij reeds eerder in de Tweede Kamer mededeelde, acht de minister het noodig, dat de geh.eele classificatie zoo spoedig mogelijk wordt herzien. Echter acii.t hij ook thans den tijd da,rvoor nog niet gekomen. Hij wijst er hierbij op, dat aan de georeken, die de bestaande classificatie aankleven, reeds in vrij belangrijke mate is tegemoet gekomen, nu hij de jongste herziening der wet feitelijk alle gorneenin- ten twee klassen omhoog zijn gegaan, en bovendien de aftrek voor alle gemeenten met i .35 is verhoogd. Houdt men rekening met het feit, dat de Iconen belangrijk zijn gestegen, dan mag aldus de minister.-worden aan genomen, dat t en gevolge van de laatste wetswijziging vcor de kleine pereeele® relatief eerder minder dan méér belasting moet worden betaald. DE SALARISSEN DER ONDERWIJZERS?"" Thans is het besluit verschenen, waarbij de salarissen der onderwijzers definitief svordren vastgesteld. Het volgende is er aan ontleend: 1. De jaarwedde van den onderwijzer, die. de akte van bekwaamheid bezit, bedoeld in artikel 134 der 'Lager Onderwijswet 1920, bedraagt f 2200, na 1, -2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11, 13 15 17, 19, 21 en 23 dienstjaren te verhoogen tel kens met 100. 2. De jaarwedde van de onderwijzeres, die de akte van bekwaamheid bezit, bedoeld in artikel 135 der Lager Onderwijswet 1920, bedraagt 1600, na 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 11. 13, 15 17, 19, 21 en 23 dienstjaren te verhoogen tel kens met 100. 3. De jaarwedde van den onderwijzer, die niet de akte van bekwaamheid bezit, bedoeld in artikel 134 der Lager Onderwijswet 1920, noch dc akte van bekwaamheid bedoeld in art. 77 onder b d'er wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no 127) bedraagt 1600, na 1, 3, 5, 7, 8, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21 en 23 dienst jaren te verhoogen telkens met 100. 4. De jaarwedde van den onderwijzer, die niet de akle van bekwaamheid bezit, bedoeld in artikel 134 der Lager Onderwijswet 1920, doch in het bezit is van de akte van bekwaam heid, bedoeld in artikel 77 onder b der wet van 17 Augustus 1878 (Staatsblad no. 127), be draagt f 1900, na 1, 2, 3, 4, 5, 0, 7, 8. 9, 11, 13, 15. 17, 19, 21 en 23 dienstjaren, telkens te verhoogen met f .100. t 5. De verhoogingen na 17, 19, 21 en 23 dienstjaren worden echter alleen toegekend aan de mannelijke onderwijzers, die gehuwd zijn of gehuwd zijn geweest, zoomede aan de onder wijzeressen. die gehuwd zijn geweest, zoolang i zij niet zijn hertrouwd, zulks met dien verstan de, dat bij evenlucelen hertrouw de verhoogin gen, die reeds zijn verkregen, blijven toegekend De regeling koml ten slotte hierop neer, dat de maxima van de onderwijzers verhoogd wor den met f 200 en die van hen zonder hoofd- acte met f 300. Voor de acte nuttige handwerken wordt een toelage van f 100 gegeven. KERSTFEEST EN NIEUWJAAR. Trein 2029 Ilaarlem-Zandvoort (Haarlem v. 1.10 n.m.) zal op Zaterdag 25 Dec. 1920 (lsten Kerstdag) en op Zaterdag 1 Januari (Nieuw jaarsdag) ntet loopcn. DE POST OP NIEUWJAARSDAG. Met het oog op den grooten locvloed van poststukken bij de jaarwisseling wordt het pu bliek verzocht brieven, briefkaarten cn gedrukte stukken, als: prentkaarten, naamkaartjes en circulaires, welke men bij voorkeur op 1 Jan. wensclit te doen bestellen, te voorzien van twee schuin snijdende sirepen, gelrokken over de ge- heelc adroszijde, en die stukken reeds op 27, 28 of 29 Dcc. ter post to bezorgen. Zij kunnen dan tijdig voor de bestelling worden gereedgemaakt, blijven lot 1 Jan. op de kantoren van bestem ming bewaard en worden zooveel mogelijk op dien dag in de bestelling opgenomen. Uit onze öost. Be post op Java. Volgens een uit Ned.-Indië ontvangen telegram, "bedroeg het aantal pe&tge vallen op Java in -No vember in Soerabaja 7, Lamongan. 5, Bo- jola.di 1, Semarang 1, Salatiga 76, Ken- da-l 11 IMagelang 83, Temanggoeng 47, Wo- nosobo 359, Batavia 3, aUc met doode- lijkep. afloop. ÏWEEDE KAfïiEB Vergadering van Woensdag 22 December. Staatsbegroolinrj Buitcnl. Zaken. Bij de algemeent beraadslaging is levens aan de orde de molie-VAN RAVESTEIJN, in zake de instructie aan de gedelegeerden voor den Volkenbond in Genève. De VOORZITTER stelt voor den spreektijd te bepalen op een half uur en voor den beer ran Ravesteijn op 45 minuten. De heer VAN RAVESTEIJN (C. P.) komt er tegen op dat alles in het geheim geschiedt en dat de Regcering zelfs over een punt als de instructie der gedelegeerden naar Genève, niets meedeelen wil. Hij wijst er op dat in burgerlij ke bladen ook met kracht wordt opgetreden legen de geheime diplomatie. Nog gevaarlijker is misschien dc schijn-openbaarhcid, die deze Regeering wil betrachten. Volgens velen mag men de vraag nog niet stellen wat do Volkenbond is, omdat deze nog bezig is zich te ontwikkelen. Vervolgens bespreekt hij de positie van Azië, van de genegenheid van China tot het Sovjet- stelsel; daarna het imperialisme van Engeland en het Iersche vraagstuk. Hij wijst er op dat een dergelijk probleem en de Volkenbond in de eerste plaats behandeld had moeten zijn. Maar de Volkenbond mocht er zelfs niet aan raken. Trouwens alle volken die onderworpen zijn aan het Europeeschc kapitalisme, de ge len, zwarten cn andere, zij zijn uitgeschakeld door bet mandatenstelsel dat voor de Volken bond geldt. Volgens het Instituut van den Vol- kenbo- I hadden onze gedelegeerden het Ier sche probleem aan de orde mogen stellen De zatte Hollandschc bourgeoisie begrijpt van de problemen niets. Tenslotte vraagt bij wat dc Volkenbond deed in zake het probleem aller problemen. n.I. Sovjet-Rusland. Die Bond lieeft er zelfs niet aan durven raken. De Volkenbond is z.i. mach teloos gebleken cn dc Ncderlandsche gedele geerden hebben niets gedaan om iets lol stand te brengen. De beer TROELSTRA (S. D. A. P.) is het eens met dc klacht over weinig mededeelzaam heid der Regeering, speciaal wat betreft inlich tingen over de delegatie naar den Volkenbond Niet juist acht spr. dat de Regeering zoo weinig zegt over on*c verhouding tot de Rijn. vaart-commissie. Hij had verwacht dat er thans mededeelin- gen zouden zijn gedaan aan de commissie voor Bnilenlandsclie Zaken. Deze commissie heeft niet beantwoord aan baar doel, voor zoover dit betreft de Kamer te doen medeleven met het builenlandsch beleid. De minister doet nu en dan enkele vertrouwelijke mededeelingen aan de commissie en de commissie wacht daarop, doch een orgaan is deze commissie niet. Het is nu niet mogelijk dat er van de commissie be paalde adviezen uilgaan. Het komt hierop neer, dal enkele leden der Kamer iels nader worden ingelicht. Aaangaande de houding door de Ned. delegatie op den Volkenbond te Genève heeft dc minister een exposé toegezegd, spr. zal dit afwachten. In 't bijzonder wenscht hij echter te spreken over de behandeling van de Armeensche kwestie. Hij betoogt dat de overwinnaars in den wereldoorlog den plicht hadden het arme Ar- mecnsche volk te helpen, op welke wijze dan ook. Zij hebben zich echter van die plicht af gemaakt, ook Nederland. De MINISTER VAN BU1TENLANDSCHE ZA KEN merkt op, dat er nooit een verzoek tot ons gericht is. De heer TROELSTRA zegt dat liet in de bla den heeft gestaan. De MINISTER antwoordt dat het onjuist is. De lieer TROELSTRA wijst er op dal hert be richt in de „Standaard" stond, wat er een groote mate van waarschijnlijkheid aan gaf, de minister had dat bericht moeten tegenspreken. Spr. komt er tegen op, dat de Volkenbond zich van de zaak heeft afgemaakt, toen de ge allieerden zich lot den Bond wendden, dat wekt teleurstelling, welke aan den Volkenbond xal gewroken worden. De vredesverdragen brengen noch rechten noch verplichtingen mede voor de landen, die ze niet hebben geteekend. De Volkenbond kan dan ook vredesverdragen nooit accepteeren, wanneer de Bond geen zeggenschap (krijgt over den inhoud ervan. De heer JUTEN (R.-K.) vraagt de regeering om maatregelen teneinde te verzekeren, dat bij de gezinnen, die voor den landbouw naar Noord-Frankrijk zijn vertrokken, de Nederland- sche taal behouden bluft. f)c keer DE WÜCKERSLOOTH DE WEER- DESTEIJN (R.K.) erkent dat de Volkenbond nog weinig kracht kan ontwikkelen, omdat dc Bond pas in het beginstadium is. De samen stelling en de werking van denBond laten nog te wenschen over. Hoofdtaak van denBond is, het voorkomen van oorlog en het bevorderen van verplichte arbitrage. Spr. vraagt in dit ver band, waarom Duitschland dan niet wordt toe gelaten. Beperking van bewapening is noodzakelijk, hoewel nog niet te verwezenlijken. Nog wijst spr. als voorbeeld op de noodzake lijkheid van de toetreding van Rusland, willen allerlei beschermende maatregelen van de ar beiders en tegen ziekte effect hebben. Nederland moet slechts met zeer groole voor zichtigheid aan den" Volkenbond deelnemen. Zoolang Rusland nog niet is toegetreden kan men van landen als Frankrijk en Engeland niet verwachten, dat zij op bet oogenblik hun be wapening reeds gaan beperken. Verworpen is met 37 tegen 33 stemmen een amendement-Dresselhuij's, tot verhooging van 't subsidie voor de Volksuniversiteiten; aangeno men zonder stemming, de begrooting van on derwijs en met 48 togen 22 stemmen de begroe ting van marine (tegen de sociaal- en vrijzinnig „emocraten, revolutionnaircn, de heer Van de Laar cn dc heer A. P. Staalman.) Besloten werd Vrijdagochtend 10 uur in de afdcclingcn te behandelen het wetsontwerp be treffende de uitzending van troepen naar Wil na. Voortgegaan wordt met de behandeling van Buitenlandsche Zaken. De heer KRUUT (C. P.), dringt aan op het aangaan van betrekkingen met Rusland. De heer DE JONGE (S. D. A. P) bespreekt de Servische kwestie. Hij meent dat onze re geering in zooverre blaam treft dat «ij een Oos tenrijker, die niet eens het vertrouwen der Oos- tenrijksche regeering had, aanstelde tot consul in bet door Oostenrijk onderdrukte Servië. Spr. betoogt dat dc minister niet in alle opzichten juiste inlichtingen heelt gegeven. De heer POELS (R.K.) vraagt steun voor de Nederlanders in het buitenland, die schade ge leden hebben door de handelingen der vreemde mogendheden. De MINISTER zal de opmerking van den heer Juten overwegen. De kwestie dooi den heer Poels besproken is bij regeering in behandeling. De regeering legt geen beletselen in den weg aan het aanknoopen van handelsbetrekkingen m'et Rusland, doch zij kan nog altijd zelf geen betrekkingen aanknoo pen. Wat de Servische kwestie betreft, de heer Rapaport bad tot het uitbreken van het incident de positie die hem geschikt maaule tot consul van ons land. De mededeelingen der regeering zijn juist en zoo volledig mogelijk. Nederland heeft zich lankmoedig en tegemoetkomend ge toond lot hel uiterste. Met openbaring ghat spr. zoover als landsbe lang het toelat. Hij heeft to Geneve gestreden legen de geheime diplomatie die de volken bindt, zonder dal zij het weten. Ten aanzien van de herziening van de Rijn- vaariacte heeft Nederland op twee punten suc ces behaald; dc Regcering is echter nog niet ge heel tevreden, daarotn moet publicatie voorals nog achterwege blij vér» De instructie aan Je delegatie naar Genève kan niet worden me Ingedeeld, omdat geen in structie werd medegegeven. Nader zullen schrif telijke mededeelingen worden gedaan omtrent de werkzaamt.eden onzer delegatie. Ten aanzien van Armenië is de Minister het met den* heer Troelslra eens. Spr. wenscht ook alle landen zoo spoedig mogelijk lot den Volkenbond té zien toegelaten. Hij waarschuwt tegen geringschatting van het te Genève Verrichte i eek. Bo lieer LOHM-vN (C. H.) verklaart dat de Chrinelyk-BBtut Heken. niét kunnen meegaan met instelling van een vaat "ge zantschap bij het Vaticaan. Herstel van het "gezantschap zou strij dig zijn met de nationale instellingen en het recht eter bevolking. Het zou neerko men op herstel van den band tusschen Kerk en Staat, met de Katholieke kerk als oflicieele Kerk. Be heer TRUELBTRA (S. B. A. P.) betoogt dat liet voorstel beteekent een voldoen aan e-ean specifiek katholieken ewnsch en dat de katho.ieken geen aan spraak kunnen maken op de welwillend heid van de S. B. A. P. Hij is met het tijdelijk gezantschap meegegaan omdat 't Vatcaian Nederland in de vredesactie wil de betrlkken door voor te stellen hier onderhandelingen te lopenen. Spr. acht het staatsbe.ang bij een vast gezantschap niet voldoende gemotiveerd. Be heeer VAN BE LAAR (C. Dem.) is er tegen .omdat de Paus geen staatdsii.oofd hoefd is en omdat hij de principieele be zwaren van den heer Lolmian deelt. Be heer Lehman dient een amendement in tot opheffing van liet gezantschap bij h.et Vaticaan. Be heer BRESSELHHUIJS (V; L.) wijst er op d«at het gaat om een vraag van practiische politiek, waarbij rekening ge houden wordt met het feit dat het Vati caan een middelpunt is van wereldpoli tiek. Spr. is overtuigd dat het nut van het gezantschap 'belangrijk is en de kos ten ruim iwiard. Hij zal evenwel om gods dienstige animositeit te ontzien het tijde lijk karakter nog eenige jaren handhaven, daartoe dient hij een motie in. De heer NOLENS (R. K.) ontkent dat het; voorstel een vriendelijkheid zou zijn aan de Katholieke®. Men heeft alleen re kening te hóud-en met de feiten, die zij dat hiet Vaticaan een der voornaamste diplomatieke middelpunt is; dat de Paus ook na 1870 actief en passief gezanti- schapsrecht) uitoefent, dat dit recht alge meen wordt) erkend en dat er meer en meer gebruik van wordt' gemaakt. Nu het bijzonder karakter geheel is vervallen, moet worden bes-list omtrent een vast gezantschap. De heer BEUMER (A.R.) betoogt dat het volkomen in overeenstemming is met het volkerenrecht dat wij een gezant heb ben bij het Vaticaan, en dat protestant- sche beginselen zich daar niet tegen be hoeven te verzetten. Hij beschouwt de zaak van' zuiver practised stapdpuut cn gaat dan met den Minister inede, die een vasten gezant noodig acht. De lieer TREUB (E.B.) betoogt dat het voor hem alleen de vraag is of het Vati caan zoozeer van diplomatieke beteeke- nis is, dat wij daar een vasten gezant moeten hebben. Het zou een miskenning zijn vand e beteekenis dier Kath. Kerk door- die vraag ontkennend te beantwoorden. De heer VAN RAVENSTEYN (C.P.) zal tegen ieder voorstel tot bestendiging van het gezantschap stemmen. De MINISTER betoogt dat hij verplicht was thans te komen met voorstellen om het gezantschap definitief te maken. De redenen voor de tijdelijke zending zijn vervallen. Hij is overtuigd, dat het natio naal belang een vast gezantschap vordert. Trouwens niemand heeft dat rondüit dur ven betwisten. Tegen de motie-Dresselhuijs heeft spr. dezelfde bezwaren als de heer Nolens. Bovendien geeft de motie geen richt- Bsnoer. De stemmingen van amendement, motie en Hoofdstuk III komen Vrijdag na de pauze. Gemengd Nieuw. PROTEST VAN GEDUPEERDE REIZIGERS. Namens 150 reizigers is aan den Minister van Waterstaat het volgende telegram gezonden: Door onnadenkend oplreden van den dienst- doenden stationchef te Roosendaal, die trein 1025 niet 7 minuten liet wachten op aansluiting van trein 1031 van Lage Zwaluwe, werden on geveer 150 reizigers uit Amsterdam, Den Haag en Rotterdam, op hun reis naar Zeeland, voor den gchcelen dag gedupeerd. Deze reizigers pro- lesteeren hiertegen ten sterkste. Een reiziger wijst er in de „N. R. Cl." op, dat de 150 protesleerenden naar Zeeland moesten, maar zich, doordat men den trein uit Roosen daal had laten wachten, genoodzaakt hadden gezien om, na cenige uren 'wachtens in Roosen daal, onvcrrichterzake naar hun woonplaats terug te keeren. ZIJ WAS HET. Dezer dagen werd, zooals we meldden, te Nijmegen een vrouw aangehouden, die zich al daar gevestigd had als particulier verpleegster. Door haar handelingen vestigde zij de aandacht op zich. De politie stelde een onderzoek in en bemerkte, dat de vrouw vermoedelijk onder een valsohen iiaam leefde en zich waarschijnlijk aan oplichting had schuldig gemaakt. Bij de politie rezen ernstige vermoedens, dat men hier weer de hand had gelegd op dc-bekende Annie Pas cal, die jaren geleden z.oo van zich deed spreken door haar brutale oplichtingen. Zij werd later in een krankzinnigengesticht opgesloten, waaruil zij reeds na een jaar wist te ontsnappen. Sedert had men niets meer van haar gehoord. Thans is hij de instructie gebleken, dat men hier inder daad wêer te doen heelt met Annie Pascal. SLUIT DE PORTIEREN. De directie der Spoorwegen heeft per circu laire het volgende bekend gemaakt: Herhaaldelijk wordt geconstateerd, dat bij vertrek van de treinen de portieren der rijtuigen niet voldoende zijn gesloten. Het gevaar, dat hierdoor gedurende den rit voor de reizigers kan ontstaan, is aanleiding, het treinpersoneel er op te wijzen, dat de verplichting om voordat de trein zich in beweging stelt, na te gaan, ot alle portieren behoorlijk zijn gesloten en wel in de eerste plaats die, welke niet aan de bin nenzijde gesloMi kunnen "i"»!»- INBRAAK TE ROTTERDAM. Dinsdagmorgen kwam men tot de ontdekking dal er ingebroken was in den winkel van een goudsmid P. M. Merhes, aan de Kipstraat te Rotterdam. Na liet hekwerk voor een zijruit van ccen der uitstalkasten te hebben verwijderd, hebben de inbrekers met een steen een dikke spiegelruit ingeslagen. Uit de uitstalling is eer schild met een 70-lal ringen, ter waarde van 5009, gestolen. Bij het daarna ingestelde on derzoek zijn op den hoek van dc Kipstraat en VVaterdiondsleeg op straat twee ringen gevonden, van den diefstal afkomstig, doch de daders zijn ontkomen. HuoüE PRIJZEN VOOR BOERDERIJEN. Te Homhuizen (Gion.) gemeente Klooster buren, \verd dezer dagen een boerderij publiek verkocht. Deze boerderij, met beste gronden, tezamen groot 42 H. A„ bracht 80.500 op. Een leeken des tijds is, dal een maand geleden den eigenaar uit de hand 100.000 werd ge boden. Nu ongeveer 20 jaar gele»!en, werd dezelfde boerderij aangekocht voor 35.000. SCHEPELINGEN AANGEBRACHT. De mailboot „Prinses Juliana" van de stoom vaartmaatschappij Zeeland, heeft Zondagmor gen te Vlissingen aangebracht elf opvarenden van het Grieksche stoomschip „Yolanda". Zaterdagavond was de „Prinses Juliana" van Folkestone vertrokken en spoedig werd men seinen gewaar, en even later hoorde men hulp geroep. Toen werd bijgedraaid en praaide men de reeds water makende roeiboot, waarin be doelde elf personen. Zij werden aan boord ge nomen. Het bleek, dat de „Yolanda", geladen met cokes van New-Castle naar Duinkerken, door onbekende oorzaak in zinkenden toestand was gekomen en de bemanning had het om half tien verlaten, althans deze elf van de zes tien. Het lot van de anderen is hen niet be kend. Het was twaalf uur toen de mannen werden opgepikt. Het waren de kapitein, de eerste machinist, drie matrozen, de kok, de hof meester, een donkeyman en drie stokers. Een der mannen, een neger, was gewond aan een duim, wat bij aankomst dermate verergerd was, dat hij zich in een ziekenhuis onder ge- meeskundige behandeling moest stellen. Nadat de mannen aan boord van de mailboot waren, zag men het schip geheel in vlammen opgaan. MISDADIGE REEDERSPRACTIJK. Te Rotterdam is, volgens „Hel Volk", een koopman en reeder, wiens zaken tijdens en na den oorlog zeer uitgebreid werden, gearres teerd op last der justitie, verdacht van het „doen wegbrengen" van schepen. Het betreft hier het tot zinken brengen yan 425'STAATSLOTERIJ. Berde Klasse. Derde krjsx. Trekking van 22 December. 1000, No. 4428, 12IGO, 21890. 400, No. 14333, 19465. f 2d0, No. 1276, 5821, 15069,-21561. 100, No. 5640, 6361, 7548, 1U917» 20133. PRIJZEN VAN 45. 33 3300 6SC6 9493 12G93 1540-5 17713 20307 41 336L 6882 9495 12700 15407 17725 20349 .72 3376 6972 '9548 2718 15409 17754 20361 221 3455 7027 9574 12770 15440 17763 20363 255 3458 7033 9584 12859 15457 17774 20401 •265 3473 7090 9587 "!2928A552a 17857 20404 349 3592 7117 9662 12973 15543 17881 20460 355 3604 7186 9686 13042 15590 17961 20487 364 3731 7230 9752 13064 15601 18012 20523 «65 3803 7247 9310 13126 15630 180C3 2Ü580 464 3810 7279 9925 13227 15636 1B0SS 20531 474 3836 7322 10023 13321 35667 18201 20799 513 3857 7375 10139 13116 15G79 18215 20821 541 4005 7405 10205 13421 15745 18245 2C936 679 4023 7509 10243 33431 15753 18277 20969 632 4072 7511 10308 13473 15790 38302 20978' 771 4104 7617 103S3 13559 15814 18309 21071 869 4153 7625 10434 13591 15675 18466 2110S 906 4195 7772 10452 13025 15900 18474 21118 1020 4305 7773 10481 13711 15909 18481 21158 -1027 4433 7815 10594 13719 15961 18574 21171 1087 4443 7827 10647 13736 16031 18581 21199 1092 4450 7874 10673 13749 16075 18725 212)6 1107 4459 8010 10722 13766 16099 18798 21249 1118 4624 8030 10';78 13'-'29 10115 18936 21265 1163 '1687 8041 10878 14053 16220 18984 21?'';>, 1195 4728 8091 10939 14103 16343 18998 21294 1213 4746 8169 1C988 14129 16372 19009 21335 1425 4835 8194 11027 14 U2 16373 19017 21384 1550 4897 8214 11094 14189 1M42 19021 21448 1630 4958 8229 11167 1<4i90 16491 19066 21443 1648 5094 8240 11286 14233 16509 19072 215051 1817 S123 8257 11405 14277 16510 19080 21529 1882 5143 8313 11416 14278 16512 19236 215791 1889 5195 8421 11538 14421 16535 19286 216671- 1950 5254 8436 11688 14444 ia59S 19335 217721 2027 5261 8439 11GG4 14480 16640 18413 21809 2036 5328 8446 11G90 14494 16695 19496 21830 2037 5129 8501 11730 34503 10701 19542 21P42 2031 5176 8504 11745 14537 16712 19649 21867 2131 5521 8702 11746 14720 16762 19695 21915 2152 5522 8729 11791 14748 16862 19730 220G3 2162 5535 87S6 11846 147-50 17063 19738 22139 2292 5555 8794 11851 14756 17093 19857 Ö2löf- 2329 55«4 8837 11855 14758 17109 19872 22177 2396 5603 S844 11885 11783 17137 19879 22352 2483 5705 S860 11947 14817 1?).V 19897 22392 2525 5383 8883 11971 14905 17191 19966 22163 2572 5884 8920 12050 "4207 17202 19982 22484 2577 5068 8985 12111 149i" 17210 19989 22488 2599 6031 9009 12151 14930 17259 20011 22494 2659 6067 9042 12238 14932 17384 20017 22523 2700 6170 9076 122G0 14962 17416 20036 22528 2743 6236 9132 12201 14986 17433 20068 22583 2748 6275 9203 12346 15167 17486 20079 22(588 2814 6356 S224 12349 15215 17498 20196 22709 PÖ09 6451 9237 12474 15303 1755 20211.22717 3040 6525 9257 2482 15312 17553 20213 22871 3148 0501 9315 12556 1532? 1757C 2023] 22878 3205 6(593 9344 12560 5360 1758." 20285 22922 3251 6314 9350 12593 15-390 17687 N.V.'„Ufc HUUUttSI". ITekKiriQ van 5U0 nummers ten overslaan van Notaris A- G. Ml (DIE. Dinsdag 2i December 1920, Prijs van I 250( 0 6551 1 2COO 5533 i 1500 6232 J 1000 2919 5~2i 7893 f 400 17335 I 200 59526 i 100 It4)4 34251 16194 16611 20333 fPriizen van 190.— (eiqen geld) I 101 1914 4243 60 49 67 13875 16512 18645 41 24 4336 93 PU 86 13945 34 76' 51 43 49 69,99 91!/ 11573 541666018852' 53 62 62 93 29 82 64 73 83 93 90 75 7042 9245 88 14097 16778 86' 278 22® 99 4 5 56 11623 14188 16880 99' 93 97 4452 51 9353 45 14260 16955 19086' SS2 2313 £4 7172 88 85 72 6619100- 4») 93 6y 7219 92 11703 74 80 53 5-3 2459 82 41.9459 iy 14472 17005 19219 92 2535 83 84 9523 40 14512 17 42'- B 99 4509 7313 84 45 39 2819316 *29 2705 11 35 99 51 5017100 63' 643 30 23 55 9681 11838 62 23 81 71 2829 83 7422 9766 al 90 54 83 76 54 4719 30 u2 97 92 6619423 81 91 40 59 9811) 11936 93 94 79 724 2900 46 7572 99SU 43146U3 17203 19529 73 23 73 7672 87 57 6 27 73. 79 32 4974 7728 I0U20 12045 90 59 19663 86 78 BO 7814 32 ayl4707 63 9l| 98 3007 90 31 53 12170 63 17325 19853 854 30 5029 79 79 12268 64 5J 76 55 31 5123 791210111 12324 14802 75 19936 55 56 68 61 19 12484 Huil 77 '92' 72 3107 5328 74 76 letOi 28 89 20!U3I 78 20 68 SOU 83 «9 92 17593 481 93 58 5424 29 10296 1263a 15016 17616 20251' 978 59 47 8610286 97 21 31 56 1039 3214 61 891644012722 40 24 931 56 22 73 816a 41 35 59 80 20394 62 81 5545 by S3 44 On 82 95» 9U 3379 47 9410507 12843 82 17726 20424 99 3112 5601 98 20 12U0415IU.) 47 96 1116 16 7 8254 30 5 23 58 20556' 59 17 64 5a 10614 615225 79 59. 1228 49 69 71 «4 61 31 160U3 66' 1332 3546 72 7810709 95 69 56 63f 71 85 84 8520 3D 1311815346 63 20618 97 97 5737 37 85 82154O018111 42'1 1405 3612 73 5310820 13202 14 48 66 15 44 5817 72 28 2315519 92 20741' 19 55 5948 8619 91 40 9318209 4S' 63 3713 6064 29 10942 5215713 65 20822: 1565 74 6129 40 78 13437 2718404 43> 71 3803 6253 50 11017 65 36 7 2097?'' 85 54 6327 8730 bü 98 87 16 J 1604 63 48 56 991364515981 59 8 90 80 8803 11107 06 lbUD4 78 13 3985 99 25 12 82 6518559 79 4051 6423 76 81 13735 82 62 1749 52 41 894511316 81 16279 78 i 50 5ö 6577 48 38 13812 16326 18604 81 4116 6648 91 42 2810415 34 1907 4228 6840 90021H37 46 46 42 j een scheepje door een daarvpor gcdresseel bemanning. De lading van bet scheepje allo was reeds verzekerd voor 2M ton terwijl J- hoogstens een waarde van enkele duizendev had. TREINBOTSING TE BREDA. Maandagmorgen is trein 301, komendd van. Tilburg, te Breda op een rangeerend» locomotief geloopen. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De inateriëele schjtde ie aanzienlijk^ terwijl door diet tijdig ruimen de tpeinenl loop geen vertraging ondervond, 1 Zonder telefoon. Bij de schipbrug le Vil* singen is de telefoonkabel stuk gevaren, waajj door een gedeelte der stad voor vermoedelijk 8 dagen zonder telefoonaansluitingen zijn. Brand te Helmond. Maandagavond br brand uit ip de ververij der firma Kerssenmaker en Co. te Helmond. In korten tijd was het 14 heele gebouw uitgebrand. Door het krachtig treden der brandweer bleven da PJnUggend# bouwen gespaard»

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2