H@Rik er óm M2l!-tSS©§IMïM. N.V0 Spaar- en Belegglngskas voor Katholieken. Hoofdverteoenwoordigsr KLEIN, Oudsgracht 281, Alkmaar. 1870 8 December 1920 Provinciaal Nieim Kapitaal en Reservan f 19.500.000 Maiatoor Alkmaar Breedstraat 11 VüETBAL-VEREENIG.NG ALGMARIA ViCTRIX." Bezoekt de Zilveren Bal wedstrijden, op 25 en 28 December a.s. Aanvang 1ste dag bi, 2e dag I uur, Toegangsprijzen als gewoon. Leden, Donateurs en Seizoen kaarten MOE TEN aan de Controle getoond worden. Handel en Markt IIT3ECIÏT, BEESiUStTRlAï 80. Telef. 3688. Goedgekeurd bij Ken. Besluit Tan 11 Maart 1920. CommissarissenMr. J. B. BOMANS, Lid ran de 2e Kamer, te Haarlem. Dr. B. DAAMEN, Arts te 's Cravenhage. H. L. A. DULLAERT, Bankier te Amersfoort. P. J. J. HAAZEVOBT, Lid'van de 2e Kamer, te Amsterdam. Dr.. J. W. JOR1SSEN, Arts en Wethouder te Amersfoort. Directie: W. J. J. MAASSEN. KATHOLIEKEN,. neepit inschrijvingen in de gemeenschappelijke Spaarkassen. De gelden worden belegd in geldleeningen voor den bouw van K.K. Kerken en Scholen. BH HET GOUDEN 1UB1LÉ DER VERHEFFING VAN DEN H. JOSEPH TOT PATROON DER KERK. II. Waf is God toch naamloos goed en uiterst bezorgd voor het welzijn van ons menschen, Zijne kinderen! Niet tevreden Zijn eenigeti Zoon voor ons ten kruisdood overgeleverd te heb ben. zóózeer toch heeft God de we reld liet gehad, dat Hit Zijn eenigen Zoon niet heeft gespaard, maar Hem heeft overgeleverd tot den dood. ja, tot den dood des kruizes. Niet tevreden ons aan Zijn kruis Zijn eigene Moeder ook tot ónze moeder geschonken te hebben „Vrouw, zie daar uw zoon; Zoon. ziedaar uwe moe der" heeft Hii ook zijn voedsterva der, den H. Joseph, ons tot Patroon 1 en Beschermer gegeven. Voor het beschermheerschap nu wor den vele voorwaarden gesteld, èn van den kant van den beschermheer, èn van den kant van den beschermeling. Van den beschermheer wqrdt gevor derd. dat hii bekend is met de behoeften van zim beschermeling, dat hij op de hoogte is van de gevaren, waarin zijn patiënt verkeert; dat hii kundig is me het leed en de smart van zijn cliënt. Onmogefiik anders de behoeften te verhelpen, de gevaren te bezweren of de smart te lenigen. Maar die kennis der nooden is nog nief genoegook moeten den bescherm heer de passende middelen ten dienste staan, om in die nooden te kunnen voor zien. et) mag het hem bovendien niet aan den goeden wil ontbreken, die ge ëigende middelen tot het gewenschte doel aan te wenden. Wit alzoo iemand rechimatig op den titel van beschermheer aanspraak ma keen. dan moet hit kundig, machtig en goed zivn. Welnu, al deze genoemde eigenscnap- pen bezit de H. Joseph in hooge mate Vooreerst Hit "ként onze behoeften, 011 ze gevaren en onze smarten. Geheel zivn eigen leven immers was eene voort durende beproeving en eene gestadige kwelling. Laten we slechts de voornaam ste feiten noemen: zijne onbekendheid mei het geheim der menschwording van Christus: de geboorte van zijn voed- - sterkind in den stal van Bethlehem; het verlies van het Kind Jezus- in den tempel; „zie. uw vader en ik zochten U met droefheid", de armoede en de zorgen in liet nederig „huisje te Na zareth. De H. Joseph weet derhalve bii ondervinding wat liiden is. Hit is vervolgens ook machtig, om ons litden geheel weg te nemen of al thans grootendeels te verzachten. Daar voor spreekt ons zijne verhevene waar digheid borg. De H. Joseph immers is de Voedstervader van Jezus Christus, die almachtig is van natuur en die in den hemel aan Ziinen Voedstervade. niet minder gehoorzaam is. dan Hi h-em op aarde onderdanig .was. Hu is ook de maagdelijke Bruidegom van de Allerheiligste Maagd Maria, die de snitekende aanaeht genoemd wordt en aan haren Bruidegom niets kan wei geren. Bovendien is de H. Joseph ook goed en ons goedgunstig gezind. Hit heeft zich een schat-van liefde en goed heid verzameld uit den dertigjarigen omgang met lezus, die de liefde zei ve is Deus est Charitas - en met Maria de Moeder der reine liefde. Ma- fer pulchrae dilectionis. Naderen wil derha,ve vol vertroywen ook tot dezen troon van genade, om onzen Beschermheer en Patroon onze belli effen bloot te leggen; onze ge varen bekend te maken, en onze smart en ons leed uit te spreken. Ook hier geldt de ve mm ngdes Heeren: „vraagt en go zuit verkrijgen; zoekt, en gti zult vinden; klopt, en u zal worden opengedaan". Maar dat vragen en dat zoeken en dat kloppen geschiedde in het volste vertrouwen op een gunstig resultaat- In fide nihil haesitans: met een groot geloof zonder aarzelen of wij- felen. Want wie niet vertrouwt belee- digt zijn beschermheer. Bedenkt ook met welk een ijver en toewijding de H. Joseph de H. Familie heeft verzorgd, gered uit de gevaren en van het dagelijksch onderhoud voor zien. Die toewijding en die ijver heeft hii ook overgedragen op de groote fa milie der H. Kerk. Daarom ook heeft deze ter dankbare herinnering .van zit- ne veie weldaden, aan het Christen volk bewezen, het Beschermfeest inge steld. terwiil Paus Pius IX hem tot Patroon en Beschermheer der geheele Katholieke Kerk heeft verklaard. Deze uitspraak moet ons tot een onbegrensd vertrouwen op onzen heiligen Patriarch aansporen, die door den H. Geest zei ven een Rechtvaardig man is genoemd. De H. Theresia getuigt: „Nooit heb ik den H. Joseph eene gunst gevraagd, of ik heb haar verkregen." Gelijken beminnen elkander. Tracnt derhalve den H. Joseph gelijkvormig te worden, door tevreden te zijjn met het lot iu door God beschikt: met de taak op uwe schouders gelegd, met de fortuin u toe bedeeld; met jn alles, ook vooral in het heilig .huwelijk, te berusten in de Plannen der goddelijke voorzienigheid, zoo zult gii u de hooge bescherming van den H. Joseph waardig maken. Bidt zonder mankeeren iederen avond één Onze Vader ter eere van den H. Joseph voor een zalig sterfuur, dan moogt gii hopen, evenals de H. Joseph. uWe ziel te zullen geven in de armen van Jezus en Maria. Alkmaar 24 Dec. 1920. M. OOMS. Deken. uwe Nieuwjaars-advertentie's tijdig op te geven. WARMENHUIZEN. WARMENHU1ZEN. Raads ver ga ring. Woensdag werd a.hier een ver gadering van den gemeenteraad gehou den. Afwezig .de heeren Kraakman en Gutker. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen ongewijzigd vastge steld worden. Ingekomen is o,a. 1. een dankbetuiging van cliv. ambte naren en werklieden voor de verleende ver- liooging van hun salaris. B. e W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te nemen. Aldus besloten. 2. Ben sen rijven van de Brandstoffen- commissie te Noord-Scharwoude, naar aan leiding van 'n betalingskwestie met de ge meente Broek op Langendijk. B. en W. stellen voor dit stuk voor kennisgeving aan te riemen. Aldus besloten. 3. Ben schrijven van den Ned. Bond van arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zui veftved'rijf inzake werkverschaffing bij wer keloosheid. Met het schrijven zal het ge meentebestuur zooveel mogelijk rekening houden. De heer Molenaar vraagt of er oir dit oogenblik veel werkloozen zijn. De Voorzitter zegt dat er slechts 3 werkloozen zifn. -» De heer Molenaar wijst er op dat in de eerste plaats zii moeten onderhou den worden die hoofd van een- gezin zijn. De Voorzitter antwoordt dat meèst allen in dit geval verk-eeren. De heer de Groot merkt op dat dit geval niet in de vergadering van en W. behandeld is. Als men het reke- ninghouden consequent wil doorvoeren moet men met alles rekening houden; spreker stelt voor in den raad een re geling, te treffen, omdat er in dezen winter nog heet wat onheil te verwach ten is op het gebied der werkloosheid. Besloten wordt de werlclooshe.d in een a"dere vergadering nog eens nader te bestudeeren. 4. Ben schrijven van het ooilege van cura toren van de stichting rust- en vacantia ■oorden van den Ned. Bond van gemeente ambtenaren, waarin verzocht werd een bij drage te willen verleenen. Voorgesteld wordt met het oog op de fi nancien der gemeente geen bijdrage te verleenen. De heer Slot stelt voor f10 te ver leenen, welk voorstel geen ondersteu ning vindt. Voorstel B. en W, aangenomen. 5. Een schrijven van Mej. M. H. de Moei om eervol ontslag als onderwijzeres met ingang van 16 Januari 1921. Voorgesteld wordt haar met ingang van dien datum eervol ontslag te verleenen, alsmede als onderwijzeres aan de Herhalings-cursus 1920—1921. Aldus besloten zonder h. st. 6 Ben schrijven van het bestuur Van het Witte Kruis" inzake kosten van ont- om prae-advies. Aangenomen. 7. Ben schrijven v,an Ged. Staten betref fende gemeentelijke opcenten op de grond en personeele belasting. Voorgesteld wordt vooralsnog niet over te gaan tot verhooging van de gemeentelijke opcenten. Volgens dit schrijven zou het gemeen tebestuur de bevoegdheid krijgen de opcenten voor onbebouwde eigendom men op 20 en voor bebouwde eigen dommen op 60 te brengen. Be heer Swan merkt op, dat 'deze bevoegdheid meest verleend wordt met het oog op de buiten de gemeente wo nende eigenaars, en daar deze gevallen in Warnienhiuizen haast niet te vinden zijn heeft het geen doel de opcenten te verhoogen. De heer Slot meent dat er toch wat voor is om de ojxenten te verhoogen. het is een éénige gelegenheid om de grootbezitters te treffen. De heer Swan is het niet eens met den heer Slot. naar zijn inziens is de verhooging niet billijk. Die heer Slot stelt voor de opcenten te verhoogen. .ofschoon hij jnoet toege ven dat men ook wel «enigszins de menschen zaf treffen die een kleiner grondbezit hiebbenhet gaat hem hoofd zakelijk om de groote bezitters. Die Voorzitter zegt dat de tegenwoor dige opoenttn respectievelijk 10 en 40 zijn. men kan ze opvoeren tot 20 en 80. De heer Motenaar steunt het voorstel- Slot. Het voorstel Slot wordt aangenomen met 3 stemmen voor en 2 stemmen tegen; tegen de heeren Swan en Groot De heer Slot stelt voor de opcenten van voor de onbebouwde eigendommen van 10 op 15 te brengen. De heer Groot merkt op dat men dan evengoed niet had kunnen verhoogen. De Voorzitter licht toe dat men vo rig Jaar aan opcenten in het geheel f1400 ontvangen heeft. De heer Slot wijzigt zijn voorstel al dus de opcenten voor gebouwde eigen dommen op 50 en voor ongebouwde op 20 te brengen en voert als grond daartoe aan dat onder hen die eigenaars zijn van gebouwde eigendommen zich de meest; kleine bezitters bevinden. De heer Graot merkt op dat er onder de andere bezitters ook velen zijn die slechts over een klein stuk grond be schikken, Het voorstel van den heer Slot wordt aangenomen. De Voorzitter merkt op dat men ook die opcenten der personeele belasting opvoeren kan. De» heer Swan meent dat de opcenten der personeele belasting reeds vrij hoog zijn. De heer Slot stelt voor met het oog op de arbeidersgezinnen niet tot ver hooging dezer opcenten over te gaan. Aangenomen. 8. Ben senrijven van den Ned. Boijd van arbeiders in het Land-, Tuinbouw- en Zui velbedrijf en de R. K.Landarbeidersbond __St. Deus Dedit" waarin verzocht wordt een toeslag te willen verleenen op de uit- keering bij werkloosheid. 9. B. en W. stellen voor een toeslag van f40 per dag te verleenen voor de gehuwde en ongehuwde kostwinners die werkloos zijn, na de voorgeschreven \vachtfijd, zijn de 6 ibgen. De heer Slot zegt dat als hii .goed begrepen heeft hef aldus een inkomen wordt van f 12 per week, is dit te ver antwoorden met het oog op de gemeen- te-fin'antiën De heer Molenaar wil deze zaak door een commissie laten behandelen. De heer Slot wil de zaak in comité behandelen, hii kan zich best vereeni gen met het voorstel van B. en W. en dan zoo spoedig mogelijk beslissen. De heer de Groot merkt ©p dat in de dagen van overvloed alles opge maakt wordt en als dan de dagen van werkloosbe d komen vallen ze ten laste der gemeenschap: flu is voldoende. De Voorzitter merkt op. dat overspa ren tegenwoordig bijna niet mogelijk is het gaat met de tegenwoordige sa larissen niet. het voorstel B. en W. wordt aange nomen. la i.en schrijven van de commissie van de Vrijzinnige en R. K. Kiesvereeniging, waarin verzucht wondt met den Raad een bespreking ie mogen houden over de aan slagen in den HooMelijken Omslag. B. en W. hebben de commissie uiigenoodigd tot een conferentie op Woensdag 22 Dec. n.m. half 8 ten gemeenteiiuize. 11. Naar aanleiding van een adres van P. Goudsblom waarin verzocht wordt een gedeebe van zijn gas als bedrijfsgas te mogen beschouwen, sielien B. en VV. voor, hierop afwijzend te beschikken, daar het moeilijk is een grens te stellen wat wel en wat niet bedrjjrsgas is, B. en W. voelen er echter wel vöor om de mlndergegoede gasverbvuikers bij een groot gasverbruik eenige tegemoetkoming te geven, en wel Boven de 1000 M3 gas voor iedere M3 daarboven 2 cent. De gas- ccmmissie stelt voor bij een gebruik van 1000 tot 1500 M3 gas 1 cent van alle M3, bij een verbruik van 1500 tot 2000 M3 li/s cent en bij een verbruik van 2000 en hooger 2 cent reductie te geven. De heer Groot licht de meening van B. en W. toe. De heer Siot kan zich niet voorstellen dat voor een huishouden men dan 1000 kub. gas verbruikt wordt, ais het daar boven gaat dan wordt het industriegas. De heer Nannes meent dat geen en kele mun[gasmeter voor een grooter verbruik dan 1000 kub. M. zal in aan- king Jcomen. De heer Molenaar meent, dat het voor stel der gascommissie boven dit van B. en W. te verkiezen is, want alleen zin die niet zoo finantieel-sterk staan nemen muntgas. In stemming wordt gebracht het voor stel van B. en W„ welk voorstel aan genomen wordt, tegen de heeren Slot en Molenaar. 12. Ben adres van den Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente om een jaarlijksche subsidie groot f 200 ten bate van het ge bouw „Ons Huis". Voorgesteld wordt ait adres in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. Aldus besloten, 13. l.n verband met het schrijven van den gemeente-geneesheer tot verbetering van de wacht- en spreekkamer, waarvan de kosten ongeveer f500.zullen bedragen wenschen B. en W. gaarne het gevoelen van den Raad t e vernemen. De heer Slot zegt dat de toestand moet verbeterd worden, men' kan in de wachtkamer best hooren wat in de spreekkamer verhandeld wordt en dit is .toch onredelijk. De heer Groot merkt op dat toch alle vorige dokters er genoegen mee ge nomen hebben. De heer Slot zegt, dat het niet 'om de dokters, maar om de patiënten gaat. Die heer Groot meent, dat het niet zóó erg is. Wil men iets hooren, dan moet men scherp .toeluisteren. De Voorzitter betoogt dat al de mu ren vreeselivk dun zijn. Die heer Molenaar is er voor gezien dein slechten toestand der finantiën de zaak Hog voor een jaar uit te stellen. De Voorzitter wenscht die verkeerde -toestand niet te bestendigen. De heer Molenaar meent, dat als de toiestand dan werkelijk zoo slecht is er wel eerder klachten zouden gekomen zijnmisschien ook kost hét 'i volgend jaar iets minder ÏÏERTHE1 en GOMPERTZ 1834 en CREDIETVEREENIGiNG 1853 Direct.: K.-VAN NIENËS en D. SCHENK. Credieten, Deposito's, Aan- en Verkoop van Effecten, Uitgifte Spaarboekjes, rentende 4,08 De Voorzitter och ja, maar dat is allemaal toekomstmuziek. De heer Groot zegt, dat als er een andere dokter in komt. men veel kans loopt, dat deze, zelfs 11a herbouw, de verschillende kamers weer anders wenscht te gebruiken. De heer Swan wil een deskundige hooren., misschien is het euvel wel bp eene gcedkoopere manier te ondervan gen. b.v. door het plaatsen van een dubbele deur. .waardoor de kamer ge- isoleerd en het geluid gedempbwordt. De Voorzitter meent dat het geluid ook door muren dringen kan. De heer Slot zegt dat f500 voor on ze begrooting .een heel bedrag is, spr. staat op de hand van den heer Groot. De heer Molenaar stelt voor het nog voor een jaar aan te zien. De Voorzitter stelt voor namens B. en W. een onderzoek te laten instellen naar de goedkoopste manier om de verandering aan te brengen. Voorstel B. en W. aangenomen. 14. Mcdedeelingen. Aan het Herhalings-Onderwijs (school dorp) cursus 19201921 hebben deelge nomen 13 meisjes en 9 jongens. 15. Bij besluit van Ged. Staten dd. 8 Dcc. 1926 no. 167 is goedgekeurd het Raadsbe sluit tot het uitgeven van een strook grond in erfpacht. 16. Naar aanleiding van het adres van div. ingezetenen om een sportterrein beschik baar te stellen, stellen B. en W. vo,or, met het oog op de financiën der gemeente voorloopig niet aan het verzoek te v' Ido-en De heer Slot vraagt of B. en W. ge ïnformeerd hebben naar de kosten. Dei Voorzitter zegt, dat de kosten al te hoog zouden zijn; daarenboven zijn er geen terreinen beschikbaar. De heer Swan zegt dat het een dure geschiedenis zou kunnen worden De Voorzitter zegt dat hii dit adres nog graag had willen aanhouden ..om te vernemen naar de mogelijkheid om op voordeelige wijze land te huren. De heer Slot meent dat B. en W. beter gedaan hadden te komen met een kostenberekening, dan had men in eens een beslissing kunnen nemen, ais het moet komen uit den H. O. dan ;s het onmogeiiik er aan te beginnen. De heer Groot zegt dat B. en W. niet met een kostenberekening gekomen zijn, omdat zij overtuigd waren dat de ze luxe te duur zou worden. De heer Molenaar voelt niets voor sport, op Warmenhuizen wordt niet zoo veel aan sjxtrt gedaan. De Voorzitter meent dat de heer Mo lenaar niet sportief aangelegd is. men kan beter de jeugd met sport bezig houden, dan toe te laten dat zij o'p een of andere manier kwaad verrich ten. De heer Swan is er niet voor te vin den zich voor deze zaak nog „druk te maken, want het is een beslist overbo dige luxe. Besloten wordt de zaak aan te hou den tót er betere tijden zullen aanbre ken. 17. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. gesteld adres van het Fanfare corps T.A.V.B.N.U. om een jaarlijksche sub sidie, stellen B. en W. voor, over het jjaar 1921 een subsidie van f 153.— te verstrek ken, onder voorwaarde dat in dat jaar rrinstc-ns 4 openbare concerten zullen wor den gehouden. De heer Molenaar zegt dat het hem vreemd voorkomt dat een reeds lang gevestigd fanfarenkorps nog te kort komt. De Voorzitter zegt dat alies verba zend duur geworden is, terwijl ook de instrumenten lang piet nieuw blijven, voor hem is er geen bezwaar de sub sidie te verleenen. De heer Mouenaar meent, dat het fan farecorps toch wel baten van zijn (Uit voeringen zal hebben. Voois uel B. en Wi aangenomen. 17a. 111 verband met het in werking tre den van de Arbeidswet, stellen B. en W. voor art. 4 van het werkliedenreglement voor het personeel aan het gasbedrijf in te trekken en een nieuw artikel 4 vast-te stellen, luidende als volgt: De werktijd bedraagt hoogstens 5 uur per dag of 45 uur per week. Voor hen, die in afzonderlijken geregelden dag-, nacht- en Zondagsdienst werken, zal de werktijd hoog stens 180 uur in de 4 opeenvolgende weken bedragen. In geval van ziekte van een werkman, zul len de andere werklieden zich moeten ver plichten, desnoods langer te werken, terwijl op deze uren niet vian toepassing is het bepaalde in artikel 5. De heer Molenaar wil in den winter in geval van ziekte de werkloozen laten werken in plaats van het personeel. Voorstel B. en Wj. aangenomen. 18. B. en W. stellen voor den termijn van ontruiming van de onbewoonbaar verklaar de woning gelegen aan den Oudewal no. 10 titet 6 maanden Te verlengen. De Gezonif heidscommissie kan zich met het voorstel vereenigen. Alsboven. 19. B. en W, stellen vloor otn! voor net dienstjaar' 1921 ten behoeve der gemeente een kasgeld leening aan te gaan van ten hoogste f 20.000, tegen ten hoogste 7 pCt., en voor het brandstoffenbedrijf een kas- g'eldleening van ten hoogste i 7500, tegen ten hoogste 7 pCt Alsboven. 20. In verband1 met het schrijven en de gehouden bespreking met den Directeur van het Provinciaal^ Waterleidingsbedrijf, aeelen B. en W. den Raad mede, dat hef college in beginsel wel voor aansluiting.' gevoelt, doch nog geen definitief voor stel aan den Raad wenscht te doen. De. Di recteur van het Waterleidingsbedrijf zal in de vergadering nadere mondelinge toelich ting geven. Alsboven. 21. Voorgesteld wordt een verordening tot hefting eener belasting op tooneelver- tooningen en andere openbare vermakelijk heden vast te stellen. De Voorzitter deelt mede, dat het bii B. en W. voorgezeten heeft zoo veel mogelijk de overvloedige bals te gen te gaan. De heer Slot zegt, dat de menschen op Juut tijd toch wel een beetje verzet mogen hebben, hii jvil ze niet dwingen het Vermaak elders" te gaan zoeken. De heer Molenaar meent, dat het be drag van flO'op de uitvoeringen van niet veel invloed zal zijn. De Voorzitter zegt dat B. en W. de toelatingen tot het houden van bals ver leenen. B. en W. zijn er echter voor als er bezwaar tegen is de dansgele genheden te beperken. De heer Groot zegt dat er in het seizoen wel niet zooveel bals gegeven worden, maar vast te stellen is toch dat het aantal zich steeds uitbreidt, vele ouders hebben er bezwaar tegen, om dat de kinderen dan steeds over tiid te huis komen. De heer Molenaar is ook voor beper king hii is niet tegen bal na een uit voering. maar het moet geen regel wor den De heer Slot gaat niet akkoord met de andere heeren. De Voorzitter kent nu de meehingj der heeren en zal er zijn houding paar bepalen. De v erordening wordt punt voor punt voorgelezen. De heer Slot wil het laatste lid uit art. 2 verwijderen, hii vindt het niet noodzakelijk daardoor b-epaalde veree- nigingen getroffen worden. Besloten wordt de bepaling: „mits die uitvoeringen of.... enz." uit art. 2 te verwijderen. De verordening wordt in haar geheeï aangenomen. Rondvraag. De heer Groot vraagt of de verga dering van B. en W. geheim is, en| of men er uit praten mag. De Voorzifter zegt dat zij geheim zijn voor zoover dat bepaald is. De heer Groot heeft geprotesteerd in het College van B. en W. tegen het tel kens rekken van het sluitingsuur voor de biljarters, dit werd echter aan het publiek voortverteld, wat spr. niet zeer kiesch vindt. De Voorzitter zegt. dat het zijne zorg is hoe laat men biljart. De heer Groot merkt op, dat hii het niet tegen het biljarten had, maar te gen het sluitingsuur, men moet in 't openbaar de zaak niet verdraaien. De Voorzitter stoort zich niet aan kasteleinspraatjes en sluit het debat daarover. De heer Slot meent dat er toch een zekeren grond voor de praatjes moet zijn en geeft de voorzitter in overwe ging zich in acht te nemen. De Voorzitter herhaalt dat hij ziclii niet stoort aan praatjes. „Waarna sluiting. L FRANKENBERG LANGESTRAAT 28 ALKMAAR GOEDKOOPE KANTOORBOEKHANDEL. Wnm— i i n.ra BROEK OP LANüEiNLUJK, 23 Oec. Lau- gedijker Groeutenveüiug. Roode kool f 3.30 —f6.20, 2e soort f 0.803.10, gele kool f3.50- f 5.50, 2e soort f 1.80—3.20, witte kool f 2.30 f 5.60, Jjlauwe aardappelen f 6.70, uien f 6, bieten f 2.40, losse worlelen f 3.40, »'.Ies_ per. 100 K.G. Aanvoer: 84.875 K.G. roode kool* 43.350 K.G. witte kool, 91725 K.G. gele kool»; 1000 K.G. loi^e wortelen, 1j00 K.G. uien, 75 K.G. aardappelen en 650 K.G. bieten. NOORDSCHARWOUDE, 23 Doe. Roodf kool f4.60—6.50, gele kool 14.10—5.50, 1% witte kool 14.30—5.60, peen 12.60—3, uien, 17.40, rapen f 1.30—2.20 per 10Ó K.G. t» HE1LOO, 23 Dcc. Coöp. Veiling-Ver. „Sfo Willibrordus". Brusselsch witlof le soort 6® —71 ct., 2o soort 2442 cL per K.G., idj\ blad 12—45 ct. per mandje; spruiten 27—4$, ct. per K.G. zj)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3