Noordhoüandsch Landbouwcrediet Zaterdag 15 Januari 1921. Rente voor Handel en iarkt De Bryiteff te Gatia in Galilea. Men zou nieeuen, zoo schrijft de H. Kerkleraar [oatines Ctirysos.omus, (Guldenmond) dat de belangen van 's Heeren waardig/;eid Hem hadden moe ten weerhouden deel te nemen aan deze bruiloft, waartoe Hii uitgenoodigd was niet als een man van groot aanzien, maar ais een gewoon bekende, omdat Zigie Moeder tiaar tegenwoordig was, en Hij, ais toevalligerwijze, met Zijne leerlingen ter zei.der plaats aankvvam. Evenwel niet om de belangen Ziiner waardigheid, maar om ons heil, om on ze onderrichting vooral, is het den God- dehiken Meester hier te doen. Lioor deze handelwijze, zoo diep ne derig en zoo vol bcminneujke toegeef lijkheid. wilde de Heer het geloot der toekomstige Christenen in de wettige heid en in de heiligheid van hét hu welijk bevestigen. Bii lood en Heiden toch was het hu welijk in dien tijd in diep verval en gold het ais de meest verachte der ver bintenissen. Ook zouden latere ketters bewer.en, dat het huwelijk iets ongeoorloofds is. De moderne ongeloovigen zouden streven naar vrije iieide, gelijk het paard en de niuiiezei, die geen verstand heb- ben. Ja. goddelooze meuscnen zouden zóó ver. gaan den heiligen huwelijksband te bespotten; en in dicht en proza, in tooneel en bioscoop, overspel en echtbreuk te verheerlijken en toe te juichen als kinderspel en bagatel. Tegen deze grove afdwalingen en ont zettende ondermijning d/r maatschappij stelt Jezus mer -Zijne persoonlijke te- "genvvoordigiitid. Want nimmer of nooit zou de Driewenheiiige bij de huwerijks- pleciitigbeid ie Cana tegenwoordig ge- .weest zijn. ind.en bet huwelijk vol gens de weiten der eerbaarheid voor bereid; n.l. lo. door een kuisch en deugdzaam leven; 2o. door eene eer bare, niei te lange verkeering, begon nen met toestemming der ouders; do. door gebed en het dikwijls ontvangen der h. Sacramenten; en heilig aange gaan en beleefd volgens de plannen der Goddelijke Voorzienigheid niei ,van God ware! Inderdaad, God zelf heeft in den be ginne der wereld het heilig huwelijk in gesteld! God schiep *den mensch naar Zijn beeld en gelijkenis. Man en vrouw schiep Hij. Zn God sprak Zijn zegen over hen -uit. die in onzen wraakroe pende n tijd voor een vlóék gehouden wordt en verdoemenis over de schul dige hoofden afroept: „GROEIT EN VERMENIGVULDIGT U OP AARDE!" De Heer God die de mensdielijke fa milie in het aigemeen heeft gesticht, wüde ook den grondslag leggen der Christelijke tamme in het bijzonder. Dit geschiedde ter gelegenheid van de bruiloft te Cana in Galilea. Daar scuonu jezus aan het heilig hu welijk de dubbele majesteit van bet Sa crament n.l. en van de onbreekbaar- heid. Het huwelijk der Christenen wordt ALLEEN DOOR DEN DOOD ontbon den; de echtscheiding voor de Burge- lijke .Vfet ontoindc bun huweujk niet! Eéns gehuwd, blijft gehuwd! Voor den Christen is het heilig .huwe lijk een zinnebeeld der Vereéniging van Christus mei Zijne Heilige Kerk. De heil.ge Apostel Paulus verklaart: „Het huwelijk is een groot sacrament, (geheim) ik zeg u in Christus en ia Zijne Kerk. Geujk de Kerk aan Chris tus onderdanig is. zóó moeten ook de vrouwen aan hunne mannen onder- danig-zijn, in alles, gelijk het betaamt voor den Heer. En gij, o mannen, hebt uwe vrouwen lief, gelijk Christus de Kerk heeft lief gehad en Zich zelf voor haar heeft opgeofrerd." De H. Scbriit getuigd; „Drie dinger, behagen mi,, behagen aan God en aan alle menschen, t.w. de eendracht onder broeders en zusters; dc liefde tot den evennaaste; en de goede verstandhou ding tusschen man en vrouw. Die goe de verstandhouding berust voor het grootste gedeelte in de handen der wij ze en kloeke vrouwen, die het middel punt van het gezin en de Engelbewaar der der familie zijn moet. Verneemt hierover de goddelijke uit spraak zelve: „Gelukkig de man, die eene goede vrouw heeft, want het ge tal zipier dagen verdubbelt zicii. Eene goede vrouw is een voortreffelijk lot; zij valt den braven man tcu deel en wordt hem tot loon zijner werken ge geven. Al is hii arm of rijk, zijn hart is altijd welgemoed, zijn gelaat steeds opgeruimd. Hoe zal ik, zoo vraagt de geleerde Tertuiliaan, hoe zal ik al het geluk van eene vereeniging weergeven, die dooi de gebeden 'der H. Kerk gezegend en door God in den hemel bekrachtigd wordt? Zie, twee Christenen zijn aan hetzelf de juk onderworpen, hebben hetzelfde geluk te verwachten, dezelfde plichten te vervullen. Eén van hart en één van geest bidden zii te zamen, zij moedigen .elkander aan en ondersteunen zich we derzijds. men ziet hen te zamen in ^Godshuis aan de Tafel van Jezus-Chris- -tuszi-, deelen elkanders zorgen, lief jen leed; zij arbeiden te zamen en ver uilen met vreugde de plichten vaji hun nen staat." Onder de plichten van staat nceint de bewaking en de opvoeding der kinde ren eene zeer gewichtige plaats in. Dit toch zegt de Heer God tot de Ouders bij monde van clen Profeet Ezechiëi: „Indien uwe kinderen door uwe schuld en door uwe onachtzaamheid verloren gaan, zal Ik hun bloed uit uwe han den opeischen." Daarom, Ouders en Oversten en Voogden, waakt op uwe kinderen, ook reeds op uwe kleine kinderen. Let op hun humeur en karakter, let op hunne neigingen. Let op hunne gezegden en hunne spelen. Waakt over hen vooral in hetgeen de reinheid van zeden aan gaat. Zie toe op hunne speelmakkers. Waakt over hen bii dag en bij nacht. Vermaant, berispt en kastijdt hen ten bekwamen tijde. Want wie de roede spaart, haat zijn kind. Buigt het boomp- j£. terwiil het nog te buigen is. Biusch de vonk der booze begeerlijkheid nu zii nog te blusschen valt, eer zii in lichtelaaie uitvlamt Geeft uwen kinde ren steeds een goed voorbeeld. De ap pel valt niet ver van den boom, zóó de ouden zongen, zóó piepen de jongen! Gewent hen vroegtijdig aan orde, re gel- en tucht, aan arbeidzaamheid en spaarzaamheid en liefde tot den naaste. Teekent uwe kinderen met het heilig kruisteeken en zegent hen, wanneer zii zich tej- ruste begeven. Zegent hen op den schoonsten dag van hun leven, wanneer zii voor de eerste maal naderen tot de H. Commu nie Zegent hen telkenmale, wanneer 'zii op reis gaan, met den zegen van Vader Tobias; „De Heer zij op uwen weg en Zi.n Engel vergezelle ui" Zegent hen bijzonder, wanneer zii het ouderlijke huis verlaten, om een eigen gezin te stichten. Zegent hen vooral op uw sterfbed, waarop gil lien met den grijzen Tobias moet toespreken: „Hoort mijne kinde ren uwen vader: Dient den Heer in op rechtheid, en beijvert u te do-en, wat Hem behagelijk is. Beveelt uwen kin deren de gerechtigheid te beo-ei'eneif en naar vermogen aalmoezen te geven en God voor pogen te houden alle dagen huns levens en Hem te loven te alien tijde in de waarheid, met al de krach ten waarover zii beschikken." Dan zullen uwe kinderen in dit leven u geen leed berokkenen, maar uw ge luk en uwe glorie uitmaken en in het andere leven de schoonste parelen zijn aan uwe hemelsche gloriekroon. Alkmaar, den 15en Januari 1921. M. P. A. OOMS, Dieken. „EEN LIEFDE TIJDENS DE' REVOLUTIE". Zondagavond dan zai gelijk we reeds aankondigden het tooneelge- z-elschap .van Vincent Berghegge in de ..Harmonie" „Een liefde tijdens de re volutie" komen opvoeren, tot bijwoning van welk spel wit .een ieder gerustelijk en met volle overtuiging kunnen aan sporen. - Bovengenoemd spel toch. dat zich nog steeds actueel! „anti-bolsjewis tisch" noemt, is een werk van den heer D. H. Schelfer, die in „De Pastoor van Neuvillette" zulk een prachtstuk wist te wrochten, terwijl wii.voor wat be- treft „Een liefde tijdens de revolutie" kunnen verzekeren, dat het een mooi en een goed stuk. een heerlijk brok lomantiek. romantiek van, de beste soort is. Werd het stuk te Alkmaar nog niet vertoond. elders in de grootste ste den van ons land. ging .het reeds zeer vaak. en altoos met groot succes. In 1916 werd het onder den titel van „Het lied van alle tilden" opgevoerd door het Ned. Tooneel. De korte inhoud van het stuk, 't welk speelt in de Fransche revolutie, is on zen lezers uit een vorig .artikeltje reeds bekend. ;die inhoud, verwerkt door een schrijver als D. H. Scheffer, staat ons er borg voor, .dat een ieder ervan zal kunnen genieten. En Vincent Berghegge staat ons borg voor prachtig spel: men denke maar aan zijn uitbeelding .van ö,De Pastoor". Laat het Zondagavond storm-loopen naar de „Harmonie". Laat Zondagavond liet bewijs ervan zi n. dat de Alkmaarclers er wel van willen profiteer en, indien er iets bij zonder schoon's, iets echt schoon's te genieten geboden wordt! „INTER NOS". Reeds vóór eenig m tijd berichtten we, dat de R. K. Tlooneelvereeniging- „Inter Ifois" na énkele moeilijkheden is gere organiseerd en tot -een nieuw leven op gestaan. -Gelukkig vicpr ons Roomsoh Tkx>- neol, want' we zouden het oude „Inter Nos" maar zoo- noode missen. Op het ein-d van dit jaar is liet 10 jaren ge leden dat dioor eenigo vooruitziende per- aonon dezo vereeniging ia opgericht. Een waagstuk in die dagen, ma-ar een waag stuk, dat schitterend geslaagd is. Als op 't oogenblik de Katholieke too- neefkunst in Alkmaar ma bioe.it, dan is dit voor een groot deel te danken aan „Inter Nos". Deze vereeniging heeft de 'hitte, van den dag getrotseerd en in de tien jaar van haar beslaan do smaak van hot pu bliek gevormd. Eu 't is dan -ook, go dachtig aan het velé sohoone dat „ïnte-r. Nos" heeft geboden, dat we met ver trouwen ook deze uitroeiing te gemofet zien. Opgevoerd wordt een oorspronkelijk Hol landsch blijspel Wan oen bekenden Bra- bantschen schrijver Henri 't Sas. „K'n Weledelgestrenge" Het stuk. speelt vóór en tijdens de .mobilisatie bijna uitsluitend in militaire 'kringen. Moer willen we er niet van zeggen: alleen voorspellen we, dat er onbedaarlijk zal" gelachen worden. Op verzoek van het „Inter Nos" be stuur jvilien we nog gaarne onzen le zers op het volgende attent maken. lo. Aangifte voor kunstlievend lid, tot een z.eer "beperkgetal kan nog ge schieden bij m-ejj G. Mühren, Hekel straat. 3e Plaatsbespreking is als naar ge- 3ee Plaatsbespreking is als naai- ge woonte om half een bij loting aan de zaal. 4e. Kinderen beneden 16 jaar heb-ben gèèn toegang. Met klem dringt- het be stuur er op aan, dat men niet deze be paling rekening houdt. Br wordt streng do- hand aan gehouden; het is èn voor de leden, èn voor do vereeniging uiterst pijnlijk als aan de controle kinderen, die met hun ouders meekomen, geweigerd moeten worden. In 't belang van een goede orde is deze maatregel echter noodzakelijk Voor 't overige verwijzen we naar -de in dit nummer voorkomende ad vertentie. ZATERDAGAVONDMARKT. Naar wit vernemen is het bestuur der nieuw opgerichte marktliedenvereeni- ningi samengesteld als volgt: H. W. Oudhoff, Voorzitter, G. Stroo ker, secretaris, J. Tjeertes, p-enningm-ees ter. H. P. R. Boog', 1e commissaris en N. A. Godijn, 2e commissaris. Hedenmiddag1 te 4 uur zal de markt op de Laat feesteiii'k worden geopend STATUTEN. Met St. Crt. no- .10 zijn verzonden de statuten van de Gvmnastiekvereen. „De Halter", Alhier. VOOGDIJRAAD. Benoemd iot lid van den voogdijraad alhier C, Adriaanse, dir. Middenstands- bank. wethouder, Helder; B. Zonder van. typograaf, lid gemeenteraad, Hel der; J. P. de Graaff, Ned. Herv. pred., Schagen; en is thans aan wijlen den heer F. H. Ringers Sr, lid van de Voogdijraad alhier eervol ontslag ver leend -onder dankbetuiging voor de be wezen diensten. JUBiLé. De le Februari zal het 25 jaar ge leden zijn, dat mej. Theresia Gladen in dienstbetrekking trad in de jxastorie der St. Doininicuskerk. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Cioeleh'siraat in "de Oude Ambachtsschool. Tel. 645. Geopend op alle werkdagen van des voorin. 9—11 uur; bovendien des Maandagsavonds van 7—8 uur. Aangeboden: 3 b alkkers, 1 broodbezorger, 1 electiioien, 1.fotograaf, 5 grondwerkers, l houtkoopersknecht, 2 incasseerders, 2 kantoorbedienden, 1 keiner, 3 kistenmakers,* 1 kleermaker, 1 kratdeiiiersbedie..d1 land houwer, 1 loopjongen, 6 mach limal-hout- bewerkers, 1 machinist, 1 machinist-stoker, 1 mia-gvazijuiikne-cht, 4. metselaars, 10 meubel makers, 1 motor-schipper, 1.0 opperlieden, 5 pakhuisknechts, I politoeider, 15 schil ders, 3 schippers," ó7 sigarenmakers, 2 si- gairens-orteerders, 2 sigarenkistplakkers, 1 steenbik'ker, 1 steenhouwer, 1 stccnlcoopers- kne-cht, 3 straatmakers, 1 'smid, 4 tabaks bewerkers, 10 timmerlieden en 1 aank. tim merman, 9 tuinlieden, 1 verst-elnaaister, 1 waker, 1 werkster, 1 zakkenstopster en 58 losse werklieden. Gevraagd: 1 grondwerker, 1 loopjongen, 1 los arbeider, 1 opperman, 1 plaatwerker, I aankomend s chiOder en 1 rij.uigbekleeder. ZONDAGSLU1TING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 16 Januari zal de apo theek van den heer H. J. F. Wanna, Rit, sevo-oit 5, ghop-end zijn, -de and-ere apo theken zijn gesloten van Zaterdagavond tO uur tot Maandagochtend 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, is gedurende de geheeje daarop vol gende week 'snacius geopend. De andere apotheken zijn behalve Zondags en op feestdagen ook ges'.oien op werkdagen van des avonds 8 uur (Zaterdag 10 uur) tot ten volgenden morgen 8 uur. R. K MIDDENSTANDSVEREENIGING „DE HANZE" Vrijdagavond werd alhier in het cafe B-os Waagplein, yte jaarvergadering van „De Hanze" gehouden. Opgekomen waren 36 leden. D-e voorzitter c-pent de vergadering met den Cbr. groet, waarna de notulen w-o-rden gelezen 'en vastgesteld. Velgen: de ingekomen stukken, allen van huishoudelijken aard, benevens kennis-ge vangen van verhindering,-enz. De voorzitter deelt mede, dat zeer waar schijnlijk o-p 27 Januari de 2e cursus-avènd zai gegeven worden, met als spr. kap. Jansen van Amsterdam. Een lid merkt op -dat dit dan gelijk valt mét den feestavond van de Burger IJsclub. De voorzitter zegt, d:at hij het mogelijke zal doen oim in dat geval de datum n-og even te verschuiven, hij weet echt-er niet o-f hij erin zal slagen. In den loo-p der maand April zal de jaahijStóche Hanze-avond ge houden worden, met een uitvoering van de toionec-lvereeniging Alberdingk Thijm. Verzoek van de Diocesane Onderlinge Gl-asverzekeri-ng, o-m een agent -aan te stel len; gewenscht is een vakman, b.v. een schilder. De voorzitter verzoekt de be langstellenden zich bij het bestuur te wil len aanmelden. De secretaris brengt zijn jaarverslag uit dat onder dank wordt goedgekeurd. De penningmeester geeft verslag over het aigeloopcn boekjaar, en brengt ook ter tatcl dc fceg-ro-oting voor het jaar 1921. Wij laien hieronder volgen de inkomsten <m uitgaven over 1920: le kwartaal -ontv. 1915.73, uiig. f 1031.10, nadeel-ig saldo f 115.37, 2e kwartaal ontv, f524.öüi/2, uitg. f 635.1)31/-', nad saldo f 111.03» 3e kwartaal c-ntv, 1478.91, uitg. f743.67, nad. sdldo 126-1.76; 4e kwartaal ontv. f470.86, uitg. 1,180.80, nad» saldo f9,94. Begrooting 1921ontv. f2114., uitgaven 12112.94, v-oordeelig saldo f,1.06. De .heer Wijdeman dringt aan o-m voor taan op de qonV'O'catielviljetten ook de ge gevens van den penningmeester te willen -vermelden. D-e voorzitter zal niet dezen Met één Ég opzegging Voon ükaïiü vast 3 maanden 3 3 '11 0/ O 4 /0 0/' /0 0/ /2 /0 Deposito's, Voor zes sneandsn vast een jaar in rakoning-ourant A o/ lo 1/ 0/ /2 10 q o/ 0 o vvensch' rekening houden. Als verificateurs voor de rek'ening en verantwoording van Tea pen-n-ingmee.-ter worden benoemd de heeren D'i Wijs en Delamare. De voorzitter leest voor een gedeelte der besprekingen van de vergadering der dagelfjksclie besturen van de Hanze-afdee ling ^e Rotterdam en wel: le. De taak der afdeeiifngsfoesturen ten aanzien der vvetk- verdeeling en controle. 2e. Wat kunnen de afdeeliiig-sbesturen do-en voor de ontwik keling der leden en hunne kinderen. 3e. De aFdeelingsbesturen en (iét Centraal Hanze—Bureau. Verkiezing van drie bestuursleden we gens periodieke aftredinar van de hoeren A. J. J. Kuhno, J. G. Engeln en O. v d Meer. Beiden eerst,gonoomden wenschen niot mee-r voor herbenoeming in aanmer king to komen. Yerlw-en worden na herbaalde stemmin gón de heeren En-del en Woijling, dia hun benoeming aannemen. Tn <lo dorde vacature kon wegens het gevorderde uur niet meer voorzien wor den, dit zal dus op een volgende verga dering gebeuren. (Verkozen wercf ook nog de lieer Geels maar -deze wenachfo zijn benoeming niet to aanvaarden). De heer Bas brengt dank aan den Voorzitter voor zijn bemoeiingen in do kwestie der melkblijt; rs. Rondvraag. In de rondvraag wordt een zeer geani meerde bespr 'king gehouden over de aan slagbiljetten H. O. en speciaal over de onredelijke navorderingen. Verschillende le, den uiten hun ontevredenheid Een lid wenscht ombiont deze zaa-k speciale ver gaderingen te hooien om -de gemeente- begnooting na to pluizen en dö bogTooting tot redelijker vcrliouding te brengen en bij B. en W. aan te dringen dat er in dien zin moet gohaitdckt worden. De Voorzitter meent, dat -dit een on mogelijkheid is, op -do begroeting valt niet af te dingen en politiek hoort thans in de kiesvereenigingen. De -Geest. Adviseur meent ook dat dit zo;'i zijn zich begeven op politiek ge bied. Verschil lende leden zijn het daar niet mede eens. Bes'oten wordt de zaak als nog aa-n te ho-uden tot uitgemaakt "is of do Hanze zich op dezen weg Ingeven ma,g. Verschillende leden stallen nog vragen van huishoudelijken aard, waarna, slui ting o.p de gewone wijze. MAATREELENG'-WERKLOOSHEID. In Bi lagie 15 welke te laat ver scheen om noer in dit nummer, te wor den opgenomen, steilen B. en W. den Raad voor. hun een blanco creciiet toe te staan, waarmede vo-orzien zal kunnen wortlen in productieve werkverschaffing AGENDA: L. FRANKENBERG LANGESTRAAT 28 ALKMAAR GOEDKOOPE KANTOORBOEKHANDEL. VERGADERING VAN DEN RAAD DER GEMEENTE ALKMAAR, op Donderdag 20 Januari 1921, uam. ten 1 uur. Te behandelen punten: 1. Vaslslelling der notulen van de vorige vergadering. Medédeelingen. Ingek. stukken. 2. Voorstel in zake het neinen van maat regelen in verband met de werkloosheid. (Bij lage no. 15). 6. Idem lol vaslslelling eener Verordening op de samenstelling enz. der Commissie van toezicht I.. O. en benoeming der commissie (Bijlage no. 7). 4. Ideni lol vaststelling van verordeningen cj> den keuringsdienst van waren, de bezol diging der ambtenaren en dc instructie van het personeel (Bijlage no. 9), 5. Idem in zake steun aan particuliere bouwnijverheid (Bijlage uo. 16). 6. Idem tot vaststelling verordeningen op het heffen en invorderen van leges (Bijlage "o. 10). 7. Idem lot aankoop van grond bij de Zes- wielen (Bijlage no. 24-1). 8. Idem tot hel verieenen eener subsidie aan de IJsclub (Bijlage no. 216). 9. Idem tot het toekennen ceuer vergoe ding aan de Kaasdragers (Bijlage uo. 247). 10. Idem betreffende aftrek voor nood zakelijk levensonderhoud -hoofdei, omsl-ag ((Bijlage no. 2). 11. Idem betreffende prijsregeling van het ijs uit de geiii. Ijsfabriek (Bijlage no. 3) 12 Idem betreffende te vergoeden rente door - het S(it!ifingsf-o-nds-Stsds-Z.iek"enhuis (Bijlage no. 4). 13. Idem tot het verieenen van een credret voor uitbreiding der gem. Ijsfabriek (Bij lage no-. 5). 14. Iaem betreffende kadastrale tenaam stelling van den Hoornschen weg (Bijlage no. 6). 15. Idem tot reorganisatie van de Hall delsavondschool (Bijlage no. 8). 16. Behandeling van de rekening der Gezc-njjheidscomm. dienst 1919 (Bijlage no 11) stipp-1. begroeting en rekening gem. gasfabriek -dienst 1919 (Bijlage no. 18) en idem idem gein. el-ectrisch bedrijf' dienst 19T9 (Bijlage no. 17). 17. Behandeling- van de begro-oting van de gem. Arbeidsbeurs (Bijlage no. 13), di van de Gezóndheidscomm. (Bijlage n i) dienst 1921, .alsmede van de lste begrooting van liet Burgerlijk Armé, dienst 1920 (Bijlage no. 12). 18. Behandeling van reclames tegen aan slagen in den hoofde 1 ijken omslag, dienst 020 (I). R. K. VEREENlGlNGSGEBOUW - „Si'. WIl.LlBRORLT. Zondag 16 -I leu kwart voor 8, H. Mis voor dc li van „Eerbied i i Gojs Huis", Parochie 81. Diurenlius". Maandag 17 Jan. .-78 uur Zitting Voorschot bank. 8 uur Repetitie Zangkoor „SI. Jozef'. Dinsdag 18 Jan .half 8 Bestirursvoi-ü. Goed "Wonen". Yloensdag 19 Jan.: kwart voor 8, Cursus Jongelings-vereen. „St. Jozef'. Donderdag 20 Jan., hair S Restaurs vergade ring It. K. Volksbond. Vrijdag 21 Jan., half 8 Ledenvergadering Metaalbewerkers. Zaterdag 22 Jan.: 5—6 uur Coul.ribuliebela- ling R. K. Bouwvakarbeiders 5—6 uur Zitting Spaarbank 6—7 uur afdracht van gelden aan de feed commissie. 67 uur ZiU ng Winferzorg. 07 uur Ziltiug Bibliotheek tot afhaler! van boeken. 7—8 uur Bureau Nan Advies 6—9 uur Opgaat voor lid Wed.-steun R. K. Centrale Z Uenkas, alsook voor R. K. Co- operatieve Luvensverz. „Concordia". „GOED WONEN." Spreekuur iederen Vrij.lag van half 6 lot half 8 Dij M. Kempen, Bnansingef 25 „DE VAL VAN EEN KONING." 21 Jan., 's avonds half acht, bij den heer Mooij, Koorstraat, zal de SVclEd Heer De Lubel, uit Haarlem, spreken over hel onder werp: „De val van een koning." «s.gaawr;*0 n53$r-~ •-„•«r-rïaa BIJLAGEN TOT DEN RAAD Steun particuliere botiwn ii'v.e r h e i d. B. en W. stellen den Raa:l voor te ne men het vo'gande besluit: Do Raad der gnneentö Alkmaar; Gelet op het Kon. Besluit van 8 November 1920 nw. 29 on op de bekendmakingen van den Minister van Arbeid opgenomen in de StaatseOiirartten van 12 en 13 N-ov. 1920 No. 221 ou 7 Dec, 1920 no. 238, zoomede op artikel 194 sub. 5 dor Go meentewet; Overwegende, dat het in het belang der particuliere Louw nijverheid is, dat veraoe kon om steun uit, 'sRijks kas als bedoeld in -de aangehaalde bekendmakingen zoo spoedig mo-gelijk worden behandeld. Besluit: B. en W. te machtigen ten be hoeve van -de door particulieren, inclu- stneeleu en eventueel door Vcreeniging'en, dio niet duurder dan particulieren bou wen, bij hun oo'lege in te dienen bouw plannen, welk daarvoor naar hun oord el in aanmerking bomen de nooiiige geiden uit '-s Rijles kas a-'an to vragen en te aan vaarden en deze gelden onder hypothe cair verband uit to geven aan hen die daarop aanspraak maken, een en -ander op den voet en d-e voorwaarden in boven- aa-nsehaa'.de bekendiriakingen van den Mi nister van Arbeid opgenomen en overi gens op do door iron te stellen voor waaiden V. A. F. C.-N1EUWS. Hel Isle elftal speeld Zondag a.s. thuis, wat de trouwe supporters reeds in de adver tentie van gisteren gelezen zullen hebbeu. Het gaat legen S. D. O., dat Zondag j.l. vau liet Isle "in eigen veste met niet minder dan 62 verloor. Maar wie zal zeggen, dat V'. A. F. C. nu in eigen veste een soortge lijke overwinning behaalt? S. D. O. zal zijn uiterste krachten inspannen om zijn neder laag te wreken, ol om mei een zoo klein mogelijke nederlaag naar huis te gaan. 8. D. O.-crs zijn geen jongens, die den moed laten zakken, dus daarom geel-wil-hemden,daar staat wat te wachten, en toch vertrouwen wij qj het Ie elftal, want wij weten, dat de V. A. F. G:-ers zoo vurig kunnen spelen. Eu dan het Ilde elltalDit mag.wel een extra dosis moed ingespoten worden, op hun zwareu reis naar Amsterdam, oin „Wils kracht", de sterkste' ploeg uil de nfdeeling, te bekampen. Jongens van hel 11de, verdedig de kleuren in de hoofdstad, zooals hel Islo dat daar gedaan heelt, dan kunnen wij" te vreden zijn. i Dok het lilde verschijnt in vol ornaat, het gaat tegen 8. D. O. 111, den gedachten tegenstander, die haar nog steeds de leiding betwist. Jongens, zorg dat je om half één uur op het veld bent, om 2 uur speelt liet Isle, dus dan moet het veld geruimd ziju en jullie de ovei'winuing binnen hebben. Terreinafkeuring of slechte weersgesteld heid, waardoor de wed-strijden geen doorgang zouden vinden, worden Zondagmorgen bekend gemaakt bij den hcbr Endel, Lange straat. ALKMAAR, 15 Jan. Boter, naakt 11.60, middel markt f 1.55, 1 1.50, aanvoer 844 kop. Eieren i 12l i per 100 stuks. ALKMAAR, 14 Jan. Op de waren heden aangevoerd totaal 2 als: 557 tarwe 120—26, 123 rogge 288 gerst cliev. 1 22—23, 1077 iiavi Uit) jiaardebooiK'ii l't.ï—18, bruine 20, citroen id.-125, witte id. f cit peel mosterdzaad, 5 koolzaad len groene 119.50—2'., id. grauwe vale 4570, alles per 100 K.C lioogslo laagste m. Graanmarkt 268 zakken, f 19—19.50, er f15—19, boonen f13 35, 9 rood 49 erw- f 18—50, id.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 5