mmi En mms SPORT EN SPEL Leger en Vloot Handel m Markt Scheepstijdingen Provinciaal Hieuwt PROV. STATEN VAN N.-HOLLAND. In de Donderdag ie Haarlem gehou den zitting van het Centraal-Stembureau is tot lid der Provinciale Staten van Noord-Holland in de vacature-J. Kort hals Altes, (U. L.) gekozen verklaard ide heer S. Prins, burgemeester van Grootebroek. WOONSCHEPEN. Het getal aanvragen voor ligplaats voor woonschepen in Noord-Holland, bedraagt thans reeds 394, meldt de „Tijd". Verleend zijn in Noord-Holland 22b vergunningen, waarvan ongeveer 130 in Amsterdam. In de laatste negen maanden komen daar gemiddeld 20 aan vragen per maand van aspirant-woon schepen-bewoners binnen. In 1920 werden in totaal 372 aanvra gen ingediend. In hetzelfde jaar wer den te Amsterdam 138 vergunningen verleend. In het geheel werden 37 ver gunningen geweigerd. In 4 gevallen werd alsnog door den Minister van justitie vergunning verleend. DEEMSTER. DEEMSTER. Gem ee nt eraad. De raad der gemeente Beemster kwam Woensdag .19 Jan. in openbare verga dering bheen. Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer Koopman, Bur gemeester, Secretaris tie heer W. Mole naar. Na opening .der vergadering houdt de voorzitter zijn gebruikelijke Nieuwjaars- speech waarin hi* zijn vreugde te ken nen geeft over de aanwezigheid van alle leden welke aanwezigheid getuigt van de goede gezondheidstoestand die onder hen bestaat en spreekt daarbii den wensch uit dat dit zoo blijven zal. Over de maatschappelijke, toestanden in het algemeen wil spreker het niet hebben en wat de plaatselijke aangele- genneid betreft meent spreker dat in vele opzichten de tevredenheid kauwor den betuigd, vooral achtte spr. de toe stand in verhouding tot de eerste da gen van het vorige Jaar rooskleurig. Dan herinnert spr. aan ;de eerste da gen van het vorig jaar waarin de bewus te nota van Pnnncrend verscheen die zooveel oppositie tot gevolg Jiad. Ge zien alleen reeds dit feit acht spr. de tijd thans veei gemoedelijker. De nota, zoo herinnert spr., is nog wel niet officieel ingetrokken, .doch ook is officieel sindsdien niets meer verno men, dus voorfoopigi kan men gerust meenen dat het gevaar bezworen is. Spr. hoopt dat het zoo zal blijven, doch mocht wederom iets dergelijks op komen dan hoopt spreker de mede werking van de geheele burgerij te heb ben om met alle ten-dienste staande mid delen zulke aanvallen te bestrijden, van welke medewerking spreker zich over tuigd houdt. Met deze woorden acht spreker de •eerste vergadering van het nieuwe Jaar geopend. Hierna worden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen zijn de goedkeuringen van de suppletoir© begrooting en de reke ning yan het dienstjaar 1919 sluitende met een tekort van f5648.42. Een schrijven van L. Driebergen dat hij zijn benoeming .tot commissaris van de woningbouwvereeniging „Goed Wo nen" Eleéft aangenomen en dat J. H. Köhne zijn benoeming tot lid van hei burg. armbestuur eveneens heeft aan genomen. Verder had plaats gehad het onder zoek naar boeken en kas van den ge meente-ontvanger waaruit bleek, dat in kas was en moest zijn een bedrag van 8262.92V2. Ook was ingekomen een verzoek van A. Benjamin en 18 anderen om de sloo- ten voor en achter nun woningen aan den Oosthuizerweg pit te baggeren. Adressauten wijzen op de s.echte toe standen van die slooten, welke gevaar voor gezondheid en bit brand opleve ren. De Voorzitter stelt voor dit adres in handen van B. en W. te stellen ter afdoening. De heer Zeekant' vraagt de aandacht voor de werkloosheid,, hij .zou wenschen 4at de werkloozen daaraan ie werk kun- feen worden gesteld. De Voorz. zegt de aandacht toe op hetgeen door den heer Zeekant is gezegd en wijst erop dat het polderbe stuur in een en ander moet worden gekend waarom deze er mee in kennis zal worden gesteld. Tenslotte is ingekomen een schrijven van de regelingscommissie van de gym- nastiekfeesten waarin dank wordt be tuigd voor de subsidie van f400. 3. Adres van den administrateur van hét G. E. B. om zijn salaris nader te willen vaststellen op f 2 per aansluiting, gerekend bi. J25 aansluitingen naar bo ven afgerond, en hem verder een tan tieme toe te kennen van 1 cent per ingekochte K. W. U. (.buiten transforma tor verliezen). Mochten hiertegen prin cipieel bezwaren bestaan, dan verzoekt adressant zijn salaris te willen verhoo- &e5 van f1500 tot f2500 per jaar. zooals in die vergadering .van 27 Octo- w '1 medegedeeld stellen B. en >w. voor het salaris met ingang van 1 Januari 1921 te bepalen op f2000. De heer Zeekant kan zich met het ge- vraagde salaris van f2500 vereenigen. Lit de toelichting, die de heer Kuipers aan de raadsleden heeft gezonden is spreker duidelijk gebleken, dat het ge- viaagde billijk is en in overeenstemming met war door de salariscommissie wordt voorgesteld. De heer Bakker stemt hiermee in. De heer Kramer eveneens, vooral wanneer hij een vergelijking maakt met hef salaris van den lijn werk er. o De h eer Hartog vraagt welk motief B. en W. 'tot hun voorstel h^eft geleid. De Voorz. zegt dat het rapport van da salariscommissie rekbaar is en dat zii een verhooging van f500 billijk ach ten. Spr. meent, dat er nu maar tot stemming moet worden overgegaan. De administrateur is volgens B. en W. wel accuraat en 'ijverig doch 'f 2000 achten zij genoeg. De heer Jongens maakt ook bezwaar tegen de f2500. In stemming komt alsdan het voorstel Zeekant om het salaris te bepalen op f2500, hetgeen wordt verworpen met 4 tegen 7 stemmen. Voor stemden de heeren Zeekant, Bak kier. Kramer en Groot. Hierdoor wordt bet voorstel B. en W. geacht te zijn aangenomen. 4. Adres van de afdèeling Beemster van den Ned. Bond van arbeiders in het landbouw, tuinbouw- en zuivelbe drijf. houdende verzoek, om op het be sluit van 23 December J.U inzake het uurloon bij de werkverschaffing terug te komen. B. en Wi. zijn van oordeel, dat er geen termen bestaan om aan het ver zoek tc voldoen. De heer Zeekant zegt dat hij nog op hetzelfde standpunt staat als in de vo rige vergadering en acht 40 ct. per uur gewenscht. De heer Bakker acht pok een week loon van f 16 te laag. De heer Edel meent dat een loon van 35 ct. moet blijven bestaan om niet in conflict te komen met de werk gevers. Spr. meent, dat er mensehen zijn die nog nimmer zooveel hebben verdiend in den winter. Des zomers verdienen zii meer, want liet zijn losse werklui. De lieer IJff merkt op dat de heer Zeekant een vorige maal toegaf dat 40 ct. een voldoend loon was, daarom acht spr. voor werkverschaffing 35 ct. voldoende. De heer Zeekant zegt dat als de loo nen te laag zijn de gemeente gerust concurrent mag zijn. Dan komt het voorstel B. en W. in stemming wat wordt aangenomen met 9 tegen 2 stemmen tegen stemden de heeren Zeekant en Bakker. 5. Voordracht van B. en W. tot vast stelling eener verordening, regelende in richting en samenstelling van de Coin missie van plaatselijk toezicht op het lager onderwijs in deze gemeente, naar de voorschriften van de „Lagerouder- w ij's wet 1920." Na «enige discussies wordt de voor gestelde verordening ^aangenomen. 6. .Benoeming van leden der onder 5 bedoelde commissie. R. en W. bevelen ter benoeming aan: le. uit de ouders der op .eene O. L. school ingeschreven leerlingen: JDirk Zeekant 2e. uit de ouders der op eene Bij'z. school •ingeschreven leerlingen: Klaas Bijvoet; 3e. uit de meerderjarige onderwijzers der O. L. scholen: Hendrik van den Berg 4e. uit de meerderjarige onderwijzers der bijzon de re lagere scholen: Mej. A. van Baar. 5e. uit de overige meerderjarige in woners: Jacob Edel Jz. Alle voorgedragenen worden be noemd. 7 Voordracht van B.«en W, om aan de zes politiebeambten, die tijdens de kermis 1920 politiediensten hebben verricht, een gratificatie uit de gemeen tekas te verleenen van f 15 voor elk. Voorts wordt voorgesteld om aan de Rijksveldwachters L. K. Paap, A. Fabei en J. Lameijer eene gratificatie toe te staan van onderscheidenlijk f100, f 50 en f20, wegens verleenden bijstond in 1920. Goedgekeurd als voorgesteld. Rondvraag De heer Wagenmaker vraagt de aan dacht van het gemeentebestuur voor de werkloozen ook in de andere deden van de gemeente en wijst in dit ver band op de slechte toestand van het Kolkpad. Weth. Edel licht toe wat er ter bestrij ding van de werkloosheid gedaan wordt en wijst er op dat het moeilijk is te treden in de werkzaamheden van het waterschap. De heer Bakker wijdt de aandacht aan de lage belooning van den Kloklui der, die blijkt niet door de gemeente als zoodanig te zijn aangesteld, waarom den Raad over zijn salaris niets te bepa len heeft. Hierna sluiting .der openbare zitting waarna de raad nog ©enigen, tijd in co mité gaat. ZIJDEWIND. 9 ZIJDEWIND. R. K. Kies ver e e- niging. De R. K. Kiesvereeniging „Een dracht maakt maelit" te Oude Niedorp vergaderde Woensdag 19 Januari 1921 ten lokale van den heer C. Jong aldaar. Opening door den voorzitter, den heer F. C. Jong, op gebruikelijke wijze. Spr. had gaarne een betere opkomst gezien, diodi liet is misschien wenschelijker weinig bezoekers en veel redenaars dan wel het tegengestelde. Vervolgens wijst voorz. op dte agenda, die er anders iuiziet dan ge woonlijk, daar het geheele bestuur aftreedt. Die andere bestuursleden zien hun taak liever opgedragen aan jongere krachten. De natulcn wenden gelezen en vastgesteld. Aan de hand dezer notulen wenscht de viooizitter nog een vingerwijzing te geven, olm toch steeds de besluiten der R. K. Kies vereeniging eendrachtig uit te voeren, want tweedracht in deze geeft ongetwijfeld een blijspel aan de andere kant. Uit liet ajarverslag van den secretaris stïppien wij' het volgende aan: ln het aigeloiopen jaar is zeer veel actie gevoerd, mocht de actie in sommige dee- leu niet naar wensch van enkelen onzer zijn uitgieloopen, dit moge toch' geenszins re denen zijn tot persoonlijke beoordeelingeu. De actie door onze yereeniging gedreven mochten wij niet nalaten., dit zou onze Ka tholieke vereeniging onwaardig, maken. Met een woord Van dank aan d'e afge vaardigde raadsleden voor hun juist beleid besloot'de secretaris zijn verslag. Hét ap plaus getuigde van aller instemming. De vioorafter bradht dank voor dïf keu rag, zakelijk en principieel jaarverslag, en hoopte cïat dit ook' moge bijdragen tot hooger bloei der vereeniging. De penningmeester, de heer D. Wijnteer, Pz., was wegens ziekte afwezig. De voor zitter deed mededeeling; omtrent financiën Ontvangen f 129.24, uitgegeven f 126.18, ba lig saldo Ï3.06. Saldo 1 januari 1920 f33.84. De heer J. Bakker Jnz. Jr., A. Bijwaard en K. Op 't Veld, weiden verzocht de re kening na te zieu en bevonden dezelve in orde. Na een dankwoord te hebben ge bracht aan den heer Wijnker voor zijn accu raat beheer volgde Bestuursverkiezing n.l. 2 vrouwelijke, en 5 mannelijke leden. De voorzitter merkte op, dat van de thans zitting hebbende leden, er 4 niet herkiesbaar zijn en wel de heeren D. Wijnker, C. Ter beek, C. Jong en P. van Baar. Zij be danken wegens gevorderden leeftijd. Een dankwoord mag niiet achterwege blijven want zeilde spr., ze hebben steeds blijken ggegeven van ijverige bestuursleden te zijn, het vergaderen, cle actie, ging hun steeds ter harte. Op voorstel van den voorzitter werd gr.caoevenden daar geen der vrouwelijke kiezers aanwezig waren 7 mannelijke bestuursleden te benoemen. Bij oe eerste stemming verkregen de heeren J. Sinnige, P. van Trienen, F. C. Jong, P. Wijnker en J. Wit Jnz., de volstrekte meerderheid, de twee laatsten bedankten evenwel voor deze functie. De lieer Jac. Jong geeft in overweging cenigszinste bevorderen, dat zoowel leden uit Zijdewind als uit 't Veld zitting zouden krijgen in het bestuur. Na nog eenige dis cussie werd besloten, gezien de opkomst met de bestu u rsaan vu Hing te wachten tot ccn volgende bijeenkomst, zocdat het be stuur thans tc]t 'zegge 3 leden, als boven genoemd. HMierna deelde de voorzitter eenige be langrijke mededeejingen be.rerfende liet in- wcu'ing zijr.de Hoogheemraadschap. In een met-Katholiek blaadje van 27 November 1920, wordt geschreven als zou door ons katholieken al reeds getracht worden zich hierop voor te bereiden op een politieke verkiezing, doch jmcLtzelfde verhaaltje wel* den de niet-Katholieken aangeraden zich reeds sterk te maken. Dit mag, zeide de voorzitter, voer ons een beweegreden zijn cm ook niet bij tie pakken te olijven zit ten en spr. raadde ieder aan om hij de camiidaa .stelling stipt aanwezig te zijn. De heer J. Bakker Jnz. vroeg of 'het Hoogheemraadschap een nieuw water- schaps-college is, ten tweede of hier andere colleges door komen te vervallen. Op vraag i werd door den voorzitter bevestigend en op vraag 2 ontkennend geantwoord. De heer Bakker was van gedachte dat het nieuwe college is belast met het toe zicht op de Zeewering-werken. Tenslotte werd men nog eens vergast c.p het nog steeds „warm zijnde licht", zo,oal9 de voorziiter dit noemde. Het zou te veel gevergd zijn van de Redactie 8m ee nherhaling van verschillende argmr.enteti voor Electrisch of Gaslicht hier ter plaatse te noen publiceeren. Wij willen hier niet mee zeggen, dat de bespiekingen minder belangrijk waren dan in de voorgaande vergadering, dioch kwa men per slot van zaken o,p hetzelfde neer, de vvederzijdsctie besprekingen hebben on- gietvvijield hun nut gehr.d. Bij de rondvraag werd cloor d n heer A. Bijwaard een klacht geuit betreffende d_ taaiste vvaterschapsverkiezing in die der banne, waarbij het advies der kiesvereeni ging slecht is opgevolgd. Rpr. gaf in overweging, zoo iemand een dergelijke functie aanvaardt en niet de gewenschte bf gestelde candidaat is der organisatie, de zulke als lid te royecren. De voorzitter was het met denheer |BSj waard eens en mag zoo.iets ook nimmer goedkeuren, nna,ar ter bevordering der een heid ontraadt spr. die scherpe maatregel, hiervoor toepasselijk te maken. De.heer Jb. Jong Jnz., was het met den voorzitter eens, het zou een ander geval zijn, indien dit den Gemeenteraad zou betreffen. De li eer J. Bakker Jnz. opperde het idee om1 zooi dit gewenscht wordt, een nieuwe vereeniging te stichten voor Waterscixaps belangen, we hebben geen behoefte aan meerdere vereenigingen zei spr. maar zou den misschien beter ons doel bereiken. Die voorzitter sloot zich hierbij aan, dé kiesvereeniging zal herid'oor ontlast vvor den van werkzaamheden, en verzocht den secretaris eens te informeeren naar de werkkring van een dergelijke vereeniging. De vooiziitter sloot de bijeenkomst onder dank en met den Ghr. groet. ïfigezondBB stukken kool en. 104 wagons Deeusche wille kool. Totaal dus 1441 wagons roode kool, 1077 wagons gele kooj en 978 wagon Deensche witte kool, Om de waarde van die cijfers meer tol hun recht te laten komen, is het misschien goed de cijfers van het vorige jaar naast die van thans te plaatsen. Wij krijgen dan: Inventarisatie 31 Dcc. 1919: 1166 wagons roode kool, 1802 wagons gele kool en 1147 wagons Deensche witte kool. Inventarisatie 31 Dcc. 1919: 446 wagons roode kool, 1077 wagons gele kool en 978 wagons Deensche witte kool Verder kunnen wij hier nog aan toevoe gen, dat op 31 Dec. j.l, ook nog voorradig waren: 332 wagons uien en 173 wagons peen, behalve dien voorraad welke bij reeds meer genoemde vereeniging nog aanwezig is en aangezien wij van deze produkten, jammer genoeg, geen cijfers hebben van liet vorige jaar, is taxatie daarvan niet mogelijk. Do Redacteur dank voor dc plaatsing. Namens do Provinciale Commissie van Vei lingen in Noord-Holland, WILLEM BALK, Secretaris. Hoorn, 1.9 Jan. 1920. ET Geachte Redactie! Aangezien uwe lezers zeer waarschijnlijk belang1 zullen stellen in de cijfers van de j.l. gehouden inventarisatie van Slapelgoederen, verzoek ik U beleefd onderstaande regelen te plaatsen in uw blad. Het is wel jammer, dat de cijfers niet ge heel volledig kunnen rijn, omdat de „Lange dijker Groenten-Centrale" eene Afdeeling heeft, n.l. „Groenten-Cultuur", die aan de inventarisatie niet wil medewerken en nog eene Afdeeling, waar het tamelijk slordig is gedaan. Wij gaan hier thans niet verder op in. Toch meenen wij dat het goed is, de hoC' veelheden bij ons Bureau opgegeven, te pu bliceeren en daarnaast de taxatie-cajfers van de vereeniging die niet opgaf, waarvoor wij dan de cijfers zullen nemen van de inven tarisatie d.d. 1919. Bij ons Bureau opgegeven: Aanwezig op 31 Dec. j.l.: 1381 wagons roode kool, 797 wagons gele kool en 874 wagons Deensche witte kool, Taxatie „Groenten-Cultuur" volgens cijfers 1919: 60 wagons roode kool. 80 wagons gele D. H. V. B. Programma 23 Januari. 1 A. S. D. O. 1—V. V. Z. 1 Kimmen De Meer 1—R. K. A. V. 2 i. Schneiders. S. D. E. 1-V. A. F. C. 1 terrein V. A. B. C. J. J. Wortel 1 B. Olympia 1—D. H. L. 1 ten*. D.H.L. terr. v. Wijk. 2 A. Victory 1—H. B. C. 2 F. v. Veen. V. I. C. 1—G. V. A. 1 half 1 de Graaf. P. V C. B. l-R, K. A. V. 3 Koopman. S„ D. E. 2—K. D~ 2 fevr K. D. C. Emmelkamp. 2 CD. Excelsior 1— Celer 2 terr. Oeler Pavoordt. Kolping, 1—Ti.a 2 terr. Tiav. d. Hoeven. Spartaan 1—Swift 1 terr. Swift Raap. 2 E Westen 1—Geel Zwart 1 Schneiders. R. K. V. Z. 1—B, V. C. 1 Platte. H B C. 4—Concordia 1 Mijnen. 3 A K. D. O. 3—H. B. C. 3 half 2 Kreolage. Wilskracht 3-P. V. C. B. 2 v. d. Valk. 3 B G. V. A. 3—V. I. C. 2 Scliecrboom. Will. Eceert 2—N. E. A. 1 B. Schut 3 C K. D. O. 4—Zwaluwen 3 h. I Pieterse. 3 D. D. O. S. 2—Excelsior 2 Klaus. Swift 2—D. H. L. 3, h. 1 Witjens. Kolping 2—Tia 3, half 1 V. d. Heijde. 3 E B. V. C. 2-Zilk 1 v. d. Peet. Concordia 2—Geel Zwart 2 Righart. N. V. C. 3—H. B. C. 5 Maaskant. Kinhchn I-R. K. V. Z. 2 W-alkers. 4 A. Zilk 2—Geel Zwart 3 v. Duin S. D. S. l-R. K. V. Z. 3 Germes. Concordia 3—B. V. C. 3 Floris. 4 B. V. A. F. C. 3—S. D. E. 3 Winter. 4 C. H. M. S. 1-V. V. Z. 3 Delikcr. R. K. A. V. 6—V. I. C. 3 A. Emmelkamp. Wilskracht 4-Zwart Wit 2 v. d. Valk. HILVERSUMSCHE INTIEME CONCERTEN. In cle Kunstzaal Brok zuilen onder lei ding van Ernst Krauss (le.der der „Eg- moudsche Kunstkringconcerten") een reeks intieme concerten, kunstavonden en lezingen worden georganiseerd. Het openingsconcert is Maandag 24 Januari met medewerking van Max Kloos bari ton en Anton van der Horst, pianist. Op de verdere concerten werken mede o.a. Johannes Röntgen, pianist, (dezer dagen teruggekomen van zijn wereld- kunstreis met de zangeres Ilo-vyd Krauss Adama), Julius Röntgen, pianist, Ju lius Röntgen Jr. violist, Hendrik C. van Oort, bas, Paul Schramm, pianist, Stetfi Koschate; violiste, Ilovyd Krauss—Ade- ma sopraan (na terugkomst v. h. we- retdkunstreis). Stuttgarter Vokalquartett (Kammers- gerinner Emma Tester. Meta Distel, Kammers. H. Ackerniunn, Prof. L. Fe- nerlein Rotterdamsche Trio (A. B. H. Verhey, Julius Röntgen ]r. viool, J. Hossel cello enz.) Het Röntgen—Trio (Jul. R. Jul. R. jr. Engelbert R.) Het Dresdener Trio- enz. enz. Op de Kunstavonden zal o.a. de dan seres Gertrud Leistikow medewerken, lezingen worden gehouden door Prof. Dr. Victor Curt Habicht over oude en moderne beeldende kunst, en over het expressionisme In de Literatuur, Prot. Dr. ,H. Wirth over muziekgeschiedenis en oude instrumenten enz. sterdam. Sergeauüseiner J. J. Boeman vaüf "Walstatian Willemsoord naar Radiodienst- Amsterdam. Bij Koninklijk besluit van den 3Oston De ceit mber 1920 zijn met ingang van 1 Januari' 1921 benoemd tot Buitengewoon Adelborst hij de Koninklijke Marine-Reserve dc heeren 8. Dobbinga, W. A. Deters, H. J. Buiskool, en J. F. Goedhart. Opgave vort overgeplaatste onderofficieren der Zeemacht Op 20 Januari 1921: Sergeanl-macliine- drijver H. J. Stammer van „van Speijk" naan „Hefriug". MET ONTSLAG UIT DEN ZEEDIENST Op 22 Januari 1921Rorpuraalziekcn- vcrplcger O. Vermaas. Matroos le klasse W. H. Mesman en A. Otto. LEGERBE RICHTEN. - Bij besch. van den Min. v. OorJog ïs aan den dienstplichtige II. de Lange, van het 21e reg. inf. te Helder, uitstel van cerste- oefening verleend. In ons nummer van 18 dezzer zijn in het stukje onder „Leger en Vloot" nopens de inlijving der lichting 1921 dc tijdvakken van inlijving der boredenca van de artillerie niet vermeld. Deze zijn: eerste gedeelte 16—28 Fcbr. en tweede gedccUo 1—5 Augustus. Aan den dienstplichtige C. Beets, ran het 21e reg. inf. le Helder, is voor goed vrij stelling van den dienst verleend. De 12 regimenten infanterie zullen nö reorganisatie bestaan uit een regimentsstaf en een sclicolbaUiljon; bovendien per divisie een opleidingscompagnie en een stormschool. .Van den adjudant-onderof[ieier-mstr. II. Schenhius, van het 4c reg. vesting-artillerie, is de zilveren medaille voor 21-j. trouwen dienst toegekend. Aan den dienstplichtige A. Wicbering, van liet 21e reg. inf. tc Helder, is het bewijs ■van ontslag uit den dienst verleend Aan rijkswerkliedcn, die wegens afge legen ligging van de plaats, waar zij hun ar beid moeien verrichten, onder zeer bezwa rende omstandigheden werkzaam zijn, kan deswege cenc vergoeding worden toegekend. Dc opzichter van fortificatiën J. Sueri, van hel wapen der genie to Helder, wordt op 1 Febr. overgeplaatst naar Amersfoort. Op 16 Maart a.s. zal om 12.30 uur nam. eene inlijving voor de zeemilitie plaats neb ben in het gymnastieklokaal binnen het fort Erfprins te Helder. I De detacheering van den dienstplich tige J. van der Meer, van liet 3e reg. huzaren, bij hel 21e reg. infanterie, is ingetrokken. Bij besch. van don Min. v. Oorlog is aan den dienstplichtige M. P. van der Vliet, van liet 21e reg. inf. tc Helder, uitstel Van eersle-oefening verleend. MAEINEBERIOHTIEN, OPGAVE VAN OVERGEPLAATSTE ONDEROFFICIEREN DER ZEEMACHT. Op 1 Februari 1921: Sergeant der Ma riniers, Tl- D. van Deursen van Mariniers- kazerne Rotterdam naar Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Op 1 April 1921: Opperseiner N. Smit en Sergieantee-iner J. J. Hagoort van Wacht schip Vlissingen naar Radiodienst te Amsterdam. Opperseiner F. J. Vetter v,an i Onderzeekazerne naar Radiodienst Am SCHAGEN, 20 Jan. Tor markt waren aan gevoerd: 12 geldekocien (mag.) 1'409—600, 67 idem (veile) f 400—800, 13 kalfkoeien f 600 800, 23 nuchtere kalveren f2036, 331 over- houders f 45—62, 6 bokkeu en geiten f 720, 12 varkens (mag.) f5062, 37 idem (vette) per K.G. f 1.24—1.32, IS biggen 1'32.50—40, 91 konijnen f 0.50—2.75, 88 kippen i'2.ö00; 47 K.G. boter f2.80—3; 6586 stuks kippeneieren f9—11 per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 20 Jan. Lan- gedijker Groentenvciling. Roode kooi f3.80 ■f6.10, 2e soort 1.80—3.50, gele kool i'3.40— f5.10, 2e soort f 1.40—3.20„witté kool f3.40 f5.20, 2e scort f2.25—3.10, uien f 4.70—5.70, losse wortelen 13.20, alles per 100 "K.G. Aan voer: 100.625 K.G. roode kool, 165.400 K.G. gelo kool, 76.500 K.G. witte kool, 7875 K.G.' uien en 675 K.G. losse wortelen. NOORDSC1IARWOUDE, 20 Jan. Rcode kool f 5.10-6.10, gele kool f4.80—5.70, Deen sche witte kool I 4.905.10, uien f 5.506, peen f3.20, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 19 Jan. Uien f5.C0— 16.roode kool f 4.605.90, 2e soort f3.30— 14.30, geic kool f5.20, Deensche witte kooi f55.50, alles per 100 K.G. UITSLAG VEILING Bij de gehouden veiling tc Ou dorp 'eti overstaan van Notaris Witte te Alkmaar, van een woning en twee pcrccclen weiland, be woond door den heer G. Vader, werd kooper de heer C. Kok, aldaar, voor de som van f6750.—. STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. BINTANG (thuisr.) vertr. 18 Jan. v. P.orf Stdd. BOETON (Ihuisr.) arr. 18 Aug. le Suez. GKÜT1US arr. 16 Jan. v. Amsterdam te Batavia. LOMBOK (tliuisr.) vertr. 18 Jan. v. Fori Said, KON. NED. STB. MIJ. ADONIUS vertr. IS Jan. v. Gibraltar, n, Algiers. CASTOR vertr. IS Jan. v. Venetië n. Triest, KON. IIOLL. LLOYD. HILVERSUM vertr. 19 Jan. v. Amsterdam naar Zuid-Amerika. KON. WEST-IND. MAILD. ACHILLES v. Paramaribo nu. Amsterdam1 arr. 16 Januari lé Las Palmas. HAARLEM arr. 16 Jan. v. Tooopilla te Valt paraiso. JASON vertr. 17 Jan. v. Corral n. Talcahu-, ano. VAN RTNSSELAER arr. 20 Jan. v. West- te Amsterdam. ROÏT. LLOYD. KAWi (uitr.) vertr. 17 Jan. v. Suez. 'v SINDORO (uitr.) vertr, 17 Jan. v. Colombo,' HOLLAND—AMERIKA LIJN. SCHIEDIJK (thuisr.) vertr. 16 Jan. v. Kur.- rachee. HOLLAND—WEST-AFRIKA LIJN. MERCUR1US arr. 20 Jan. v. W.-Alrika tg Amslerdamm. STV. MIJ. OCEAAN. E.URVADES vertr. 13 Jan. v. Batavia n, Amsterdam. EURYMACHUS v. Japan n. Amstenjajfflfc .vertr. 1.7 Jan. v. Port Said.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 3