inciaal Hm alkmaar "sport en spel wesrbericht. iisrgerlps.stakd ^ciiebpstsjdingen Telegrammen Handel en Markt AGENDA. AGENDA. P, K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBR OR D". iVrijuag 25 Febr.: 8 uur Vergadering R, K. Vrouwenbond, Afd. Ziekte- en Geboortekas. 8 uur Ledenverg. R. K. Fabrieks arbeiders. Zaterdag 26 Febr.: 4 uur Vergadering van alle Commissieleden ter voorbe reiding van bet 25-jarig bestaan van den R,. K. Volksbond Afd. Alkmaar. 5—6 uur contribulicbelaling Bouw vakarbeiders. 5—li uur contribuüebet. JVIelaalbew. 5_<i uur Zitting Spaarbank. 6_7 uur afdracht van gelden aan de feestcommissie. <i—7 uur Zitting Winlerzorg. 6—7 uur Zitting Bibliotheek tot af halen van boeken. 7—8 uur Bureau van Advies. 6—8 uur premiebetaling Onderst.- londs. Zitting Vlaming en Vreeker. S—tl uur Opgaaf voorlid Wed.-steun R. li. Centrale Ziekenkas, alsook voor R. Ii. Coöp. Levensverz. „Concordia 8 9 uur CG-U\betaling V. A. F. C. „GOED WONEN." Spreekuur Bouwvereeniging „Goed (Wonen" iederen Vrijdag van 7—8 uur, bij M. Kempen, Baiansingei 25. KNIPCURSUS ST. JOZEFGEZELLENVEREEN. Vrijdagavond 8 uur algem. leden vergadering van de St. Jozef'gezellenver- ■eenigiag in het Patronaat. Op ae agenda komt o.a. voor: Bij zondere mededeelingen en' optreden „Kolping". VEREENIG ING DER ZAANSOHE j- GEMEENTEN. Maandag 28 Febr. a-s. heeft te Zaandam een bijeenkomst plaats van kis Burgemeesters der Zaansche ge meenten ter verdere bespreking der samenvoeging van de Zaansche ge meenten. Oudwethooder de Boer zal in de a.s. vergadering van den gemeente raad van .Wormerveer deze zaak Opnieuw inleiden, om de leden een piverzicbt te geven van het voor pn tegen. Zonder twijfel zal deze inleider adviseeren voor de samen voeging, daar hij zich ook' vroe-' ger reeds in dien zin heeft uitge laten, "omdat er vele kardinale pun ten zijn, welke een samenvoeging bepaald eischen. Gezondheidsdienst verkeer te land en ta water, politie dienst, reiniging, ziekenhuiswezen, middelbaar onderwijs, ambaehtsonder- iwijs, abbatoir, volksgezondheid en huisvesting, eenheid van plaatselijke wetgeving eenheid van bestuur in dezelfde streek, bezuiniging op ql- Jerlei gebied. EGMONBBINNEN. EGMOND'BINNEN. - Adelbqrtus- pjit. Zooals onze lezers zich mis schien nog herinneren werdpn er een paar jaar geleden plannen gemaakt pin de gronden, gelegen om den Albertus-put weder in handen van Katholieken te krijgen, opdat daarop te ©enigen tijd een kapelletje zou kunnen verrijzen, of om althans de om geving meer in overeenstemming met de historische bron te brengen. Enz© pogingen zijn toen mislukt. Thans is echter, langs anderen weg het terrein joch in eigendom aan Katholieken gekomen. Het pleit voor 'de verdraagzaamheid van de anders denkenden in deze gemeente, dat zij de gronden hebben willen afstaan. De Katholieken zullen zich over der zen aankoop ten zeerste verheugen. Bezen zomer werd door Dr. Holwer- da bij zijne opgravingen aangetoond, flat de plaats inderdaad de histori sche beteekenis hyeft, die er aan wordt toegekend. Ligging en groot te der vroegere kerk konden door kem nog worden nagegaan. ALGEMEEN VERSLAG 'DER AFDEEL1NGEN VAN DEN RAAD BETREFFENDE HET ON DERZOEK DER GEMEENTE- BEGROOTING, DIENST 1921. en 'MEMORIE VAN ANTWOORD ii AM BURG. EN' WETH. ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. (Vervolg). Dezelfde leden die ten aanzien van fle onder ag vermelde onderwerpen een vraag stelden, zouden tevens gaarne het oordeel van B. en W. vernemen en zoo mogelijk'voorstellen inwachten omtrent: le. een accountantsdienst voor alle bedrijven en voor .alle finantieele ges ties dezer gemeente; 2e. een veredeling, der kermis, wel ke met zooveel succes te Zaandam IS' geschied; ie. aanstelling van school verpfeeg- 4e. invoering van schcoloaden; 5e. beschikbaarstelling van school- pantpffels en 6e. zuigelingenzorg, dit mede 'naar aanleiding van de door den Bur gemeester aan Mevr. .Westerhof ter Vergadering van 5 Maart 1920 gedane toezegging: „in den loop van het jaar té" zullen nagaan of cle gemeente niet iets kan doen voor zuigelingen". (Zie verslag der handelingen van den Gemeenteraad 5 Maart 1920 blz. 120). Het denkbeeld der instelling' van flen sub le bedoelden dienst vond bij sommige leden instemming, even als dat vat» een veredetëng! der ker mis1, al meenden anderen te weten, dat Zaandam de gewone kermis, we gens de aan de gehouden volksspe len verbonden hooge kosten, zen her stellen. Een lid zou in stede van een ac countantsdienst liever de aanstelling zien van eèn algemeen adviseur over de bedoelde friancieefc aangelegen heden. Een .ander lid zou de door B. en W. gedachte gecentraliseerde coutnoleering meerderen voorrang wil len toekennen. Weer een ander lid zou deze controle aan den gemeente- conteofeur opgedragen willen zien. Omtrent de invoering van school- baden meenen verscheiden leden dat daaromtrent niet de resultaten zijn te bereiken. Welke men er zich- van voorstelt, ook' al' omdat de scholen zich voor baden minder goed leenen; Het ten aanzien van sub 5e be doelde ging gepaard met de opmer king, dat de gratis verstrekking reeds in tal van gemeenten bestaat. le. Omtrent de instelling van een accountantsdienst mogen wij verwij zen naar hetgeen door ons in den aanbiedingsbrief is medegedeeld in zake de controle vanrekenpliditige administraties en ambtenaren. 2e. Het gunstig verloop dat de kermis in 1920 te zien gaf en dat ook als regel de kermissen in voorgaande jaren kenmerkte geeft naar onze mee ning geen aanleiding! om het wezen der kermis 'een wijziging te elpen ondergaan. Wij hebben bovendien van den ar beid v. d. onderscheiden drarikbestrij- diingsorg. opl-f rustïgi verloop' der ker mis goede verwachtingen. Veredeling van de kfermis' op een wijze als Zaandam heeft gedaan 'kbst betrekke lijk veel geld. De finandeele toestand der geifreente,' laat niét toe voor dit doel geldelijke offers- te brengen. 3e. Bij die behandeling der begroo ting van het looipiende dienstjaar ïs reeds1 op aanstelling, van sehloolver- pleegsters aangedrongen. IntusSchen is in den bestaanden toestand geen wijziging ingetreden, zoodat wij' mee- nen te mogen verwijzen naar ons toen gegeven antwoord te vinden oip pag'. 5. 4e. Met het nemen van gratis baden door de kinderen der O. L. Scholen is', dank! zij de daartoe door het be stuur der afd. Alkmaar van de N.-H. Vereen,ighig „Het Witte Kruis" ge boden gelegenheid in 1920 voor den tweeden keer een proef genomen. Het resultaat van die proef 'tot 'het wel slagen waarvan de medewerking van het onderwijzend personeel is inge roepen, heeft allerminst aan de ver- Wachting beantwoord. Slechte weinige leerlingen hebben van de aangeboden gelegenheid gebruik gemaakt. Voor stellen tot invoering van schoolba llen zijn Wig daarom niet van plan in te dienen, ook al omdat de bestaan ile scholen daartoe niet ingericht of bezwaarlijk in te richten zijn. 5e*. De noodzakelijkheid van in voering van scfioolpantoffels khnne" wij moeilijk beoordeelen, inaar Wij zijp bereid een onderzoek in te stel len omtrent de vraag of het wensche- Iijfc is ze den kinderen te verstrekken. 6e. De vraag in betrekking tot zui gelingenzorg! zullen wij beantwoor den bij de behandeling van volg nummer 228. Wat denken, zon werd door meer dere leden gevraagd, B. èn W. te doen tegen de zicih hier ter stede reeds veelvuldig vertoonde en nog te verwachten groot© werkloosheid?' He't trok' hunne aandacht dat op de begrooting ter zake geen post is ge raamd. Productieve werkverschaffing achtte men algemeen de beste wijze van bestrijding der werkloosheid. Be halve de reeds genoemde demping 'van Kooltuin en Zandersloot werd de aandacht gevestigd op de vaart- verbetering naar Bergen .en Eg'mond, Deze leden zouden gaarne plannen tegemoet 'zien. Omtrent het verschaffen van pro ductief werk' ter bestrijding der werk loosheid heeft de Raad inmiddels reeds in zijn vergadering van 20 Ja nuari j.l. overeenkomstig ons voor stel, 'opgenomen in bijlage nr. 15 een beslissing genomen. Vele leden ondersteunden het denk beeld van het aanbrengen van een drinkgelegenheid voor paarden in de nabijheid van het station der H. IJ. S.i"! behoefte doet zich, zoo meent men vooral gevKIfü geduren de de zomermaanden ten aanzien vari de rijtuigen die op het voorplein stand plaats innemen. Het doen aanbrengen .van «en drinkgelegenheid op het voorplein van het station ten behoeve der paarden die aldaar met een rijtuig een stand- plaais innemen zullen wij overwegen. Het bevreemdde sommige leden dat geen post op de begroeting: is ge raamd als aandeel voor1921 in de 'derde uiikeering der OorlogsWinst- belasüng, welke uitlteering vrij zeker deel van de tweede uitkeering val bedragen. Zij zijn van oordeel dal Alkmaar een deel in de uitkaering zal worden toegewezen. Met voorbedachten rade is' geen post uitgetrokken als over 1921 uit ie keeren aandeel in de opbrengst der- Oorlogswiinsibelasting. Al zouden wij geneigd zijn het oordeel te onder- schrjjven dat aan deze gemeente in die uitkeering een evenredig deel zal toekomen, zoolang daaromtrent en evenzeer ten aanzien van het bedrag geen zekerheid bestaat komt bet ons evenmin als verleden jaar geraden voor daarvan in de begrooang te doen blijken. Dezelfde leden vragen of in 1921 voorstellen zijn te verwachten tot invoering van georganiseerd overleg, een vraag welke bij enkele andere leden ondersteuning vindt. Andere le den daarentegen, hoezeer niet tegen overleg, verklaarden zich bij voorbaat tegen eep regeling', waarbij den Raad feitelijk het recht van wijziging is onthouden. Der domnpssie van Bijstand voor ambtenaars- en arbaidsaangekgetthie- denJs, verzocht -ons college zoo slpoe- dig mogelijk van advies te dienen omtrent hét vraagstuk van georgani seerd overleg. Het zal U echter ook bekend zijn dat de Commissie eerst omtrent een herziening van de bezol diging van de ambtenaren en> werk lieden. wensdrt te adviseeren.' Nog werd door diie leden gevraagd of B. en W. nxeenen gehandeld te hebben in den geest naar de letter en in het tempo van de met' alge- meene stemmen aangenomen Soe. Dem. motie, jnzake woningbouw (raaclsverslagf 5 Maart 1920 blz. 126), len aanzien van welkte motie de wet houders zich vaa stemmen onthielden. Een lid uitte de vrees, dat'door te bouwen buiten de bebouwde kom der gemeente, hetgeen uiteraard riet anders' mogelijk is, door de Hooge huren woningen -onverhuurd zullen blijven en dat men dus met woning bouw voorzichtig moet zijn. Met de voorstelling van B. ,en W. omtrent de leniging van den woningnood kön .den verschillende leden zich niet ver eenigen. De vraag of Wij meenen" in den geest, naar de letter en in het 'tempo te hebben gehandeld van de op 5 Maart 1920 aangenomen motie in zake woningbouw meenen wïj1 met een volmondig ja te kunnen beant woorden, 'De door ons in den aanbie dingsbrief 'verstrekte gegevens leggen daarvan naar onze meening getui-, gemis af. Verstaat men onder de \yoor den „een wel omlijnd plan".)iét bou wen van arbeiderswoningen in een bepaald omlijnd terrein, dan is onze opvatting dat het 'beter is arbeiders woningen rondom de stad te bou wen en strijdt een „dergelijk"' plan met onze meeningen, zoodat Het van ons niet kan verwacht worden. Dat wij bij' woningbouw de voorzichtig heid betrachten, speciaal financieel© uitvoerbaarheid streng nagaan, is uit ons beleid te dien opzichte waar te nemen. Meerdere Jeden zouden gaarne een voorstel tegemoet zien tot instelling vdn een woningbeurs1. Hiertegen merkten sloimmige leden op', dat een woning-beurs volgens hunne meening eerst noodig is wanneer weder nor male tijden Zijn aangebroken. Aan de leden die de stichting van een woningbeurs verlangen wenschen wïj mede te deelen, dat Wij' reeds toe gezegd hebben het brengen van cen- traliisatóe jn het verhuren van wo ningen, welke met R'ijkssteun ge bouwd Zijn. Verder zouden wïj! niet willen gaan. Ten aanzien van alle belangrijke fmrichiingen, welke grootendeels' óp gemeentelijke hulp zijn aangewezen, zouden onderscheiden leden hét ge voelen van B. en W. willen verne men om aan het verkenen van sub sidie óf steun .als voorwaarde te ver binden, dat een uit en door den Raad aan te .prijzen gedelegeerde in het bestuur zitting zal hébben. In dit verband vestigde men de aandacht o.a. cp de verschillende bouWveree- nigingen, die hoofdzakelijk' met over heidsgelden .werken. Met het doel 't welk de leden voor oog-en hébben die een door en uit de'n Raad aan tie wijzen gedelegeerde wenschen in het bestuur van inrich tingen, welke voor een goed deel aangewezen zijn op den fimancieelen steun der gemeente, kunnen wij in stemmen; bet is echter de vraag of dit langs den aangegeven weg op de beste wijze bereikt wordt. Wij zullen dit punt intusscben gaar ne nadér. overwegen. Eeniige leden dringen er op aan om over te gaan tot opheffing: van de z.g. armenpraktijk om deze onder te brengen bij het plaatselijk zie kenfonds, onder controié van het Bur gerlijk' 'Armbestuur. Hierdoor zou mede de vrije artsenkeuze in het leven geroep'en zijn. Gelijk 'wij: reeds ten aanzien van vraag van gelijke strekking! bij' de behandeling oef itS^iiing: van liet voorgaande dienstjaar cleden opmer kten komt hét ons niet geraden voor verandering te brengen in de bestaan de bepalingen der gemeentelijke zie kenzorg, nu een wettelijke regeling omtrent het ziekenfcündsweZen en de behandeling en verzorging: van ziekten aanstaande is. (Wordt vervolgd) VERTROKKEN PERSONEN. A. F, Reinders, n.h., Dir. R. O. G., Langestraat 81, Veènhuizen; L, Heil bron, ill, musicus, Langestraat 55, Am sterdam; H. Swart, n.i., musicus, Lan geslraat 55, Amsterdam; J. Striker, n.h., sigarenmaker, Druivenlaan 15t Zwolle; J. Terïaak, n.h., lceraar Amb.-school, Spoorst aat 41a, Rotterdam; W. Lange- reis, n.h., winkelier, v, d. Woudestraat 83a, Utrecht; P. Fraenkel, n.i., Laat 223, Amsterdam; J. Bierdrager, gcr.,- hout- koopef, Oudegracht 102, Voorst; F. de Vries, n.h., Lindcnlaan 61, Amsterdam; C. van Eif, c.l, bankwerker. Linden- laan 100a, Amsterdam; G. J. Z. de Haan, n.h. kapper, Kraanbuurt8, Kam penJ. Bakker, r.k„ werkman, Linden- iaun 19, 11 cornC. J. II. Frans, r.k.. fC Weesbuis, Heijthuizen; W. N. de Koning, uk, ^ijd. adj. insp. dir. bel., Verdr. Oord 38, Bergen; Th, Schaap, u.h, schilder, Sandersbuurt 23, Oost- zaan; E. Ott, wh., slager, Spoorstraat 22. ,'jchoorlF. I .Roos, n,h, bak kersknecht, Langestraat 63, Amster dam; A .Gijzen, r.k^ Verdr. Oord 70, Rastricum; A. H. van Straalen, geen, 2e Landdw.straat 9, Amsterdam; J. de Boer, g.k., kellner," Forestusstraat 17, Utrecht; A. Bakker, r.k., timmermian, Nw.Iandersingel woonkeet, Schagen; J. Pool, n.h., Korte St. Jaoobstnaat 1, Ned.-Jndië; G. K. Vik, geen, reiziger, Langestraat 45, Noorwegen. INGEKOMEN PERSONEN. M. A. Pastoor, e.f., Doelenstraat 14, Baarn; G. Maathuis, r.k., fabrieksar beider, Wolfpad 10, Oudorp; A. C. Feijen, r.k, Stationsstraat 2, Bergen; J. Kroon, n.Ii., veldarbeider, Kenn.str.- weg 102, Akersloot; P. Luiker, r.k.iN köhpman, Schermerweg 8, Helder; M- H. Jong, r.k., dienstboide, Schermer- weg 8, Uitgeest; M. 'C. de Vries, r.k., Baansjngel 46a, Harlingen; N. Noë, n.h., ''opzichter Waterstaat, Spoorstraat 17, As sendelft; A. J. Winkelaar, geen, Uiten- boschstraat 50, Utrecht; J. Schricken, n.h, boerenknecht, Noorderkade 44, Opmeer; H. If. E. Levert, n.h., ver pleegster, Hekelstraiat 33, Amsterdam; J. Koning, n.h., bouwkundig-opz., Po- peimanslaan 13, Sohagen; J. H. Muh- ring, n.h,, bakker, Lindenlaan 77, Mui den; KI. Krul, ïlh, slagerskn., Hekel- straat 29, Egmond aan Zee; A. C. Steiu- kamp, r.k, Nieuwpoortslaan 79, Nifme- gen; II. N. Sman, r.k., schilder, Keet gracht 6, Noordwijk; C. Bruin, r.k., dienstbode, Emmastraat 35, Heiloo F. M. Bruins, n.h., verpleegster, Emma- shaat 107, Baflo; P. de Boer, gen, slager, Snaar manslaan 78, Ferwerdera- deel; C. Huiden, r.k., religieuse, Ou degracht 204 Bussum; M. M. Nelis, d.g., hulp huishouding, Londstraat 21, Am sterdam; II. Groel'senia, n.h., machinist, Vijvertje 22ai, Schiedam; J. van der Leek, n.h., Spanjaardstraat 4, Castri- cum; D. Schoone, n.h., Snaarmanslaan 151, Caslricum; H. 'van Woerden, n.h., fabrikant, Verdr. Oord jf7, Haarlem; G. Quax, r.k, dienstbode, Emmastraat 11, Zijpe; II. J. Benard, r.k., matras senmaker, Baanpad 32, Amsterdam; M. A M .Brugman, r.k, Laat 147, Winters wijk; E. Geerlings, r.k., dienstbode, In- geiandstnaat 16, Noordwijkerhout; J. Bras, r.k, v. d. Woudestraat 29, Eg- mond-Binnen; W. Barrink, h.e.L, piano- reparateur, Snaarmanslaan 58, Gronin gen. BALANSPAPIER, REKENING COURANTPAPIER, ^WISSELS, ACCEPTEN, KWITANTIES. L. FRANKENBERG. ALKMAAR. GEVONDEN VOORWERPEN. Uitsluitend te bevragen aan bet Bu reau van Politie alhier, op werkdagen van des voormiddags 91 uur, zich te vervoegen hij den Wacht-Comman- dant 2 Rozenkransen. <1 zeepbakje, 2 huis sleutels 1 onderdeel vian een kaarslan- taarn, 1 zilverbon, 1 kinderhorloge met ketting, 1 hondenhalsband, 1 ko ralen beursje met inhoud, 3 portemon- naies met en zonder inhoud,- 1 R. K. kerkboekje, 1 fluitje en sleuteltjes aan een ring, 1 medaillon van een collier, 1 paardendeken, 2 vulpenhouders, 1 kinderschoentje, 1 dam osa rrn ban d h o rl o- ge, 1 ringetje, 1 handschoen en een draagpenning (muntstukje). BIJLAGEN TOT DEN BAAD. Aanschaffing van schoolmeubelen. Voor de aanschaffing van schoolmeu belen ten behoeve van het 7e leerjaar zullen noodig zijn: 2. stuks driebladige schoolborden, 5 f230 is f460.—, 18 stuks schoolbanken ii f50 is f900.—, terwijl aan arbeids- loonen voor het stellen der borden enz. en aan vracht te rekenen valt op rond f140.—, te zamen f1500. Dit doet B. en W. den Raad voor stellen le besluiten: a.. Burgemeester en 'Wethouders een crediet te verleenen van f1500.— voor de eerste aanschaffing van meu belen in de gebouwde lokalen der Tweede en Derde Gemeenteschool, ten behoeve van het 7e leerjaar; b. dé sub a beoele kosten op te nemen in de eerstvolgende ten laste der gemeente te sluiten geldleening. B. en W. kunnen overigens mede- deelen, .dat deze uitgaven de begroofing niet zullen overschrijden, aangezien de bouw der 'lokalen een overschot van ongeveer f2000 heeft gelaten. Afstand gem. grond School- en proeftuin. De Directie vari fis rl. IJ, S. M. heeft zich, onder dagteekening van 29 April 11. tot B. en W. gewend met de mededeeling, dat zii ten behoeve van een wijziging in de tractiesporen op het stationsempla- cement te Alkmaar de beschikking noodig heeft over een stuk gem.- grond deiel uitmakende van den school- en proeftuin bii de Rijks- tui n b ouwwinterschoo 1ter grootte van pl.nr. 1065 vierk, M. zijnde een gedeelte van het kadastrale pérceel Sectie E nr. 2732 en ver zoekt te mogen- vernemen of en too ia op welke voorwaarden de gemeente bereid is bedoeld stuk grond aan de genoemde Maat schappij af te staan. Na de instemming van het be stuur der bovengenoemde Viereenï- ging te1 hebben verkregen op de te stellen voorwaarden, is tus- schen de Directie der H. IJ. S. M. en B. en W. omtrent de voor waarden waarop deze overdracht zou kunnen geschieden overeen- stemming Verkregen. Daarbij is door vjeteöekster eene wijziging ge bracht in hare aanvankelijke aan vrage waardoor de aan te koopen oppervlakte grond ongeveer 84 c. A„ kleiner zal worden. B. iein W. zijn vain meening, dat het gemeente-belang zich tegen de gevvenschte overdracht onder de na te noemen voorwaarden niet Verzet, waarom zij den Raad in overweging geven hef verzoek in ta willigen op bepaalde voorwaar den. o.a. dat de koopprijs zal be dragen f5 per vierk. M„ te vol doen bij het passeeren der akte van overdracht en dat de koop ster zich verbindt een dichte ter- reinafscheiding van 2 M. hoogte te maken langs de Oostgrens van den gekoichten grond en" is gehou den deze afscheiding .op ,hare kos ten steeds ten genoegen van het gemeentebestuur van' Alkmaar te onderhouden, Voorschot aan het Gem. Elecfr. Bedrijf. Namens de Commissie van Bijstand voor de lidiïbedrijfem heeft de di- refieur B. en W. bij schrijven van 10 Januari j.l. het verzoek' gedaan te willen bevorderen dat aan het gemeen telij'k electriseh bedrijf een voorschot worde verleend van f 100000. Het bedrijf heeft deze gelden noo dig ter bestrijding v,an uitbreidïngs- werken en wel voor: ia. in 1919 en 1920 uitgevoerde wetken, welke in 1920 zijn betaald en tot een bedrag van f20000 tijdelijk opgenomen zijn bij hét bedrijf der gasfabriek' f80000. b. in 1921 uit te voeren werken f20000 Het bedrijf zal in si^at zij'n het gevraagde voorschot din 15 jaar ge heel terug te betalen. B. en W, beb'bén geen bezwaar tot inwilliging vain het verzoek te ad viseeren. B. en W. stellen den Raad voiOit te besluiten: ia', aan hét Gem. elecirisüh bedrijf ten behoeve der béstrijding van uitga ven voor uitbreidingswerken uit de gemeeii'fekias een voorschot fe ver reenen van reëel flÖOOOO, tegen de zelfde rente als waartegen de ge meente deze gelden zal kunnen lee nen, bij omzetting in een vaste lee ning te berekenen over het nominaal 'bedrag (eventueel disagio inbegrepen) onder bepaling, dat dit voorschot op den datum, waarop de gemeente zelf zat moeten aflossen, telkens voor een evenredig deel worde terugbe taald en wel zoo; dat de eerste jaren na het sluiten der definitieve leening deze aflossing' telkenjare f7000 en de volgende 5 jaren telken jare f6000 bedraagt. b. het sub a bedoelde voorschot op te nemen in de eerstvolgende te sluiten definitieve leening. cam i ui biiii ■ui— PROGRAMMA 27 FEBRUARI. 1 A. S. D. E. 1-S. D'. O 4 (terr. S. D. O.) C. J. Smit. 'Zwaluwen 1—R. IC A V. 2 F. v. Veen, 1 B. Graaf \Vjllem 2—I.eonidas 2 Salfjscii- berger. 2 A. G. V. A. 1Victory 1 Koopman. P. V. C. B 1—H. B. C. 2, 3 u. Klunnen V. J. C. t—R. K. A. V. 3, 3 u. de Gnurf, 2 B. ■Wilskracht 2—V. A. F. C 2 1 u. Majoor 2 C-D. Spartaan 1—Olympia 2 Pavoordt. Kolping 1D. O. S. 1, 3 u Koelewijn 2 E. B. V. C. 1—-Concordia 1, 3 u Rjchardv.G. Geel Zwart 1—R. IC V. Z. 1 Hijnen. H. B. C. 4Westen 1, half 1 Vermolen 3 A. P. V, C. B. 2K. D. O. 3, 1 u. Scheer- boom. 3 B Will. Eggert 2—V. I. C. 3 Schut. 3 C. K. D. O. 4-D. V. S. 'l' Raap. Zwaluwen 3—P. V. C. 3, 1 u. F. v. Veen. 3 D. Excelsior 2—Olympia 3 Klüte. Kolping 2Spartaan 2, 1 u. Wit j en's. D. H. L. 3—Duiven 2 Nuyens 3 E. B. V. C. 2—Concordia 2, 1 u. Maaskant Kinheim 1'—N. V. C. 3 Platte. Westen 2—R. K. V. Z. 2 Floris. 4 A. R. R. V. Z 3—Westen 3 Germes. V 4C- V. C. 3-V, V. Z. 3, 1 u. Fmmel- kamp. Victory 2—Wilskracht 4 Sclnitte. Verwachting: Zwakke tot matige Zuid-Oostelijken wind, helder tot lichtbewolkt, droog weer, lichte vorst 's nachts, zelfde temperatuur overdag. Zon op 6.57 v.m. onder 5.27 n.m Maan op 8.43 n.m., onder 7.29 v.m. LICHTEN OP. Die lichten op rijwielen en mo- torriituigleti moeten ontstoken zijn van hedenavond 5.57 tot morgen ochtend 6.27. Op „rij- en voertui gen van 6.27 tot 6.07. GEBOREN 22 Febr. Gerardina Catharina. d. van Pïeter Ris en Elisabeth Jo hanna Smorenberg 23 Febr. Ndeltie. Van Jacob Commandeur en Neeltje van Duureb. Xrijntje, O. Van Johannes van Leijen en, Cor nelia Bloemendaal. GETROUWD; 24 Febr. Adrianus vermiec« eii JVijntfe van der Meer. iWilleinl Antonie Niessen en Neeltje Cor nelia Maritje Igesz. OVERLEDEN: 24 Febr. Anna Meiboom 17 DE OPSTAND IN PETERSBURG ONDERDRUKT. LEIPZIG 23 Febr. De „Leipziges Neuesto NachrKhben" meldt uit Ba zei: Volgens een draadloos bericht uit Moskou hebben de roode troe pen de contra-revolutionaire bewq ging in Petersburg onderdrukt. Bij1 de straatgevechten zijn meer dan 800 personen gedood. Trotzky heeft den bevelhebber dar Baltische vloot een ultimatum gezonden, waarin hij eischt, dat de schepen binnen 48 uur aan' een Bolsjewistisch commando zullen 'worden overgegeven. De com mandant der vloot heeft dezen eisch afgewezen. DE AMEB.JKAAN SOM E DELEGATIE BIJ DE OOMMISSIE VAN HERSTEI WEENEN. 23 Febr. Nadat op 22 dezer de Italia,ansche ledeft van dr Intespeallieerde Controle Commissie Weenen hadden verlaten, vertrekt heden de %nertkaansohe delegatie bij de Commissie van Herstel uit Weenen. Kolonel Smitt, de leider der delegatie, grondt het vertrek op de omstandigheid .dat de delegatie den laatsten tijd nog slechts een offi cieus karakter had. Nadat de nieuwe president Harding yjjn functie zal hebben aanvaard, zal de verhouding weer opgehelderd worden. IN- EN UITVOER VAN ZWAVEL, - BERLIJN. -24 Febr. De in- en uit voer van zwavel is vrijgegeven. In het vervolg zal geen consent meéT beruoodigd zijn. Ook de uitvoer van olijven zal eveneens zonder uitvoyconsent kun nen geschieden. H I I I AMSTERDAM, 24 Febr. De aardap- pelenprijzen waren heden onveranderd, Aanvoer 3 ladingen. HOORN, 24 Febr. Kaas. Kleine geen, Commissie f90, Fabriek f81. Aan voer 5 stapels. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Febr. Ranged. Gro enten veiling. Roode kool f8.70—12.30, gele kool f8.50—11.30, wit te kool f7.60—8.70, bieten f4.20, uien f5.60—7, losse wortelen f2.50, alles per 100 K.G. Aanvoer: 83.60 0K.G. roode kool, 84.600 K.G. gele kool, 43.800 K.G. witte kool, 700 K.G. bieien, 15.600 K.G. uien en 2450 K.G losse wortelen. NOORDSCHARWOUDE, 23 Februari' Roode koo-1 f 8.9014, gele kool f 9.50 12.50, Deensche witte kool f7.508.40 SCHAGEN, 24 Febr. Ter markt wa ren heden aangevoerd: 8 stieren f350 f550, 20 geldekoeien (mag.) f350—650, 56 idem (vette) f 500—860. 40 kalfkoeien f 500—850, 150 nuchtere kalveren f 18— f32, 314 overhouders f 51—71, 25 var kens (mag!) f55—75, 29 idem (vette) per K.G. f 1.20-1.31, 65 biggen f29— f 42, 40 konijnen f 0.50—2.50, 822 kippen r 1.50—4.50, 20 eenden f2.25—4; 44 K.G. boter f3.10—3.30; 9786 kippeneieren f 11 —12, 1707 eendeneieren f 11.50 p. 100 st. BUITENLANDSCHE WISSEL- NOTEERINGEN. Opgave yan MULDER QUAX, Kassiers, Alkmaar. 23 Febr. 24 Febr. (Oil. koers) (plm. 12 uur) Berlijn 4,871/2 4.721/24.77i/g' Parijs 21.221/321.00—21.05 Brussel 22.12i/2 21.971/2—22.021// Weenen 0.G2i/2 0.60—0.65 Londen 11.3jj 11.3411.35 New-York 2.92 2.92—2.92i/3' VREEMD BANKPAPIER. Duiitsche Bank (rood) 4.85 Oostenrijksche Rank 0.50 STOOMVAARTLIJNEN. STOOMV. MIJ. NEDERLAND. AMBON (uür.) pass. 2 2iFebr. Gi braltar. KONINGIN DER NEDERLANDEN (thuisr.) verlr. 22 Febr. V. Gibraltar. ROEPAT (Uitr.) verlr. 23 Febr. v. Antwerpen. KON. NED. STB. MIJ. ADONIS verlr. 21 Febr. v. Piraeus naar Nauplia. CERES verlr. 22 Febr. v. Valencia naar Amsterdam. VULCAN US vei-tr. 22 Febr. v. Tarra gona naar Barselona. AGAMEMNON arr. 22 Febr. van Am sterdam te Bordeaux. AMOR vertr. 21 Febr. v. 'Constant! nopel naar Malta. ÜBERON arr. 23 Febr. van Spanje te Amsterdam. MARS arr. 22 Febr. v. Amsterdam te Gyon. ORPHEUS vertr. 22 Febr. van Oran uaor Venetië. KON. IIOLL. LLOYD. KENNL.UElfLAND, van New-York n. Amsterdam, pass. 22 Febr. Lizard. I.1MBURGIA vertr. 23 Febr. van Am sterdam naar Buenos Ayres. ROTT. LLOYD. GAROET (uitr.) arr. 21 Febr. te Sa- )bang. WiLlS (thujsr.) pass. 21 Febr. Suez. HOLLAND—AMERlKA LIJN. AMSTELDJJK, arr. 22 Febr.'v. Nevv.- - Orleans te N-orlolk.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1921 | | pagina 3