VAN HET JONGEREN FRONT ZOndag j.l.hield de landelijke K.A.J.haar nationale raads vergadering te Soesterberg, Tijdens deze bijeenkomst werd besloten het dienstbetoon van de jongeren waar mogelijk te vergroten. Gedacht wordt aan dienstbetoon van een dag of een middag of avond per week,aan hulp aan de parochie gemeenschap, aan hulp aan zieken,bejaarden en kinderenaan grotere aandacht voor de militairen,voor lichamelijk of geestelijk gehandicapten,enz. Ook werd de vraag opgeworpen of het niet mogelijk zou zijn het zelf bouv/en van wonin gen door jongeren te bevorderen. De voorzitter Wim Zondag uitte felle kritiek op het uitblijven van de verlenging van de leerplicht tot 16 jaar en de invoering van een vor mingsplicht tot 18 jaar. "Zolang deze verlangens niet wor den verwezenlijktzo sprak de voorzitter-,blijven wij van mening, dat in dit land. op grove wijze door de maatschap pij misbruik wordt gemaakt van de vrijwel weerloze posi tie, waarin de arbeiderskinderen zich bevinden. Terwijl velen tot in de twintig op staatskosten -en het zij hun gaarne gegund- kunnen studerenworden deze kinderen gé bruikt om het gouden welvaartskalf te mesten"-, In het ka der van de actie "Wereldwijd" wil de K.A.J. twee jonge grafici naar Indonesië uitzenden om te helpen bij de start van een drukkerij in Bogor op Java. Vier bouwvakkers wor den gevraagd voor de bouw van een kerk in Opper-Volta; vier andere vaklui worden gevraagd voor de bouw van een jeugdhuis en' enkele hospitaaltjes aan de Ivoorkust. Verder zoekt de K.A.J, acht timmerlieden en metselaars om in Ara- cuju in Brazilië een jeugdhuis en vijftig landarbeiderswo ningen te gaan bouwen. Dit laatste project wil men uitvoe ren in samenwerking met de Belgische en Duitse K.A.J. Naar het schijnt zijn er besprekingen gevoerd die zullen leiden tot samenwerking tussen overheid en K.A.J. Als de plannen slagen zal er een "Jongeren Vrijwilligers Korp" nieuwe stijl komen.

Op De Hoek, weekblad voor Akersloot | 1964 | | pagina 12