SCHEE8MESIES JE ZWEIVERS" Besseling's Brood DANSEN DANSEN UITVOERING DANSCURSUS A. KUIN N, v. d. Gragt J. R. de Haan Zondagsschool Café Kramer DANSEN Stompetoren Radio programma „Waardeer het werk van den turner, die zijn best doet" op Zorul:if>' ÏO Februari a.8. in hotel „De Eendracht" te de Rijp te geven door de gymnastiekvereniging „BATO", de Rijp met medewerking van het Hawaiïangezelschap de „Mauna M a k Is" Aanvang 8 aar Entrée (belasting inbegrepen) Donateurs op vertoon van diploma 1945 80 cent Bezoekers f 1.20 Plaatsbespreking op de dag der uitvoering Donateurs 10.3011.30 u. Bezoekers 11.30—12.30 u. BAL WjÉL. Café KRAMER W est-Graf tdjjk BEGIN MAART vangt onze aan voor GEVORDERDEN onder leiding van den heer TOLMEIER van Amsterdam Dansdemonstratles op openingsavond Inschrijving van heden af ZONDER BON Wij leveren U weer een prima mesje keuze uit meerdere merken en prijzen Apoth. ass., de Rijp Telefoon 30 Drogisterij Optiek, Fotografie A.s. Zondag 3 Februari spelen by te Graft Een band met prima dans-en amusements muziek van 4-6 en van 712 uur In de gemeente Graft en de Rijp Eet klein en groot ZONDAG 3 FEBRUARI A.S. Oost-Graftdjjk Hoe de financieele positie van Nederland is, weten we sinds de Millioenen-nota van Minister Lieftinck, n.1. bar slecht. De re geering staat nu voor de ongeloof lijk moeilijke taak. om tegelijk zoo wel het bestaan van de boeren als de voeding van onze burgers te organiseeren en te garandeeren, en dat alles met een leege portemonnaie! Bij deze geweldig zware taak zijn ook lichtpunten aan te wijzen en die moeten er trouwens wel zijn, want als er heelemaal geen uitzicht was, zou zelfs de kundig- ste en moedigste minister deze taak niet aandurven. Een van die lichtpunten willen we deze week bespreken. Wij be doelen het feit, dat de Directeur- Generaal van de Voedselvoorzie ning, Ir. S. L. Louwes, een der voornaamste figuren is geworden in de nieuwe internationale voe- dings- en landbouworganisatie, de F.A.O., een dochterinstelling van de Vereenigde Volkeren. Deze nieuwe organisatie, die nog maar in opbouw is, zal de taak krijgen om overal ter wereld na te gaan wat de menschen er aan voedsel gebruiken, in hoeverre die voeding voldoende is en wat er aan gedaan kan worden om een eventueel onvoldoende voeding te verbeteren. In de eerste plaats zal men die verbetering zoeken door de voedselproductie van het eigen land of eigen streek te vergrooten en voorts door van verderaf ge legen streken in te voren wat daar overtollig is. Ir. Louws wordt dus een der voornaamste organisato ren van deze geweldige stichting en het behoeft geen betoog, dat onze land- en tuinbouw, ja, de geheele burgerij, het grootste be lang hebben bij welslagen van zijn arbeid. Welk een markt moet er niet zijn voor groenten en fruit, zuivelproducten, vleesch en eieren als een internationaal bureau er voor zorgt, dat de beschikbare producten daar komen, waar er behoefte aan is. De bestaansze kerheid voor de Nederlandsche agrariërs wordt dan veel en veel grooter dan onze eigen 9 millioen verbruikers ooit kunnen garandee ren en aldus zal een succes van de F.A.O. zoowel voor de boeren als voor de burgers een opluchting beteekenen, die in de geheele samenleving zal worden gevoeld. wordt vervolgd Familie-berichten Heden overleed, zacht en kalm, in het Centraal Zieken huis te Alkmaar, onze lieve Vrouw, Moeder en Grootmoe der, Mevrouw Elisabeth Meijsen, Echtgenote van J. Beets, in den ouderdom van 60 jaar. J. Beets M. Abercromble Beets P. Abercrombie en kleinkinderen W. Beemster, 25 Januari 1946 Wormerweg 16 De teraardebestelling heeft plaats gehad Dinsdag 29 Januari j.1. des namiddags 3 uur op de Gemeente Begraafplaats te Alkmaar Heden overleed in de St. Willebrordus Stichting te Heiloo, onze lieve Zoon, Broe der, Behuwdbroeder en Oom Bendrik Lakeman, in de ouderdom van ruim 33 jaar de RijpJb. Lakeman M. Lakeman-Jongert Graft: A. Lakeman-Helder J. Helder de Ryp, 30 Januari 1946 De teraardebestelling zal plaats heb ben op Zaterdag 2 Februari a.s. des namiddags 3 uur, op de algemene begraafplaats te de Rijp Heden overleed, zacht en kalm, na een langdurige ziekte, myn geliefde Man, de Heer Johannes Koning, Echtgenoot van Maartje Bak, in de ouderdom van 73 jaar Uit aller naam: Wed. M. KoningBak West Graftdyk, 1 Februari '46 De teraardebestelling zal plaats heb ben op Manndag 4 Februari 1946, des namiddags 2uurteWest-Gaftdijk By deze danken wy buren en vrienden voor de leuke attentie by ons 30-jarig huweiyk M. Velthuis S. Velthuis—Postma West-Grafdyk, Februari 1946 Hiermede betuigen wy, ook mede namens onze kinderen, har telijk dank aan alle vrienden en bekenden voor de vele biyken van belangstelling, bij onze 55- jarige echtvereniging ondervonden In het bijzonder de leden van de Grafter IJsclub voor de aar dige attentie V. M. Smit G. Smit—Duinmeyer Graft, Februari 1946 Advertentiën vangt aan 3 Februari 11.30 uur in de Ned. Herv. Kerk te de Ryp West-Graftdyk ZONDAG 10 FEBRUARI A.S. van 7—12 uur Mnziek „De Zwervers" ZONDAG 3 FEBRUARI A.S. Z.g.a.n Kinderschoentjes maat 24 en kinderlaarsjes aangeboden in ruil voor klompen Tevens inlichtingen gevraagd over de kruiwagen van Daantje Nlb- bering. C. Nibbering - West-Graftdyk Orkest 6 personen „Radio Nederland in de overgangstijd" Uitsluitend abonnementen f 2,50 per kwartaal Boekhandel G. J. Hoogcarspel Wil diegene, die Zondag 27 Januari een verkeerde hoed heeft gekregen uit de garderobe, hem even ruilen in café H. H. van Truijen te Groot-Schermer? Vermist een autoped Terug te bezorgen tegen beloning bij K. de Vries, Klaterbuurt 3, Beemster

Rijper Courant | 1946 | | pagina 3