giftvrije kieurkrijtjes 10,75 Ned.-Volks-H Openbare Vergadering EERSTE NUTSAVOND Zondagsdienst Artsen 17 Februari 1946 ingaande Zaterdagavond 16 Februari 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 18 Februari Dr. Schermerhorn, de Rijp Telefoon 12 PHEDIEBE ZJB TEN Zondag 17 Februari De Ftljp Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Oem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Oem. geen dienst Gerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 3.80 uur Leesdienst Gratt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Noordeinde van Oraft geen dienst Oost-Qraftdijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen (De diensten worden van heden af weder in de verwar mdeKERKgehouden) Oost-Grafldijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Groot-Sahermer 8 Avonds 7.30 uur Ds. F. Bobeldijk Driebuizen s Morgens 10 uur Ds. F. Bobeldijk Zuid-Sober mer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Vertrek kantoorhouder posterijen De heer J. van Dok, kantoor houder der posterijen te de Rijp, gaat de posterijen veriaten. Hij heeft per 1 April a.s. een werkkring in het particuliere be drijfsleven te Amsterdam aan vaard. De heer van Dok volgde 18 Maart '43 den heer Dan. Spaarman op. Naar België Jl. Donderdag vertrok een jonge tje uit onze gemeente naar België, waar hij bij pleegouders drie maanden zal doorbrengen om aan te sterken. Gymnastiek-uitvoering van „Bato" Onder het motto "waardeer het werk van den turner, die zijn best doet" gaf onze plaatselijke gym nastiekvereniging Bato met haar dames en heren senioren leden Zondag jl. een zeer goed geslaag de uitvoering in hotel De Een erstel District ZaanstreekWaterland Woensdag 30 Februari 1946 wordt een grote belegd in de zaal van Café BLOKDIJK te de Rijp Aanvang 's avonds 8 uur Spreker: Dr. G. BOS te 's Gravenhage Onderwerp: Door* strijd en leed. verbonden bon veen wij een nieuw Nederland op Entrée 25 cent NUTSDEPARTEMENT „DE RIJP' op Donderdag 21 Februari, 's avonds 8 uur in „De Eendracht" Spreker de Heer II. J. STÜVEL, Journalist, te Rijswijk Onderwerp: „Langs een stervende Kust" Een reis, aan de hand van ruim 200 gekleurde lichtbeelden, van Medemblik naar Harlingen Leden met één huisgenoot vrij toegang Entrée voor niet-leden f 0,80 pl. bel. inbegrepen HET BESTUUR dracht. Medewerking aan deze uitvoering verleende het hawaiïan gezelschap De Mauna Maki's. Met deze uitvoering heeft Bato bewezen dat, ondanks het gemis van een oefenmeester, zij in staat is een uitvoering te geven die op hoog peil staat, die ons heeft la ten zién waartoe een serieus be oefenaar van de gymnastieksport in staat is en die ons verder heeft laten zien dat Bato nog steeds een allereerste plaats ln ons ver enigingsleven inneemt. Tot deze lofzang zijn wij gekomen omdat alle nummers, de één iets meer dan de ander, op een keurige wij ze ten tonele werden gebracht. Zo bijvoorbeeld de steen oefe ning van de heren die onberis pelijk werd uitgevoerd. Ook de paard breedte sprong, hoog brug en vrije oefening van de dames als paard voltige van de heren mochten er ten volle zijn. Hoogrek, het krachtnummer van de heren, kreeg de bijzondere aan dacht van het publiek en het har telijk applaus aan het einde van het nummer was dan ook ten vol le verdiend. Grondgymnastiek uit gevoerd door de dames en heren vroeg weer andere eisen van de gymnasten en viel ook zeer te lo ven. Het hierop volgende nummer paard springen uitgevoerd door heren en enkele ouden van da gen werkte danig op de lachspie ren. Rhylhmise oefening van de dames viel eventjes uit de toon. We kregen echter het idee dat de dames beter konden. Hoogbrug van de heren was een waardige afsluiting van het aandeel dat de heren in deze uit voering hadden. Het laatste num mer van deze avond de hoepel oefening van de dames deed ech ter de deur dicht. Het werd op zo'n verbluffend goede wijze uit gevoerd dat we dit zonder twij fel te zamen met de steen-oefe- nlng tot de beste nummers van de avond kunnen kwalificeren. Het hawaiïngezelschap de Mauna Maki's traden, met hun van hoop en verlangen sprekende liedjes, twee maal op, en zorgden hiermede voor de nodige variatie. De uitvoering van de liedjes op zichzelf, was een groot succes, goed gitaarspel en mooie zang, en kon in vergelijking staan met beroepsgezelschappen. De inde ling had echter meer afwisselend kunnen zijn. We geloven echter wel, dat de Mauna Maki's hun weg zullen weten te vinden. Voor de entre-actemuziek zorgden „De Jantjes", een gezel schap, die eveneens succes had den met hun eerste optreden in de Rijp. Aan het slot van de avond deelde de voorzitster, mevr. van Voorden—Termaat nog mede, dat er naast de dames-veteranen-af- deling ook een heren-veteranen- afdeling zal worden opgericht. Voorts dankte de voorzitster, mej. Westmeijze en de heren P. en J. Leguit en C. Blaauw voor het werk, wat zij voor de vereniging hebben verricht, en overhandigde hen cadeaux. Het was een mooie en geslaagde avond. A.L. GRAFT Nieuwe dijkgraaf De heer P. Bruin Hz. is bij de tweede verkiezing gekozen tot dijk graaf van de Eilandspolder. GROOTSCHERMER Propaganda-avond N.V.H. De wnd. burgemeester, de heer T. Vaalburg, opende de bijeen komst van Ned. Volks-Herstel in café van Truijen. Spr. heette de talrijke aanwezigen, alsmede de pers, welkop. Hij memoreerde hoeveel onze gemeente reeds voor de getroffen gebieden heeft gedaan. Zeer zeker niet gering. Doch, zegt hij, er is nog immer zoveel leed te verzachten. Hierna werd de NVH.film ver toond. Een film, bijna één stuk ellende. In de pauze werd een collecte gehouden, ten bate van hetN.V.H. Deze collecte bracht op f 167.32. Een mooi bedragl Na de pauze werd nog ver toond „de Spooktrein*. Een echte griezelfilm! Vermelden we nog, dat de heer van Truijen zijn zaak voor deze avond gratis beschikbaar had gesteld. SCHERMERHORN Weer kinderen naar het bui tenland Wederom vertrokken deze week drie kinderen uit onze gemeente naar het buitenland. Hun bestem ming was de omgeving van Brus sel. Ongeval Bij het z.g. tarwe schonen ge raakte de heer L. de Beider, ar beider bij den landbouwer J. Barendrecht, met zijn hand bekneld in een ventilator. Hij werd zo danig gewond, dat hij naar alle waarschijnlijkheid drie vingers zal moeten missen. Voor den ar beider en zijn groot gezin bete kent dit een zware slag. Van Londen naar Engeland 1 Een van de naar Engeland ge zonden kinderen deelde zijn ou ders alhier per briefkaart mede, dat hij in Londen had rondgewan deld en dat hij vandaar per trein naar Engeland was gereisd. Uitvoeringen Schermerhornse Korfbalver. en Gymver. Volharding Hoewel dit „nieuws" een week te laat is, mogen we niet nalaten alsnog melding te maken van de goed geslaagde, genoeglijke feest avonden ons geboden door de SchermerhornseKorfbalvereniging en de gymnastiekvereniging Volharding. Het uitgebreide, afwisselende programma werd in een vlot tempo afgewerkt. Vooral de zangnummertjes in rijke schake ring vielen zeer de smaak van het publiek. O.a. de vele liedjes van het Hawaiï- kwartet en het zeemanskoortje. Het scheppen van de juiste sfeer door costuums en decors was goed verzorgd. Het optreden van onzen amateur goochelaar P. van Leyen, die een hele serie handigheden ten beste gaf, waarbij zelfs het doorgezaag de meisje niet ontbrak, wekte in hoge mate de aandacht en ver wondering. Door de grote opkomst en de geslaagde loterij zullen deze avonden zeer zeker ook financiëel een succes zijn geweest. Filmavond N.V.H. Het N.V.H. organiseerde Woens dag een filmavond in de zaal van Treiture. De opkomst van het pu bliek was matig. De gehouden collecte bracht echter het niet on bevredigende bedrag van f 154 OP- Voor naar H00GCARSPEL

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2