CóUVGvhl oinuE-coiHiTf mm Alle burgers worden verzocht de vlaggen uit te steken! Be vrij dings feesten te Graft No. 1637 Zaterdag 27 April 1946 37e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Beemster, Schermerhorn en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur 30 APRIL verjaardag van H.K.H. Prinses Juliana 3 O April 194 6 de voadselviibgentuigen boven onze dorpen Na de verdrijving van de Duit sers, zal Prinses Juliana weer haar verjaring vieren in eigen kring in Nederland 1 En al zijn er nog ontzettend veel haken en ogen, welke niet in elkaar passen, het verschil met verleden jaar, toen op diezelfde datum de voedselbrengende vlieg machines boven onze dorpen hun meer dan noodzakelijke last voor het uitgehongerde volk in het Westen afwierpen, is zo groot, dat we niet moeten wanhopen over het geharrewar. Hoe kan het anders 1 Slecht gemaakte mensen en mensen slecht van nature hadden elftan- dergevonden in smerige praktijken. Die praktijken zijn door de schaar ste van vele artikelen nog niet verdwenen, maar ianzaam enzeker worden ze teruggedrongen, wan neer aanvoer cn aanmaal- toe nemen. Hebben we niet altijd en op alles gemopperd? Alleen doet men het nu wat harder, omdater geen kogel meer is, afgevuurd do.or handjan- gers van den bezetter. En tóch gaat het niet minder slecht dan in de andere getroffen landen. Langzaam maar zeker moeten we weer humaner gaan denken, de bloedlust en bloeddorst moeten verdwijnen. Zorgt ervoor, dat de haat niet de overhand krijgt, zodat opnieuw ongure elementen de kans krijgen onder schone leuzen macht over de massa te krijgen. We moeten tóch iets geleerd hebben I Hoofden koel, harten warm! Wanhoopt nietl Laten we 30 April de vlaggen uitsteken, ook omdat toen de catastrophe voor de Duitsers een voldongen feit was, en onze be vrijding in zicht kwam. G.J.H. in September 1945 konden de bevrijdingsfeesten te Graft geen doorgang vinden. Thans is door het Oranje-Comité het plan opge vat en uitgewerkt deze feesten te doen samenvallen met de natio nale herdenking na 1 jaar bevrij ding De advertentie in dit num mer geeft het programma van de 4 dagen, welke men zich voor stelt te houden voor de ingezete nen van Graft, Noordeinde en de Graftermeer. De dorpen Oost- en Doordat in het afgeloopen jaar de bevrijdingsfeesten alhier onverhoopt moesten worden afgelast, heeft het Oranje-comité, nu de bevrijding thans allerwege herdacht wordt, voor de INGEZETENEN van Graft, Noordeinde en de Graftermeer het volgende programma samengesteld: Woensdag 1 Mei 1946 om 8 uur in café Van der Gragt, optreden van het klein-kunst- ensemble „De Toverbal" o.l.v. Menno Grondsma, met uitgebreid programma, voor GEHUWDEN. Zaalopening 7.30 uur. Bal na. Muziek door geluidsinstallatie. Kaarten gratis verkrijgbaar aan de zaal op 38 April van 1.30 3 uur. Donderdag 2 Mei 1946 om 8 uur optreden van hetzelfde gezelschap voor ONGEHUWDEN. Zaalopening ï.30 uur. Doi „o- Zwervers". Gratis kaarten op het bovenvermelde uur verkrijgbaar. Vrijdag 3 Mei 1946 's Avonds herdenking van de gevallenen in het kader van de nationale herdenking. Zaterdag 4 Mei 1946 Van 10 uur af KINDERSPELEN. Aangifte om 9.30 uur. Van 2 uur af VOLKSSPELEN. Aangifte om 1.30 uur. De geheeie dag muziek door de geluidsinstallatie. Om 8 uur prijsuitreiking in café Van der Gragt. Daarna bal. VOORJAAR. Weer staan de weiden glanzend geel Van paardebloemen, duizend veel, In éne nacht gewonnen. Zij branden tussen 't jonge groen, De vreugde van het kort seizoen, Als kleine lentezonnen. 'k Zie uitgelaten kind'ren gaan Zo heb ik vroeger ook gedaan Om al dat goud te garen. De handen en de schortjes vol, Of rijgende aan draden wol De kransen voor hun haren. En dankbaar peins ik voor mij heen: Die rijkdom is voor iedereen! Doch wil er niets van roven Dan de herinnering, waarom Zal 'k van zo'n kleine blijde blom De gouden vlam gaan doven! J. Kostelijk—Bom (Nadruk verboden) Distributie-kring de Rijp Loketdiensten Met ingang van Maandag 29 April '46 de Rijp: 9—12 uur Dinsdag Woensdag Vrijdag Akersloot: Maandag 9-12 en 2-! 9-12 9.30—12 Maandag 1.30—3.30 Donderdag 9 3012 West-Graftdijk Dinsdag 2—3 Driehuizen: Donderdag 2—3 Groot-Schermer: Donderdag 3.30—4.30 publiek detaillisten en bakkers publiek detaillisten en bakkers publiek publiek publiek publiek publiek Uitreiking bonkaarten en brandstoftenkaart Ter verkrijging van de brandstoffen- kaart moet het ingevulde aanvraagfor mulier worden overgelegd, terwijl tevens het restant van de oude brandstoffen- kaart waaraan zich bon 49 bevind! moet worden ingeleverd. wi- Distributiekl..:oor: Maandag 29 April 9—12 en 1.30—3 uur de Rijp Dinsdag 30 April 9—12 uur Graft Uitreiking te West-Graftdijk. Cafechisatie-lokaal: Dinsdag 30 April 2 4 uur Oost- en West-Graftdijk, Starnmeer, Kogerpolder, de Woude Uitreiking te Akersloot. Gebouw Jachthaven: Woensdag 1 Mei 9—12 en 1.30—4 uur, Akersloot Uitreiking Zuidervaart. Café van Saase: Donderdag 2 Met 9—12 Zuid-Schermer enz. Uitreiking te Groot-Sthermer. Café KayDonderdag 2 Mei 2—4 uur Zuid- en Noord-Schermer. Voor verdere bijzonderheden raad plege men de biljetten. West-Graftdijk vierde reeds het vorig jaar hun bevrijdingsfeest. Het kleln-kunst-ensemble „De Toverbal" over welks ensemble we in een der vorige nummers een zeer gunstige recensie opna men, zal de aanwezigen ge zellig bezighouden. Beide avon den zal er bal na zijn. Op Vrijdagavond wordt inge- geschakeld in de algemene nati onale herdenking, zoals we in ons vorig nummer schreven. Des Za terdagsmorgens vinden kinder spelen plaais en des middags volksspelen. Dé geheledagmuziek. Om 8 uur prijsuitreiking in café van der Gragt. Bal na afloop. In Graft weet men ook wat feestvieren is, zodat de stemming er deze dagen wel in zal zijn. En daarom is nodig mooi droog lenteweer. Laten we hierop hopen. Belangstellenden verzuimen niet het genoemde programma te lezen.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1