ZWART Zondagsdienst Artsen 16 Juni 1946 ingaande Zaterdagavond 15 Juni 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 17 Juul Dr. Wegdam, de Rijp Telefoon 38 PFtEDIK.BE XJR TEN Zondag 16 Juni De Rijp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Keunlng Et, Duthersche Gem. geen dienst Geretorm. Gem. 8 Morgens 10 uur en s midd. 3.80 uur Leesdienst Gralt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W A. Kastein Doopsgezinde Gem. Noorcieinde van Oraft geen dienst Oost-Graftdijk geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Oraftdljk geen dienst Oost-Qrafldljk s Middags 2.30 uur Ds. J. E. Loysen H. Avondmaal lSied. Hervormde Gem. Groot-Sohermer geen dienst Driehulzen geen dienst Zuld-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. geen dienst Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst PLAATSELIJK NIEUWS 0E RIJP Geglaagd Een dezer dagen slaagde Barend Slot voor het Midden- standsdlploma(vestlgingswet). In deze gemeente zijn voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende candidaten ingediend: Samengevoegde lijst De burgerkiesvereniging, C.P.N. en P. v. d. A. hebben voor de а.s. gemeenteraadsverkiezing een gezamelijke lijst ingediend, die na loting als volgt is samengesteld: 1. Ds. P. Keuning, 2 Jan Nat,3. P. Roemer, 4. D. Tol, 5 D. Rijk^s, O. Lub, 7. D. de Jongh, 8 P. Middelkoop, 9 mevr. M. de Jongh Leegwater, 10 mevr. L v. Braam Altman, 11 J. Dekker, 12 T. Jongejan. Katholieke Volkspartij 1. J. P. Poel, 2. J. de Lange, 3 J B. Sas sen, 4 L- Smit, 5 M. Veenman, 6, P. C. Beers, 7. C. Twint, 8. A. Kruiswijk, 9. J. C. van Straaten. De prijzen van nienwe aardappelen De nieuwe aardappelen wor den met ingang van Maandag 17 Juni in distributie gebracht. De aanvoer zal niet toereikend zijn om op alle bonnen direct nieuwe aardappelen te verstrekken. Men zal daarom ook genoegen moeten nemen met oude aardappelen. De prijs voor den consument bedraagt voor nieuwe aardappe len 16 cent per kg voor de grote en 10 cent per kg voor de kleine aardappelen. Voor oude aardappelen blijft de prijs van 10 cent per kg. gehandhaafd. Bij thuisbezorging mogen deze prijzen met 1 cent per kg. worden verhoogd. Aardappelbonnen verlengd De geldigheidsduur van bon 243 aardappelen (2 kg) en van bon 743 aardappelen (1 kg), aan gewezen voor de week van 9 t/m 15 Juni, is verlengd tot 23 Juni. Twee liter petroleum Van 19 Juni t.m. 13 Juli zijn de bonnen 334 en 834 algemeen aangewezen voor 2 liter petro leum. - Onze nieuwe feuilleton, waar mee wij in het volgend nummer beginnen, heet Het is een deiective-verhaal van Nico van Nigtevecht, die ons van week tot week in spanning zal houden. Het speelt zich af in de zwarte- handelwereld, zeer actueel dus! Aanbeveling gem.-secretaris De door burgemeester en wethouders opgemaakte aanbe veling in de vacature van secre taris-ontvanger in onze gemeente luidt als volgt: I. D. B. A. Aopel; 2. Th. J. J. M. Mljssen te Andelst (Geld.). Gered De 6 jarige Adriaanlje Roelejz. geraakte Dinsdag j I. bij het vlot in de haven .te water. Het is Kees de Jongh Dz. en Arie Roele, het broertje van Adriaanlje, gelukt den kleinen drenkeling aan wal te brengen. Kees de Jongh is 14 jaar en Arie Roele 11 jaa'. Dat hebben jullie fijn gedaan, jongensll En Adriaanlje zal de eerste iijd wel oppassen aan de waterkant. 2e klok ook gearriveerd Ook de 2e klok uit de toren van de Ned Herv. Kerk is weer in de Rijp gearriveerd. Het zal echter nog wel enige tijd duren, voor ze weer op hun plaats zijn aangebracht, aangezien het draai- werk een verandering zal onder, gaan. Het Is de bedoeling om de zware assen waar de klokken in hangen, in kogellagers te laten lopen. Nogmaals bij Blokdijk ,,'t hangt in de lucht" Deze van humor tintelende film draait Woensdagavond a.s. in café Blokdijk. Velen bezochten de vorige maal deze filmvoorstel. ling. Meerderen zullen alsnog deze oergeestige rolprent willen zien. Er is een goed voorprogramma, voor bijzonderheden leze men de advertentie voorkomende in dit nummer. DE RIJP GRAFT Belangrijke openbare lezing De afdeling de Rijp—Graft van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen wijst in een adver tentie in dit nummer op de open bare lezing waaraan wij enige weken geleden een berichtje wij den. De lezing, welke zeer be langrijk is om ook bijgewoond te worden door jonge mensen, wordt Vrijdag 21 dezer gehouden in „De Eendracht". Het lijdt geen twijfel of het zal zeer de moeite waard zijn, om mevr. VisserVen- te beluisteren, temeer daar zij kor! geleden voor het Volkshogeschoolwerk een bezoek bracht aan Zweden en Denemarken, waarover zij wel het een en ander zal vertellen. Men leze de advertentie. GRAFT t in deze gemeente zijn voor de a.s. raadsverkiezingen dé volgende candidatenlijsten ingediend: Parlij van de Arbeid: 1. S. Hei nis, 2. J. Houtkooper, 3 R. Leeg water, 4. W. Altman, 5. M Leeg water, 6. B. Dubbeld. Plaatselijk belang: 1. P. Bruin, 2 J. Middelkoop, 3. A. Caton, 4. L. Bruin, 5. C. Booii, 6. Jb. van Ammers. 7. A. van Petten, 8. L. H. de Koekkoek. Katholieke Volkspartij: 1. J. C. Heijnis, 2. C. Taam, 3. C. Jong kind, 4 J. Commandeur, 5. C. Stoop, 6. J. Schokker, 7. N Bes- seling. ZUID- EN NOORD-SCHERMER In deze gemeente zijn voor de a.s. raadsverkiezingen de volgende candidatenlijsten ingediend: Gemeente-Belang: 1. J.KieftJbz., 2. Jb Boekei, 3. P. M. Bürmann, 4. K. Spaan, 5 J. Plaisier, 6. P. Wiedljk Kz., 7. C. Spaan, 8 C. Over. Anti-Rev. en K.V.P; 1. J. Kraak man, 2. W. G. J. Knibbe, 3. M. J. v. Ham, 4. C. J Groot, 5. G. A. Breure, 6. O. Hartog. Partij van de Arbeid: l.F. Wie- dljkJnz.,2.B.Lageweg,3.K. Scher merhorn, 4. D. Pascha, 5. Wb. Schermerhorn, 6. C Couvert, 7. H. Kieft Jz. 8 D. Broertjes, 9. E. Pilkes, 10. J. Pilkes Jz. 1. Jacabus Oudejans, 2 Jan de Heer, 3. Mathijs G 'et. GROOTSCHERMER „Op Hoop Van Zegen" In caté van Truijen zal Zater dag 15 dezer de bekende spre kende film van bovengenoemde naam gedraaid worden. De hoofdrol-vertolkster isEsther de Boervan Rijk. O a. werkten eveneens mee Aaf Bouber en Fr. van Dongen. De betreffende advertentie in dit nummer deelt de bijzonder heden mee. SPORTNIEUWS Reo-nieuws Reo I speelde Pinkster-Maan dag met 7 invallers tegen Br. in Waterland. De wind was zoo hevig dat er van een behoorlijke partij voetbal geen sprake was. Voor de rust had Reo de wind mee, doch niettemin wisten de gasten de leiding te nemen. Na dat onze jongens de stand had den gelijk gemaakt, kwam de rust met een 1 1 gelijk spel. Vervolg van pag.. 4. deren verloren hebben. Het verschrikkelijke vuur, dat over De Rijp vloog, moeten zij beschouwen als een voorbeeld van de dag des oordeels. De rieten daken en houten muren worden nu vervangen door stenen muren en pannen. Leg ook zo uw ij dele ge dachten af en verzamel U schatten daar, waar geen vuur ze verteren kan. ,,Ende dit is het geene dat ik u en ons allen toewensche op dat wij de vrugt en nuttigheit mogen trekken uit alle de Werken des Heeren. Gelijk in den rijpen oogst de „Dat Rijp is moet eens door zijn eigen Rijpheit vallen, zeis kerft en snijdt: Was heel de wereld rijp, het zou den Heer bevallen. Die rijpe deugden eist in de bekwamen tijd." T o evoegsel: Geen brand- van De' Rijp teis terde ons, neen, een wrede oor- lig met gruwels en misdaden kas tijdde ons land, ons volk. Doch wat Leeghwater zegt van dien brand, zeggen wij hem na voor ons vaderland. Iets hier aan toe te voegen, behoeven we niet. Mo gen we den lezer er aan herinne ren, dat diepe gedachten er in schuilen endat er eigenlijk niets nieuws is onder de zon. Ons trof deze passage uit 't kroniekje zo, we zagen 1654 zo vlak liggen naast 19401946, dat we het de moeite waard vonden, 't U na te vertellen. Den uitgever en druk ker danken we hier voor de ons toegestane plaatsruimte. De Rijp. Pasen '46. Jos. van Gemert Jr. We hadden zeker verwacht, dat na de rust de gasten, die geheel volledig uitkwamen, er een inmaakpartij van zouden maken. Doch na 25 minuten was de stand nog steeds 1 1. Toen kwamen de gasten enigszins ge makkelijk aan een doelpunt en was Reo een geslagen elftal. Nog 3 keer wisten ze onze Invaller keeper te laten vissen. 3 van de 5 doelpunten waren te houden geweest. En zo kwam de eind stand met een 5—1 overwinning voor de Broekers. Reo I speelt a.s. Zondag haar laatste competitie-wedstrijd legen Graftdijk aan de Zulddijk. Laten we afspreken dat Reo a.s. Zon dag nu eens volledig uitkomt. Dat is hard nodig want Graftdijk wist verleden week Volendam 3 ook te kloppen. Reo B verloor eervol met 10—0 van de AVV aspiranten. De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" REO B—AVV A 0-10 Alleen de aspiranten kwamen in het veld en behaalden een grote 10—0 overwinning op REG B. Een tweetal wedstrijden moeten door hen nog gespeeld worden, beide uit, tegen Volendam B en Purmersteyn B. Een gelijk spel is voldoende om kampioen te zijn. Eerst wacht hen nog de Aspi rantendag te Alkmaar, welke a.s. Zondag gehouden wordt. De reis wordt waarschijnlijk per auto gemaakt. A.s. Zondag over een week speelt de Rijp 1 thuis tegen Pur- merend I, de baten van deze wedstrijd komen ten goede aan den speler van Purmerend II, die

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2