s 1946-47 Zondagsdienst Artsen 11 Augustus 1946 ingaande Zaterdagavond 10 Augustus G uur tot spreekuur Maandagmorgen 12 Augustus Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PREDIKBE UIÏ TEN Zondag 11 Augustus De FHJp Ned. Hervormde Oem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Oem. s Avonds 7 uur Ds. Keuning Ev. Luthersche Oem. s Morgens 10 uur Ds. H. Johannes Oerelorm. Oem. 3 Morgens 10 uur en s midd. 3.30 uur Leesdlenst Gralt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdljk geen dienst Noordeinde van Graft s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. E. C. Verbeek van Obdam West-Graftdijk geen dienst Tsied. Hervormde Gem. Groot-Sohermer s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. W A. Kastein Zuld-Sohermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. geen dienst Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst DE RIJP Baarswedstrijd Het Rijper Visch-College „De Hengelaar* hield Zoudag jl. in de vroege morgenuren aan de Zuiddljk alhier, een baarswed strijd. Het aantal deelnemers be droeg 31. Prijswinnaars waren de heren: F. Klompmaker, Th. de Vries, H. Klompmaker, P. Middelkoop, H. van Braam, Jb. Roemer, J. Taam, Jb. Plukker, A. Schipper en D. C. de Moes Jr. 151 stuks ondermaat. 21 bovenmaat. Troostprijs voor de grootste baars A. Schipper DE RIJP GRAFT De uitgaansdag op Woensdag We wijzen de ouden van da gen in onze dorpen, die zullen deelnemen aan de uitgaansdag op Woensdag a.s., op de adver tentie van het comité, voorko mende in dit nummer. Men lette hier goed opj 21e Westfriezendag te Enkhuizen drnk bezocht Woensdag 7 Augustus jl. was de grote zaal van hotel „De Doe- le" aan het Spaans Leger geheel gevuld met leden van het Histo risch Genootschap Oud West- Friesland. Ongeveer 300 personen namen hieraan deel. De vergadering had een vlot verloop. De heer G. Nobel, voor zitter, leidde. Hulde werd gebracht aan de heren Wortel en Köhne voor hun succes inzake „De speelwagen". Het abonnementental Is gestegen tot 3000. Herkozen werden de aftredende bestuursleden.de heren J. C. Kerk- meyer en G. Nobel, terwijl als nieuw lid in de vacature P. Kik kert werd gekozen de heer Sas burg, te Hoorn. De heer Sasburg zal de pen- ningmeesteresse mej. Ruijterman helpen haar werk, dat veel omvat tend is nu het Genootschap 950 leden telt, verlichten. Burgemeester Haspels sprak het gezelschap toe. De heer Jan Kofman te Enk huizen bracht aan het slot een geestige interessante causerie over „Henkuuzen". In het dialect, dat hem bijzonder ligt! En waarin hij boeiend vertelde over het wel en wee van Enkhuizen en zijn bewoners. De aanwezigen brachten hem een welverdiend applaus. 's Middags werd op het IJsel- meer gevaren met de veerboot s.s. „Bosman". Het was ideaal weer. Het werd een prachtige tocht tot aan de dijk van de Wie- ringermeer en weer terug naar Enkhuizen. Allen genoten. Na afloop werd onder leiding van de Vereniging „Oud-Enkhui zen" een wandeling gemaakt door Oud-Enkhuizen, in het oude stadje valt veel te bewonderen. Zowel exterieurs, als Interieurs werden getoond. Zeer voldaan werd door de honderden de terugreis naar eigen woonstede aanvaard. GRAFT Het reisje van een buurtvereniging De leden van een buurtvere niging te Graft maakten Vrijdag 2 Augustus een reisje naar Rhe- nen en de Grebbeberg. Om kwart voor zeven werd vertrokken met een N.A C.O.-bus benevens een taxi van den heer G. Molenaar. De tocht werd gemaakt over Soestdijk, langs het paleis, en verder ging de reis naar Soest waar werd gestopt, en iets ge bruikt. Bij aankomst in Soest troffen zij een auto uit Krommenie waar mee het R. K. zangkoor uit die plaats reisde. De leden vergastte hen op een zangnummer. In de speeltuin werd nog gebruik ge maakt van de draaimolen, rollen- ne ton en de schommel. Daarna werd de tocht voortgezet naar Rhenen, waar zij een bezoek brachten aan de dierentuin en de Grebbeberg. Toen werd de terug tocht aanvaard over Wageningen, Arnhem, Apeldoorn en Amersfoort reden zij weer op Amsterdam aan. Waar bij Heck's gegeten werd. Daarna werd circus Strassburger bezocht, waar zij allen voldaan waren over hetgeen geboden werd. Het bezoek was wel zeer de moeite waard. Om ongeveer half twee kwa men zij voldaan in Graft aan. T. van Z. OOST-GRAFTDIJK Vrouwen en Moeders protesteren Weinigen die, trekkend langs het Noordhollands kanaal ons dorpje paseeren en het oog laten vallen op de bakkerij van bak ker Jonker, zullen vermoeden dat uit dit ouderwetse huis een aktie is voortgekomen, die reeds vele gemoederen in beroering heeft gebracht en waarover het laatste woord zeker nog niet is gespro ken. Het is mv. A. JonkerVol ger geweest, die het buiten wer king stellen van art. 192 van de Grondwet, waardoor het mogelijk wordt gemaakt, dat onze militai ren naar Indonesië worden ge zonden, dusdanig als een onrecht heeft aangevoeld, dat zij zich ter stond heeft opgemaakt om te trachten dit ongedaan te maken. Zij heeft voor dit doel In de cou rant geschreven, vergaderingen belegd en lijsten uitgegeven om handtekeningen te verzamelen. Dat velen haar mening delen, is wel gebleken uit het feit, dat zij op Vrijdag 2 Augustus jl. met 37 medewerksters naar Den Haag is getrokken, waar zij aan den Se cretaris-Generaal vanZijne Excel lentie den Minister van Oorlog een petionnement heeft overhan digd waarbij ruim acht duizend handtekeningen van protesterende vrouwen en moeders. Daarna hebben de dames zich in de na bijheid van het Binnenhof demon stratief opgesteld en hun span doek ontvouwd, waarop stond te lezen: „Wij protesteren tegen de uitzending naar Indonesië". Ongetwijfeld zullen duizenden in ons land vurig hopen, dat de strijd die door deze eenvoudige bakkersvrouw met zoveel activi teit is begonnen en met taaie volharding wordt voortgezet met succes wordt bekroond. WEST-GRAFTDIJK Collecte uitgaansdag ouden van dagen Komende week zullen enkele dames een lijst aanbieden voor de ouden van dagen alhier. Geeft ruim. Er is veel nodig voor deze ZUID- EN NOORD-SCHERMER Raadsvergadering Openbare vergadering van de noodgemeenteraad van Zuid- en Noord-Schermer op Donderdag 8 Augustus 1946, des morgens 10 uur. Aanwezig alle leden, met uit zondering van den heer Jb. Heinis, wegens ongesteldheid. De voorzitter, burgemeester Driessen opent met enkele woor den de vergadering. Notulen der vorige vergadering worden onver anderd vastgesteld. De heer F. Wiedijk verzoekt nu het woord voor het afleggen van een verklaring, betreffende de verhoudingen burgemeester Driessen en de burgerij. In een uitvoerig betoog zegt hfl, dat de kwestie Driessen en de raad nim mer was gericht tegen den per soon Driessen. Hij wenste den burgemeester geluk met het voor hem gunstige resultaat van het onderzoek naar zijn gedragingen tijdens de bezetting. De heer Vaalburg sloot zich hierbij aan. Nu volgde vaststelling school geldheffing. Dit werd bepaald op 2. Vervolgens herdenkt de burge meester met goedgekozen woor den wijlen den heer S. Kan, die plotseling is overleden. Hij dankt hem voor al datgene, wat hij als opzichter van Bouw- en Woning toezicht voor onze gemeente heeft gedaan. Hierna komt een voorstel aan de orde om de salarissen van de gemeente-ambtenarente verhogen, en/of een toelage te verstrekken. Algemeen goedgevonden. Verder stellen B. en W. de raad voor de vergoeding van de leden der stembureaux vast te stellen op f 6,— per dag. Allen voor. Presentiegeld der raadsleden wordt bepaald op f 3,per zitting. Voor kennisneming wordt aangenomen een voorstel van de gemeente Amerongen, betreffende sport op Zondag. Op een verzoek van de com missie Landbouwtentoonstelling te Alkmaar wordt gunstig beschikt. Nu wordt na voorlezing aange nomen een „Huurverordening". Deze treedt onmiddellijk in werking. Volgt onderzoek geloofsbrieven der nieuw gekozen raadsleden. Een commissie van drie leden belast zich hiermede. Voor dit onderzoek wordt de vergadering geschorst. Bij monde van den heer Jb. Boekei verklaardt deze, dat alle stukken in orde zijn. De heer Vaalburg vraagt of de commissie aandacht heeft geschonken aan de bloedverwantschap van de heren F. Wiedijk enjb. Oudejans. Dit was wel het geval, doch vol gens de wet zijn deze twee per sonen geen zwagers. Bij de rondvraag dankt de voorzitter voor de wel korte, doch prettige samenwerking in B. en W. De heren K. Schermer horn, W. Schermerhorn en ande ren danken in 't bijzonder den heer T. Vaalburg voor al datgene, wat hij als loco-burgemeester voor onze gemeente heeft gedaan. De heer W. Schermerhorn brengt nog even de treurige, ja gevaarlijke toestand der brug te Driehuizen ter sprake. Dit „brug ge" vraagstuk zal dan ook zo spoedig mogelijk worden bezien. Zo mogelp zal al vast een nieuw dek worden aangebracht. Ten slotte dankt de burgemees ter de scheidende raadsleden en het college van wethouders namens de burgerij voor het be hartigen der gemeente belangen. Hierna sluiting. Boekhandel G. J. Hoogcarspel Verlenging geldigheidsdanr aardappelen Het Centraal Distributiekantoor deel) mede. dat de geldigheids duur van de aardappelbonnen 401 en 409 verlengd is t/m 17 Augustus.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2