KINDERSPELEN Distributie-kring de Rijp Uitreiking bonkaarten aan niet-zelfverzorgers Uitreiking Akersloot Café Verduin: Maandag 19 Augustus 1.30—3 uur en Dinsdag 20 Augustus 9—12 en 1.30—3 uur Akersloot. Uitreiking Zuidervaart Café Tan Saase: Woensdag 21 Augus tus 9—12 Zuid-Schermer enz. Uitreiking Groot-Schermer Café van Truijen: Woensdag 21 Augus tus 2—I uur Zuid-en Noord-Schermer. Uitreiking de Rijp Distributiekantoor: Donderdag 22 Augustus 9—12 en 2—1 uur de Rijp Uitreiking West-Graftdijk Catechisatielokaal: Vrijdag 23 Augus tus 9—12 Oost- en West-Graftdijk, Starnmeer, Kogerpolder enz. Uitreiking de Rijp Distributiekantoor: Vrijdag 23 Augus tus 2—1 uur Graft Voor nadere bijzonderheden raad plege men de raambiljetten. Aanvragen klompenbonnen Personen, die na 30 April 1946 geen bon voor klompen hebben ontvangen en nog geen nieuwe aanvraag hebben Inge diend, worden in de gelegenheid gesteld in de week van 19 24 Augustus 1946 een aanvraagfor mulier af te halen op de gewone loketuren. SPORTNIEUWS Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" 15 Augustus, de dag die door zovelen met verlangen tegemoet is gezien, is voorbij. Het gesloten voetbalseizoen is ten einde. Koning Voetbal, de meest populaire sport zal weer hooglij vieren. Nog enkele weken wacht ons voor de competitie, en in deze periode zullen er een aantal oefenwedstrijden, w.o. van ons eerste en tweede elftal, bei de 3 nederlaagwedstrijden wor den gehouden. De tegenstanders zuilen zijn respectivelijk, Sporters uit Hoorn, Wormer, Uitgeest, Groot-schermer, Kwadijk en Graft- dijk. Verder staan er nog wed strijden op het programma uit Monnikendam en het West-Fries- landsbekertournooi, en thuis Pur- merend en E.V.C. beide met 3 elflallen. A.s. Zondag openen we met Purmerend 1, II en aspiranten. Voor de aanvangsuren raadplege men even de aanplakbiljetten. Van een ieder wordt entrée geheven, aangezien de baten voor de Pur- merender speler zijn, waarover in deze rubriek al meerdere malen is geschreven. Een propagandasportdag op ons terrein, waaraan verschillende plaatseiyke verenigingen zullen medewerken, zal worden gehou den op de datums dat ons eerste in Hoorn uitkomtinmeergenoemde bekertournooi; op andere datums Is het terrein bezet. Het bestuur en elftalcommissie rekent voor de komende oefen wedstrijden op zo weinig moge lijk afberichten van spelers. Het parool is thans weer „alles voor AVV". Zeer in het bijzonder vragen wij de aandacht voor onze jaar vergadering Zaterdag 17 Augustus In de bovenzaal van „De Een dracht". Iedere goede AVVer is hier aanwezig om kennis te nemen van de financlëletoestand der vere niging, en om de met zoveel zorg opgestelde overzicht-verslagenaan te horen. Enige zeer belangrijke agenda punten zijn vermeld, die bij accep tatie reglementsaanvulling met zich zullen brengen. Laten wij afspreken dat diegene die abso luut verhinderd is te komen, even schriftelijk afbericht stuurt, alleen uit beleefdheidsoverwegingen is dit al heel gewoon, want er wor den ook schriftelijke uitnodigingen verzonden. Waardeer het werk van uw bestuur zodat deze arbeid van hen voor de vereniging geen in spanning, maar ontspanning is. Dat wij enigszins doordrongen van saamhorigheidsgevoel, het nieuwe seizoen in zullen gaan tot genoegen en voldoening van uw zelf, en tot het welzijn van onze ALGEMENE voetbalver eniging „de Rijp". Jédé. LICHT OP roor AUTO's en KIJ WIELEN Zaterdag 8.B2 uur Zondag 8.80 Maandag 8.28 Dinsdag 8.26 Woensdag 8.24 Donderdag 8.21 Vrijdag 8.19 Zaterdag 8.17 1 MEI 30 AUGUSTUS '46 Ten bate van oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogs- noden EEN DAAD 11 Frankeer als regel met een Nationale Hulpzegel. Waarden: IV. 5 ets. 21/* 71/» ets. 5 15 ets. 71/. 22V» ets. 121/. 50 ets. in verschillende prijzen BOEKHANDEL HOOGCARSPEL lil llillllWW— FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 9 Nico van Nigtevecht. De man. die de schele werd genoemd, deed zijn bijnaam eer aan. Terwijl hij met Schraling sprak, keek hij naar Han. Nauwelijks had de oude gehoord, dat de schele over tweeduizend pak de beschik king had, of hij had z'n praatje klaar. ..Jij hebt dezelfde spijkers als wij. beste jongen," zei hij poeslief. „Alleen ben je er stukken te duur mee en dat komt door de luitjes, die er al weer tusschen zitten. Het kan ook zijn, dat je -er zelf te veel hebt opgegooid „Een kwartje op een pak is niet te veel," vond de schele. Schraling keek even naar Han toen hij antwoordde: ,'Je kan twee kwartjes krijgen, als je voor het door jou eerst gevraagde bedrag onze spijkers aan den man brengt. Laat die anderen maar zit ten. Wij kunnen direct leveren." De schele bedacht zich niet lang. „Morgen heb je de beslissing." verzeker de hij. „Die anderen kunnen voor mijn part „Gelijk heb je," vond Schraling. „Laat-ie fijn zijn, Han. Dat wordt voor ons de man vierduizend popwe moeten nu winst nemenofschoon die dingen nog meer waard zullen worden," verzekerde Schraling. „Nou doe je zelf, waar je anderen een verwijt van maakt," zei Han. schijnlijk. dat de diefstal van m'n motor Schraling keek z'n compagnon kwaad aardig aan. „Hij heeft nog heel wat te leeren, schele," zei hij tot den ander. „Als er twee hetzelfde doen, daarom is het nog niet hetzelfde. Het is trouwens heel iets anders, mannetje," vervolgde hij. „Je mag best weten, schele, waar hij hier op doeltwe zullen dat varkentje was- schen waar Jij bij bent. Dat is een dood gewone provisiekwestie. Je weet, dat ik nogal eens in wat sigaretten en tabak doe. niet? Nou had Dingstee, die lange daar. tienduizend Engelsche sigaretten. Hij vroeg mij een daalder de dertien stuks. Een hooge prijs, maar ik zie kans om ze weg te doen voor een driekwart. Aan een dame nog wel. Hoe, dat mag de hemel weten, maar waar is, dat Ding stee er achter komt, dat ik met die dame bezig ben. Hij komt ertusschen en biedt haar z'n voorraad aan voor één zestig. Stom of niet?" „Nogal," vond de schele. „Dacht ik ook. Dat mensch had óók een-vijfenzeventig betaald. Maar goed, ze geeft Dingstee één zestig. Nu zeg ik, dat ik recht heb op een dubbeltje voor elk pakje dat-ie levert. Ik was bezig, dus hij hoefde niet te onderkruipenwaar of niet?" „Zoo is het," meende de schele. Dingstee denkt er anders over," ver volgde Schraling. „Je zal het hooren! Hé, Dingstee!" De lange klungelde langzaam naar het tafeltje waar de drie zaten. „Je bent die sigaretten kwijt hè?'' „Ja, die zijn weg." „Dan krijg ik duizend pop van jou." „Moet je bij mij niet wezen," ant woordde de lange kalm. „Ik heb ze te gen hooger prijs verkocht, dan ik jou had aangebodendan had je maar moeten opschieten. Als jij te lang treuzelt, kan ik het niet helpen. Misschien, dat je bij mevrouw Hiemstra nog wat los kan krij genbij mij hoef je niet te komen." „Dacht ik weldacht ik wel," ant woordde Schraling oogenschijnlijk kalm. „Je moet niet denken, dat ik het weet... het zal lang duren, voor ik met jou nog eens een handeltje begin." „Dan zijn we klaar," constateerde de lange met een tevreden gezicht. „Ook goeienmiddag." De schele had moeite, een glimlach te onderdrukken, nu hij opmerkte, hoe la coniek de lange Dingstee de heele zaak opvatte. „Dat is ook een ijskouwe," merkte hij op. „Een ijskouwe?Een ellendeling is heteen schurk!" barstte Schraling los. „Wij spreken elkaar nog wel eens, mannetje!" riep hij den lange na, die juist weer bij z'n eigen tafeltje terug was. Langzaam keerde Dingstee zich om. ,,Ga het aangeven," voegde hij den boo- zen kaalkop toe. Ja, dat was het juistze konden in dien vrijen handel doen wat ze wilden, omdat ze wisten, dat je het toch niet in ie hoofd zou halen, je over aangedaan onrecht bij de politie te beklagen! ZEVENDE HOOFDSTUK. Het was aarde-donker buiten, maar A.rtje, ofschoon vrijwel onmiddellijk uit het helle licht van de huiskamer der Hiemstra's in de niet-verlichte straat ge komen, had niet veel tijd noodig om te wennen. Hij stapte dadelijk de stoep af om de straat over te steken. Er was nog heel wat te doen, vanavond: de rossige bezoeken in het Anna-Ziekenhuis; met den politiedokter terug naar het leege huishet was misschien het beste, nu eerst Hendriks even een seintje te ge ven. Reeds richtte Artje zijn schreden naar den brand- en politiemelder, waarvan het paarse licht hem in de oogen priemde, toen hij plotseling terug ging en een uit roep van verwondering gaf. Daarna haalde hij z'n zaklantaarn te voorschijn om de geheele Watteaustraat in den lichtbundel te vangen. „Dat is een knap staaltje," bromde Artje. „Daar zal ik wat over te hooren krijgenals ik het tenminste vertel. Drommels, wat stom... wat intens stom," vervolgde hij z'n al leen-spraak. Hij deed nog een paar pas sen in de richting van het leege huis hij scheen nog eens door de ramen ervan, doch stelde vast, dat er in de situatie daarbinnen geen verandering was geko men. Daarna liep hij, achter z'n licht bundel aan. de geheele straat door. Maar wat hij ook belichttez'n motor was en bleef weg! De detective bleef even staan bij de plaats, waar hij den motor had neerge zet, voor hij het leege huis door het raam binnenging. Hij scheen op de straat om eenig spoor of aanwijzing te vinden, doch toen hij niets bijzonders kon ontdekken, stapte hij naar den melder om Hendriks op de h'oogte te brengen. „Zeg, Hendriks, Artje hier. Ik heb nieuws! Geef aan alle posten door, dat een motorrijwiel gestolen is, merk Eysink. weer- en wind-uitvoering, zwarte velgen, zwart benzine-reservoir, 500 c.c., num merbord G 89298Heb je dat? Motornummer „Ben je gek geworden?" vroeg Hen driks aan den anderen kant: „Dat is je eigen nummer. Je wilt toch niet zeggen, dat ze jouw motor?" „Ja, dat wil ik zeggen," snauwde Artje. Het was even stil. Toen hoorde Artje, hoe Hendriks begon te lachen en dit maakte hem razend. „Lach niet, of ik bega een ongeluk aan je," schreeuwde hij spin-nijdig. „Kan ik het helpen, dat ik er om lachen moet?" was de vriendelijke vraag van Hendriks. „Dat vind ik de beste mop, die ik in jaren heb gehoord." „Zooik heb nog meerals me neer is uitgelachen." „Een oogenblikjeBeker komt bin nenZeg, Beker!" Artje luisterde niet meer. Met een nij- digen klap smeet hij het deurtje van den melder dicht. Hij zou het zelf wel even gaan vertellen. Bijna even vlug als hij was gegaan, keerde Artje naar bureau Bachstraat te rug, waar hij den brigadier-portier ver baasd deed staan over de snelheid, waar mede hij de trappen opliep naar de ka mer van Hendriks, waar deze nog in geuren en kleuren aan Beker vertelde, dat Artje juist opbelde, dat zijn motor was gestolen. „Drommels, daar heb je hem al,'' zei Hendriks verbaasd. De lach bestierf hem op z'n gezicht, nu hij zag, dat Artje wit van woede zag. „Dat is me voor den duivel een pracht manier, waarop jij de zaken behandelt," schreeuwde hij z'n collega toe. „Als de een of andere particulier belt, dat z'n motor of z'n auto is gestolen, dan haasten we ons, het signalement door te geven en jijjij weet niks anders te doen dan stom te lachen." Hendriks, die Artje nog nooit zóó kwaad had gezien, keek hem vol verba zing aan. En reeds wilde de bestolene verder uitpakken, toen Beker doodbe daard opmerkte: „Ik zou maar niet zoo hoog van den toren blazenhet signa lement met verzoek om aanhouding van den berijder is al doorgegeven, maar jij kan Hendriks niet kwalijk nemen, dat hij er om lacht, als het hoofd van de cen trale recherche nota bene de motor on der hem uit wordt gestolen. Als Hendriks daarom lacht, dan kan jij dat als een compliment beschouwen," ging Beker rustig verder. „Een mooi compliment, als ze je in je gezicht staan uit te lachen," gromde Artje, toch blij, dat de anderen nu van" het voornaamste op de hoogte waren. „Het was een doodgewoon geval van zwijntjes jagenHet is zelfs waar niemendal met den moord heeft uit te staan." „Met den moord?'' „Had ik je door de telefoon al willen vertellen, als je je niet als een kwajongen had aangesteld," vervolgde Artje. „Er moeten dadelijk maatregelen worden ge nomenwe moeten het parket en commissaris Rouffaer waarschuwen „Weet je zeker, dat het een geval van moord is, Artje," wou Beker weten. „Zou jij denken, dat iemand in een kast gaat staan om daar z'n laatste oogenblikken af te wachten?" vroeg Artje, nadat hij z'n collega op de hoogte had gebracht. „Dat nietmaar ik kan me voor stellen, dat een ander dan het gevonden lijk dit een goedkoope manier vond om meneer ter aarde te bestellen," zei Be ker. „Je moet natuurlijk zelf weten, wat je doet. maar als ik er aan denk, dat Roufafer de zaak in handen neemt, dan heb ik al kippenveldan krijgen we weer een torenhoog dossier en gang zit er niet indat hebben we al meer ondervonden. Lieve deugd nog aan toe... (Wordt vervolgd);

Rijper Courant | 1946 | | pagina 4