No. 1654 Zaterdag 24 Augustus 1346 37e Jaargang 9 voor de Rijp, Gratt, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Deemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur GRAFT Raadsvergadering Slot vergadering noodraad Wethouder Biaauw in de bloemen Maandagavond jl. kwam de noodraad in slotzitting bijeen. Aanwezig: burgemeester J.Da- lenberg, wethouder], Biaauw Az., weihouder Chr. Heinis, de raads leden A. Caton, S. Heinis, P. Rol en C. Taam. Het raadslid J.Hout- kooper was met kennisgeving afwezig. Secretaris C. Duin. Burgemeester Dalenberg opent en heet allen welkom. Notulen De notulen worden door den secretaris gelezen en onveranderd goedgekeurd en vastgesteld. De ingekomen (alle ambtelijke) stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Mededelingen Bij de mededelingen zegt de voorzitter naar aanleiding van een vraag van den heer S. Hei nis betreffende het auto-verkeer door de dorpsstraat te Qost- Oraftdijk, dat het te moeilijk is deze geheel af te sluiten voor genoemd verkeer. Verder deelt de voorzitter mee, dat de rantsoenering electriciteit voor de straatverlichting is ver dubbeld. Ze is gebracht van 10 op 20°/«. Er zullen sterkere lam pen in de lantaarns geplaatst worden. Voorts vestigde de voorzitter de aandacht op de huisnummering in de gehele gemeente. Zeer bin nenkort zal de politie hieraan serieus aandacht schenken. Tenslotte zegt de voorzitter dat kapvergunning is verkregen voor de resterende bomen aan de Grafterbaan, welke gevaar op gaan leveren. Het ligt in de bedoeling in de komende herfst een nieuwe aan plant te doen plaats hebben. Onderzoek geloofsbrieven van nieuwbenoemde raadsleden Bij monde van den heer P. Rol deelt de commissie tot onderzoek van bovengenoemde geloofsbrie ven, beslaande uit de heren A. Caton en P. Rol mee, alle geloofs brieven in orde bevonden te hebben. Vaststelling gemeente-rekening 1911 Goedgekeurd z. h. st. Klasse-indeling jaarwedde-regellng secretarissen en ontvangers Goedgekeurd z. h. st. Wijziging ambtenarenreglement. Goedgekeurd z. h. st. Arbeidsovereenkomst besluit Goedgekeurd z. h. st. Vaststelling 2e supplementoire begroting 1945 Goedgekeurd z. h. st. OOGST Op het stugge stoppelveld, Hei-geel tussen 't groen der weiden, Staan de hoge, dichtgerijde Korenschoven opgesteld. Doch het ruisend lied is uit. Toen de scherpe zeisen zongen Is der halmen snaar gesprongen Met een suizelend geluid. En-in 't milder wordend, licht, Dat voor kort nog fel hen blaakte En hen rijp en geurig maakte, Wachten zij het laatst gericht. Onder T zorgeloos gelach Van die maaiden en hen bonden, Wordt hun glanzend goud geschonden Door de luide vlegelslag. Maar wanneer het kaf verwaait, En in ritselende stromen 't Volle graan is los gekomen, Oogst de man die heeft gezaaid. En met avondstille tred Komend langs zijn lege landen, Vouwt hij de vermoeide handen Tot een woordeloos gebed. J. Kostelljk-Bom. (Nadruk verboden). Afscheid raadsleden Alvorens tot de rondvraag over te gaan wenst de voorzitter zich eerst te richten tot de scheidende raadsleden. Allereerst wil spreker zich wen den tot wethouder Biaauw ^ie zijn tijd tot heengaan gekomen achtte en zich bij de laatste ver kiezingen daarom niet meer be schikbaar heeft gesteld ten einde plaats te maken voor jongere krachten. Spreker meent dat wet houder Biaauw deze laatste ver gadering wel met gemengde ge voelens zal bijwonen. Enerzijds met een gevoel van dankbaarheid omdat hij zo vele jaren deel van den raad heeft mogen uitmaken, anderzijds toch ook met een ge- voel van weemoed omdat hieraan nu een einde zal komen. Wan neer men vanaf September 1917, dus 29 jaar lang, raadslid is ge weest, waarvan 27 jaar tevens wethouder, dan heeft men wel een respectabelen staat van dienst, waarop slechts weinigen kunnen bogen. Wethouder Biaauw had steeds een open oog voor de belangen van de gemeente. De laatste jaren waren voor hem echter wel de zwaarste, vooral tijdens de bezetting, toen hij tevens wnd. dijkgraaf van de Eilandspolder was. Spreker her innert daarna aan de woorden, tijdens zijn installatie gesproken, dat op een goede samenwerking tussen hen gehoopt werd. Hoe wel de periode van samenwerking slechts kort is geweest, is deze hoop alleszins bewaarheid ge worden. Spreker zegt wethouder Biaauw hiervoor hartelijk dank, ook namens dé gemeente. Ware het hem mogelijk, hij zou graag het eremetaal op zijn borstspel den. Een kleine attentie wil de raad niettemin bewijzen en daar om biedt spreker wethouder Biaauw namens allen een bouquet aan. Het i3 geen kostbaar stuk, maar bedoeld als een uiting van sympathie. Spreker hoopt dat wethouder Biaauw het als zoda nig zal willen beschouwen en hij hoopt tevens dat hij de verdere handelingen van den raad met belangstelling zal blijven volgen. Wethouder Biaauw dankt den voorzitter voor de vriendelijke woorden. Spreker herinnerde zich nog wel dat hij in 1917 twijfel achtig stond tegenover een even tuele benoeming, tot raadslid. Ze ker had hij toen niet gedacht het raadslidmaatschap zo lang te bekleden. Ten slotte dankt hij alle raadsleden voor de vriende lijke geste. De voorzitter betreurt dat de heer Houtkooper niet aanwezig is. Gaarne had hij ook van hem in deze vergadering afscheid geno men. De heer Houtkooper heeft de gemeente al meerdere jaren gediend, het scheidende raadslid Rol nog maar kort. Beiden dien den de belangen van de gemeente naar beste weten zonder omhaal van veel woorden. Spreker brengt hen dank voor de tijd en moeite, welke zij aan de gemeente heb ben gegeven. De heer Rol dankt den voorzit ter voor zijn woorden. Hij hoopt dat ook in de toekomst de pret tige geest van samenwerking in de raad bestendig blijft. 1 MEI-30 AUGUSTUS '46 Ten bate van oorlogsslachtoffers en ter voorziening in oorlogs- noden EEN DAAG!) Frankeer als regel met een Nationale Hulpzegel. Waarden: 1 Va 5 ets. 2V« 7V« ets. 5 15 ets. 71/» 221/» ets. 12 Vs 50 ets. Aanvullende bonnenlijst van 18 t/m 31 Augustus 1946. Bonkaarten LA, LB, LC 608 A 77 melk 2 liter melk B 77, C 77 melk 34 liter melk Bonkaarten LD, LE 608 D 77, E 77 melk 6 liter melk T 44 Tabakskaarten enz. 2 rants. tabaksartikelen De bonnen voor tabak zijn reeds op Vrijdag 23 Augustus geldig. Op de bonnen voor aardappelen, die nader zullen worden aangewezen, kan eerst met ingang van Maandag 26 Augustus gekocht worden. Rondvraag De heer Taam vraagt of het niet mogelijk is een maximum snelheid in te voeren in de be bouwde kom voor motorvoertui gen, zulks met het oog op het gevaar voor de kinderen. De voor zitter zegt een onderzoek ter zake toe. Voorts vraagt de heer Taam of van de bomen van de Grafterbaan geen klompen voor de gemeen tenaren gemaakt kunnen worden. De voorzitter meent dat het grootste gedeelte voor werkhout zal moeten worden aangewend. Wanneer het echler mogelijk zal blijken klompen te doen fabrice ren, zullen B. en W. dit zeker bevorderen. Wethouder Heijnis veronder stelt, dat het lange tijd zal duren alvorens uit dit hout klompen vervaardigd kunnen worden. De heer Rol wijst op de hand brandspuit in de Starnmeer, waar van het siangenmateriaal tijdens de bezetting is gestolen. De voorzitter wijst in dit ver band op de aanhangige plannen tot reorganisatie van de brand weer. Mogelijk zal daarbij ook hiervoor een oplossing kunnen worden gevonden. Hierna wordt de vergadering gesloten. met en zonder raderblad Boekhandel G. J. Hoogcarspel

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1