Zondagsdienst Artsen 25 Augustus 1946 ingaande Zaterdagavond 21 Augustus 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 26 Augustus Dr. Beunders, Middenbeemster, Telefoon 7 PREDIKBE UFt TEN Zondag SB Augustus De Rijp Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsbediening Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Luthersche Gem. geen dienst Geretorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 3 uur Leesdlenst Gratt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Qraftdljk geen dienst Noordeinde van Oraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Avonds 7.80 uur Ds. J. E.Loysen Collecte voor het Fonds voor nood lijdende kerken en personen West-Graftdtjk geen dienst Eed. Hervormde Gem. Groot-Sohermor t Avonds 7.30 uur Ds. W. A. Kastein Driehuizen s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Zuid-Soherm er geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Zondag 8 Sept. Doopdienst Doopsgezinde Gem. geen dienst Sc hermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst ZUID- EN NOORD-SCHERMER Eerste vergadering van de nieuwe raad F. Wiedijk en K Schermer hom tot wethouders gekozen Dinsdagmorgen jl. 10 uur kwam de nieuwe raad voor de eerste maal bijeen. Aanwezig: burgemeester W. J, Driessen, voorzitter. De raadsle den: J. de Heer, J. Kleft jbz., J. Kraakman, B. Lageweg, Jac. Oude- jans, K. Schermerhorn en F. Wie- dijk Jnz. De voorzitter opent, en heet allen hartelijk welkom. Overgegaan wordt tot beëdiging van de leden van de nieuwe raad. Door 5 leden wordt de belofte afgelegd, 2 der ieden leggen de eed af. De voorzitter feliciteert de nieuwe leden met hun benoeming. Zij toch hebben het vertrouwen der kiezers verworven. V.m. 9 uur Luiden der klokken V.m. 10 uur Optocht voor de schoolgaande jeugd met versierde voertuigen. De opstelling is om 9.45 uur op het Oosteinde. Hiervoor worden mooie prijzen toegekend. Jongens en meisjes doet allen meel Fanfarecorps „Kunst na Arbeid" gaat aan de optocht vooraf. N.m. 2 uur Kinderfeest met traclatie op het sportterrein N.m. 8 uur Concert op de Dam, te geven door het fanfarecorps „Kunst na Arbeid". Een ieder steke de vlag uitl Het ORANJE-COMITÉ te de Rijp. Veel verantwoordelijkheid wordt gevraagd in deze moeilijke tijd. Belangrijke besluiten zullen soms genomen moeten worden. Met eensgezinde wit kan voor de gemeente veel goeds verricht worden, wat voor de komende tijd nodig zal zijn. Alvorens tot de benoeming van de wethouders over te gaan vraagt spreker, wie der leden hierover wenst te spreken. De heer Wiedijk vraagt het woord in verband met de mede werkers naast den burgemeester. De afdeling van de Partij van de Arbeid heeft besloten haar stem uit te brengen op de heren K. Schermerhorn en F. Wiedijk. Dit lijkt niet democratisch, doch daar een candidaat, de heer de Heer gezegd heeft, niet tot CP. N. (2 zetels) te behoren, doch meer speciaal de belangen van Drie huizen wenste te vertegenwoor digen, zijn er dus feitelijk 4 groe pen in de raad Het lijkt aanmatigend, doch in feite is het zo. De Partij van de Arbeid vertegenwoordiglhetgroot- ste gedeelte van de inwoners. De heer Oudejans wijst er op, dat de verhouding voor de C. P. N. met de verkiezingen voor de 2e Kamer en de Staten ook hier bij de gemeenteraadsverkiezing tot uitdrukking is gekomen. Spre ker gaat dan ook niet accoord met deze wijze van spreken door den heer Wiedijk. Dit is geen democratie. Spreker zegt, dat zij hun stem zullen uitbrengen op no. 1 van lijst 3 (jac. Oudejans). De voorzitter zegt, dat dit bui ten de leiding omgaat en door de partijen zelf wordt vastgesteld. Daar niemand meer het woord verlangt, steil de voorzitter voor over te gaan tot de verkiezing van de wethouders. De heren de Heer en Kiefl vormen het stembureau. Tot le wethouder in de vaca ture Vaalburg wordt de heer Wiedijk gekozen. De heer Wie dijk verkrijgt 4 st., de hr Scher merhorn 2 stemmen en op den heer Kieft wordt 1 stem uitge bracht. In de 2e vacature worden uit gebracht 3 stemmen op den heer Schermerhorn, 2 op den heer Oudejans en 1 stem verkrijgt de heer Kieft, 1 blanco. Overgegaan wordt tot een tweede vrije stemming. Hierbij verkrijgt de heer Schermerhorn 4 stemmen, de heer Oudejans 2 stemmen, 1 blanco. De heer Schermerhorn is ge kozen. De heren Wiedijk en Scher merhorn nemen beiden hun be noeming aan. De voorz. feliciteert beide heren, en zegt tot een goede samenwerking met de wethou ders te willen komen, zowel ge zamenlijk als individueel. Het behoeft geen betoog, dat een rustige sfeer hiervoor nodig Is. Spr. hoopt, dat door een goede samenwerking veel tot stand ge bracht zal kunnen worden. Rondvraag. De heer de Heer zegt te weten, dat hij door zijn lidmaatschap van de raad geen leveringen meer aan de gemeente mag doen. Ook vallen hieronder enige be taalde functies, die hij echter belangeloos wil blijven uitvoeren, als men dat zou verlangen. De voorz. dankt hem voor deze goede geste, en zal er in B. en W. over spreken. Verder wijst de hr de Heer op enkele noodzakelijk aan te bren gen verbeteringen in de straat te Driehuizen. Zal aandacht aan geschonken worden, zegt de voorz. De heer Lageweg vraagt spoe dige verbetering van de brug te Driehuizen. De voorz.. Dat i3 het eerste punt, dat in B. en W. bespro ken zal worden. Weth. Wiedijk zegt, dat zij als leden van de P. v. d A. over tuigd zijn van de belangrijkheid van hun benoeming tot wethou der' Zij zuilen geen politiek van geldverkwisting voeren, doch veel zal moeten worden verricht, wat om verbetering vraagt. Wethouder Schermerhorn komt er tegen op, wat de heer Oude jans ondemocratisch noemde. Spr. gelooft dat de beste oplossing bereikt is. Wanneer één van de C.P.N. was benoemd, dan had den we een groot gedeelte van de gemeentenaren tegen ons in genomen. Hetzelfde geldt voor de andere groepen. Zelf heeft hij niet de pretentie jals wethouder geschikt te zijn, besluit spr. De voorz. meent, dat de keu ze niet onbelangrijk is. Spr. heeft hier verder niets aan toe te voegen. De heer Oudejans vraagt of B. en W. aandacht willen schen ken aan de klok en het uurwerk in de toren te Oroot-Schermer. De voorz. zegt, dat de klok en de klepel weer op hun plaats zijn gebracht, doch het uurwerk is te oud. De heer Kieft beaamt dit. De toren en het uurwerk zijn kerkelijk eigendom en dus niet van de gemeente Zd. en Nd. Schermer, zegt de voorz. Hij zal onderzoeken hoe deze kwestie in orde gemaakt kan worden. Verder vraagt de heer Oude jans naar de oude brug te Drie huizen, naar verbetering van de straat aan het Zuideinde te Qroof Schermer en de rolbrug aldaar; naar de benoeming van een ge meente-opzichter informeert naar de burgemeesterswoning en naar het woningvraagstuk in het alge meen. De voorz. zegt, dat deze pun ten de allereerste aandacht zul len hebben van B. en W. De voorz. dankt voor de har telijke besprekingen. Hij hoopt, dat deze houding zo zal blijven in de komende tijd, en sluit de vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Kinderfeest op Koninginnedag We wijzen onze lezers op de advertentie van het Oranje-Comité voorkomende in dit nummer. De viering van de verjaring van H. M. de Koningin zal herdacht worden door kinderfeesten, ter wijl des avonds een concert op de Dam zal gegeven worden door Kunst na Arbeid". Bij het luiden der klokken zul len vermoedelijk ALLE gestolen klokken geluid worden. in de gemeente-toren op de Dam zijn beide klokken op hun plaats gebracht, de klok In de R. K. kerk doet vanaf Kerstmis 1945 weer dienst. Laten we hopen, dat ze er niet weer uitgehaald worden voor oor logsdoeleinden. Het klokluiden zal als zodanig een historisch ogenblik vormen in het officiële programma. Steekt allen de vlaggen uitl SCHERMERHORN J. Klippel benoemd tot gem.- seoretaris en -ontvanger Hoewel in feite de heer Klip- pel reeds vele jaren beide func ties uitoefende, is per 16Januari 1946 de gemeente Schermerhorn geplaatst in die klasse, waarbij secretaris en -ontvanger door den zelfden persoon wordtuitgeoefend, zodat de heer Klippel thans offi ciéél gemeente-secretaris en -ont vanger is. Het werd in de Staatscourant van 9 Augustus jl. bekend gè- maakt. SPORTNIEUWS Reo-nieuws Vervolg van pagina 4. Alhoewel Stoop (de ster van 't veld) zijn best doet de achter stand in te halen, gelukt het hem niet de vijandelijke linie te door breken. Het duurt dan ook niet lang of Meervogels scoort voor de derde maal. Na de rust krij gen we 'n nieuw Reg-elftal te zien. Het is nu voor de heer Stoop n kleine kunst om tweemaal achter een de keeper van Aker sloot achter het net te zien vissen 3—2. De midvoor van de tegenpartij (ook geen ver kleumde jongen) brengt op 'n handige manier de stand op 4—2 Nu Reg weer aan bot het liefst tweemaal achter elkaar 4—4. Net als wij denken dat de tijd ver streken is, is het de linksbuiten van de Vogels, die buitenspel door alle: en van Reg II 'n vei maakt. Voor a.s. Zondag de Zuiddijk te verw; Terwijl het tweedi schijnlijk bezoek o Meervogels II. Jonge het zelfde spel lever pen Zondag kunnr gasten met 'n net huls sturen. De sportversli Nieuws van de A.V.V. „de Rij] De eerste wedstrj Rijp I en II zijn I nederlaag geëindigd. Het begin is nu hoopvol geweest. F en II behaalden een I overwinning, deze sp de gehele zomer g hun spel ten goedi speelden een prima A.s. Dinsdag ku: ook de AVVers train 7 uur, onder leidir DWVer J. Porte. Qe: van Purmerend er h van de Rijp is een a; om te komen overbc De aspiranten-we niet door, wegens a den tegenstander. A.s. Zondag wor< ronde gespeeld van Frieslandsbeker-tourr 10.30 uur de Rijp— RK DVO—Alcmaria uur SEW—Hollandii Alw. Forward—Sijbe De vorige maal prijs gewonnen; wi in de prijzen kome er gewonnen word heren. Het 2e speeH thui aanvang 2.30 uur. D in in de nederlaag want van Kwadijk is verhindering binneng Het uur van vertrel wordt per kaart beki G.S.V.-nieuws Jl. Zondag speelde ranten en QSV II i tegen omval-adspira val I. Allereerst speelden ten. Het was een he speelde wedstrijd ws adspir. zich de sterk Alhoewel de O adi overwinning niet ca met een 7—3 overwi het einde van deze goed gespeelde wed Daarna bond QSV aan en speelde ook laatste keren. Met de Omval het onde BURGERLIJKE DE RIJP Geboren i Nlcolaaa Jaco A. N. Legult en Oré Po Ondertrouwd: Dirk Okn Noë 23 J. Willem Gerril 30 en Aagje VI «er 2! Overleden: Allda van Familie-berli Voor de vele l deelneming ondervo overlijden van onze 1 Behuwd- en Grootm Eliabet Kaptein—Ves betuigen wij onze ha F de Rijp, Augustus 1!

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2