mmmmmmmim Kinderspelen op Koninginnedag' aanvang 2 uur op het gemeentelijk sportterrein Meisjes 6— 8 jaar vlaggetje steken Meisjes 9—10 jaar hardlopen met balletjes op blaadje Meisjes 1112 jaar was op hangen Meisjes 13—15 jaar hardlopen met ballen jongens 6— 8 jaar houtjes rapen Jongens 910 jaar zaklopen Jongens 11—12 jaar hardlopen met bussen Jongens 13—15 jaar hardlopen onder zeil door Prijzen voor elke rubriek f 4,— f 3,— f 2,f 1 Prijsuitreiking direct na de wedstrijden Aangifte Zaterdagsmorgen 7.30 uur in garage Orasboer. De aanmelding voor de optocht kan plaats vinden op het Oosteinde vanaf 9.30 uur Zondagsdienst Artsen 1 September 1946 ingaande Zaterdagavond BI Augustus 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 2 September Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PBEDIEBE UB TEN Zondag 1 September De Bljp Ned. Hervormde Oem. geen dienst Doopsgezinde Oem. geen dienst Ev. Duthersche Oem. s Middags B uur Ds. H. Johannes Geretorm. Oem. 8 Morgens 10 uur en s midd. 8.30 uur Leesdlenst Gratt Ned. Hervormde Gem. s Avonds 7 uur Ds. W. A. Kasteln Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk geen dienst Noordeinde van Oraft s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen West-Graftdljk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Morgens 10 uur Bevestiging en Intree van den heer ALBERTZ Collecte restauratie-fonds Zang van het kerkkoor Driebuizen geen dienst Zuld-Sobermer geen dienst Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Zondag Sept. Doopdienst Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. Korevaar Era. Pred. Z.O.-Beemster Soh erm erb orn Ned. Herv. Gemeente s Avonds 7 uur Ds. J. M. de Jong Uitwaterende Sluizen van 180 m2 water langs het gem. sport terrein. Een schrijven is ingekomen van de Alg. Voetbalvereen. ,de Rijp" met het verzoek dit jaar de kermis niet op het gem. sportterrein te doen houden, dit in verband met door hen te spelen nederlaagwedstrijden. B. en W. hebben hierop af wijzend beschikt en besloten het vroeger genomen besluit te hand haven. Vervolgens deelt de voorz. mee, dat P. Formsma, door B. en W. met algemene stemmen tot ambtenaar ter secretarie is benoemd. Ten slotte deelt de voorz. mee, dat de beide klokken, welke tijdens de bezettng uit de toren gehaald zijn en vervoerd waren, weer op hun plnats terug zijn. De klokkestoelen zijn vernieuwd en weldra zullen zij weer de tijd aangeven met heel- en half- slag, terwijl bij kerkgang en op hoogtijdagen hun diepe, warme geluid weer over het dorp en zijn omgeving zal klinken. 3. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde leden van den raad. De geloofsbrieven worden door de heren Hamstra en de Lange onderzoch en in orde bevonden. i. De voorz. zegt, dat de nieuwe klasse-indeling jaarwedde-rege- ling secretarissen en ontvangers voor de Rijp geen betekenis heeft. B. en W. stellen voor gunstig te adviseren. Conform voorstel besloten. 5. Z. h st. wordt de wijziging ambtenarenreglement en arbeids- overeenkomstenbesluit goedge keurd 6. Voorlopige vaststelling gemeen terekening 1944. De heer Hamstra deelt namens de betreffende commissiën mee, deze rekening in orde bevonden te hebben. Spr. brengt dank aan den gem.-ontvanger voor zijn nauw gezet werk. De voorz. dankt de commissie en zegt dat de rek. sluit met een nadelig slot van f 9.969.62. Z h.s. wordt de rekening voor lopig vas'gesteld. De voorz. deelt mee, dat in het nadelig saldo van het Vleesch- keuringsbedrijf f 500 door de" aangesloten buitengemeenten wordt bijgedragen. 7. De 2e wijziging (van techni sche aard) van de gem. begro ting 1945 wordt z.h.st. vastge steld. 8. Behandeling reclames aanslagen schoolgeld: Van W. J. Velema, M. Zoll Kaai, K. Veenman en W. de Wit zijn verzoeken ingekomen om verlaging van schoolgeld. B. er W. stellen voor op al deze verzoeken afwijzend te beschikken, daar de schaal ge steld is naar de bedragen, welke door den Inspecteur van de be lastingen is toegezonden, zegt de voorz. Z. h. st. voorstel B. en W. aan genomen. Idem hondenbelasting Aan de hrn H. Hop en D. C. de Moes Sr. wordt resp. 1 jaar en 'n half jaar ontheffing verleend, wegens het niet meer houden van een hond. Aan den heer W. Spaarman kan, omdat de honden belasting niet op de inkomsten belasting gebaseerd is, geen ver mindering of ontheffing worden verleend. Z. h. s. conform besloten, hoe wel in het laatste geval nood gedwongen, zegt de heer Roe mer. Afscheid raadsl. Hamstra Burgemeester Dalenberg dankt aan het slot gekomen de raad voor de prettige wijze, waarop is vergaderd. Spr. hoopt, dat dit met de nieuwe raad ook zo zal zijn. Den heer Hamstra brengt spr. dank voor de aangename wijze van samenwerken tijdens zijn korte zittingsperiode In de nood- raad. In de toekomst zult U de verrichtingen van de nieuwe raad volgen. Mocht de gemeente Uw dienst nog eens nodig heb ben, dan zullen we daar gaarne gebruik van maken. Bij de rondvraag informeert over het aantal spellen, dat op de kermis zal komen. Misschien kan het sportterrein toch door AVV gebruikt worden. De voorz. zegt. dat AVV deze bepaling kent. Voor de orde en veiligheid is het beter zo. Op het te snel rijden door auto- en motorberijders zal'gelet worden, antwoordt de voorz. op een desbetreffende vraag van den heer Roemer. Op een vraag van den heer Sassen inzake bebouwing Dril- veld, antwoordt de voorz., dat, indien er materiaal aanwezig was, een eenvoudige arbeiders woning reeds f 10.000 kost. Dat is dus onuitvoerbaar. Zal het in B. en W. bespreken. De heer Hamstra dankt den burgemeester voor de hartelijke woorden tot hem gericht, en dankt tevens de raadsleden voor de prettige sfeer, waarin steeds vergaderd werd. Een paar onnodig geworden aanwijzingen voor het verkeer nabij de Kralingerbrug zullen verwijderd worden. De heer Rijkes zei, dat ze zélf gevaar gaan opleveren. Na nog enige noodzakelijke verbeteringen aan straten en bruggen besproken te hebben, sluit de voorz. de vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Het kinderfeest op Koninginnedag De grote dag nadert 1 De feestdag wordt om 9 uur met klokluiden ingezet. De bur gemeester zal vóór dit plechtig ogenblik een korte rede uitspre ken. Verder geeft de advertentie voorkomende in dit nummer aan wat den kinderen te doen staat. Om 10 uur vertrekt de optocht met versierde voertuigen van het Oosteinde af, met muziek voor op. Des namiddags 2Juur nemen de kinderspelen een aanvang. Terwijl 'des avonds 8 uur een Concert door het muziekkorps „Kunst na Arbeid" gegeven wordt. Men steke allen de vlaggen uitl! Wanneer het zonnig weer is wordt het een grote feestdag. Viering 25-jarig jubileum „Benedictus XV" Bovengenoemde toneelvereen. herdenkt haar jubileum met een grote toneelwedstrijd. De adver tentie in dit nummer meldt de opvoering van „De Ebbenhouten Olifant" door de R.K. Toneel- veren. „Cantecleer" te Alkmaar. Men leze voor bijzonderheden de betreffende advertentie. Toneel Het Rijper Klein Toneel geeft, traditie getrouw, met Rijper ker mis haar eerste uitvoering in het seizoen. Men heeft het oog laten vallen op een stuk dat onder het beroepstoneel grote vermaardheid bezit, dat honderde malen is opge voerd nl. „Het Chinese Landhuis". Een stuk dat hoge eisen stelt aan de spelers, dat hun volledige con centratie vergt. Maar het Rijper Klein Toneel heeft zich voorge nomen van dit prachtige stuk een vertolking te geven die er zijn mag. Het toneelminnend publiek verzuime dan ook niet Maandag of Dinsdag van Rijper kermis „De Eendracht" te bezoeken om de gebeurtenissen te beleven, die zich afspelen in en om „Het Chi nese Landhuis." WEST-GRAFTDIJK Schoolfeest Woensdag 21 Augustus vond het jaarlijkse schoolfeest van de O. L, S. plaats. Ofschoon het weer niet meewerkte, bleef de stemming opgewekt. Het doel van de boottocht was Artis, waar o.a. het Aquarium werd bezocht. Dat het geen kleinigheid is met zoveel uitgelaten jongens en meisjes op stap te gaan, ondervonden de leiders, die de handen er vol aan hadden. Na de middag vermaakte de jeugd zich uitstekend in een the ater, waar goed jeugdtoneel werd gegeven. Hulp kwam te laat Vrijdag 23 Augustus geraakte het 4-jarig dochtertje van den heer K. S. spelenderwijs in het NoordHollands kanaal. Doordat hulpte laat gewaarschuwdwerd,en men er slechts na lang dreggen in slaagde het kind op te halen, waren de levensgeesten reeds geweken. De verslagenheid was groot In het dorp. Op 5 September 1946 her denkt onze zoon D. Klinkhamer Dz., de dag waarop het 121/» jaar geleden is, dat hij in dienst trad bij Schmldt's Nederlandsche automo bielfabriek te Midden-Beemster Zijn vader en moeder de Rijp, Augustus 1946. Famille-berlc Na een koriston is op 25 Augustus heengegaan onze li Vader, Behuwd-en C Anthony Pieter in de ouderdom var Zwaag: D. Kieft-R Naarden: Dr. P. Kiefl G. Kiefl—B Zwaag: C. Kieft J. Kieft—Pli Arnhem: A. Kieft—H Amsterdam: A. v. d. Bu A. v. d. Bu en Klei Zwaag (N.H.), Keert De begrafenis heeft had op Woensdag 28 j.1. op de algemene plaats te De 1 On Jan Bunschoten en Annie Marree Huwelijksvoltrekking 1 ber a.s. des namiddag de Rijp de Rijp, 29 Augustus Oostdijkje 131 Gelegenheid tot felici derdag 19 September vi Voorlopig adres: Oostdijkje 131, de Rij Voor de buitenge blijken van belangs medeleven, ondervonc overlijden van mijn ini Vrouw Anna Vink geboren zeggen wjj langs deze hartelijk dank Driehuizen, Auguslus Zuid- en Noord-Sch Hiermede betuigen hartelijke dank voor d ken van deelneming, 1 het overlijden van t Moeder, Behuwd- Overgrootmoeder Guurtje Sm: Uit aller naa Wed. C. Dil de Rijp, Augustus 194

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2