Distributiekring Beemster. No. 1658 Zaterdag 21 September 1946 37e Jaargang Uitgever Drukkerij G. J. Hoogearspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Advertentieprijs: 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP 25-jarig jubileum van Benediotus XV De 4e deelnemer toneelwed strijd met: „Mijnheer de Senator" was de R.K. Toneelvereen. „T.I.P." te Alkmaar Vrijdag 13 September j.1. trad deze club als laatste der vier verenigingen voor het voetlicht. Door deze opvoering werd het de jury moeilijker gemaakt. In deze vereniging werken zeer goede krachten mee, die al menig jaartje het amateurtoneel gediend zullen hebben. Een beter naam ware yoor hen: „De Familie Groothulzen". Niet minder dan 3 uit de familie G. speelden, en lang niet onver dienstelijk, mee terwijl de heer Jac. Groothuizen zelve de regie voerde. Het stuk, een blijspel, voert een kwart eeuw of meer terug. Wij hadden gaarne gezien, dat kleding en meubilering na»* cïc- mode van die tijd waren geweest. „Mijnheer de Senator" (o.i. de beste gespeelde herenrol, uitge beeld door den heer Jac. Beentjes) was keurig gekleed en gekapt en gebruikte een lorgnet, Iets onbestaanbaars in on ze dagen voor mensen die mee gaan. „Mevrouw de Senator" (een zeldzame creatie als grande dame, gespeeld door mevr. Roelink) was nog „gewapend" met een face-&-main. Deze dingen en de ellen lange verhandelingen in het eer ste bedrijf tussen de echtgenoot der „dochter des Senators" de heer Mittelbach (de heer P. Go- dijn, een goed volgehouden rol als bangelijke schoonzoon, later werd hij pittig) en de vriend Mr. Géring (een vlotte creatie van een toen erg opstandige jongeman, door den heer Piet Fros) pasten niet in een modern gemeubileerd vertrek. Ook hadden we respect voor de dochter van mijnheer de Se nator, gehuwd met mijnheer Mittelbach. Haar spel was zeer gedistingeerd. Mejuffrouw Co Groothuizen vervulde deze rol. De bijrollen werden alle even eens vlot gespeeld. Het decor, de aankleding en de grime waren keurig verzorgd, maar te nieuwerwets, uitgezon derd dan de costuums van den Senator en zijn Vrouw. Wanneer wij nu eens de balans opmaken over deze toneelwed strijd, dan zeggen we, dat het interessant is geweest. Alleen is hetjammer.dat niet allen,die mee speelden, aanwezig {konden zijn op alle avonden. Brandstoffen voor kamerverhuurders (w.o. te verstaan pensiongasten) en pensiongasten, die een afzonderlijk te ver van een perceel ter bewoning hebben gehuurd Kamerverhuurders warmen gedeelte voor minstens vijf dagen per week, kunnen voor het seizoen 1946/47 in aanmerking komen voor brandstoffen. Door den verhuurder kan in het tijdvak van 15 tot en met 30 September 1946 een formulier MD 333-22 worden afgehaald. Dit formulier moet nauwkeurig door verhuurder en huurder worden ingevuld en dient te worden ingeleverd lot uiterlijk 30 September. Niet in aanmerking komen: kinderen van den verhuurder; kost gangers met z.g. huiselijk verkeer, inwonend dienstpersoneel en personen geboren na 1 October 1930. Schoenen. Het komt voor, dat enkele personen nog in het bezit zijn van schoenenbons met oranje gekleurde ondergrond, welke na 28 Juli 1.1. ongeldig waren. Thans wordt tot 25 October de gelegenheid gegeven, deze bons in te wisselen. De stamkaarten moeten daarbij overgelegd worden. Uitreiking bonkaarten K 612 en QA, B of C 612 VOOr Nlet-7elfvnr7nrn«rc- EJIET CELrvCRZOr,oi.i\o; De uitreiking van deze nieuwe levensmiddelen- en tabaks- en ver- snaperingenkaarten zal als volgt plaats hebben, te: Midden-Beemster op 23 September van 9.30—12 en 1—3 uur (o.i. school) West-Beemster op 24 September van 9.30—12 uur (calé van Etten) Noord-Beemster op 24 September van 1—3 uur (café Groot) Z.O.-Beemstef 25 September de letters A {lm en 26 September de letters K t/m Z, beide dagen van 9.30—12 en 13 uur (o.i. school) Oosthuizen op 27 September van 9.30—12 en 1—3 uur (o.i. school) Oudendijk op 30 September van 9.30—12 uur (café Klein) g00fS op 30 September van 13 uur (café Homan) de Rijp, ook voor Graft op 1 October van 9.30—12 en 1—3 uur (distr. kantoor) West-Graftdijk op 2 October van 9.30—11.30 uur (cal. lokaal) Driehuizen op 2 October van 1—3 uur (café Sloolen) Groot-Schermer op 3 October van 9.30—12 uur (café v. Truijen) Voor de uitreiking van bonkaarten aan ZELFVERZORGERS volgt nog een nadere bekendmaking. Als wij nu de prijzen moesten toekennen dan zag de lijst er zo uit: 1 Cantecleer, Alkmaar. 2 „TIP", Alkmaar, 3 „St. Wille- brordus", Akersloot en 4 „De Vriendschap", Ilpendam. Beste heren hoofdrolAndersen, de heer Jac. Beentjes, Mijnheer de Senator, Alkmaar „Tip". Beste dames hoofdrol: mevr. de Moei als Mevrouw Tasman in de Ebbenhouten Olifant, „Cantecleer" Alkmaar. Voor de beste dames bijrol Mevr. Roetlnk als Helena, de vrouw van mijnheer de Senator, Tip Alkmaar. Voor de beste heren bijrol de heer Wesseis.als Wiiliam Burton, butler in De Ebbenhouten Olifant, „Cantecleer" Alkmaar. Als regiseursprijs: de heer jos 576 577 Aanvullende bonnenlijst van 15 t/m 28 September 1946. Bonkaatten KA, KB, KC 610 100 gr. bloem 60 gr. thee Bonkaarten KD, KE 610 reserve D 19 E 19 T 48 100 gr. bloem 800 gr. bloem Tabakskaarten enz. 2 rants. tabaksartikelen Met ingang van 22 September a.a. zullen geen bonnen meer voor aard appelen worden aangewezen. Van Maandag 23 September a.s. af zal men aardappelen zonder inlevering van bonnen kunnen kopen. Groenland van „Cantecleer" met het spanningsvolle stukDe Ebben houten Olifant Verdere prijzen zouden we kun nen toekennen aan de dames mej. A. van der Eng als Fina in Hof Terhove, en mej. S. Dekker als Virginie Leenders, in Hof Terhove, beiden uit „St. Willebrordus", Akersloot, mej. B. Speet, als Corrle in De Ebbenhouten Olifant, Cantecleer" Alkmaar, neef j'."iSérnaiai"Hfe*"ar-cmfldis Ching Li in De Ebbenhouten Olifant „Cantecleer" Alkmaar, de heer C. Klaver als Jhr, Olto van Lammersweer in Vier mannen en een meisje, „De Vriendschap" Ilpendam. We wachten met spanning Zondagavond 13 October af, wan neer de jubilerende vereeniging haar opvoering gegeven heeft, en de uitslag van deze tooneel-wed- strijd bekend gemaakt zal worden. De laatste dag der kermis vrij goed voor de exploitanten Doordat het weer zich herstel de, hebben de kermisexploitanten de laatste twee dagen nog aardig zaken gedaan. Acht dagen is ook te lang. -Het is geen wonder, dat deze mensen klaagden. Het weer speelde hen ook parten. We zagen als altijd inwoners die familie met de laatste kermis dag overhadden. Die traditie blijft zich handhaven. In de café's was gelegenheid tot dansen met en zonder attrac ties, zo was weer een einde ga- komen aan dit jaarlijks festein. De Rijper kermis Onwillekeurig dwingt zich de gedachte bij ons op, welk een verschil met de kermis van voor heen. Hoe mooi was in onze jeugd reeds de week voor ker mis de z. g. n. bouwweek wan neer de ene kermisschuit na de andere ligplaats kreeg in de Tuin- gracht en dan Donderdags begon nen werd kramen en spellen op te bouwen. Het dorp kreeg er zo'n echt bijzonder aanzien van. Oud en jong liep dan Zaterdags

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1