KEBMIS TE 6RAFT Feestavond ir IJuodtó ata, <k' Feestavond met Bal „TABOE" IJwo&l alkxi te wactotya am&U Vereniging „Flora Vereniging „Floralia en Huisvlijt" No. 1660 Zaterdag 5 October 1946 37e laargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 8 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,10 per jaar plus incasso-kÖsten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur GRAFT HERFST Als gouden toortsen door Branden de bomen met ee Die vonken regent rond hi Alleen vat huizen armlij k Staan als vergeten in die Van kleur en licht uitbund En met de schemer rijst e Uit d'oude as en dooft wa Nu glijden d'uren als lang Gespannen tussen toekoms Nu mag ons hart de loute Van najaarsschoon en ster' En stijgend boven kleine r Slaan wij een blik in het (Nadruk verboden) DINSDAG 8 I FILMVi De prachtige Zu (geluidsfilm), eer Kino Zijp, Purmei NA AFLOOP Dl Enirée leden en 1 huisgenoot Niet-Ieden f 1,25 per persoon, r van Tobi de Vries. Ook zij zingt leuk haar vrolijke liedjes. Het zelfde geldt voor monsieur Vic- toire, een der jongste krachten van het gezelschap. Oeb Bootsma is een goede pianist. Hij begeleidt voortreffe lijk. Het is niet gemakkelijk, om typen als Daan Pool goed te volgen. Zijn solo-nummer, een Hon gaarse dans werd heel mooi ge speeld. Monsieur Victoire is een olijke knaap. Hij deed in 8 minuten goocheltoeren ,die een ieder ver stomd deed staan. In het slotnummer Canada, gaf Daan Pool een weergave van wat een teruggekeerde Canadees ge zien en beleefd had in Europa en Nederland. Als gouden toortsen door de herfst ontstoken, Branden de bomen met een laatste gloed Die vonken regent rond hun stille voet. Alleen va! buizen arrr.lijk weggedoken, Staan als vergeten in die overvloed Van kleur en licht uitbundig losgebroken. En met de schemer rijst een zilver roken Uit d'oude as en dooft wat sterven moet. Nu glijden d'uren als langs strakke snaren Gespannen tussen toekomst en verleden. Nu mag ons hart de louterende brand Van najaarsschoon en stervensrust ervaren. En stijgend boven kleine menslljkheden Slaan wij een blik in het beloofde land. 9 J, KostelijkBom (Nadruk verboden) De Rijp—-Graft DINSDAG 8 OCTOBER 1946, aanvang 8 uur in hotel „De Eendracht" FILMVOORSTELLING De prachtige Zuidzeeflim (geluidsfilm), een kleurenfilm e.a. Kino Zijp, Purmerend, verzorgt hel gehele programma NA AFLOOP DANSEN Prima Dansmuziek Enirée leden en 1 huisgenoot per persoon f 0,70 Niet-Ieden f 1,25 per persoon, (bel. inbegrepen) Het waren drukke dagen van Zondag t.m. Woensdag 1 Het weer is over het algemeen gunstig geweest. De zweefmolen en de andere kermiszaken maak ten goede zaken. In het café van der Gragt was het steeds gezellig en werd lus tig gedanst. Maandagavond trad in genoemd café de bekende Daan Pool op met zijn Jubileum-repertoire. De roem van Daan Pool gaat hem nog steeds vooruit. De zaal was eivol. Niet alieen waren het Orafters, doch veie Rijpers en ook Groot-Schermers waren ge komen om Daart te horen. Ze zijn ook nu weer niet te leurgesteld. De heer Pooi is niet veranderd. Uiterlijk niet (alleen zijn haar is bijna wit), innerlijk niet. Daan Pool heeft in de oorlog aan de goede kant gestaan, hij heeft zijn dee! gehad in de ver- zeisbeweging. Na een op zijn bekende wijze gecreëerde entrée, thana ais para chutist, en na door zijn partners gehuldigd te zijn met zijn 25-jarige kunstenaarsloopbaan, bracht de heer Pool ons een zuiver gevoeld gedicht ter herdenking van den welbekenden arts dr. Haverkamp uit Alkmaar, Dr. Haverkamp, die Daan Pool geruime tijd verbor gen hield, viel als lid van een verzetspioeg, te Rustenburg ge wond in handen van den gehaten bezetter en vond me! anderen in Limmen, voor één of andere repressailie-maatregel zijn dood door de moordenaarskogel. Diep bewogen luisterden alle aanwe zigen in stilte. En toen bracht Daan Pool ons in één ruk in een kermisstemming. Tezamen met Mimi Buick-Pool en Tobi de Vries,beide cabaretière, Jan Heinis en monsieur Victoire zang en Oeb Bootsma, pianist zingen zij een vrolijk lied. En zo ging het programma voort. Afwisselend ernst en luim. Het was ook weer een genot de fraaie costuums en decors te aanschouwen. We herinneren b.v. aan hel Spaanse nummer, en het slotnummer Canada. Onverbeterlijk blijft Daan Pool in zijn West-Friesche nummers. We kennen ze allemaal, en toch pakt hij er allen weer mee. Zijn kostelijke mimiek en zijn sappig West-fries, het blijft altijd de lachlust opwekken! Nee, we gierden van de lach! De andere leaen van het troepje steken niet af, hoewel hij toch dè figuur blijft. Mimi Buick-Pool is nog fit, de jongelui passen zich prachtig aan. jan Heinis heeft een goede stem, hoewel de hogere tonen hem niet gemakkelijk liggen. Zijn spel is zeer te waarderen, evenals dat Uit de scherpe en rake zetten bemerkten we dat Daan, Daan BLIJFT. Afschuw van alles, wat onrechtvaardig is. En zo zal hij tot zijn einde toe een idealist blijven 1 Het was een vlot gevarieerd programma, dat door allen zeer gewaardeerd werd. We kunnen den heer van der Gragt danken voor deze avond van kleinkunst gebracht door het gezelschap Daan Pooli Velen bleven nadansen onder de vrolijke muziek van Kees Borstlap en zijn mannen „The Melody Kings". Woensdagmiddag j.1. waren door het feestcomité volksspelen georganiseerd. Er was een grote belangstelling van de zijde van het publiek en door velen werd deelgenomen aan de spelen. Het ging er gezellig toe en ten slotte kwamen de navolgende als overwinnaressen en overwin- Extra vleesbon voor200 gram Het centraal distributiekantoor deelt mede, dat voor het tijdvak van 1 tot en met 12 October bon 532 vlees is aangewezen voor het kopen van 200 gram vïè'és. Het huidig vleesrantsoen Nu, zoals in elk najaar een ruim aanbod van slachtvee plaats heeft waartoe het ongunstig weer van den laatsten tijd heeft bijgedragen is reeds enkele malen een extra bon voor vlees aangewezen. Hierdoor is de vlees voorziening tijdelijk verhoogd, zelfs is een tijdelijke verlaging gedurende de wintermaanden niet uitgesloten. Door het aankopen van buitenlands vlees zal de re gering trachten het huidig rant soen, dat gebaseerd is op 400 gram per persoon per twee we ken, op het bestaande peil te handhaven. Kolen voor den tuinbouw Kortgeleden is voor den tuin bouw een belangrijke beslissing gevallen. Er zullen nl. voor het bomende seizoen 1946/1947 brandstoffen beschikbaar worden gesseid, waardoor een vervroegde teeli van kasproducfen in zekere mate wordt mogelijk gemaakt. De toewijzingen zuilen worden verstrekt in den vorm van Ame rikaanse kolen, gedeeltelijk aan gevuld met cokes. Het ligt in het voornemen nog vóór het einde van dit jaar het grootste gedeelte van de toege wezen hoeveelheden aan de be drijven af te leveren. naars uit de vredige strijd Blaastrappen: Trien Mul, Beb v. Tunen, Annie Bruin, Tecla Roe- lofsen, Han Mul en Beb Smit. Touwtrekken: Jaap Zaal, Arie de Jong, Piet Oudejans en Jan Schip per. Fietsen: Kees Klinkhamer, Niek Molenkamp, Piet Molenkamp Arie Mul en J. Oudejans. Stembus; Annie Roelofsen, Gré Roelofsen, Riek Schrama, Miep Duin en Suus Duin. WEST-GRAFTDIJK De kermisdagen in hei dorp hebben,begunstigd door het prach tige na-zomerweer een gezellig verloop gehad. Naast een snoep- kraam was er een schiettent, waar weinig en een zweefmolen, waar meer gebruik van gemaakt werd. De hoge prijzen vormen hier ook nog steeds een belem mering. In het café Kramer trad Zon- .dag rie Radio-dansband „De Ricardo's" op. Maandagmiddag vond er een filmvoorstelling voor kinderen en 's avonds één voor ouderen plaats. Evenals de film van Dins dagavond, werd het geen onver-

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1