Sewtt&t St NicoUas-cataux! BOEKHANDEL G. J. HOOGCARSPEL Volksherstel No. 1664 Zaterdag 2 November 1946 37e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs: 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco pej post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond G uur DIT KLEINE LIED En bij een slootje, rimpelloos, Waar eendjes drijven en wat kroos, Waaraan een oude knotwilg staat, Waarlangs een enk'le wand'laar gaat, Waarin de zon haar stralen schiet, Vond ik die dag dit kleine lied. Zoals ik aan die slootkant zat En dacht aan dit en keek naar dat, Iets vredigs in mijn ziele drong, Iets vreugdigs aan mijn oren zong, Iets liefelijks mij zo genas Dat ik weer stil gelukkig was. Want bij dat slootje in de wei Gaat soms iets groots en goeds voorbij! Waarheen de mens ook vluchten zal, Het leven zelf is overal I Doch pas als 't hart eerbiedig zij Herkennen en begrijpen wij. J. Kostelijk—Bom (Nadruk verboden) Postpapier kinderspelen Kleurboeken en kleurkrijt Kinderboeken Boeken voor de rijpere jeugd Jeugdromans Romans Studiewerken De Rijp, Graft, Oost- en West-Graftdijk Het comiié van Volksherstel de Rijp—Graft (H. A. R. K.) maakt bekend, dat naar aanleiding van de advertentie van 18 October de aanvragen van hen, die NOOIT iets van H.A.R.K. of andere instellingen gehad hebben, veel groter zijn, dan de voorradige kleding. De kleren,die hoofdzakelijk bij de H.A.R.K. komen, zijn kin derkleren. Mannen-werkkleding is nog NOOIT ontvangen, zo min als damesonderkledlng.een enkele maal wat heren-onderkleding. Het schoeisel, dat ontvangen wordt, is vaak kleine maat. Over 't algemeen is de maat van de Ame rikaanse kleding te klein voor de doorslag Hollander. Het gezin dat momenteel niets ontvangt, BLIJFT op de lijst staan en zal bij een volgende verdeling 't eerst in aanmerking komen. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Afscheid van mei Kwadijk In de ouderavond van de O, L.School gehouden op Woensdag avond 23 Oct. werd door personeel en ouders officieel afscheid ge nomen van mej. Kwadijk als on derwijzeres aan genoemde school. Mej. Kwadijk heeft wegens hu welijk haar kinderen in deze school vaarwel gezegd. In welgekozen woorden dankte het hoofd van de school, de heer C. de Ruiter, mejuff ouw Kwadijk. Hij vond 't heel jammer afscheid te moeten nemen. Er besfond 'n pret tige samenwerking. De kinderen waren zeer op hun onderwijzeres gesteld. Aan de andere kant is het vertrek een vreugdevol af scheid, daar zij zich een ander doel in haar leven heeft gesteld nt. het huwelijk. Spr. hoopt, dat er altijd een prettige herinnering aan de school tijd in de Rijp haar bij zal blij ven. „We hopen, dat ze een ge lukkige tijd tegemoet zal gaan. Beter kunnen we niet wensen". Burgemeester Dalenberg herin nerde aan de tijdelijke benoeming van 1 Maart 1942—1 Juli 1942. Toen ging mej. Kwadijk weg voor een vaste aanstelling te Nieuwe- Niedorp. Toch kreeg de Rijp weer haar belangstelling, zij werd vast noemd in onze gemeente. Na l1/» jaar diensttijd vertrekt ze thans. We verliezen in haar een uit stekende leerkracht, ze nam een uitstekende plaats in het ambte narencorps in. U kunt er van over tuigd zijn, dat deze woorden op recht gemeend zijn. U heeft ze verdiend. Spr. hoopte voorts, dat de om schakeling van school in huis houden goed zal gaan. De heer P. Bruin, voorzitter van de oudercommissie, sloot zich hierbij aan met gevoelens van dankbaarheid en vreugde. Hij bood mej. Kwadijk een boekwerk als herinnering aan. Tevens sprak de heer Bruin namens de ouders over de goe de verstandhouding tussen onder wijzeres en kinderen en ouders. Hij overhandigde namens de ou ders mej. Kwadijk een enveloppe met inhoud. Mejuffrouw Kwadijk nam hier na het woord. Zij dankte aller eerst den heer de Ruiter, het hoofd der school, alsmede den heer Snoeiles Nederlandse Heidemij. De commissie Landschaps- schoon in Hollands Noorder kwartier bericht ons, dat binnen kort in Alkmaar door de Neder landse Heidemaatschappij voor belangstellenden een snoeiles zal worden gehouden. Het vorig jaar werd in Hoorn een dergelijke les gehouden en de belangstelling was bijzonder groot. Ruim 100 personen, bestaande uit personeel van Rijks- en Pro vincialen Waterstaat, Gemeenten, Hoogheemraadschappen, Water schappen en Particulieren, die allen met wegbeplanting in hun werk hadden te maken, namen hieraan deel. Het snoeien van wegbepian- tingen laat veeal te wensen over Schreuder, onderwijzer, voor de goede verhouding onderling. Zij had altijd prettig gewerkt met collega's en kinderen. Voorts dankte zij burgemeester Dalenberg voor zijn waarderende woorden, tevens den heer P. Bruin, en oudercommissie en ouders voor de cadeaux. Zij dankte de vele ouders voor hun opkomst en wenste allen het beste toe, waarna zij hen thee met koek aanbood. Na dit heerlijks genuttigd te hebben werd het schoolwerk der kinderen door de ouders vol be langstelling bekeken. en de commissie beveelt deze les ten zeerste aan. Het ligt in de bedoeling, dat een lezing over dit onderwerp wordt gehouden, waarbij een en ander met lichtbeelden nader wordt toegelicht. Vervolgens wordt met de deelnemers een practische snoeiles gehouden. Goed en slecht gesnoeide beplan tingen worden bezocht en de verschillende snoeiwijzen met de deelnemers besproken. Kosten zullen maximum f2 50 per persoon bedragen (exclusief buskosten en dergelijke). Aangifte fot deelname aan de snoeiles kan geschieden bij den heer Wortel, secretaris van de Commissie voor Landschaps- schoon in Hollands Noorderkwar tier, Bergerweg 78, Alkmaar, fot uiterlijk 15 November. Aanvullende bonnenlijst van 27 October t/m 9 November 194G Bonkaarten KA, KB, KC G12 (Strook no. 1) Algemeen 45 4 250 gr waspoeder 45—5 500 gr. suiker of boterham strooisel of 1000 gr. jam, stroop enz. of 740 gram (is 1 potje) pindakaas Bonkaarten KD, KE G12 (Strook no, 1) Algemeen 46—4 250 gr. waspoeder 46—5, 4G—6 250 gr. suiker, boterham strooisel of 500 gr. jam, stroop enz. of 370 gram (is 2 potjes) pindakaas Tabakskaarten enz. T 56 2 rants. tabaksartikelen Op de bonnen voor suiker kan men, zolang de voorraad strekt, pindakaas kopen. Deze week nog geen bon voor cacao Deze week kan nog geen bon voor cacao worden aangewezen, daar wegens een vertraagde af levering door de fabrikanten de handel nog niet overal voldoende met cacao bevoorraad is. Verhoging posttarieven per 1 November a s. Brieven locaal interloc. tot 20 gr. 6 10 van 20 tot 100 10 15 100 300 20 20 enz. briefk. 5 71/» Drukwerk tot 500 gr. 2 cent per 50 gr.; nieuwsbladen bij abon- nement tot 55 gr. 0.7 centjaante- kenrecht 15 cent; postwissels tot f 12.50 10 cent, van f 12 50—125 15 cent, f 25—f 50 20 cent, boven f 50 tot f 200 per f 50 10 cent meer. Vastrecht voor kwitanties 15 cent; brieven buitenland 20 cent per 20 gr briefkaart buiten land 12Vs cent. Raadsvergadering In 1947 nieuwe Tilbrug in gewapend beton Maximum snelheid in onze gemeente 30 km Vrijdagavond 25 October ver gaderde de Raad onzer gemeente. Voorzitter: burgemeester Dalenberg. Secretaris: D. B. A. Appel. Aanwezig: weth. J. Nat en J. P. Poel en de raadsleden P. Keuning, J. de Lange, P. Roemer, D. Rijkes.J. B. Sassen. Beëdiging raadsleden P, Roemer en Ds. P. Keuning Beide heren leggen de belofte af. De voorzitter feliteert alsnog beide heren met hun verkiezing tot >'d van de raad. Spr. hoopt, dat ook zij in het belang van de gemeente zullen medewerken en verklaart beiden beëedigd tot leden van de raad.

Rijper Courant | 1946 | | pagina 1