Lompen Metalen A. Molenaar Zondag 10 Noi DA FILMVOOIS Kampioen "SPEELB iiiwiiiii Een drankvrij Volk Een sterk Volk Café van c I BROMSTEM Wjj zijn g U voor de a.s. te ontvangen Luxe arti Verlichtir H. J. RA] Zondagsdienst Artsen 10 November 1946 ingaande Zaterdagavond 9 November 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 11 November Dr. Beunders, Middenbeemster, Telefoon 7 PJHEDIKBE XJFt TEN Zondag ÏO November De FOJp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. s Avonds 7 uur Ds. J. P. Keuning van Enschede Ev. Euthersche Gem. geen dienst Gerelorm. Gem. 3 Morgens 10 uur en s midd. 8.30 uur Leesdienst Gratt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdp s Morgens 10 uur Ds. J. P- Keuning van Enschede Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Graftdljk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Collecte voor de Zending Oost-Grafldljk geen dienst Ned. Hervormde Gem. Groot-Schermer s Avonds 7.80 uur H.U. Albertz Driehulzen geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Oterleek (zie Stompetoren) Zuid-Schermer s Middags 2 uur Ds. J. M. de Jong Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Leistra Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 uur H. U. Albertz PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Kantoorhouder posterijen De heer K. G. de Jong te Hoorn zal binnenkort deze open staande vacature ten postkantore alhier gaan vervullen. Het is jammer, dat het niet is gelukt de heer P. Hottentot, die al zovele jaren assistent is, benoemd te krijgen. Nutslezing over Suriname, Curacao, enz. met een pleidooi voor méér waardering voor deze gebieden De heer Jhr. J. C. Mollerus uit Haarlem hield Dinsdagavond jl. voor het Nutsdepartement de Rijp in De Eendracht bovengenoemde lezing. Een spreker, die zp gehoor van het begin totdat hij zei: ,ik heb genoeg gezegd, ik houd op", boeide. Hij knoopte aan zijn reis beschrijving het economisch as pect van die overzeese gewesten vast. Een wereldreiziger in hart en nieren, die met zijn vrouw vele buitenlandse reizen heeft ge maakt. Hij besprak Madeira, Aruba, Barbados, Trinidad, Venezuela, Curacao en Suriname. Hij maak te ons verlangend ook te trekken naar die prachtige landen, naar onze smaak wel wat èrg warm. Hij schetste ons op sublieme wijze de bewoners, de steden, de plantages en het oerwoud. Daarnaast toonde hij, en dit week eens af van de vele reis beschrijvingen, de belangrijk heid op economisch gebied, aan. Het was heel interessant. Na de pauze werden vele licht beelden vertoond. Ds. Kastein, voorzitter, dankte namens allen de heer Mollerus voor zijn bijzonder geslaagde lezing. De belangstelling had groter kunnen zijn. Schitterend succes Da heer Cor bij 't Vuur te Hoorn, vroeger kappersbediende bij den heer Jac. Molenaar, behaalde in de afgelopen week te Brussel een 3e prijs dames- kappen op het Europees kappers concours. WEST-GRAFTDIJK 16-jarig bestaan toneelver. „Nieuw Leven' 2 beste krachten verlaten de vereniging In een geestige speech heette de voorzitter van bovengenoemde vereniging de heer Ton Zater dagavond jl. allen welkom, die gekomen waren de herdenking te vieren van het 15-jarig bestaan van „Nieuw Leven". Hij vond het prettig dat ook burgemeester en mevr. Dalenberg aanwezig waren, alzo hun belangstelling tonende voor het culturele leven in de gemeente.- Hij schelste de geschiedenis van de vereniging. Thans was een 5-jarenplan opgesteld voor de aankoop van nieuwe stukken. Veel moeilijkheden worden onder vonden met het vinden van nieu we leden. Daarna werd Mooie Marietje spel uit het Rotterdams volksle ven in 3 bedrijven opgevoerd. Veel waars schuilde in dit stuk. Vooral op jongelui, die nog geen onderscheid kennen tussen edele en onedele mensen en de bedoe lingen van deze laatsten zal het zijn uitwerking niet missen. Door elkander speelde men het stuk goed. Betere rolkennis kan voor som migen geen kwaad. Een ieder voor zich weet dat wel. Bijzonder goed speelden de heer P. Kieft, mevr. A. de Jong Visser, mevr. Leegwater—Alt man. mej. G. Altman. Zij moet echter oppassen niet te theatraal te worden. Hetzelfde geldt wel zeer voor den heer Jb. Dubbeld. Zijn mimiek is goed. Ook mej. J Prins speelde vlot en vrij. De heer C. Klinkhamer had meer kracht in zijn woorden moeten leggen. Na afloop van Mooie Marietje werd ons een verrassing bereid. Alle aan wezigen ontvingen van de jubilerende 15-|arige vereniging 'n heerlijk gebakjel Burgemeester Dalenberg complimen teerde namens de gemeente Graft be- bestuur en leden. Hierna spraken de heren A. Caton namens „Harmonie", J. Verdwaald voor de Bond voor Staats- pensionnerlng. en me). G. Klinkhamer namens revue-gezelschap Piet Meurs. De heer Ton dankte allen hartelijk. Gelachen hebben we daarna om de klucht „Jetje zonder zenuwen". Niet om het stuk, maar om wat de vier dames er van maakten. De complica ties werden heel goed weergegeven. Het waren de dames mevr. A.Stlgter- de Jong, me). G. Klinkhamer, [mevr. G. Rot-Bankersen (heel goed) en mej. R. Leegwater. Nu was het woord aan den voorz. Hij nam afscheid van de twee vertrek kende leden Griet Rot-Bankersen en Piet Kieft. De vereniging ziet ze node vertrekken. Beiden danken zeer harte lijk. SPIJKERBOOR Ongeval op de pont Maandagmorgen jl. geraakte de heer Oudejans, arbeider bij het transportbedrijf jonk te Purmer- end op de pont tussen een auto en de oplegger, die hij wilde aan haken bekneld. Nadat dokter Schermerhorn uit de Rijp de eerste hulp verleend had, werd de patiënt met inwen dige kneuzingen naar het St. Lidwina-Ziekenhuis te Purmer- end vervoerd. GROOT-SCHERMER Uurwerk der toren gerepareerd In de loop van deze week is het uur- en slagwerk in de toren weer in gebruik genomen. Dit euvel uit de oorlog is ook weer uit de weg geruimd. Reeds in een vroeger nummer meldden we dat de klok terug gevonden was. Toneeluitvoering bij van Truijen De toneelvereniging „Falkland" te Heiloo komt Zondagavond a.s. hier wederom. Thans zal een blijspel opgevoerd worden„Co- medie om geld". De vorige maal trad deze ver eniging met succes op. Men leze de betreffende adver tentie in dit nummer. SCHERMERHORN Door te laat ontvangen eerst heden geplaatst. Geslaagde feestavond van de Floor Zaterdag 26 en Zondag 27 October hield de Floralia-vereni- ging haar feestavonden. De zaal van den heer van der Oord was op beide avonden met meer dan 200 bezoekers bezet. De toneelvereniging „Bilder- dljk" van Purmerend bracht het toneelstuk „Haar andere man". Het afzonderlijk opnoemen der goede spelers kan gerust achter wege blijven, want alle rollen werden buitegewoon goed ge speeld. Dit stuk leende zich bij zonder voor een feestavond. In de pauze werden verloot een pan en weckketel en de geluk kige winnaars waren D. Oost- wouder van Schermerhorn en J. G. de Jong van Schermerhorn. Bovendien had een gratisverloting plaats onder de inzenders der gekweekte planten. De prijs, een mooie mand met vruchten, viel ten deel aan J. N. Koning en Aaf Jonk. /Een zeer aardige attentie van het Floralia-bestuur was de felici tatie aan het aanwezige echtpaar D. Spruit en A. Molenaar, dat op 29 October 1946 hun 55-ja- rige echtvereniging zal her denken. In de zaal waren voor het bruidspaar 2 versierde stoe len aangebracht, en bij hun bin nenkomst werden zij door de 200 aanwezigen hartelijk toege juicht. De voorzitter der vereni ging Floralia, de heer Kljppel, sprak enige woorden tot het bruidspaar en overhandigde hun een enveloppe met inhoud, waarna lang zullen ze leven werd gezon gen. Het waren als gewoonlijk 2 gezellige avonden. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Men leze in het verslag op de 4e pagina „gezien de omstandig heden dat verreweg het grootste gedeelte der spelers nog in de adspiranten afdeling MAG uitko men enz.". Door een foutieve correctie verviel het woord „MAG". Het programma voor a.s. Zon dag is: De Rijp I—EVC I aanvang 2 uur. IVV 3—De Rijp 2 2.30 uur vertrek 1.15 uur De Rijp A Monnikendam A 12 uur. jédé. Nieuwe petrolenm-bonnen Nieuw aangewezen petroteum-bon- nen 47—5 48—5 algemeen, geldig tot 21 December. Gadigheidsduur fruitbonnen 632 en 132 Het Centraal Distributiekantoor deelt mede, dat de bonnen voor 2 kg appels of peren 632 en 132 Algemeen t/m 23 November a s. geldig blijven. Familie-berichten 1861 Driehuizen 1946 9 November hoopt onze trouwe huisgenoot Jan Swart zijn 85ste verjaardag te herdenken. Dat God hem nog vele jaren spaart is de wens van D. Mienis C. Mienis D. Voorthuizen Driehuizen, Nov. 1946 Voor de vele blijken van deel neming ondervonden gedurende de ziekte en na het overlijden van onzen dierbaren Man en Vader, zeggen wij langs deze weg onze hartelijke dank. E. M. de Boer—Vredevoort en Kinderen De Rijp, November 1946 en De Rijp 291 N.V. Afdeling „DE RIJP" Koopt en leest onze lectuur van 3 Schen ZATERDAGMIDDi Apoth. Optiék TEL. op Zondag 10 N in de zaal mevr. de w GE0RGE F de koning in George als motor daverend lachsiicc Entrée f 1,t t Toegang all brengen wij een gi als Hulskam Schemerlam ruime kei Ook in huls artikelen ko weer Iets me VOOR ELK Beleefd aanbeveler Rechtestraat 46 De kinderen steil gelegenheid Zond; 4 uur onze speelgi bezichtigen

Rijper Courant | 1946 | | pagina 2