ZWART SPORTNIEUWS S.D.L.-nieuws De stand: S o 3 S S 2 "0 a. O VQ 2. C D. 3 2. 2 5. 2. n> S n> rt D. d. 3 PT a 3 n> AVA I 11 10 1 20 18— 9 N. Nied. I 9 7 2 16 25— 3 TSV I 12 7 2 3*16 39— 6 SDL I 11 6 1 1 13 16—11 Zwaluwen I 9 5 2 2 12 26—17 SSV I 10 1 1 B 9 11—29 Oudeslulsl 10 2 3 B 7 6—30 Vrone III 12 1 B 6 7 3-17 MOC I 11 1 1 9 3 2—27 Petten I 8 17 1 128 Naar wij vernemen is de Hand balvereniging S.D.L. van plan 2 Februari een revue ten tonele te brengen. Zie advertentie in dit nummer. G.S.V.-nieuws Na een gedwongen rustpoos van 5 weken speelden j.i. Zondag GSV I en GSV II resp. tegen DREO I en DREO II. Eerst traden de 2e elftallen binnen de krijtlijnen. Daar de aangewezen scheidsrechter ver stek liet gaan, werd de heer Olsen bereid gevonden de wed strijd te leiden. G. verscheen met 3 invallers in het veld, maar was geenszins de mindere. Voor de rust wist zij zelfs een 2—0 voorsprong te nemen. Na de rust vergrootend tot 3—0, maar nu kwam het pas FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 24 Nico van Nigtevecht. Artje had zoo ernstig gesproken, dat mevrouw Jans hem met groote oogen aankeek en heel bedremmeld vroeg: „U meent het?" Of Artje het nu meende of niet, liet hij wijselijk in 't midden. „In elk geval was het niet verstandig van u, gister avond nog naar het leege huis te gaan en die pakken havermout te halen, waar door u waarschijnlijk het onderzoék van de politie in een ernstige moordzaak ern stig bemoeilijkt." „Zou u denken, meneer?" vroeg me vrouw Hiemstra, die hoe langer hoe meer onder den indruk kwam. „U zult wel willen gelooven, dat dit heelemaal mijn bedoeling niet is geweest." Artje haalde eerst de schouders op, doch haastte zich daarna, zijn gastvrouw te verzekeren, dat hij aan haar goede bedoelingen in het minst niet twijfelde „Maar het zal moeilijker voor u zijn, er den rechter van te overtuigen, dat u enkel en alleen op die havermout uit was. U zult trouwens heel erg onder verdenking van prijsopdrijving komen te staan. Dat is mijn afdeeling niet, maar u kunt van mij aannemen, dat ook over tredingen van de distributie- en prijsbe- schikkingswet heel streng worden ge straft. Dat is maar goed ook, want ik ken niets afschuwelijkers dan prijsopdrij ving ten koste der gemeenschap. Daar zijn wij het als redelijk denkende men- schen dus wel over eens. Als u, me vrouw, zou weten, dat die havermout iets met den zwarten handel heeft uit te staan, dan had u er nooit aan gedacht, in deze zaak de behulpzame hand te bieden." ..Allicht niet", antwoordde mevrouw Hiemstra, die bij zichzelf dacht, dat ze het met dien goeden inspecteur toch maar best had getroffen. Als die ..don derhond" van gisteravond was gekomen, dan had het er heel wat slechter voor haar uitgezien. ,.U heeft de havermout zeker een vei lig plaatsje bij uw eigen voorraad "ge geven?" evronderstelde Artje vriendelijk. ..Dat had meneer Bunker dadelijk moe ten doen. dan was er geen kans geweest, dat een fatsoenlijke en nette dame in deze affaire werd betrokken. Ik ben er uit wat of training vermag want de Q spelers schoten nu in uit houdingsvermogen te kort op zulk een zwaar veld en DREO wist een zeker schijnende nederlaag nog om te zetten in een 4—3 overwinning. DusQroen-Zwarten, willen jullie zoo niet meer ver liezen, dan zal zeker de training gevolgd moeten worden. Daarna speelden de eerste elftallen op een bijna onbespeelbaar terrein. Ook hier kwam het zeer tot uiting, dat de training slecht wordt ge volgd en werd Q. kansloos door de beter getrainde DREO mannen verslagen. Toen de heer Oosting het einde aankondigde, had G. een smadelijke 5—0 nederlaag te incasseeren gekregen. Voor a.s. Zondag dient uiteen ander vaatje te worden getapt, anders worden het weer neder lagen. 12 uur: Graftdijk 3EVC 4. 2 uur: Graftdijk 1— Br. in Waterl. 1 2uur: Purmerland 2—Graftdijk2 Dus Groen-Zwarten, afge sproken: van het begin tot het einde aangepakt en vechten voor een zoo gunstig mogelijk resul taat! P.P.C. D.R.E.O. Na 8 weken rust zijn Dreo 1 en 2 Zondag j.1. weer eens bin nen de krijtlijnen geweest. Beide elftallen waren op bezoek bij onze zuidelijke buren GSV. Het terrein was niet best en toen ons eerste elftal, nadat er reeds een wedstrijd was gespeeld, in het blij om, dat ik in u een vrouw heb ge troffen, die alles wat in haar vermogen ligt zal doen om de politie te helpen, deze geheimzinnige moordgeschiedenis tot klaarheid te brengen." Mevrouw Hiemstra bepaalde zich er toe, heftig te snikken. „Misschien mag ik de havermoutpak- ken eens even zien?" vervolgde Artje, terwijl hij opstond. Het was dadelijk duidelijk, dat me vrouw Hiemstra daar niet op had ge rekend. „Nee maar, inspecteur, blijft u toch zittenik mag van u niet ver langen. dat u naar den zolder gaat daar ligt die havermout, ziet u." Artje zag ze niet, maar mevrouw Hiemstra had al om het meisje gebeld, die vooraan op den zolder staan, hier". „Breng dadelijk de pakken havermout, commandeerde mevrouw. „Meneer wacht erop." De meneer, die erop wachtte, onder drukte met moeite een lachje. Mevrouw Jans zag er zoo krijgshaftig uit, dat Artje het toch niet waagde, nog eens aan te bieden, met het meisje mee te gaan. Alleen over mijn lijk komen vreemden op m'n zolder, zóó was de houding van mevrouw Hiemstra, maar Artje nam zich voor, straks toch nog even op dien zol der een kijkje te nemen. „Ik begrijp eigenlijk niet goed, wat u hier met die pakken moet", zei mevrouw Hiemstra op klagelijken toon, toen het meisje een stapeltje op de salontafel had gezet en had aangekondigd, dat er nu nog een stuk of tien waren. „Hier heb ik ze niet noodig", ant woordde Artje vriendelijk. „Het maakt ook nogal wat stofboelik loop wel even met je mee, meisje." Mevrouw Hiemstra verstijfde bijna van schrik, doch Artje glipte langs haar heen voor ze er goed en wel erg in had en mar cheerde met het meisje naar boven. „Dat is allemaal.,, maar heen en weer gesleep voor niemendal", merkte Artje luchtig op. „Wij moeten het elkaar hier zoo ge makkelijk mogelijk maken wat jou?" vroeg hij de dienstbode. Het meisje lachte. Zij had er een zicht baar plezier in, dat haar mevrouw zoo in het nauw werd gedreven en zij was Artje in alle opzichten behulpzaam. De zolder was groot en ruim en de inspecteur was verbaasd over den groo- ten voorraad, die hier lag opgeslagen. Het dienstmeisje had er plezier in, hem alles te toonen. Op rekken stonden alle mogelijke conserven. Voorts zag Artje kazen en tal van glazen, waarin geweck te groente. Langs de zolderwanden wa ren stellages aangebracht, waarop al die artikelen waren uitgestald, precies als veld kwam leek het wel bouw land. Ons tweede had twee in vallers en wist een 30 achter stand om te zetten in een 4—3 overwinning. Vooral het winnen de doelpunt van J. Blokdijk was een ver schot èn onhoudbaar. Ons tweede heeft nu van de 8 gespeelde, wedstrijden al 6 uit gespeeld, 7 gewonnen en 1 ver loren, 37 doelp. voor en 14 tegen. Dreo I was geheel volledig en heefteen beste wedstrijd gespeeld. Nadat onze rechtsbuiten de lei ding had genomen, was het de midvoor, die er nog voor de rust 2—0 van maakte. Gaf GSV voor de rust nog aardig partij, na de rust was Dreo verreweg in de meerderheid en maakte nog 3 doelpunten. Deze uitslag geeft ons goede moed voor de nog komende wedstrijden. Rest ons nog te vermelden dat vooral de wedstrijd GSV IDreo I in de beste verstandhouding werd ge speeld. En de leiding was heel goed. Ons eerste elftal heeft nu 7 wedstrijden gespeeld, 5 gewon nen, 1 gelijk en 1 verloren, 22 doelpunten voor en 11 tegen. jammer is het, dat Jan Bakker ons 30 Januari gaat verlaten en a.s. Zondag zijn laatste wedstrijd speelt. Zijn opvolger zal hem niet gauw kunnen vervangen. A.s. Zondag komt Purmerland 1 aan de Zuiddijk. Dreo 11 moet naar Durgerdam. Zie de punten binnen te haien. De sportverslaggever in een kruidenierswinkel. „Hier is voorloopig nog geen gebrek", merkte Artje doodleuk op. „Je zou zoo zeggen, dat er een en ander is geham sterd." „Bescheiden voorraadvorming was toe gestaan", zei mevrouw Hiemstra klein tjes. Het zou haar niet gebeuren, dat die man alles in beslag zou nemen. Ze wenschte Piet Bunker met zijn haver mout naar de Mookerhei en die meid zou ze wel krijgen. Die had er plezier in, dat die inspecteur alles zag. Wat had ze dien kerel verder den zolder te laten zien?Straks vertelde ze hem ook nog, dat ze in den zwarten handel zat. Nou, dat zou-ie misschien zóó wel be grijpendie politiekerel was ook geen sufferddat had ze al in de gaten. „Hier staan de zakken havermout, in specteur", zei ze liefjes. „Als we alle maal een partijtje nemen, zijn ze zoo beneden." „Ik denk niet, dat we ze allemaal noo dig hebben", zei Artje, terwijl hij een pak greep en die opzij zette. „U weet zeker, dat alle pakken van den overkant hierheen zijn gekomen?" „Dat zou ik wel denken", antwoordde mevrouw Hiemstra, die zich alweer veel rustiger gevoelde, nu de inspecteur ver der geen aandacht aan haar grooten voorraad schonk. „Ik ben drie keer heen en weer geloopen, telkens met vijf pak ken en nu stana ereven tellen da's vier, zes, acht, beneden nog zes dat klopt dan precies." „Nee, allemaal hebben we ze nie* noo dig", zei Artje tot het meisje, die een paar pakken beet nam. Neem deze en die maar eerst. De andere kunnen we later wel behandelen voorloopig heb ben we aan dit stel wel genoeg." Mevrouw Hiemstra sloeg de schrik weer om het hart. „Behandelen?wat zou die inspecteur met die pakken heb ben te behandelen? Enfin, het kon haar al niet meer schelen hij had nu toch gezien, hoe groot haar hamstervoorraad was. Als de vent niet van de goede richting was, zou ze nu toch onherroe pelijk zuur zijn. Maar hij zou knap we zen, als hij van haar iets over anderen te weten zou komenZe zou zich van den domme houden ze zou dood bedaard beweren, dat alles wat op zolder lag eigen voorraad was behalve dan die paar pakken havermout, die nu naar beneden werden gedragen. „Breng ze maar in de keuken, juf", verzocht Artje. „Je aanrecht schoon en droog? Mooi. dat treft dan kunnen we onmiddellijk met het onderzoek be ginnen." Tot groote verbazing van mevrouw en LICHT OP Yoor AÜTO's en RIJWIELEN Zaterdag 5.42 uur Zondag 5.44 Maandag 5.46 Dinsdag 5.48 Woensdag 5.50 Donderdag 6.62 Vrijdag 5.54 Zaterdag 5.56 Loop der bevolking van de gemeente Zuid- en Noord-Schermer over het jaar 1946 De tot. bevolking op 1 Jan. 1946 480 m. 434 v. Totaal 914 m. vr. totaal Vermeerdering door geboorte 7 20 27 vestiging 60 55 115 Vermeerdering 67 75 142 Vermindering door overlijden 8 10 18 vertrek 55 70 125 Vermindering 63 80 143 480 434 914 Toename der bevolking: 67 75 142 547 509 1056 afname 63 80 143 Bevolk.31.12.46 484 429 913 het meisje maakte Artje een der pakken havermout open en keerde het daarna boven de aanrecht om. „Het kan natuurlijk zijn, dat we te laat komen", zei Artje, terwijl hij met de hand het havermoutbergje gladstreek. „Dit is tenminste al mis." Hij greep een tweede pak om dit pre cies als het eerste te behandelen. „Mooi zoo nu hebben we meer geluk", mom pelde de inspecteur tevreden. Uit den tweeden havermoutberg graaide de poli tieman een klein opgevouwen papiertje te voorschijn. Het leek wel een poeder, welke de man met een genoeglijk gezicht in zijn zak liet glijden, dadelijk nadat hij haar te voorschijn had getooverd. „Wie volgt?" Het meisje had zelf al een pak ge nomen benieuwd, of zij er ook zulk een papiertje uit zou halen. Het leek wel wat op een loterij tjeWat zou den dat voor poeders zijn, die in de pak ken waren verstopt? Pa na pak werd opengemaakt en uitgestort, doch het eigenaardige was, dat alleen Artje de prijzen trok. „Nu kunnen we voor de zekerheid de andere ook nog even nazien, ofschoon ik vermoed, dat daar slechts nieten in zullen zitten", zei Artje, nadat ook de pakken, die in den salon waren gebracht op de aanrecht waren leeggemaakt. De overgebleven pakken werden door het meisje van den zolder gehaald en vlug werden zij afgewerkt. Op aanraden van Artje had het meisje van mevrouw een groote bus geihaald, waarin de losse havermout nu kon worden bewaard, al zou dat dan ook misschien niet de be doeling zijn geweest van den oorspron- kelijken eigenaar. Mevrouw Hiemstra, die zich tot toe kijken had bepaald, kon haar nieuwsgie righeid niet langer bedwingen en stelde de vraag, of zij misschien mocht weten, wat het voor briefjes waren, die in de havermout bleken te zijn verborgen. „Het was mijn plan, mevrouw, u vol ledig in te lichten", verzekerde Artje hoffelijk. „Zullen we weer naar uw ge- zelligen salon terugkeeren?" Ofschoon dit voorstel lang niet naar den zin van het dienstmeisje was, dat zelfs durfde brommen, dat men haar weer met den vuilen boel liet zitten, werd het door haar mevrouw met beide handen aangegrepen. Daar was ze, meer dan in de keuken, op eigen terrein. „Ik heb wel gemerkt, dat het u niet bekend was, dat er meer dan havermout in die pakken zat", begon Artje, toen ze in den salon terug waren. „U hebt dergelijke pakketjes zeker nog nooit ge zien? Voorzichtig er mee, mevrouwl"

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4