WELKOM PRINSES MARIA CHRISTINA! DE EERSTE FOTO VAN DE JONGGEBORENE, VERVAARDIGD DOOR PRINS BERNARD No. 1680 Zaterdag 22 Februari 1947 38e Jaargang Rijvet Coucank voor de Rijp, Graft, Noordelnde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel De Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs: 50 cents per 3 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur Bij de geboorte van De feestelijkheden In ons dorp en omgeving Onze vierde Oranje-telg een prinses 1 We zijn het eens met den Vader. Wanneer we steeds een koningin zullen hebben met zoveel gevoel en verstand als Koningin Wilhelmina, dan zijn we gelukkig. En dan is het van geen betekenis als er geen jongen geboren wordt. Doch we zijn het ook eens met het oudste zusje, Beatrix die zei: „en ik had tóch liever een broer tje gehad". Weldra na het bekendmaken door de radio werd ook in onze dorpen bij velen de driekleur met of zonder oranje-wimpel uit gestoken. Velen moesten dit na laten, daar hun ramen door de wekenlange vorst onwrikbaar vastzaten. De klokken In onze toren waren echter los, en van 9 uur tot 9.15 uur beierden de twee klokken van de Ned. Herv, kerk en de klok van de R.K kerk hun mooie klanken door de lucht om het blijde nieuws te verkondigen. Van een aubade voor het Raad huis te de Rijp moest wegens de felle kou worden afgezien. Ook de rondgang van het Fanfa recorps door de Rijp en Qraftis om die reden niet doorgegaan. De Noord-Ooster was ook hier de baas. Des middags werd de school gaande jeugd een fijne middag bereid in de grote zaal van Blokdijk. Tractaties van korstjes met chocolade-melk en oranje kleurige snoep. Daarnaast was professor Caki geëngageerd om voor de kinderen van beide scho len op te treden met zijn goochel kunsten. Het Rijper Fanfarecorp verzorg de het muzikale gedeelte. DokterSchermerhorn, voorzitter van het Oranje-comité opende, en deelde de geboorte van de nieuwe prinses mede. (De officiële bekendmaking was aan de raadhuizen aangebracht.) Hij heette voorts allen welkom, In het bijzonder burgemeester Dalenberg en het onderwijzend personeel. Spreker was verheugd, dat het Fanfarecorps aan wezig was. Vele leden van het Oranje-comité waren mede aan wezig. Het koude weer was oorzaak, dat geen feest voor de volwasse nen kon worden georganiseerd op deze nationale feestdag. Daarna werd op verzoek van den voorzitter het Wilhelmus met begeleiding van het muziek corps door allen uit volle borst gezongen. Daarna trad prof. Caki uit Alk maar op. Het enthousiasme steeg per seconde. Zijn goochelkunst en zijn manier om met kinderen om te gaan waren knap. De kinderen genoten volop, vooral in de nummers, waarin medewerking van de bezoekers werd verzocht. Voor de pauze waren dit Plet de Lange, Jan Beumer Ez. en Bets Deckwitz. Het was een pracht middag. De leden van het muziekkorps gaven daar tussen door hun num mers. Des avonds was er bai in de grote zaal van Blokdijk. De koude heeft menigeen er van af doen zien zich daar heen te begeven. In café Grasboer heerste Dins dagavond ook een gezellige sfeer I Het ging daar vrolijk toe. Te Graft werd een hardrijderij op schaatsen voor de jeugd ge houden. Het bestuur van de Graf ter IJsclub en het Oranje Comité hadden deze wedstrijden uitge schreven. De winnaars werden: jongens 10—12 jaar: 1 Cor Bakker, 2 Wim Stoop, 3 Freek Eijk, 4 Willy Roelofsen, 5 Thijs Molenkamp. Jongens van 13—16 jaar: 1 Arie Mul Jz., 2 Nic. Mul Pz., 3 Kees Mul Jz. Het aantal deelnemers was voor de jongsten 20, voor de anderen 26. Ook hier was burgemeester Dalenberg nog enige tijd aan wezig. Des Woensdagmiddags trad voor de Grafter jeugd Mr. Hedi uit Midden-Beemster op in café van der Gragt. Ook Mr. Hedi had als altijd succes bij groot en klein. Ook hij betrok de jeugdige be zoekers met groot succes In zijn verrassende nummers. PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Ook in onze gemeente een geboorte op 18 Februari '471 Mevr. Kweldam-Vels schonk in de morgenuren van de 18e Februari het leven aan een zoon, genaamd Gerrit Pieter Bernhard. Moeder en zoon maken het wel. Het echtpaar Kweldam vindt het natuurlijk verbazend aardig, dat hun zoon op dezelfde dag ge boren werd als Prinses Marijke. We wensen hun nogmaals veel geluk. Spannende hardrijderij op de Haven Twee plaatsgenoten Eddie Vilten en Barend Visser Mz. 3e en 4e Zondagmiddag 16 dezer te 1 u 30 vond in café „Stadhuis van Amsterdam" de loting plaats voor de grote nationale hardrijderij, over 160 meter, om het Noord- Hollandsche Polderkampioen schap, uitgeschreven door de Rijper IJsclub te houden op de Haven.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1