Zondagsdienst Artsen 9 Maart 1947 ingaande Zaterdagavond 8 Maart 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen 10 Maart Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PBEDIKBE UB TEN Zondag 9 Maart De Btjp Ned. Hervormde Gem. geen dien9t Doopsgezinde Gem. s Morgens iO uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersche Gem. geen dienst Geretorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 8 uur de Heer Hagenstein, van Vlaardingen Gratt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijk s Middags 2 uur Ds. P. Keuning Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. West-Graftdijk geen dienst Oost-Graftdijk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Loysen Bevestiging van Kerkeraadsleden en lidmaten Collecte voor het herstel der kerk Na de dienst verkiezing van een notabel Eed. Hervormde Gem. Groot-Sohermer s Avonds 7.30 uur H. U. Albertz Driehuizen - s Morgens 10 uur H. II. Albertz Stompetoren s Morgens 10 uur Ds.J. M. de Jong Oterleek s Morgens 10 uur de Heer L. Binksma Zuid-Schermer (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Doorenbos Doopsgezinde Gem. geen dienst Sch erm erh orn Ned. Herv. Gemeente geen dienst durige, vervelend wordende win ter vergeten. De heer Leen Slot (Rob) was een luierende fat eerste klas; zijn snaakse invallen deden ons ieder- maal in de lach schieten. Datzelfde gold den heer Anne Leguit die als volgzaam echtgenoot van mevr. Hubbard een pantoffel held van de bovenste plank voor stelde. Mevr. T. Bruntlnk— Knegt als Mevr. Hubbard gaf een wel zo juiste weer gave van 'n xantippe, dat men medelijden met mijnheer Hub bard kreeg! Zij was onver beterlijk. Verder kregen we den oom van mevr. Calthorpe (de heer J. Koste lijk). Dit was weer een rol, die Jan uitstekend lag. Geestig in zijn zeggen, komisch in zijn mi miek. Mevr. C. Vilten—van Voorst, die we nog niet eerder op het Water in Eilandspolder binnengelaten Schreven we 22 Februari jl., dat de vis in de Ellandspolder nog leefde, in de loop van deze week is er men er toe overge gaan, de sluis bij het Raadhuis te de Rijp te openen en vers water in te laten. toneel zagen, zal zich wel tot een goede kracht ontpoppen. Zij is vrij in haar bewegingen, haar uitspraak is goed. In haar be scheiden rol als het dienst meisje Martha was zij een hechte schakel in de keten. De hoofdrol was in handen van mejuffrouw Gré Zomerdijk (Mevr. Calthorpe). Mevr. C., 'n jonge weduwe, werd bemind door 'n oude rijkaard. Bij zijn dood bepaalde hij, dat zijn neef Fergus Wimbush (de heer P. Kostelijk) met mevr. C. moest trouwen, wilde hij en zijn zusters in het bezit komen van de er fenis. Mevr. C. wil echter alleen uit liefde met hem trouwen, en daarom werd zij het kamermeisje „Polly Perkins". Dit geeft na tuurlijk aanleiding tot de ver- makelijkste complicaties en situa ties. Gié Zomerdijk vertolkte ook nu weer haar rol uitmuntend. „Goede wijn behoeft geen krans", hè Greetje? De heer P. Kostelijk was heel aanvaardbaar in zijn rol als far mer uit Canada. Dan waren er nog de twee zusters van Fergus, Ruth (mevr. M. Knegt—Prins) een vrouw, die een remedie tegen de liefde was, en haar jongere zuster Ada(mej. Bregje Akkerman), een onbe dorven natuurkind. JVlevr. Knegt—Prins vergat soms in 'r' woede haar kwasie- deftigheid. Ook de heer Leen Slot liet eveneens zijn geaffec teerd spreken wel eens achter wege. Als Bregje Akkerman haar toneelboekjesstijl overwonnen heeft en vrijer haar rol zal zeg gen, dan kunnen we ook van haar in de toekomst leuk werk zien en horen. Het werd natuurlijk een happy end. Voor wien zo zwaar gesouf fleerd moest worden, hebben we niet kunnen ontdekken. Dat is knap werk van de betreffende, doch betere rolkennls Is aange namer voor het publiek, dan steeds de souffleur vooraf te horen. Het decor en de grimage wa ren keurig verzorgd. Het was jammer, dat de moei lijk begaanbare wegen velen hebben tegengehouden dit frisse stuk, dat zo vrolijk werd opge voerd, Ie gaan zien. De heer J. Kostelijk opende en sloot. Des Zaterdagsavonds heette hij allen, en in het bij zonder burgemeester en mevr. Dalenberg, welkom. Hij sprak over „haakjes en oogjes" onder de leden-tonelisten. Men was voor deze opvoering gekomen tot een rolverdelingscommissie bestaande uit: mevr.T.Bruntink- Knegt en de heren Ds. W. A. Kastein en C. Akkerman. O.i. geen gek idee. Op beide avonden was er na afloop een gezellig bal, onder leiding van de heren Smit en Kroone. Zij verzorgden eveneens de entre-acte muziek. De veearts per arreslee gehaald Doordat de boerderij door de vele sneeuwbanken per aulo niet te bereiken was, haalde de boer dr Sieswerda maar per arreslede van zijn woning. 3e opvoering „Buskruit" Blijkens een annonce voor komende in dit nummer, geeft de R.K. Toneelvereniging „Bene- dictns XV haar uitgestelde derde opvoering op Zondag 16 Maart (half vasten). Men leze de betr. advertentie. DE RIJPGRAFT Alle visjes zwommen in de sneeuw De in onze dorpen welbekende populaire Jan Karregat was j.l. Dinsdag bijna „död", maar aan gezien in Volendam „död" nog niet „stiendöd" is, was het niet zo erg als de aanhef wel doet vermoeden. Maar toch beleefde hij met zijn collega op de Rijperweg een hachelijk avontuur, metde „stoom- bakfiets" van Piet Sier, in Volen- dambeterbekendals.deRobberd*. Om de vis, waarop hij de Rij pers en Grafters al gedurende bijna 30 jaar onthaalt, naar de Rijp en Graft vervoerd te krijgen, ondanks ijs- en sneeuwbarricades, was de hulp ingeroepen van de „Robberd" die over een motor bakfiets beschikt. Met Jan op de duo ging de reis tot aan Midden-Beemster voorspoedig, maar in de Rijper weg {noest de techniek het tegen de natuur afleggen. De hindernissen werden on- overkpmeijjk, totdat een automo bilist redding bracht door de zaak op sleeptouw te nemen. Jan glunderde, want het ging weer „gank", maar Piet dacht „we schieten het leven er bij in", want het bleek niet mogelijk de driewielige motorbakfiets in het rechte spoor te houden. Voor de zoveelste maal moest een sneeuwbank genomen wor den, een slinger en een zwaai, en daar kapseisde het hele vis- transport. Enkele honderden meters werd het vervoermiddel, in een minder gewenste stand meegesleurd over het besneeuwde wegdek, met de berijders er angstvallig aan vast geklemd. Een tegenligger, de Heer H. Greuter wist de aandacht van den chauffeur te vestigen op de bobslededemonstratie achter zich en door hem kwam de zaak tot stilstand. Zonder noemenswaardig Jetsel kwamen de berijders er af en de mateiiële schade aan de motor- bakfiets was zeer gering. Wel was een groot deel van de lading bestaande uit kabel jauw, bot, bokking enz.,in de sneeuw verdwenen. GRAFT Wedstrijden in het hardprikken Zondagmiddag stond de ijs- sport te Graft wederom in de be langstelling voor hardprikken, nn voor dames, over een afstand van 80 m Iedere deelneemster kreeg bij Ir. G. Lienesch benoemd tot In specteur van den landbouw, met den titel Directeur van de visserijen Op voordracht van den Minis ter van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening is bij K.B. met ingang van 1 Januari 1947 be noemd tot Inspecteur van de Landbouw, Ir. G. J. Lienesch, Rijkslandbouwconsulent, onder verlening van gelijktijdig eervol ontslag uit deze functie. Voorts is hem de persoonlqke titel van Directeur van de Visserijen ver leend. Handel met Duitsland en Britsch-Indië De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Noordholland, Kantoor Alkmaar, maakt bekend, dat er voor zakenlieden, die be lang hebben bij de handel met Britsch-indië gelegenheid zal bestaan om hun eventuele wen sen kenbaar te maken aan een Ned. Regeringsambtenaar, die bin nenkort naar Britsch-Indië ver trekt. Inlichtingen terzake ver strekt het Secretariaat van voor noemde Kamer, gevestigd Oude gracht 182, Alkmaar. Voornoemde Kamer beoogt tevens binnenkort een bevoegd spreker te laten komen, teneinde belanghebbenden van voorlich ting te dienen inzake het huidige stadium van het handelsverkeer met Duitsland. De zakenlieden, die deze lezing wensen bij te wonen, wordt verzocht daarvan mededeling aan de Kamer van Koophandel te doen, de aangifte een gebakje, wat tol deelname stimuleerde. In groep I: dames van 16 tot 25 jaar, om geldprijzen, waren 28 deelneemsters. De uitslag was: l.Jannie Woestenburg. 2. Truus Goudsbloem. 3. Gré Roelofsen Nd. 4. Marie Beumer. 5. Annie Bruin. 6. Tecla Roelofsen Nd. 7. Sljije Beumer. In groep II streden 26 gehuwde dames om prijzen in natura. 1. Mevr. D. Klerk. 2. Mevr. N. v. d. Gragt. 3. Mevr. A. Orasboer, 4. Mevr. A. Zwaan. 5. Mevr. G. Kuln. 6. Mevr. N. Haas. 7. Mevr. D. Dekker. De 19 andere deel neemsters kregen een troostprijs. GROOT-SCHERMER 10-Jarig bestaan Ned. Herv. Kerkkoor Op 16 Maart a.s. zal ons Ned. Herv. Kerkkoor alhier, ter gele genheid van het 10-jarig bestaan, een uitvoering geven, met mede werking van mevr. M. van Schoten- Oosterchrist, uit Hoorn,declamatie. Er zijn enige mooie koornum mers in studie, tevens zal een dubbelmannenkwartet en een dameskoor optreden. Het geheel staat onder leiding van mevr. B. Wiedijk-Terpstra, dirigente van ons koor. DRIEHUIZEN Uitvoering Graftdijker Sporver. G.S.V. Zondagavond gaf de Graftdijker voetbalvereniging G.S.V. een uitvoering in de zaal van den

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2