Belofte Boeklianiel Hoogcarspel ZWART Vervolg van pag. 1. vergadering van burgemeester en wethouders onder oogen te zien. Des noods zal spreker de plaatselijke sportvereeniglngen en de hoofden der scholen hieromtrent in den arm ne men. Geen der sprekers verlangt verder het woord en de begrooting wordt dan als volgt vastgesteld Gewone dienst: Totaal/der inkomsten... 65.066.13 Totaal der uitgaven 64.836.99 Alzoo een batig slot van 229.14 Kapitaaldienst: Totaal der inkomsten... 21.130.20 Totaal der uitgaven 21.130.20 Batig/Nadeelig slot Nihil Rondvraag. Allereerst neemt de heer Oudejans het woord. Hij wenscht te wijzen op de manier waarop de groote bergen sneeuw in de gemeente worden opgeruimd. De gemeenschapszin acht spreker verre van aanwezig. Is het niet mogelijk om de algemeene politieverordening aan te vullen met een artikel waar bij de mannelijke ingezetenen, b.v. tusschen 18 en 50 jaar, verplicht ge steld worden om bij sneeuwval den weg op te ruimen. De voorzitter zegt toe deze zaak te zullen onderzoeken. De heer J. de Heer wil even wij zen op den schoorsteen op de school te Driehuizen. Deze begint gevaarlijk te worden voor het publiek en de omgeving. De voorzitter zal deze kwestie on derzoeken. Verder deelt spreker mede, dat de brandkranen te Driehuizen moeten worden opgehaald. De voorzitter zal deze kwestie doorgeven aan het P.W.N. te Bloemendaal. Vervolgens neemt de heer J. Kieft het woord. Spreker wijst allereerst op de ber gen sneeuw in het dorp. Spreker zou gaarne zien, dat de inwoners aan zegging kregen om de sneeuw naar den slootkant te werken. De voorzitter zegt dit toe. Vervolgens snijdt de heer J. Kieft het woningprobleem aan. Zooals het thans is, acht spreker den toestand, onhoudbaar. Zijns inziens moet alles in het werk gesteld worden om jonge krachten in de gemeente te krijgen. Spreker heeft in zijn bedrijf diverse werkkrachten, die gaarne zouden gaan trouwen, indien een woning ter beschikking zou zijn. Spreker acht aanvoer van jonge menschen zeer ge- wenscht. Spreker wijst in dit verband op het onderwijsprobleem. Hij zou gaarne zien dat desnoods de ouden van dagen bij elkaar gebracht zou den worden. Hij wil dit punt in de uiterste belangstelling van burge meester en wethouders aanbevelen. Zooals het thans gaat, gaat het de verkeerde richting uit. Hij hoopt dat er tenminste op dit punt iets ge daan zal worden. De overige raadsleden zijn het met den heer Kieft volkomen eens. De voorzitter zegt, dat het woning probleem uiterst moeilijk is. Hij be seft en begrijpt volkomen het stand punt van den heer Kieft en hij is dan ook van plan om een commissie in het leven te roepen, .die desnoods deze kwestie zal kunnen bestudeeren. Hij zegt voorts toe deze zaak in B. en W. uitvoerig te zullen bezien. Hierna volgt sluiting. Nog enkele exemplaren van de bekende streekroman SPORTNIEUWS van Visser - Roosendaal ontvangen f 4.90 BOEKH. G. J. HOOGCARSPEL FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 32 Nico van Nigtevecht. ..Zie je geen sporen?" vroeg De Waard lachend. „Nee en ook van Weber is in wijden omtrek niets te bekennen", zei Artje. Ze stonden nu op den spoordijk en hadden een ruim uitzicht over de om liggende weiden. „Eigenaardig, die onderkomens hier overal in het land", zei De Waard, wij zend naar de grauw-betonnen blokken, die, op groote afstanden van elkaar, in de weide stonden. „Die in de verte lijken wel vreemde, onnatuurlijke molshoopen. De dingen hebben nooit dienst gedaan ze zijn niet eens af gemaakt, maar nu zijn ze toch wel wat al te stevige schuren." „Misschien gebruiken de boeren ze daar nu wel voor", zei Artje. „Ik zou zoo'n betonnen geval wel eens van nabij willen bekijken", deelde hij mede. „Er is niet veel aan te zien", ver zekerde De Waard, terwijl hij achter den inspecteur aan den spoordijk afliep. „Dat hier ook al weer een plank ligt, is eigenlijk verdacht", vond Artje. „Als je die planken over de spoorsloten tenminste met den open waggon in ver band brengt „Jij komt óók nooit vrij van je vak, hè?" keuvelde De Waard. „De man van de krant ziet overal een nieuwtje in als je bij de politie bent, vind je alles verdacht. Moet je zien, wat een dikte die betonnen wanden hebbenhet moest mogelijk zijn, er een raam in te hakken in plaats van die kijkgaten, of die deur open kanhelp eens een handje.dat ding is als loodzoo'n deur bij je thuis, Artje." Al pratende stond De Waard aan het kleine, zwaar met ijzer beslagen deurtje tc rukken, terwijl Artje meer aandacht voor de scharnieren scheen te hebben. Tot verwondering van den verslag gever ging de deur na eenige krachts inspanning open en dadelijk maakte hij naar Artje een uitnoodigend gebaar: „Treedt binnen, edele heerde jonk- De woorden bleven hem in de keel steken. Hij zag Artje plotseling niet meer. Waar was die kerel zoo gauw heen? Als je niet beter wist, zou je denken, dat hij door den grond was gezakt! De Waard keerde zich om teneinde te kijken, waar z'n metgezel was gebleven. Op hetzelfde oogenblik, dat hij dit deed, werd hij bij een. enkel vastgepakt een ruk volgde en De Waard viel plat voorover in het smalle, voor de deur van den bunker ingegraven gangetje. Dit ging zóó snel in zijn werk, dat De Waard aanvankelijk dacht, dat hij strui kelde. Dadelijk daarop merkte hij wel beter. Want nauwelijks lag hij op den grond, of hij werd met zulk een kracht aan z'n enkel getrokken, dat De Waard zoo lang als hij was naar binnen werd gesleept. Hij was daar te verbaasd over om ook maar een kik te gevenhij spartelde zelfs niet tegen. Eerst toen het deurtje, dat hij met zoveel moeite had opengekregen, dicht werd geduwd en hij in het schemerdonker lag, begon de ver slaggever moeite te doen, z'n enkel uit den ijzeren greep te bevrijden. Hij voel de, dat hij tegen een hand trapte, maar dadelijk werd z'n andere been stevig vastgepakt en een zware stem bromde hem toe: „Als je nog lef hebt, je te ver zetten, zal je de zaak nog erger ma ken." De man, die had gesproken, hield nog steeds z'n enkels stevig omklemd en juist begon De Waard, die door de lichtstraal, welke dóór een uitkijkspleet in de bunker viel, zijn omgeving wat beter te zien, toen de man weer begon te praten. „Die kameraad van je is wel zoo verstandig geweest, er vandoor te gaan. Houd er rekening mee, dat ik ge wapend ben. Als je ook maar een poging tot verzet doet, schiet ik je neer." De Waard dacht er niet aan, verzet te bieden, zoolang de reus zijn enkels omklemd hield. „Wat wil je eigenlijk van me?" begon hij. „Ik moet zeggen, dat ik de behandeling niet wat-je-noemt vind. Woon je hier? Verdenk je me van huis vredebreuk?Dan kan ik je wel zeg gen, dat ik met de meest vreedzame be doelingen die deur open deed Hij had het nog niet gezegd, of de zware deur van den bunker ging lang zaam open. In het volle licht stond daar Artje, die op het oogenblik, dat De Waard naar binnen was gesleept, juist om den bunker heen liep. „Als je me nou deed de rechercheur verbaasd, „ben je gevallen?" Hij zag alleen maar het hoofd van den verslaggever, dat bij den ingang lag, maar nog vóór deze zijn kameraad kon waarschuwen, hoorde hij de zware stem verheugd zeggen: „In specteur Palstra! U komt of u bent ge roepen. Ik heb hier een treinroóver te pakken!" „Een treinroover?" G.S.V.-nieuws A.s. Zondag: 2 uur G.S.V. I—Purmerland I. 2.30 uur W.B.S.V.II-G.S.V. III. 2.30 uur W.V.S.V.—G.S.V. II. P.P.C. D.R.E.O.-nieuws Als de voortekenen niet be driegen, dan zal a.s. Zondag na maanden van rust de voetbal ook in onze afdelingen weer gaan rollen. Dreo I zal de strijd moeten aanbinden met Westzaan I. Dit zal zeker geen gemakkeiyke mid dag worden, temeer daar we niet thuis, maar uit moeten spelen. Maar als het elftal zo vurig speelt als tegen Graftdijk en zich met hetzelfde élan in de strijd werpt, dan behoeft er niet verloren te worden. Vertrek per bus Hooijberg om kwart voor één. Supporters, die mee willen en dat zullen er velen zijn, moeten zich bijtijds opgeven bij |b. van Straaten. Verder meldt het voorlopig programma om 12 uur thuis Dreo A Jr.—G.V.O. Jr. en om half 3 Dreo 3Br. in Water land 2. Dreo 2 heeft een vrije dag. Op 12 April, dus Donderdags na Paschen, testavond voor leden, en ook vooral voor supporters. Onthoudt deze datum en laat een LICHT OP ▼oor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 7.37 uur Zoudag 7.38 Maandag 7.40 Dinsdag 7.42 Woensdag 7.44 Donderdag 7.46 Vrydag 7.48 Zaterdag 7.49 groot aantal voetbalvrienden hier bij tegenwoordig zijn. Nu Westzaan—Zaansche Boys, Westzaan—P. S. C. K. en Br. in Waterland—P. S. C. K. ongeldig zijn verklaard, is de stand op heden van de afdeling van Dreo I als volgt: Br. in Waterland 10 6 3 1 15 32-17 Dreo 7 5 1 1 11 22—11 Westzaan 6 3 3 0 9 17—11 Purmerland 8 3 2 8 8 20—18 Blauw Wit (W) 8 4 0 4 8 16-16 Zaansche Boys 6 3 1 1 7 6—4 P. S. C. K. 8 2 2 4 6 21-10 Graftdijk 7 2 2 3 6 12—20 W. B. S. V. 11 2 1 8 5 19—31 Kwadijk 10 2 1 7 6 21—42 Volgens deze stand zijn er nog 4 gegadigden voor de bovenste plaats nl. Broek, Westzaan, Zaan sche Boys en Dreo. De Sportverslaggever. VREEMDE POSTZEGELS SPEELKAARTEN Het is niet te zeggen, wie deze vraag stelde: De Waard of Artje. Maar de eerste voelde tot zijn genoegen, dat de handen om zijn enkels los lieten: hij zag, dat er een groote zware man vlug langs hem heen ging, waarna de zware bunker deur weer dicht ging en De Waard weer in schemerdonker lag. Hij krabbelde met moeite overeind, maar plotseling ging hem in schemer donker een licht op. Hij had toen de man langs hem ging heel even uniformknoo- pen zien schitteren. Natuurlijk zóó was het: degene, die hem zoo hardhandig naar binnen had gehaald, was niemand anders dan Weber, de chef-veldwachter, dien ze dien geheelen middag al zochten. De Waard had genoeg gevoel voor humor om lachend naar buiten te stap pen, toen de bunkerdeur wederom werd geopend en Artje hem vriendelijk ver zocht, maar „uit z'n hok" te komen, daar de zaak al was opgehelderd. „Dat komt er nu van, mannetje, als je een leegstaan- den waggon gaat inspecteuren. Je merkt wel, dat zelfs hier de politie op haar qui vive is." Weber zelf nam de zaak wat ernsti ger en maakte wel honderd verontschul digingen, dat hij meneer zoo stevig had aangepakt. „Het is dom van me, dat ik meneer Artje niet dadelijk heb herkend", voegde hij eraan toe. „Maar als u binnen nu eens door dat gat wilt kijken, dan zult u zien, dat ik hem maar een oogenblik in het vizier had, terwijl ik u in den waggon zag staan. Ik dacht niet anders, dan dat de ander de uitkijk was en dat u het groote werk deed. Het is heel jam mer, dat het zoo is geloopen, te meer, omdat ik nu weer op wacht kan gaan zitten." „Zat je dan óp wacht?Hield je den waggon in het oog?" vroeg Artje. „Precies en als u hier in die twee de afdeeling eens ziet, wat de heeren al hebben opgeslagen, dan zult u wel met mij eens zijn, dat het de moeite nog wel loont, die dieven, te pakken te ne men' zei Weber, terwijl hij weer de bunker inliep. „Als u mee wilt kijken", vervolgde hij tegen De Waard. „Pas op, u kunt niet heelemaal overeind staan, wacht, ik zaJ. u bijlichten ik heb m'n zaklantaarn hier." Artje grinnikte even om de bezorgd heid waarmede Weber hen voorging. Dat was dezelfde kerel, die een paar minuten geleden zijn metgezel zonder vorm van proces naar binneu sleurde en die nu bang was, d^t „meneer" zijn hoofd zcu stooten! In de tweede afde.-eling van de bunker, die wederom door een deur van het eer ste gedeelte was gf;scheidei$ het nog donkerder dan vooraan, maar toch kon den zij zien, dat er een heele voorraad goederen stond opgeslagen. „Ik heb het spul al nagekeken", ver telde Weber, „en ik kan u de verzeke ring geven, dat die boel niet uit dien eenigen waggon is gekomen. De hemel zal weten hoe lang dat tuig al hier aan het opereeren is." „Het komt mij voor, dat ze alles ver zamelen, om dan in één keer den boel te vervoeren", meende Artje, terwijl ze de meest uiteenloopende goederen bekeken. „Dat is nou stukgoed", zei De Waard, waarop Weber grimmig antwoordde, dat hij er wel voor zou zorgen, dat deze zaak voor de heeren zou worden stuk gemaakt. „Al zou ik hier een paar maan den in de bunker moeten bivakkeeren hébben zal ik ze!" „Het is gewoon onbegrijpelijk, dat ze dien voorraad hier opslagen", zei Artje peinzend. „Ze hebben toch altijd de kans, dat een of ander hier een kijkje komt nemen." „Die kans lijkt me niet groot", vond Weber. „Dezelfde bunkers staan hier veel in het land. Als je zoo'n ding een maal hebt gezien, ga je niet in tweede. Bovendien ligt het ver van den open baren wegIk zou juist zeggen, dat het een heel goede bewaarplaats is. Het was toch ook heel toevallig, dat meneer hier naar binnen kwam „Het is maar wat je toevallig noemt", grinnikte De Waard, die er aan dacht, hoe hij door den chef-veldwachter was binnengehaald. „Van wie is dit land, Weber?" vroeg Artje. Weber dacht even na. „Ik weet het niet zeker, maar ik geloof, dat dit stuk aan Veder hoort. Als dat zoo is „Veder? Is dat dezelfde, waar we die clandestiene slachting achterhaalden?" vroeg Artje. „Dezelfde", antwoordde Weber. „Als het waar isik zal het onmiddellijk nagaan." „Dan zouden we hem in één moeite door het plunderen van treinwaggons in de schoenen kunnen schuiven", vond Artje. „En dan had hij geen kans om dadelijk weer op vrije voeten te worden gesteld", voegde Weber er wraakzuchtig aan toe. „Je had den ellendeling moeten hooren, toen ik hem weer op vrije voeten moest stellen, enkel en alleen, omdat er geen plaats was. Dat is een voortdurende er gernis. Je moet je uiterste best zoo'n stel onmaatschappelijke individuen achter slot en grendel te krijgen èn als je daar (Wordt vervfolfldj»

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4