Zondagsdienst Artsen 1 Juni 1947 ingaande Zaterdagavond 31 Mei uur tot spreekuur Maandagmorgen 2 Juai Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PBEDIKBE UB TEN Zondag l Juni De Bljp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Oem. s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Ev. Duthersohe Oem. s Middags 4.80 uur Ds. H. Johannes Qeretorm. Oem. s Morgens 10 uur en s midd. S.Sfl uur Leesdlenst Gratt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kasteln Doopsgezinde Gem. Oost-Grattdljlc geen dienst -Noordeinde van Graft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost-Graftdljks s Morgens 10 uur de Heer J. Boekee Cand. 1. d. H. D. West-Graftdijk geen dienst Eed. Hervormde Gem. Groot-Sohermer s Morgens 10 uur H. U. Albertz Driehuizen geen dienst Stompetoren geen opgaaf ontvangen Oterleelr (zie Stompetoren) Zuid-Schermer (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. Foeken Doopsgezinde Gem. geen dienst Sohermerhorn Ned. Herv. Gemeente geen dienst Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur i middags 3 uur Leesdlenst PLAATSELIJK NIEUWS 0E RIJP Oudste inwoner 85 jaar We moeten een fout herstellen. We hebben de heer Mars ver keerd verstaan. Hij is niet, zoals we in het vorig nr schreven, 82 jaar oud, doch 85 jaar. Hij hoopt in Augustus 86 jaar te worden. Een verschil van 4 jaar op die leeftijd is wel het ver melden waard I Oeslaagd Op 22 Mei jl. slaagde aan de Universiteit van Amsterdam voor het Candidaatsexamen in de Ge neeskunde onze plaatsgenoot de heer C. Woestenburg Czn. Diploma melkcontroleur Onze plaatsgenoten, de heren D. de Jongh Jr. en Jb. van Kluljve behaalden Ie Hoorn hun diploma als melkcontroleur voor fokveeverenlging, zuivelfabriek en melkinrichting. Zangconcours Voorwaarts Het koor heeft op het jl. ge houden concours te Oudenhoorn een ere-prijs behaald door het aantal punten, benevens een di- recteursprijs. Zoals we reeds in een vorig nummer meldden, behaalde on ze zangvereniging een le prijs in de tweede afdeling. DE RIJP GRAFT „Floralia" de Rijp en omstr. Blijkens een advertentie voor komende in dit nummer zullen Zaterdag 31 Mei a.s. de planten worden uitgereikt, waarvoor het bestuur aller medewerking ver zoekt, door zoveel mogelijk de planten af te halen, daar er an ders bezorgloon moet worden berekend. De uit te reiken planten zijn: Geranium, Petunia, Agaratum en Begonia. Kinderplanten: Lo belia en Impatum (Vlijtig Liesje) De laatste is een binnenplant, welke veel zon en licht nodig heeft. De overige kunnen zowel binnen als buiten opgekweekt worden. De uitgereikte Dahliastek is: „Helly Boudewijn", wit. De uitgereikte planten mogen niet in broeibakken of kassen worden opgekweekt. Wij hopen op een goed bloe- menjaar en een volle tentoonstel ling met veel geur en kleur. POLITIE DE RIJP-GRAFT Verloren: een zilveren arm band. SOHERMERHORN Intrede Ds. T. Laendertz Door bijzondere omstandig heden is de intrede van Ds. T. Leendertz veertien dagen uitge steld, en zal deze plaats hebben op Zondag 15 juni, des voor middags 10 uur. DE RIJP RAADSVERGADERING (Verkort verslag.) Aan de vernieuwing van de Tilbrug wordt zo spoedig mogelijk begonnen Bij wijze van proef worden de kermiskramen en -spellen weer in het dorp geplaatst Belangrijke gedwongen ver hoging van de hondenbelas ting wegens 't noodlijdend zijn der gemeente Woensdag 28 Mei, 's avonds 8 uur, vergaderde de raad onzer gemeente. Alle Leden waren aanwezig. Burgemeester Dalenberg leidde. De notulen, gelezen door de heer Appel, secretaris, werden goedgekeurd en onveranderd vastgesteld. Vernieuwing Tilbrug. Bij de Ingekomen stukken en mededelingen deed de voorz. mededeling, dat tekeningen en bestekken zijn ontvangen. Een rapport van de gem.-opzichter ingewacht. Er zal daarna beslist moeten worden door de raad. Inzake de verpachting van het Rijper viswater deelde de voorz. mee, dat het verpachtingscon tract in de bezettingsjaren tot '49 van kracht blijft. Door de beroeps vissers is een bedrag van f 320 aan edelkarper uitgezet. Een ver gadering van B. en W. met be stuur van Eilandspolder en dag. besturen van beroeps- en sport vissersveren. is gehouden. Door de beroepsvissers wordt f 225 pachtgeld betaald. Bij de behandeling wijziging politieverordening, in verband met de schade, welke loslopende honden aanrichten, besluit de raad dezelfde richtlijnen te vol gen als in de gemeente Graft, echter met die verstande, dat geen schofthoogte van de honden op genomen wordt. Deze wijziging werd aangebracht op voorstel van de heer de Lange. De verlenging van het con tract straatverlichting voor 1 jaar werd conform voorstel B. en W. goedgekeurd. De heer Keuning vroeg en verkreeg inlichtingen over het aantal branduren. Er wordt be taald naar het aantal uren van het aantal lantaarns, dat gebruikt wordt. De behandeling van de verlen ging verhuur gem. sportterrein aan AVV de Rijp werd op voor stel van de heer Keuning aange houden tot na het punt: ver plaatsing van de kermis van het sporttterrein naar het dorp. Met 4—3 stemmen werd een verhoogd subsidie-bedrag ad f 30 voor exploitatie Centraal Ziekenhuis te Alkmaar toegestaan, terwijl f 15 beschikbaar gesteld werd voor commissie buitenge meenten Centr. Ziekenhuis te Alkmaar. Met dezelfde stemver houding. Voor weth. Nat en de heren Keuning, Roemer en Rijkes. De laatste bijdrage restauratie kosten Ned. Herv. Kerk van f 195 werd zonder hoofdei, stem ming conform voorstel B. en W. aangenomen. Weth. Poel gaf de raad, re gelmatig het gebouw door een deskundige te laten inspecteren. De voorz. meende, dat de Kerkvoogdij dat zal laten doen. De voorz. lichtte daarna de wijziging standplaats kermisver makelijkheden toe. Verschillende leden voerden hierover het woord. De meesten meenden, dat het voor éénmaal te proberen is om een e.v. op leving van de kermis te kunnen constateren. Het voorstel van B. en W. werd daarna z.h.st. aangenomen. De heer Keuning wenste ge acht te worden, tegen te hebben gestemd. Daarna werd met alg. st. het gem. sportterrein weder voor 1 jaar aan AVV de Rijp verhuurd voor de som van f 150. De verhoging salarissen amb tenaren met 10 proc. werd z. h.st. goedgekeurd. De verordening hondenbelas ting werd uit noodzaak van bo venaf opgelegd aangenomen. De nieuwe tarieven luiden als volgt: z'g.n. luxe honden f 10 en voor z.g. bedrijfshonden f 6. Rondvraag. De heer Sassen wilde tijdens de reparatie van de Tilbrug een verkeersbord bij de Beemsterbrug laten plaatsen om het doorgaande verkeer over de Westdijk te lelden. Hetzelfde wilde de heer Keu ning aan het einde van de Zuid- dijk doen. De heer Rijkes zag gaarne de lantaarn op de Beemsterbrug re gelmatig brandend, als de andere lantaarns branden. Het is daar een gevaarlijke plek. Dezelfde spr. wees op het re gelen van .het zware verkeer over de Zulddijk tijdens de herstel werkzaamheden aan de Tilbrug. De burgemeester zei toe in B. en W. deze vragen aan de orde te stellen. Hierna sluiting. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Het eerste elftal behaalde op Andijk I een nuttige en verdiende 2—0 overwinning, in de uit wedstrijd van 2de Pinksterdag. Thans met 15 punten staat De Rijp I definitief veilig. De omstandigheden zijn zelfs van die aard, dat met nog 3 te spelen wedstrijden, men nog wel enkele plaatsen hoger op de ranglijst kan komen. A.s. Zondag wordt de laatste thuiswedstrijd gespeeld tegen St. George. Aanvang 2 uur. Dan rest ons nog Monniken dam en Westfriezen uit. Het 2e elftal krijgt a.s. een moeilijke opgaaf met de uitwed strijd tegen Beemster 1. Jédé. D.R.EO.-nieuws Onder grote belangstelling van vele supporters vond Zaterdag avond j.l. de ontmoeting plaats tussen Dreo I en Zaanse boys, de eerste In de geschiedenis. Het feit, dat Dreo er vele ma len niet aan te pas kwam bewijst wel hoe sterk deze ploeg voor die avond uitkwam. Ais ze de gehele competitie met dezelfde mannen hadden gespeeld, hadden ze vast meer gepresteerd. Met de rust waren beide par tijen nog weinig gevorderd, want de stand was 11 en er kon dus van alles gebeuren. Betrekkelijk onverwachts wisten de gasten de stand op 21 te brengen en toen was het met goals maken gebeurd. Geheel anders ging het 2de Pinksterdag in Zaandam, de lei ding was immers ook in andere handen. Het was daarom dan ook niet te verwonderen dat het met de rust al 3—1 stond voor de thuisclub, al waren het dan ook offside-goals. Een en anderwerkte echter op de zenuwen van onze jongens. Na de rust tapten zij echter uit een ander vaatje. De vier gebroeders Verdonk namen ieder een doelpunt voor hun rekening en de keper, die in de Rijp niet te passeren was, had ze voor het nakijken (er zat niet eens een luchtje aan). Het werd dan ook tijd dat de 3—1 achter stand in een 4—3 voorsprong werd omgezet, want al spoedig blies de fluitist het einde. Ga zo door jongens en het wordt nog wel eens wat. Voor a.s. Zondag staat dan de belangrijke wedstrfld Dreo I— Kwadijk I 's avonds 7 uur op het program. Wat de andere Reo- mannen te doen krijgen blijft nog 'n verrassing, (altijd mooi, als je wat in petto hebt). Tot de vol gende week jongens! De sportverslaggeefster.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2