ZWART SPORTNIEUWS Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Het eerste en tweede elftal behaalden beide j.l. Zondag een overwinning. De wedstrijd de Rijp IIBeem- ster 1 was de verrassing van de dag. Een 7—3 uitslag in het voor deel van A-V.V. II was een resultaat wat niemand had ver wacht. Ook hier is, evenals bij het eerste een goede eindspurt te constateren. A.s. Zondag 7 uur komt Purmersteyn IV op bezoek en gezien de vorm van het 2de elftal, mogen wij wel op een overwinning rekenen. De Rijp I behaalde tegen St. Oeorge een 3—2 overwinning, wat ons eerste elftal 2 plaatsen op de ranglijst deed stijgen. De stand is thans: gespeeld punten Purmerend 19 32 Monnikendam 18 24 V.V.W. 16 22 St. George 20 21 Zonaven 19 20 de Rijp 18 17 E.V.C. 20 17 Westfriezen 15 15 Sljbecarspel 18 12 Andijk 17 10 S.E.W. 18 8 Mocht men er in slagen de laatste 2 wedstrijden te winnen dan kan nog een zeer eervolle plaats worden ingenomen. Heren het is niet prettig om met dit warme weer te voetballen maar nog slechts 2 Zondagen en dan is de competitie ten einde. 7 September vangt de nieuwe competilie aan dus er blijft nog voldoende tijd over om andere sporten te beoefenen, of, om van een welverdiende rust te genie ten, al naar gelang Uw smaak Wij vertrouwen er op, dat er geen afberichten binnen komen, want dit verzwakt het 2de elftal ook, wat niet bevorderlijk is voor een goede clubgeest. De A.V.Ver die niet speelt omdat het zo warm is, bewijst hiermee, geen goede A.V.Ver te zijn. Ook wij zouden het wenselijk vinden als de bond de competitie beëindigde, maar aangezien dit niet het geval is, moeten wij er ons bij aanpassen. Het eerste elftal speelt a.s. Zondag om 7 uur te Zwaag tegen de Westfriezen, vertrek van de Dam om 5.45 uur. Supporters die mee willen, behoren zich op te geven bij de voorzitter, niet bij andere bestuursleden, want dan kan het gebeuren dat er meer personen worden aangenomen dan er mee kunnen. Jédé. D.R.EO.-nieuws Het was goed gezien om de wedstrijd Dreo iKwadijk de laatste thuiswedstrijd, 's avonds te laten spelen. De erge warmte was weg en een groot aantal supporters en andere kljklustigen waren aanwezig toen de scheids rechter de Rocy van Wormetveer liet tossen. Ofschoon de tempe ratuur nog wel enige graden te hoog was, werd er van beide zijden in een vlug tempo geslait. Om beurten kregen de achter hoeden druk werk maar al spoe dig bleek, dat het juist de ach terhoeden waren,diehetbeste deel van hun elftal vormden. Als er 20 minuten gespeeld is, gaat men In fijn combinatiespel op het Kwadijk-doel af. De bal komt bij de rechtsbuiten, die hem mooi voorzet en de kleine Arle weet hem keurig en onhoudbaar achter de keeper te plaatsen. Een prach tig doelpunt, verkregen door goed samenspel. Als we denken dat de gasten gelijk zullen maken, is het Kees, die weer komt opduiken en het gevaar keert. Ook Klous, die Vendel vervangt speelt een beste partij en hij komt er steeds beter In. Rust 1—0. Na de rust dezelfde spanning, maar hoe beide ploe gen ook werken, doelpunten worden er niet meergemaakt. En de Reo-supporters waren pas gerust toen de scheidsrechter einde blies. Nu a.s. Zondag de laatste competitiewedstrijd tegen Pur- merland en in Purmerland. Als deze wedstrijd gewonnen wordt dan zijn er 27 punten binnen. Westzaan heeft thans 24 punten en kan er dus nog 30 halen, maar dan moeten zijn laatste 3 wedstrijden tegen BI. Wit a.s. LICHT OP ▼oor AUTO's eu RIJWIELEN Zaterdag 9.26 uur Zondag 9.27 Maandag 9.28 Dinsdag 9.29 Woensdag 9 80 Donderdag 9.81 VrQdag 9.81 Zaterdag 9.32 Zaterdag en P.S.C.K. en Z. Boys gewonnen worden. Dreo II wist Zondag J.l. met 8 invallers zijn laatste competitie wedstrijd met 4—3 te winnen van Purmerland II. Dreo III verloor met 5—2 van de Purmer. De Sportverslaggever. Westfriezendig 1947 De algemene vergadering van het Historisch Oenootschap „Oud West-Friesland" zal dit jaar wor den gehouden op Woensdag 6 Augustus en wel te Langedijk. Te Langedijk verheugt men zich ten zeerste over dit besluit en van die zijde zal aan het Genoot schap alle medewerking worden verleend om deze 22e Westfrie- zendag in alle opzichten te doen slagen. Men notere de datum en houde die vrij! FEUILLETON Nadruk verboden detective-verhaal door 38 Nico van Nigtevecht. verraden. Goed in elkaar gezet' van dien Bakker, dacht Artje tevreden dien kerel kon je toch wat overlatenHeelemaal alleen had hij de voorbereidingen moe ten treffendat zou straks wat ge ven, als bleek, dat die vriend Bakker óók van de politie was ,,Doet u óók aan kaarten?" infor meerde de onbekende. Jawel" ,,Kunt u pokeren?" „Nee dat niet. Bij ons doen ze dat niet wel bridgen, pandoeren of zwik ken." „Bridge is het mooiste spel wat ik ken," zei de onbekende. „Hier wordt meestal gepokerd. Hé, Harm, geef nog eens een spel kaarten," verzocht de meneer den kastelein, die juist met Bak ker terugkwam. „Ha, m'n tegenstander van gister avond," deed Bakker joviaal. „Gauw de kaarten, Harmmeneer moet gele genheid hebben, het verlies van gisteren in te halen." ,,U doet óók mee?" vroeg de meneer, die de kaarten van Harm aannem en ze snel schudde. ..Pokeren kan ik niet," zei Artje. „Ik wil straks wel een spelletje meedoen ik geef er de voorkeur aan. eerst even toe te kijken." „Net wat u wilt misschien kan jij meedoen, Harm? Laat je vrouw maar even vóór helpen daar zal ze de drukte wel aan kunnen." „Allicht als-ie alle klanten achter haalt." zei Bakker lachend. Harm schoof al bij. .,U voor den vierden man?" Artje schudde het hoofd. „Misschien wil iemand anders?Ik kijk eerst nog even. Als Harm dan straks weg moet, kan ik altijd nog invallen." „Hé! Schraling! Poker je mee?" riep de onbekende. De kleine, kaalhoofdige ambtenaar kwam naar het tafeltje toe. „Ik dacht, dat er al vier waren," zei hij. „Meneer wil liever nog even wach tenJij geeft Bakker," zei de onbe kende. Vlug deelde Bakker uit en snel werd er gespeeld. Allemaal vaklui, overwoog Artje, die net deed of hij met belang stelling het spel volgde, maar met zijn gedachten buiten was, waar om het huis het politiecordon werd getrokken. Een ieder, die nu de kroeg zou verlaten, zou worden gearresteerd. „Nu moet ik weer eens voor kijken," deelde Harm mede. nadat een paar spel letjes waren gespeeld. „Als meneer nou kan invallen." „Als u kaarten kunt, heeft u den gang van zaken nu al wel begrepen," vond de meneer met de gummischoenen. ..Ik heb het al zoo ongeveer door," antwoordde Artje. „Toch zou ik liever een partijtje willen zwikken, als ik niet zeker wist, dat de heeren het op z'n minst zoo goed kenden als ik." Bakker keek z'n chef eens aan. De ontknooping zou nu spoedig komen. „Hoe bedoel je dat?" vroeg de on bekende dreigend. „Een complimentje," zei Artje rustig.' ..Laat mij nu eens geven...... jij drie, jij drie en jij driegoed, hè? Keer die kaarten eens om, meneer en hier zijn mijn kaartenzeven pond en een aas. Ma ken jullie niets mee jij ook niet, hè, Bakker?" Artje haalde de kaarten weer naar zich toe, schudde snel en deelde weer uit. „Een prachtg kaartje om op te vragen, niet Bakker?" zei hij. „Maar ik vraag ze beter en meneer zal ze nog beter vra genzwik-aas!" Terwijl hij sprak keerde Artje de kaar ten om, die hij den anderen had ge geven. „Nu hoeven jullie niet zoo ver wonderd te kijkendat zwik-sieken is een koud kunstje, dat jullie allemaal nog beter kennen dan ik en daarom kaart ik liever niet mee." Bakker merkte op, dat Artje langzaam aan zijn uitheemsche dialect had laten varen, doch dit was ook den anderen niet entgaan. „Er zijn nog een paar din gen die ik hier zonderling vind," ging Artje doodbedaard verder, alsof hij niet merkte, dat het gezelschap een beetje onrustig werd. ..Met wie hebben wij het eigenlijk te doen. Bakker. Is het de ge woonte, dat de menschen zich hier niet voorstellen? Ik geef toe ik heb dat zélf ook niet gedaanmaar ik wil die fout herstellen. Ik ben Artje Palstra inspecteur bij de centrale recherche. En u bent?" Artje kwam niet verder. Want zijn overbuurman, die nu eerst begreep, dat hij andere maatregelen moest nemen, greep zijn stoel, zwaaide die hoog boven zijn hoofd en trachtte Artje daarmede te treffen. Midden in den zwaai pakte Bak ker evenwel den stoel beet en op het zelfde oogenblik trok Artje zijn revol ver. „Handen omhoog, Dykemajij hoeft je zeker niet voor te stellen ik ken je alDykema met een Griek- sche ijBakker, doe meneer even de armbandjes aan." Voor de anderen in het achterzaaltje goed en wel wisten, wat dit tumult alle maal te beteekenen had, waren de han den van den man met de gummischoenen aan, door Bakker stevig op den rug ge snoerd. Alles was zóó snel in zijn werk gegaan, dat geen der anderen het juiste antwoord kon geven, toen Scholten, de kastelein naar achteren kwam om eens te kijken, wat er eigenlijk aan de hand was. „Wat gebeurt er hier?" vroeg hij verwonderd. „Die vent is gek geworden, Harm," riep de geboeide. „Gooi hem er uit!" Scholten, die niet kon zien, dat Dyke ma de boeien reeds aan had, kwam met groote stappen naar Artje toe en het was duidelijk, dat hij zonder nader on derzoek aan de uitnoodiging van zijn besten klant zou voldoen. „Wacht even. vader," hoorde hij plot seling achter zich. terwijl er terzelfder tijd een groote hand op zijn schouder werd gelegd. „Je gaat toch geen rare dingen doen?" „Hé!Weber," zei Artje blij-ver- rast. „Zat jij voor?" „Och ja, inspecteur. Ik hoorde een en ander en als er zoo iets aan de hand is, help ik graag een handje. Jammer genoeg is mijn hulp al niet meer noodig. Ik moet zeggen, dat is gauw en goed gebeurd. Of zijn er misschien nog meer menschen die in aanmerking komen voor een paar polskettinkjes?" „Nee, ik geloof het niet," antwoordde Artje. „Ais je nu even naast me komt staan, Weber, dan kunnen we den an deren heeren even vertellen, hoe zij zich te gedragen hebben," aldus richtte hij zich tot de overige aanwezigen. „De heeren moesten maar eens beginnen, in dien hoek van het vertrek te gaan staan. En een beetje vlug want we hebben er niet veel tijd voor over. Zoonu zul len we jullie eens duidelijk maken, wat er aan de hand is." ging Artje verder. „Die vriend daar is de heer Dykema. Me neer wordt verdacht van woord, van valsche munterij, van handel in gestolen distributiebescheiden en in gestolen dia manten als ik er wat meer geduld voor had gehad, zouden we hem ook nog valsch spelen bij kaarten ten laste kun nen leggen. Dat laatste is bij zoo'n zon- de-register natuurlijk niet van .belang, maar voor het overige, zouden we me neer Dykema gaarne gratis logies aan bieden. De auto staat al voor hem klaar en omdat we daarin heeel wat plaatsen hebben, worden de andere heeren bij deze beleefd uitnoodigde, van de partij te zijn enóók in te stappen." De verzameling in den hoek van de kamer mompelde wat en Scholten, de kastelein, gaf uiting aan zijn gevoelens, toen hij met een stevigen knoop er op vroeg, wat zij daarmee hadden te ma ken. „Dat willen we nu juist eens nagaan, beste Harm," antwoordde Artje heel vriendelijk. „En m'n zaak dan?" „Die doen we tijdelijk, naar ik wil hopen, dicht. Voor het overige wil ik er op wijzen, dat de uitnoodiging dezer zijds wel heel beleefd, maar ookbij zonder dringend is." „Och, Bakker, wil jij inspecteur Beker even een seintje geven? Neem Dykema maar vast mee Weber en ik klaren het met de overige jongens wel de heeren krijgen een kogel, als ze zich niet rustig houden." Artje had Beker er eigenlijk toe ge prest, dat zij tot slot van alle verhooren, die zij dien nacht hadden afgenomen, ook nog zijn vrienden De Waard en Baak van De Echo op de hoogte zouden bren gen en toen de twee verslaggevers in den vroegen ochtend in Artje's kamer aan bureau Bachstraat kwamen, vonden zij daar een wonderlijk frissche Artje en een slaperigen Beker. ..De heeren nemen me niet kwalijk, dat ik hen uit hun slaapje haalde?" be gon Artje, toen het tweetal goed en wel zat, „maar de zaak is, dat wij den ge- heelen nacht hebben gewerkt om tot een goed resultaat te komen en den hoofd dader tot een bekentenis te brengen. Voor mij is een groote zaak niet af, voor er een behoorlijk verslag over in de kran ten kan verschijnen en nu we zoo ver zijn" „Je had me wel wat eerder kunnen laten roepen, Artje," viel Metro min of meer verwijtend in. „Ik had graag een grooter gedeelte van mijn nachtrust er aan gegeven." Dat geloof ik graag, beste jongen dat had Baak waarschijnlijk ook, maar aangezien jullie toch geen ochtendblad meer hebben, zijn we nu nog vroeg ge noeg. Laten we voortgaan m'n vol- lega Beker ziet wit van de slaap en ver langt evenals ik zelf trouwens, naar zijn bed. Laat mij dus even het ver haaltje vertellen en val me niet in de rede," ging Artje verder. „Er was dan een zekere meneer Wybrandt Dykema, met Grieksche ij, ja, en met dt, dat Wybrandt, die op de gedachte kwam. valsche bankbiljetten te maken en te drukken. Maken kon meneer ze zelf Slot volgt

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4