geen consultatie-bureau voor zuigelingen Zondagsdienst Artsen 10 Augustus 1947 ingaande Zaterdagavond 9 Aug. fi uur tot spreekuur Maandagmorgen 11 Aug. Dr. v. Welsenes, Middenbeemster, Telefoon 2 PREDIKBEUR TEN Zondag ÏO Augustus De Rijp Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Oem. geen dienst Ev. Duthersohe Oem. geen dienst Oerelorm. Oem. 3 Morgens 10 uur en smldd.S 30uur Leesdienst Gralt Ned. Hervormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdijlc s Morgens 10 uur Ds. P. Keuning Noordeinde van Qraft geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost- èn~West-Grattdljk Dienst te Oost t Avonds 1.30 uur Ds. j. Boekee Fned. Hervormde Gem. Groot-Schermer s Morgens 10 uur H. U. Albertz Driehuizen a Avonds 1.30 uur H. U. Albertz Stompetoren (zie Zuid-Schermer) Zuid-Schermer s Morgens 10 uur Ds.J. M. de Jong Oterleek s Avonds 1.30 uur Ds. J. M. de Jorig Beemster Ned. Hervormde Gem. geen opgaaf ontvangen Doopsgezinde Gem. geen dienst Schermerhorn Ned. Herv. Gemeente s Morgens 10 nur Ds. T. Leendertz Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur Ds. J. E. Visser Bed. H. Avondmaal Middags 3 uur Ds. J. E. Visser Nabetrachting Bliksem-inslag veroorzaakte geen schade Tijdens het korte, felle onweer, gepaard gaande met een wolk breuk, dat zich Dinsdagmiddag jl. boven onze omgeving ont lastte werd een onzer machines in de drukkerij door de bliksem getroffen. Een blauwe steekvlam sloeg er af, terwijl een zwavel lucht in de werkplaats hing. Er ontstond gelukkig geen brand. Machine, motor en electrische leiding werden niet beschadigd. POLITIE DE RIJP—ORAFT Verloren: een veevoederbon. Correspondentie Door laat ontvangen advertenties moest het Geslaagd Dezer dagen slaagden voor het Middenstands-diploma Algemene Handelskennis: De Rijp mej. M. Roelofsen, mej. Tr. Smit en mej. Qr. van Straaten- Onze oud-plaatsgenoot D. Klomp maker en verder de plaatsge noten: J. Oldenburg, N. Oudejans Jz., R. Roelofsen, G. Schipper, D. Tol en K. de Vries. West-Graftdijk Bets Wit, Wim v. d. Hoff, Arie Kos en jan Wit. Groot-Schermer Annie van Tiel Gd. en Evert Pilkes Jz. verslag van de 22e Westfriezen- dag gehouden op Woensdag 6 Augustus in de Langedljk tot het volgend nummer blijven over staan. De red. GRAFT Geslaagd Dezer dagen slaagde voor de hoofdacte lager onderwijs te Haarlem onze plaatsgenoot, de heer J. Th. M. Pielage, onder wijzer aan de Parochiale Sl. Jozephschool te de Rijp. WEST-GRAFTDIJK Uitslag verloting Bij de Zaterdag 2 Augustus gehouden trekking der verloting ten bate van de Ouden van Dagen, zijn de prijzen op de navolgende nummers gevallen: 786 stofzuiger. 218 Rijwiellamp. 787 koekschaal. 719 Tafelmatjes. 353 portemonnaie. 601 nest schalen. 243broodmandje. 675 lepelrekje. 412 stofdoekenmand. 657 jampot. 663 glazen schalen. 472 bloempotje. 86 zeepklopper. 888 keukenrek. 789 asbak. 372 zeilzwabber. 75 keukenbussen. 635 doos postpapier. 250 bloe- mengieter. 191 leesboek. GROOT-SCHERMER 4e prijs behaald Onze plaatsgenoot Jn, Kay be haalde 2 Aug. bij de motor wedstrijden te Midden-Beemster de 4e prijs uit 50 deelnemers. Betrouwbaarheidsrit Uitslag van de op 5 Aug. ge houden betrouwbaarheidsrit van de motor-club rond de Schermer. 1 Mevr. Plevier, Oterleek Ostr.p. 2 D. Oostwouder, Beemster, 0 str.p., 3 Tromp. Hoorn, 1 str.p., 4 A. Plevier, Oterleek, 1 str.p., 5 Jb. Rood. Gr.Schermer, 2 str.p., 6 Schaafsma, Beemster 2 str.p., 7. Stekelbos, Oterleek, 7 str.p. 8 J. Kay, Gr.-Schermer 8 str'p. 9 Hoogvorst, Oterleek, 9 str.p. Er waren 30 deelnemers. SCHERMERHORN Geslaagd Maandag 4 Augustus zijn te Alkmaar de volgende leerlingen van de heer Dagelet geslaagd voor het middenstandsdiploma: Mej. Gre Jonges Ie Beemster P. Kluft, Schermerhorn A. Komen, Ursem D. Koning, Beemster A. Koolj, Stompetoren K J. Koolj, Stompetoren D. Lakeman, Schermerhorn. Gymnastiek- en Atletiek vereniging „Volharding" Hieronder vermelden wij de namen van de prijswinnaars van de gehouden wedstrijden. De uitslagen waren: Kleuters meisjes A1 M Voer man, 2 R.v.Leyen,3 G Groot,4 N. Oostwouder, 5 J. Rus, 6 M.Imming 7 B. Vlug, 8 M. Mechielsen, 9 A Mechielsen. Kleuters meisjes B1 G. Kluft 2 G. Papa, 3 W. de Reus, 4 G. de Jong, 5 D. Vlug, 6 L.Mecielsén, Kleuters jongens A 1 S. Bur ger, 2 L. Mechielsen, 3 J. v Leeu wen Kleuters jongens B 1 D. Im- ming, 2 J. Lakeman, 3 B. Me chielsen. Meisjes A: 1 Ans Groot, 2 1. v. Leijen, 3 E. Jonker. Meisjes B: 1 Q. van Petten, 2 A. Jonker, 3 M. Jonker, 40ostwou- der 5 G. Voerman. Jongens A: 1 P. Kossen, 2 H. Oostwouder, 3 K. Krul. Dames. A: IS. Oostwouder, 2 A. Smit, 3 N. van Leyen, 4 N. Akkerman. Vergadering Witte Kruis" Vrijdag 1 Aug. jl. vergaderde da afd. „Schermerhorn en Mij zen]' van het Witte Kruis in café Bontje alhier. De heer G. J de Reus werd in de plaats van de heer B. Meindersma, die als bestuurslid en ais lid bedankte, tot voorzit ter gekozen. Ingeschreven naar de bouw van een consultatie-bureau aan het Zuideinde door de volgende aannemers uit de Gemeente Schermerhorn: R. Loods f 14.523 G. J. de Reus f 14.269 P. Schotsman f 12.690 D. van Diepen f 12.494 G. Borsjes f 11.635 De raming was f 10 700. De heer A. de Lange werd aangewezen tot vertenwoordiger in de vereniging voor wijkverple ging in de gemeenten De Rijp, Oterleek en Schermerhorn. Tot afgevaardigde naar de districts en algemene vergadering werd de heer H. Pols aangewezen. Bouw oassultatie-bureau gegund Naar we vernemen is he be stuur van het Witte Kruis er in geslaagd het ontbrekende bedrag voor de bouw van het consulta tiebureau bij een te brengen. De bouw Is nu opgedragen aan de laagste inschrijver, de heer G. Borsjes. SPORTNIEUWS Grootschermer-nieuws Zondag 10 Augustus zal GSV een vijf-kamp houden voor alle spelers. ledereen weet de betekenis van dergelijke organisatie's. 's Morgens van 10—12 uur voor spelers tot en met 15 jaar. Namiddags van 2—4 uur voor oudere spelers. Het bestuur stelt voor elke groep prijzen beschikbaar, in de vorm van medailles, insigne's of iets dergelijks. Aanbevolen wordt op tijd aan wezig te zijn. Zorg er voor heren, dat er niet één op het appèl ontbreekt. D.R.E.O.-nieuws De medewerking, die Dreo geeft voor de Sportdag a.s. Zon dag bestaat hierin, dat het veld de gehele middag gratis wordt afgestaan. En dat Dreo 1 om 2 uur een wedstrijd speelt tegen Grashop pers van Hoogwoud. Deze ploeg is een KNVB 4e klasser. Dreo zal dan ook wel op zijn sterkst moeten uitkomen wilhet een goed figuur slaan. Dan zal ook de Gymastiekv. Tiol optreden, en nog meer atttracties. Als het weer nu maar geen spelbreker wordt, want de gehe le opbrengst van deze dag is voor het Thuisfront. En wie voelt nu niet voor dit zoo belangrijk doel. Wat betreft de nederlaag-wed- slrijden zijn we thans ook klaar. Deze beginnen op 17 Augustus tot en met 7 September. Naast Limmen en Akersloot zui len nu ook SV Heerhugowaard en WBSV uit de Beemster allen met 2 elft. deelnemen. Dit kunnen mooie oefenwedstrijden worden juist vlak voor de Competitie. De sportverslaggever. Familie-berichten Verloofd: Geer Klinkhamer en Dirk Hos Groot-Schermer, Meningweer B23 Stierop, post de Rijp 10 Augustus 1947 Ondertrouwd: Henk Leegwater en Jannie Rol Huwelijksvoltrekking Vrijdag 22 Augustus a.s., des namiddags 2.30 uur te Uitgeest. Graft, Marken-Binnen, 8 Aug' ,947> Voor de vele blijken van be langstelling ondervonden bij m]jn 25-jarig ambts-jubileum zeg ik, mede namens mjjn vrouw, harte lijk dank. H. H. Hoek De Rijp, Augustus 1947 Voor de vele blijken van belangstelling ondervonden na het Pianisten-examen van j.1. 14 Juli betuig ik, mede namens mjjn vrouw, mijn hartelijke dank Gerbrand Hop, Leraar Piano M.O. Oost-Graftdijk, Augustus 1947 WOENSDAG 13 AUGUSTUS S. SCHERMERHORN, ARTS

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2