PBIMIIBOISTELWERK A- KUIN ZAKATLASJE WINTERAAI WINTERAAROA GESLOTEN De Rijper Kermis VVV. De kinderspelen Ronde van de Rijp V. V. V. de Rijp Windhondenrace Allerbeste P. BROl Nutricia product M. BEETS bijen Wegens va< H. CRA ll) Aardappeli Zondagsdienst Artsen 14 September 1947 ingaande Zaterdagavond li Sep' 6 uur tot spreekuur Maandagmorgen IS September. Dr. Bennders, Middenbeemster, Telefoon 7 PREDIK.BE UR TEN Zondag 14 September De Rijp Ned. Her-vormde Gem. s Morgens 10 uur Ds. W. A. Kastein Doopsgezinde Gem. geen dienst Ev. Duthersohe Gem. Wegens bijzondere omstandigheden geen dienst Gerelorm. Gem. s Morgens 10 uur en s midd. 8.30 uur Leesdienst Gratt Ned. Hervormde Gem. geen dienst Doopsgezinde Gem. Oost-Graftdfjk geen dienst Noordeinde van Gratt geen dienst Ned. Hervormde Gem. Oost- ön~West-GrattdlJk Dienst te West s Morgens 10 uur Ds J. Boekee H. Doop IV, ed. Hervormde Gem. Groot-Sobermer s Morgens 10 uur H. U. Albertz Driebuizen geen dienst Stompetoren s Morgens 10 uur Ds. J. M. de Jong Oterleek (zie Stompetoren) Zuld-Sobermer (zie Stompetoren) Beemster Ned. Hervormde Gem. a Morgens 10 uur Ds. L. D. van Dijl van Landsmeer Doopsgezinde Gem. Qemeeatedag Alkmaar Sobermerborn Ned. Herv. Gemeente geen dienst Gereformeerde Kerk s Morgens 10 uur en middags 3 uur Ds. J. E. Visser planten. Daarna voor de geluk kigen bij de volksspelen, hand werken enz. en de planten. Bij de loting onder de inzen ders van planten waren de ge lukkigen E. Pilkes en H. U. Albertz. Dank zij enkele milde gevers was er ook weer de tradi tionele verloting tot stijving der kas. Een goed geslaagde tentoon stelling. DE RIJP Opbrengst collecte De collecte voor de vereni ging „Het Hoogeland* bracht f 51,27 op. Dank aan collectanten geef sters en gevetsi De uitgestelde kinderspelen voor kinderen van de Rijp, Klaterbuurt en omgeving zuilen plaats vinden op DONDERDAG 18 September a.s. des namiddags 2 uur, op het gemeentelijk sportterrein Meisjes 6— 8 jaar 9-10 H-12 13-15 Jongens 6— 8 jaar 9-10 H-12 13-15 Houtjes rapen Koppen snellen Carlonnage-race Domino-race Vlaggetje steken Appel happen Ton drijven met stok Touw trekken Kinderen, die hier ter plaatse de school niet bezoeken, kunnen zich opgeven op het sportterrein, de overigen bij hun onderwijzer, waarbij tevens de versnaperingsbonnen worden uitgereikt De te behalen prijzen zijn van Dinsdag a.s. af te bezichtigen in de étalage van de fa. H. J. Kaptein Ditmaal worden de kermis attracties en kramen weer in het dorp geplaatst. Dit brengt met zich mee, dat verschillende inrichtingen van groter formaat niet geplaalst kunnen worden. Op het ogenblik zullen de volgende attracties een plaats vinden: zweefmolen, draaimolen, kleutermolen, oliebollenkraam, suikerwerkkraam, schiettent, py- ramidesport, viiegbomsport, lijn- trekspel, diverse ijs-, zuur- en versnaperingenkramen. Laten we hopen, dat het goe de weer zich nog een weekje handhaaft, dan treffen we het allemaal! We verwachten ais van ouds her veel oud-ingezetenen in die week in ons dorp. O.ize twee plaatselijke toneel verenigingen geven op verschil lende data in de advertenties In het vorig en dit nummer ver meld opvoeringen. Het Rijper Klein Toneel brengt een klucht „Tot wederdienst bereid*, terwijl Benedictus XV een toneelstuk „Wij zoeken... zoeken" geeft. in de verschillende café's is gelegenheid tot dansen, prijs- büjarten en katknuppelen, terwijl in café Blokdijk een film ge draaid wordt. Leest de betreffende adverten ties voor data en uur. Ringsteken te paard en wlndhondenrace Blijkens een advertentie in dit nummer worden bovenstaande attracties tijdens de kermisweek gehouden. De windijpndenrace is voor onze directe omgeving iets nieuws, en zal evenals elders veel publiek trekken. Ook het ringsteken te paard is altijd zeer het aanschouwen waard. Men leze voor bijzonderheden de advertentie. De uitgestelde kinderspelen zullen thans kermisdonderdag gehouden worden. De betreffende advertentie vermeldt de aangifte, enz. Ook hiervoor dient het mooi weer te zijn. Het Oranje-Comité belegt Zaterdagnamiddag 20 September a.s. een wedstrijd hardlopen. Men lette op de betr. adver tentie in het voigeud nummer. PLAATSELIJK NIEUWS SCHERMERHORN „Floralia" hield ook dit jaar haar feesten. Er waren niet minder dan 94 stellen planten ingezonden. Mej. de Wed. A. de Jong, A. de Boorder, R. Krul, D. Konijn. V. Wit, K. Benjamin, F. Moerbeek, G. Moerbeek, J. Plugboer, P. Burger, C. Laan, B. Plugboer, T. Boonacker, J Kluft, C. Deck- witz. Geranium: W. de Boer, T. de Reus. BegoniaP. Breg, H. Jonk Sr. Balsemine: K. Akkerman C. Hartog. Dahlia,s 15 inzen dingen. G. Plevier, V. Wit. Snij bloemen 21 inzendingen. Mej. de Wed. A. de Jong, D. Oost- wouder Beemster, C. Krul. Plan ten ter opluistering. 11 inzen dingen. P. Burger, V. Wit, A. Bontje. Planten van de kinderen, 27 inzendingen. Cootje Otter, Ge- rie van Petten, Jopie van Leeu wen Annie Oostwouder, Klaas Akkerman, Nellie Oostwouder. Annie Oudejans, Jaap Los. Zaterdag 6 Sept. liet het be stuur van „Floralia, voor de le den der vereniging de film „In cident op Piccadilly, draaien in de zaal van de heer Treiture. Zondag 7 Sept. hadden er volksspelen plaats, georganiseerd door het bestuur van „Floralia.. Kegelen D. Lakeman, A. Lakeman, J. Plugboer. Koppensnellen: Jan Duin,Jaap Voerman, Joop Schotsman. Hardlopen met hindernissen: Bels Klaver Mevr. Immink-van der Pijl, Nel van der Neer. Familie-berichten Jelle G. Brouwer en Carolina P. J. Velthuyzen geven kennis van hun voorge nomen Huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats hebben op Woensdag 24 September a.s., des namiddags 2.30 uur te de Rijp de Rijp. September 1947 Thuis: Oostelnde 129, Zondag 14 Sept. van 3—6 uur Thuis: Rechtestraat 173, Woensdag 24 Sept. van 4—6 uur Toekomstig adres: Rechtestraat 166, de Rijp In plaats van kaarten Dankbetuiging Voor de zeer vele blijken van deelneming, ons betoond bij het overlijden onzer geliefde Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Maartje Jongert, betuigen wij onze hartelijke dank Uit aller naam, Jb. Lakeman de Rijp, September 1947 Wij ontvingen EEN PARTIJTJE BEZEMS BOENDERS STOFFERS WASBOENDERS Drogisterij Apoth. ass. Optiek - Fotografie Telefoon 30, de Rijp Boekhandel G. J. Hoogcarspel Zaterdagmiddag 20 September, 2 uur Ringsteken op paarden aan de Zuiddljk om prijzen van f 25,00, f 10,00 en f 5,00 Inleggeld f 1.— Aanmelden ter plaatse 1.30 uur Deden vrij entrée Entrée 1 O.SB Zondagmiddag 21 September, 2.30 uur op het Gem. Sportterrein (De Meelzak) Entrée f 1,00 incl. belasting, kinderen half geld (Bevelanders verkrjjg a f 2.60 de de Rijp Van heden af alle soorten verkrijgbaar I H. Man Wed. T, tl Puikbeste f 3.50 per Westdijk, Bei Enkele zeer goede te koop metofzonder originele Simplex ba 0. J. VISSER, Graf van 20—24 GROOT-SCHEI Geschikt voor boe tegen bill. prijs te kc „BUKA" Zaandam Hoogendam 16, Telel gevraagd Gebr. VAN Worfflerwe;

Rijper Courant | 1947 | | pagina 2