Distributiedierist Beemster Aanvragen Rijwielbanden voor vervanging Brandstoffen kamerhuurders In het tijdvak van 14 t/m 27 September '47 kunnen inschrij vingsbewijzen worden aangevraagd door personen die in een der maanden October 1946 t/m Januari 1947 voor de laatste maal 1 of 2 bonnen voor één ioerbuitenband hebben ontvangen. Aanvragen in te dienen tegen overlegging van de stamkaart op de bekende loketuren. Personen die tussen 1 Januari 1945 en 30 September 1946 bandenbonnen ontvingen en nog geen aanvraag voor vervanging hebben ingediend worden alsnog hiertoe in ee gelegenheid gesteld. Kamerhuurders die een afzonderlijk te verwarmen woningdedeelte hebben gehuurd dienen thans zoo spoedig mogelijk een formulier MD 323—16 in te dienen. SPORTNIEUWS Groot-Schermer-nieuws Zondag j.1. zou G.S.V. II met een licht elftal, op verzoek van S.S.V. te Stompetoren uitkomen tegen de reserves van die naam. Bij de aanvang van de wed strijd zag O.S.V. tot haar ver bazing, zich geplaatst tegenover een volledig S.S.V. 1, waartegen zij, natuurlijk roemloos ten onder gingen met 1—7, nadat de rust was ingegaan met 0—5. Thans staan we aan de voor avond van de competitie heren, schudt alle laksheid van je af, speelt voor wat ge waard zijt en onderschat je tegenstander nooit, opdat ik Zondagavond enkele winstpunten noteren kan. Programma voor Zondag 14 September '47: Beemster I—Grootschermer I Grootschermer IIE.V.C. IV Aanvang 2 uur P.P.C. Nienws van de A.V.V. „de Rijp" J.1. Zondag behaalde ons eerste elftal in het „West-Frieslandbe- kertournooi" te Hoorn de 2de prijs, bestaande uit een mooie lauwertak. In de eerste wedstrijd bleven we de meerdere over Sport met 2—1. In de winnaarsronde was Hol- Iandia II de tegenstander. In een ruw gespeelde partij slaagde Hol- landia met de grootste moeite er in, met 1—0 te winnen. Het 2de elftal verloor met 5—2 van Graftdijk I. A.s. Zondag neemt de compe titie een aanvang. Het 1ste elftal speelt tegen M.F.C. I om 2 uur. De Junioren ontvangen om 1.15 uur I.V.V. B. A.V.V-ers zet bij de aanvang der competitie het besie beenije voor en zie de eerste punten in de wacht te slepen. Jédé. Graftdijk-nieuws Vorige Zondag waren de ad- spiranten in Alkmaar niet erg gelukkig. Van Jisp a werd met I0 verloren, door een fout van de keeper, welke achterstand door de korte speeltijd niet meer in te halen was. Van Koedijk a werd met 2—0 gewonnen. Graftdijk 1—A.V.V. II 5-2 Het resultaat is niet slecht, jon gens, maar er waren toch nog enkele spelers die beter hun best moeten doen, willen ze zich een plaats in het eerste elftal verze keren. De nieuwe G-keeper maak te een goed debuut. Van de zijde van het besluur vernam ik, dat er zo spoedig mogelijk voor verlichting op het terrein zal worden gezorgd. Dit is zeer toe te juichen en zal de vereniging ongetwijfeld ten goede komen. We zijn de eersten inde omtrek, die zich hierop kunnen verheugen. Hieruit blijkt dus wel, dat het bestuur niet stil zit. Voorts vernam ik nog, dat de gene die de meeste loten weet te verkopen, een vrijkaart krijgt voor de interlandwedstrijd Holland —Zwitserland. Zaterdagavond Is er vergade ring in café de Haan te Oost- Graftdijk. Aller opkomst is drin gend gewenst, daar er een nieuwe elftalcommissie moet worden gekozen. Alleen personen van 18 jaar en ouder genieten de eer om te mogen stemmen. (Adv.) Voor a.s. Zondag de eerste competitiewedstrijden n.1.: 12 uur Graftdijk II—Dreo II 2 uur Graftdijk I—Jisp I Doe je best jongens 1 De sportverslaggever. D.R.E.O.-nieuws De nederlaagwedstrijden zijn weer achter de rug. Successen zijn er door onze elftallen niet behaald, maar dat was het gevolg van het steeds spelen met veel invallers. 4 k 5 invallers was heel gewoon. En dan kan het ook niet anders want de spelers zijn niet aan elkaar gewend. Zondag jl. bijv. zagen we weer spelers die te elfder ure nog ge zocht moesten worden om het eerste elftal volledig te maken. En nu moge het waar zijn dat die spelers niet tegenvielen, maar als je nooit in het eerste elftal gespeeld hebt en dan na weken van rust een goede kracht ver vangen moet, valt het toch niet mee. Op de spilplaats zagen we deze middag de I.buiten staan die als stopperspll fungeerde. Dit LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 7.32 uur Zondag 7.30 Maandag 7.28 Dinsdag 7.26 Woensdag 7.24 Donderdag 7.21 VrQdag 7.18 Zaterdag 7.15 is in elk geval een versterking voor onze achterhoede geworden. Het bewijst ook wel. In 3 wedstrijden werden er 18 do'lpunten gescoord tegen ons en nu slechts I. Ons twede ver loor met 4—3. De gasten van deze middag waren W. B.S. V. een en twee. Meervogels en Limmen zijn nu een en twee geworden. En dan komt nog een woord van dank toe aan Paul Schouten die bijna alle nederlaag-wedstrijden op correcte wijze gefloten heeft. We hopen zeer binnenkort de toestemming uit den Haag te ont vangen voor onze verloting. A.s. Zondag begint de compe titie. Dreo zal er met 3 senior-, 1 adsp.- en 1 Jr. elftal aan deel nemen. Alle 5 elftallen moeten Zondag a.s. binnen de krijtlijnen. Volgens het voorlopig program ma speelt Dreo I thuis en ont vangt Westzaan. Dreo 2speeltin Graftdijk en Dreo 3 in Knollen dam. AJr. om kwart over 1 thuis tegen Volendam A en de A-ads. gaan naar Heemkerk. Laten de reserves er om den ken dat ze wanneer ze zonder wettige redenen wegblijven ze zeker voorlopig geen kans meer krijgen opgesteld te worden. Le den van Dreo, willen jullie dat alle elftallen een behoorlijke plaats krijgen op de ranglijst, werk er dan ook aan mee door steeds present te zijn en niet om alle kleinigheden afbericht sturen. De Sportverslaggever. S.D.L.-nieuws Zaterdag jl. speelde SDL In Sint-Pancras een oefenwedstrijd tegen Vrone I kampioen van de 2e klasse. Met gemengde gevoe lens zullen onze speelsters onge twijfeld het veld betreden heb ben. Er is echter voortreffelijk gespeeld en onze dames hebben de hele wedstrijd goed partij ge geven. (Ruststand 21 voor Vrone.) Ook nu weer bleek de achterhoede het sterkste deel. Toch kon niet verhinderd wor den, dat de snelle bewegelijke voorhoede van Vrone met als uitblinkers de middenvoor en linksbinnen na de rust nog drie maal scoorden. Lies W. redde de eer voor SDL door het enige tegenpunt te scoren. Gré P. in het doel kan op een zeer goede wedstrijd terugzien en had dan ook aan geen der doelpunten schuld. De voorhoede wisselde goede met zwakke momenten af en had een moeilijke taak tegen de solide verdediging van Vrone. In de a.s. competitie (21 of 28- Sept.) komt SDL uit met twee elftallen. ADVERTEERT iN DIT BLAD Korfbal-nieuws Schermerhorn Uitslagen Zondag 7 Sept. j.1. S. K. V. IGroen-Geel (Wormerveer) III 4—11 Adsp.S. K. V.—Adsp. Groen-Geel 3-2 „Bato"-sportdag Zondag 7 September organi seerde onze plaatselijke gymnas tiek- en athletiekvereniging „Bato" een sportdag, welke 's| morgens bestond ui) onderlinge wedstrijden en 's middags uit een athletiek zeskamp tussen vier verenigingen, aangevuld door enkele turndemon- straties. De jeugd van Bato" bond om 10 uur vol vuur de strijd aan en er werden goede resultaten bereikt. De uiftlagen waren als volgt: Meisjes 6—7 jaar: 1. C. Hop,2. T. Kroon, 3. W. Jonker. Meisjes 8—9 jaar: 1. T. Scher merhorn, 2. P. Klompmaker, 3. Pair VfQQpr Meisjes 10-12 jaar: 1. Gr. Eijk, 2. A. Kuin, 3. Gr. Schermerhorn. Meisjes 13—15 jaar: 1. M. v. Leeuwen, 2. G. Kuin, 3. T. Mid delkoop en L. Franke. Jongens 6—7 jaar: 1. W. Scher merhorn, 2. Th. ten Wolde en T. Spaarman, 3. A. Roele. Jongens 8—9 jaar: l.K. de Boer, 2. H. van Dalen, 3. Jb. Honing. Jongens 10—12 jaar: 1. N. de Jongh, 2. A. Roele, 3. J. Zee en H. Bruin. Jongens 13—15 jaar: l.C. Klink- Hamer, 2. J. Nat, 3. N. Verwer, P. Dekker, D. Bruntink en C. Prins. Na de opmars uit de kom van het dorp waaraan het Rijper fan fare haar medewerking verleende, werd om 2 uur gestart voor de middagwedstrijden. Deze hadden een vlot verloop. Het was hier de ploeg van Hercules uit Midden- Beemster, die domineerde, hoe wel door de andere vereniglns- ploegen individueel ook goede prestaties werden geleverd. Het ringenzwaaien van de „Bato'-dames werd netjes uitge voerd en viel bij het publiek zeer in de smaak. Het was jammer dat het nummer rekturnen verviel. De einduitslag was: Dames: l.T. Dijkstra, 2. A. Bruin, 3. A. Klinkhamer. Heren: 1. C. Blaauw, 2. P. Keet man, 3. S. Hooljberg. Totaal aantal punten per ver eniging. *o 5 O K 3 re a» ro o Vereniging «8 g g g g S - - Beemster 14® 24 1 5 2 4 77® Avenhorn 96 13 23 21® 67 de Rijp 24 12 11 13® 60® Oosthuizen 12 11 11 11 45 De wedstrijdleiding was bij de heer D. Oly in goede handen. Na afloop werd door de leden van het Rijper fanfare, die ook tijdens de wedstrijden nog enkele nummers ten beste gaven, een wedstrijd om het kampioenschap verspringen gehouden, waarbij bleek, welk een populariteit dit corps geniet! Het geheel kan een geslaagde dag genoemd worden, waaraan ook het mooie zonnige weer medewerkte. W)j geloven, dat, indien meer- deie heren-leden meegewerkt hadden Bsio kans gemaakt had op de twede plaats te eindigen.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4