Het Hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeenten De Rijpen Qraft, maakt H.H. winkeliers op het volgende opmerkzaam. Het is hem gebleken, dat de meningen onder hen betreffende het sluitingsuur van winkels, verdeeld zijn. Om in de toekomst moeilijkheden te voorkomen en een uniforme regeling te krijgen, wordt er op gewezen dat hei volgens het lhans van kracht zijnde Winkelsluiiingsbesluit van de Secr. Generaal van het Dep. van Handel enz. van 10 September 1941 no. 41007 tot afwijking van de Winkelsluitingswet 1930 verboden is een -winkel voor het publiek geopend te hebben: le. op Zondag, met uitzondering van de plaatselijke regeling voor alle winkels van 11.30 tot 12 30 en van die winkels die op die dag gedurende vier uur open mogen zijn. 2e. van 1 October tot 1 April a. op de eerste vijf werkdagen der week voor 5 uur des voor middags en na 6 uur des namiddags. b. op Zaterdag voor 5 uur des voormiddags en na 7 uur des namiddags. 3e. van 1 April tot 1 Oclober. a. op de eerste vijf werkdagen der week voor 5 uur des voor middags en na 7 uur des namiddags. b. op Zaterdag voor 5 uur des voormiddags en na 8 uur des namiddags. De uitzonderingsbepalingen in de wet genoemd voor bepaalde winkels op 1 Januari, 24, 26 en 31 December enz. blijven van kracht met inachtneming van de thans geldende sluitingsuren van 6 of 7 uur namiddags. In afwijking van bovenstaande mogen kappers- en barbiers winkels op alle werkdagen ge opend zijn van 5 uur des voor middags tot 8 uur des namiddags, doch na 6 uur des namiddags alleen voor het verrichten van kappers en barbierswerkzaam heden. Tevens is het verboden ge durende de tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zjjn b.v. „achterom" een klant te bedienen of gedurende die tijd winkelwaren bij klanten te be zorgen. Degenen, die op het sluitings uur reeds in de winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. Bovenstaand sluitingsuur (6 uur n.m.) geldt ook voor die winkels die volgens de oude regeling gedurende vier uur op Zondag tot 8 uur n.m. geopend mochten zijn en daarvoor een door de Burgemeester gewaarmerkt druk werk in de winkel hadden, dat zodanig moet zijn bevestigd, dat ten allen tijde van buiten af ge makkelijk daarvan kennis kan worden genomen. Naar aanleiding van vorenstaande wordt er ook bij het publiek op aangedrongen om met de sluitingstijden rekening te houden en de winkeliers of barbiers niet met hun te laat komen in moeilijkheden te brengen. SPORTNIEUWS S.D.L.-nieuws De handbalcompetitie is weer in volle gang. Met twee elflallen is SDL dit jaar gestart. Het eer ste heeft vier wedstrijden ge speeld. Eerst DTS 11 thuis. Het werd 3—0, na een snelle en goed gespeelde wedstrijd. Ver volgens werd met 4—0 In een uitwedstrijd gewonnen van Nieu we Niedorp II. Zaterdagmiddag werd Vrone met 2—0 aan de zegekar gebonden. Zondagmor gen moest Ursem I er met 4—0 aan geloven, in een rommelig gespeelde wedstrijd. Het eerste heeft dan ook de leiding, met een doelgemiddelde van 13—0. De naaste concurrent is voor lopig Bergen I dat een prima voorhoede heeft en eveneens nog zonder verliespunten Is. Het tweede elftal heeft, het in haar afdeling niet gemakkelijk. De eerste wedstrijd tegen Vlug en Vaardig 1 ging op 't nipper tje met 2—1 verloren. Tegen Vrone I werd de volle bult binnengehaald 1—2. Van de Zwaluwen I werd met 4—1 verloren Wat geen schande is. Twee punten dus uit drie wedstrijden. Dit overzicht besluit Ik met de wens, dat ons eerste elftal zo spoedig mogelijk haar sportieve, kameraadschappelijke geest zal terugvinden. Wij moe ten spelen in vriendschap en vertrouwen. Denkt er aan Sp6rt Doet Leven. Zondag a.s. SDL IIBergen II aanvang 10.30 uur. SDL I vrij. Grafici ijk-nieuws Knollendam I—GSV I 2—1. Dit is de vierde nederlaag van 't eerste, en volkomen verdiend, want het spel dat verleden week vertoond werd was zeer slecht. Wel nam G. direct na de aftrap de leiding door een goed schot van Leegwater, maar verder was het hopeloos. Jongens van 't eer ste, als jullie niet naar de 3e klas willen, zullen jullie anders moeten aanpakken. Zondag krijgen jullie Ouden dijk I thuis. Deze ploeg is onbe kend voor jullie, misschien is er een kansje. GSV II—Purmerland II 13—1. Dat is goed gedaan jongens, en nog wel met twee invallers. De elftalcommissie heeft een nieuwe midvoor ontdekt, die zeer productief bleek te zijn, 10 goals in één wedstrijd is geen kleinigheid. Nu blijf je in 't twee de hoor Jaap! Zondag naar EVC uit. Dit is een zware wedstrijd, want EVC staat bovenaan en is zeer sterk. Maar als je goed je best doet, geef ik jullie nog wel een kans je. Alcm. Vic. o—GSV a '4—1. Dit is wel geen overwinning, maar toch een goed resultaat jongens! Zondag moeten jullie weer naar Alkmaar, nl. tegen Alcm. Vic. d. Als jullie weer zo spelen als vorige week, verzeker ik jul lie de overwinning. Het bestuur heeft kans gezien ook een derde elftal in de com petitie uit te laten komen. Op aller medewerking wordt gere kend. Zondag spelen ze hun eerste wedstrijd. Voor hun tegen standers, zie raambiljetten 1 Sprinter Groot-Schermer-nieuws. Grootschermer I—W.V.S.V. 5—4 de Rijpadsp.Gr.-Schermeradsp. 1 1. Om 2.30 uur gaf de scheids rechter het aanvangssein, waarna W. direct op het G. doel aan stormde, een scrlmagel en bin nen de minuut moest Prins vissen en was het 01 voor W. Hierna een gelijk opgaande strrijd, totdat na 20 min. de rechtsbuiten van G. de gelijk maker scoorde 1 1. Bij G. was het spel te kort, de vleugels uit gesloten, om succes te hebben, totdat 5 min. voor de rust G. door een fout in de W.-verdedi- ging, deze met een goed doel punt afstrafte 21. W. kwam hierna geweldig opzetten en wist ztjn achterstand te verkleinen. Rust 2—2. Bij de hervatting kwam W. direct in het offensief en scoorde bijna onmiddellijk (2—3). G. niet ontmoedigd, kwam spoedig in de aanval en scoorde de gelijkmaker 3—3. Heftig werd er gespeeld om de leiding, wat 10 min. later door G. werd benut 4—3, W. zakte iets af en spoedig wist G. nog maals te scoren 5—3. W. zette nu alles op alles en precies v%or het eindsignaal scoorde zij ander maal (5—4) waarmede het einde kwam. De adsp. gingen naar de Rijp om de adsp. aldaar te ontmoeten met als eindstand 1 1. Goed zo jongens, volhouden maar, dan komen jullie de vol gende keer wel met een over winning thuis. Programma 26 October: Gr.-Schermer IForesters I 2 u. Knollendam II—Gr.-Schermer II uur? Wanneer jullie succes wilt boe ken, het korte spel laten varen, met flinke trappen naar de vleu gels, van begin af er danig op zitten, je kent het spel van F. reeds niet waar? De backs hoeden zich de verdediging te ver waarlozen. Succes heren 1 P.P.C. D.R.E.O.-nieuws Broek In Waterland, dat al 3 wedstrijden verloor, wist Zondag jl. haar eerste overwinning te behalen op Dreo. Nu hadden de gasten een keeper onder de lat, die zoals er gezegd wordt over schrijving heeft gevraagd naar Ajax. Ze hebben het dan ook aan deze man te danken dat de uitslag 21 is geworden. Wa ren onze mannen twee derden van de wedstrijd in de meerder heid, toch moesten we toezien dat de bal nog" twee keer de doellijn der gasten passeerde. De scheidsrechter had het echter niet kunnen constateren en zo grepen we er leljjk naast. Twee spelers nl. de midvoor en linkshalf werden Zondag ge blesseerd en zullen zeer waar schijnlijk a.s. Zondag niet mee kunnen naar Westzaan. Dreo II verloor met 8—0 van IVV 4 en speelt a.s. Zondag thuis tegen Oosthuizen I. Supporters van Dreo doe nu eens net als supporters van an dere clubs, ga ook eens kijken als Uw lagere elftallen spelen. Zo kunt U Zondag om 1 uur de A junioren aan het werk zien LICHT OP roor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 5.58 uur Zondag 5.55 Maandag 5.58 Dinsdag 5.52 Woensdag 5.50 Donderdag 5.48 VrQdag 5.46 Zaterdag 5.44 tegen ADO junioren en om half drie ons tweede. Het is voor de jongens ook leuker als ge eens belangstelling toont voor hen. Ons derde gaat naar Oosthul zen II en de adspiranten naar Berdos-adspiranten. De A junioren verloren met 4—0 van WSV en de adspiran ten met 3—1 van APC adspiran ten. Zeer binnenkort zullen er Dreo loten verkocht worden f 1. per stuk. Eerste prijs een radio toestel, tweede prijs een stofzui ger en vele andere mooie prijzen, die door de verschillende zaken mensen gratis zijn afgestaan. U kunt ze bezichtigen bij A. Schip per. - De sportverslaggever. Nieuws van de A.V.V. „de Rijp" Het was Zondag j.l. voor ons A.V.V.-ers geen slechte dag, van de 8 te behalen punten waren er 5 voor onze rekening. De Welpen speelden weer gelijk tegen Gr.- Schermer (1 1). Wij raden onze supporters aan om, wanneer de Welpen thuis spelen eens te gaan kijken, dit moedigt aan, maar het is tevens een pracht gezicht om die kleine jongens te zien, eerlijk en vechtend om de bal. De Junioren trokken al vroeg naar P'steijn B, en wisten een 4—0 overwinning te behalen. Goed zo jongens, gaat zo voort. Het tweede elftal speelde een zeer goede wedstrijd, al was het met invallers van dejun. en wis ten een 3—1 overwinning te be halen op Uitgeest 3. Laten we echter hopen, dat de spelers van 't 2de beter opkomen, zodat de Jun., die Zondag al een wedstrijd achter de rug hadden niet be hoeven ie te vallen. Het le elftal had een zware opgaaf, nl. 't leidende WW in eigen huis te bekampen. Ook in de leiders moesten de onzen hun meerdere erkennen nl. 3—0. De wedstrijd begon met een enigs zins onzeker begin van onze ach terhoede. De wedstrijd was nog geen 7 min. oud of de eerste goal werd geboren en was de stand l—o voor V.V.W. Daarna kwamen onze jongens er beter In en kwamen er een paar goede aanvallen op het V.V.W.-doel. Zo golfde het spel steeds op en neer. Met de stand 1-0 brak de rust aan. Na de thee hetzelfde spelbeeld met ook tamelijk wat goede aanvallen van onze kant. 20 min. voor het einde wist V.V.W. nog een kans te benutten en bracht de stand op 2-0. Dan opeens was de voorhoede van V.W.W. weer weg en de stand was 3-0. Deze goal was zeker niet zuiver he jongens. Daarna kwam het einde van deze vierde verloren wedstrijd. 't Spel van A.V.V. was echter weer beter. Laten we dan ook hopen, dat we de inzinking weer te boven zjjnZlevervolgbinnenpag.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4