Het Hoofd van de Plaatselijke Politie der gemeenten De Rijpen Graft, maakt H.H. winkeliers op het volgende opmerkzaam. Het is hem gebleken, dat de meningen onder hen betreffende het sluitingsuur van winkels, verdeeld zijn. Om in de toekomst moeilijkheden te voorkomen en een uniforme regeling te krijgen, wordt er op gewezen dat het volgens hel thans van kracht zijnde Winkelsluitingsbesluit van de Secr. Generaal van het Dep. van Handel enz. van 10 September 1941 no. 41007 tot afwijking van de Winkelsluitingswet 1930 verboden is een winkel voor het publiek geopend te hebben: le. op Zondag, met uitzondering van de plaatselijke rageling voor alle winkels van 11.30 tot 12 30 en van die winkels die op die dag gedurende vier uur open mogen zijn. 2e. van 1 October tot 1 April a. op de eerste vijf werkdagen der week voor 5 uur des voor middags en na 6 uur des namiddags. b. op Zaterdag voor 5 uur des voormiddags en na 7 uur des namiddags. 3e. van 1 April tot 1 Oclober. a. op de eerste vijf werkdagen der week voor 5 uur des voor middags en na 7 uur des namiddags. b. op Zaterdag voor 5 uur des voormiddags.en na 8 uur des namiddags. De uitzonderingsbepalingen in de wet genoemd voor bepaalde winkels op 1 Januari, 24, 26 en 31 December enz. blijven van kracht met inachtneming van de thans geldende sluitingsuren van 6 of 7 uur namiddags. In afwijking van bovenstaande mogen kappers- en barbiers winkels op alle werkdagen ge opend zijn van 5 uur des voor middags tot 8 uur des namiddags, doch na 6 uur des namiddags alleen voor het verrichten van kappers en barbierswerkzaam heden. Tevens is het verboden ge durende de tijd, dat een winkel voor het publiek gesloten moet zijn b.v. „achterom" een klant te SPORTNIEUWS Nieaws van de A.V.V. „de Rijp" 't Is Zondag AVV gelukt een kostbare overwinning te behalen op Randers I. Reeds in de eer ste minuten was 't van Veen die het net wist te vinden. Dit doelpunt werd echter afgekeurd, wegens een handsgeval, dat door de goed leidende scheidsrechter werd geconstateerd. Door de wind gesteund, ondernam de Rijp vele aanvallen voor de rust, maar door gebrek aan schotvaar digheid gingen de kansen verlo ren. Na de rust was 't AVV, die door een doelpunt van Hekelaar de leiding nam. Randers, nu met de wind in de rug, kwam steeds opzetten, en 't was Spaarman, en ook vaak Kroon, die erger wisten te voorkomen. In de stand kwam dan ook geen verandering meer. 't tweede elftal ging weer met de nodige invallers naar Zeevo gels op bezoek, en keerde met een 3—0 nederlaag huiswaarts. Jammer dat de scheidsrechter verstek liet gaan, en de toen in vallende scheidsrechter zo zwak was, waardoor ongeregeldheden niet uit konden blijven.Datwilech- ter niet zeggen dat dit een ver ontschuldiging mag zijn voor hen, die een waarschuwing kre gen. Hier Is een goede raad, speel 't spel om 't spel, en speel de bal en niet de man, want bedienen of gedurende die tijd winkelwaren bij klanten te be zorgen. Degenen, die op het sluitings uur reeds in de winkel aanwezig zijn, mogen nog bediend worden tot ten hoogste een half uur na het sluitingsuur. Bovenstaand sluitingsuur (6 uur n.m.) geldt ook voor die winkels die volgens de oude regeling gedurende vier uur op Zondag tot 8 uur n.m. geopend mochten zijn en daarvoor een door de Burgemeester gewaarmerkt druk werk in de winkel hadden, dat zodanig moet zijn bevestigd, dat ten allen tijde van buiten af ge makkelijk daarvan kennis kan worden genomen. wat hier gebeurde had weinig met voetballen te maken. De Junioren speelden thuis tegen 't leidende OSV en wisten deze een punt afhandig te maken, door een gelijk spel 0—0, wat een zeer goede prestatie was. Programma voor a.s. Zondag: Grashoppers I—de Rijp I aan vang 2.30 uur. De Rijp II—Vitesse II aanvang 12 uur. Junioren Monnikendam Ade Rijp A aanvang 12 uur. 't Vertrek per auto van 't eer ste is kwart over een. Supporters geven zich vóör Zaterdag op, dan kan er zo nodig een grote bus worden besteld. Amateur SD.L.-nieuws SDL II—Bergen II 1—1. In deze wedstrijd was de thuis club iets sterker, maar ze heeft deze meerderheid echter niet in punten uit weten te drukken. In de eerste helft had Bergen 't voordeel van de wind en zette enige aanvallen op. welke echter door de verdediging werden op gevangen. Na ongeveer 12 mi nuten spelen werd Nel R. op ongeoorloofde manier aangeval len. De vrije worp werd door haar benut met medewerking van de keep(st)er. Nog voor de rust maakte Bergen met een boogbal gelijk. Na „de thee" ongeveer hetzelfde spelbeeld. SDL sterker maar geen schutters in de voorhoede. Nadat beide doelen nog eens in gevaar ver keerd hadden, brak met gelijke stand het einde aan. Wanneer onze dames beter plaats houden, sneller de bal afgeven en denken om het buitenspel staan, zal dit hun spel direct aanzienlijk ver beteren. Zondag a s. 9. uur SDL II— JHC II (julianadorp.) 10.30 uur SDL IBergen I. Houdt de vier punten thuis roodwitten. Het kan als alle speelsters van de eerste tot de laatste minuut al hun krachten geven. Succes! Graftdij k-nieuws GSV I-Oudendijk I 4—4. Het vertoonde spel was wel wat beter dan verleden week, maar van de voorhoede ging nog weinig kracht uit. Dit wordt wel gekenmerkt door de uitslag: 3 goals van de spil en 1 van de linksbuiten. Op 't ogenblik hebben jullie nog maar 3 punten uit 6 wed strijden en nog 2 wedstrijden in de eerste helft der competitie te spelen. Zorg nu, dat jullie deze 4 punten nog binnenhalen. Zondag komt Groot-Schermer naar Oost-Graftdijk. Dit wordt een zware wedstrijd, want Groot Schermer is zeer sterk. Stel je supporters nu eens niet teleur! EVC III—GSV II 3-1. Deze uitslag heeft mij niets verwonderd, want EVC is te sterk voor jullie. Zondag naar DREO II uit. Thuis hebben jullie met 41 verloren, laat nu eens zien, dat je ook wat anders kunt. GSV a—Alc. Vic. d 1 1. Er is niet best gespeeld jon gens! Als jullie een beetje har der aangepakt hadden, dan was deze wedstrijd gewonnen. Zon dag naar Foresters b uit. Succes 1 GSV III gaat naar Knollendam, om daar van Knollendam II te winnen. Of niet? Sprinter D.R.E.O-nieuws Er was Zondagavond j.l. vreug de in het Dreokamp. En geen wonder. Dreo I was naar West- zaan en kwam met een 3—1 overwinning naar de Rijp. Dreo II, dat Oosthuizen op bezoek had, won met 2—1. Het derde elftal, dat een bezoek had ge bracht bij Oosthuizen II wist een 3—1 overwinning te behalen. De A Junioren hadden ADO Juni oren A op bezoek en speelden 1—1. Hier was geen scheids rechter aanwezig en was het AVV-lid C. Zwaan zo bereidwil lig de wedstrijd op keurige wijze te leiden. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. De A adspiranten kwamen met een 3—0 overwinning thuis. Plaats ruimte belet ons uitvoerig op alle successen in te gaan. Maar iets willen we toch mededelen van de wedstrijd Westzaan Dreo 1. Een klein getal suppor ters had de hevige kou getrot seerd en had het elftal vergezeld. De nederlaag van de vorige com petitie, die ons tenslotte het kampioenschap kostte is deze middag op eervolle wijze gewro ken. Wat hebben onze mannen daar gespeeld. Ik heb het "elftal in lang niet zo zien spelen. En dan die drie kwartier na de rust tegen de storm in, ja, dat was iets geweldigs. Met 3 man in de LICHT OP voor AUTO's en RIJWIELEN Zaterdag 5.41 uur Zondag 5.42 Maandag 5.41 Dinsdag 5.40 Woensdag 5.88 Donderdag 5.86 Vrijdag 5.84 Zaterdag 5.32 voorhoede en toch nog enkele mooie doorbraken. Ook onze achterhoede verzette bergen werk en in laatste instantie was het Wim, die het doel op buitenge wone wijze schoon wist te hou den. Zes minuten voor het einde gingen onze mannen weer ten aanval en het was de midvoor die doelpuntte en het was 3—1 voor Dreo. Even later floot de keurig leidende arbiter Winter einde en had Dreo Westzaan een verdiende nederlaag toege bracht. Het programma voor a.s. Zon dag is als volgt. Om 12 uur Dreo II—Graftdijk II en om half 3 Dreo I—PSCK 1 van Zaandam. Dreo III speelt in Edam tegen EVC IV om 12 uur. De A Junioren spelen in Assen delft om 1 uur. De adspiranlen hebben een vrije dag. De sportverslaggever. Groot-Schermer-nieuws. Groot-Schermer IForesters I 0—3. Knollendam—Groot-Schermer II 3-0. Foresters als kampioen vorig seizoen gaf j.l. Zondag nu juist niet de indruk een kampioen waardig.Wat het spel betreft, was de club niet de meerdere van G. Met de rust, toen de stand 0—0 was had G. de beste papieren voor de tweede helft, immers toen moest F. in de sterke wind op- torsen. De nederlaag welke G. te slik ken kreeg kwam ook op debet van voorhoede en backs. F. trok zich direct terug in de verde diging. De G-voorhoede met weer dat zelfde korte spel als vorige week, had niets in te brengen tegen die opgestelde burcht van spelers, waarbij het tot op de helft opdringen van de backs kwam.Elke doorbraak van F. gaf een goal tot resultaat. Wanneer 't spel technisch hoger opgevoerd ware en verplaatst naar het mid denveld, met van de spilplaats op nieuw naar de vleugels, dan was succes aan de andere kant meer mogelijk geweest en zou de stand een ander beeld gegeven hebben. Vorige week heb ik nog ge wezen op het korte spel, alsmede op het te ver opdringen der ver dediging. Haiflinie en doelwach ter waren prima in vorm. Wanneer a.s. Zondag niet uit een ander vaatje wordt getapt, voorspel ik wederom een neder laag en dan komen we gevaarlijk in de onderste regionen. Groot-Schermer II vertrok met 2 invallers naar het sterke Knol lendam en verloor met 03. Wel geen overwinning, maar toch goed gespeeld heren, wat moed geeft voor de toekomst. Misschien dat gij a.s. Zondag kans hebt op de volle winst; succes jongens. Programma voor Zondag 2 Nov. Graffdijk IGroot-Schermer I 2.30 uur Groot-Schermer II—Oosthuizen II 2 uur P.P.C. De kaarten waarop een sluitingsuur van 8 uur n.m. staat, moeten dus veranderd worden. Naar aanleiding van vorenstaande wordt er ook bij het publiek op aangedrongen^pm met de sluitingstijden rekening te houden en de winkeliers of barbiers niet met hun te laat komen in moeilijkheden te brengen.

Rijper Courant | 1947 | | pagina 4