VISITEKAARTJES Geen St. Nicolaas zonder boek Boekhandel G. J. Hoogcarspel No. 1719 Vrijdag 28 November 1947 38e Jaargang CowtÜ4ti voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster.en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel de Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs: 50 cents per 8 maanden bij vooruitbetaling franco per post f 2,40 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum f 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur EEN OOED BOEK VERHELDERT UW GEDACHTEN EN IS EEN VREUGDE VOOR ALTIJD OOK IN KINDERBOEKEN RUIME KEUZE! ZUID- EN NOORD-SCHERMER Raadsvergadering Verslag van de vergadering van de raad der gemeente Zuid- en Noord-Schermer gehouden te Grootschermer op Donderdag 20 November 1947. Aanwezig ;zljn de leden: F. Wiedijk Jzn., K. Schermerhorn,J. Kieft, B. Lageweg, J. Oudejans en J. Kraakman. Afwezig met kennisgeving de heer J. de Heer, Voorzitter burgemeester W. J. Driessen. De notulen van de vorige ver gaderingen worden gelezen en conform vastgesteld. Ingekomen stukken: 1. een schrijven van mej. W. Boekei, waarbij zij mededeelt, dat zij de benoeming tot onderwij zeres aan de o.l. school te Groot- Schermer aanneemt. 2. Schrijven van heren Oed. Staten van Noordholland d.d. 29 Octo- ber waarbij wordt medegedeeld, dat tegen verhoging van het sala ris van de ambtenaar ter secre tarie geen bezwaren bestaan bij de minister van Binnenlandse zaken. 3. Mededeling van Qed. Staten, houdende goedkeuring van de 3e suppletoire begroting voorde dienst 1947. Naar aanleiding van de in de vorige vergadering ter sprake ge brachte bezwaren van de heer Oudejans met betrekking tot de verbetering van de straat aan het Zuideinde van het dorp Groot- Schermer, deelt de voorz. mede, dat hij een uitvoerig rapport te dezer zake heeft binnengekregen van de opzichter der gemeente, de heer M. Krijnse Locker. De voorz. deelt de heer Oudejans hierop uitvoerig mede hoe de gang van zaken is geweest. De voorzitter stelt aan de orde twee verzoeken te weten van de heren Q. Hoilenberg en J. Ger ritsen, beiden wonende in deze gemeente, waarbij verzocht wordt om een tegemoetkoming in de kosten van vervoer naar de school te Alkmaar ex. art. 13 der L.O. Wet 1920. De vergadering gaat ter bespreking van deze kwestie in comité. Na heropening van de vergade ring wordt besloten de verzoeken af te wijzen. De Raad besluit hierna als regenten van het Centraal zieken huis ter benoeming aan de raad der gemeente voor te dragen de heren Mr. D. Breebaart te Zijpe en J. A. Pesman te Koedijk. Met algemene stemmen wordt besloten het achterste gedeelte van het sportterrein te beplanten ter verkrijging van een betere beschutting. De grond in huur bij de heer J. Heinis zal opnieuw pu bliek verhuurd worden. Nadere mededelingen hieromtrent zullen volgen. Als laatste punt stellen burge meester en wethouders voor om het vermenigvuldigingscijfer schoolgeld lager onderwijs voor het jaar 1947/1948 vast te stellen op 2. Conform het voorstel wordt besloten. Rondvraag. De heer Kieft merkt op, dat de bomer, aan de Noord te Oroot- Schermer veel te dicht aan de weg staan. Het verkeer begint hiervan de last te ondervinden. Hij geeft burgemeester en wet houders dan ook in overweging de bomen te verplaatsen. Zij zijn nog jong en nu kan het dus nog gemakkelijk geschieden. De voorzitter zal dit punt in de vergadering van B. en W. be spreken. De heren Kieft en Lageweg stellen voorts vragen met betrek king tot de straatverlichting, zo wel te Grootschermer als te Driehuizen. Zij zouden gaarne zien, dat de verlichting sterker zou zijn. De voorzitter zegt toe deze kwestie met de heer Pilkes nader te zullen bespreken. Tenslotte vraagt de heer Oude jans om puin te laten strooien nabij het bruggelje te Urk. Zodra materiaal voorhanden is, zal de voorzitter dit laten doen. Hierna volgt de sluiting. een aardig St. Nloo laas-geschenk Bestelt s.v.p. vroegtijdig Drukkerij Hoogcarspel i PLAATSELIJK NIEUWS DE RIJP Bezoek aan zijn ouders Onze oud-plaatsgenoot, de heer G. Polman Dz., vertrok Dinsdag middag j.1. weer naar Amerika. Hij was een week te voren na een afwezigheid van 16 jaar met de «Nieuw Amsterdam" ge komen en met de „Nieuw Am sterdam" vertrok hjj weer naar vrouw en kinderen. Het bezoek was dus wel van korte duur, doch het is door zijn ouders en verdere familie op hoge prijs gesteld. OOST- EN WEST-GRAFTDIJK Eerste lustrum kerkkoor Dinsdagavond 18 November j .1. herdacht het kerkkoor van Oost en W.-Oraftdijk haar eerste lustrum. In de oorlogstijd ontsproten heeft het koor zich in gestadige groei mogen verheugen. Er werd begonnen met een welkom aan alle aanwezigen. Ver volgens verleende de presidente Mevr Slootmaker het woord aan Ds. Boekee voor het houden van de feestrede. Spr. memoreerde de groei en bloei der vereniging en sprak zijn blijdschap uit, dat er zo enthousiast wordt gezon gen. Spreker betreurde het ten zeerste, dat onze dirigent, de heer Oerbr. Hop niet aanwezig kon zijn, dat hij voorlopig kalm aan moet doen, en ook de wekelijkse repetities niet zal kunnen leiden. De verdere avond werd gezellig doorgebracht en eerst laat togen allen huiswaarts. Jaarlijkse verkoopdag Zaagclub en Meisjesclub Donderdag 20 November j.1. was de jaarlijkse verkoopdag van de stukken vervaardigd door de zaagclub en meisjesclub. Het lokaal in West was geheel in orde gebracht en bood een fees telijke aanblik. De belangstelling was ook groot en de meeste siukken weraen dan ook verkocht. Bovendien was er gelegenheid te raden naar de verjaardag van een prachtige pop en te dingen naar een fraaie mes- en vorken- bak. De pop won mevr. N. Blokker van Oost en ook de mes- en vorkenbak kwam in Oost terecht bij mej. Miep Kaaij. Een woord van dank aan allen, die mede gewerkt hebben is zeker op zijn plaats. Propaganda-avond Martha-Stichting Maandagavond 24 November sprak op uitnodiging van de Dameskrans te West, Mej. Meijn- houdt uit Haarlem over de Mar- tha-stichting. Deze silchting bestaat dit jaar 60 jaar. Zij voedt verwaarloosde kinderen op. De Doopsgezinde Zusterkring daartoe uitgenodigd, was mede aanwezig. De collecte voor de genoemde stichting bracht f 20.— op. 00ST-GRAFTDIJK Dirk Bakker bij de Plattelandsvrouwen De afd. van bovengenoemde bond hield Donderdag 20 November j.1. een feestavond in café de Haan. Daar aan dit feest ook de „Platte landsmannen" moesten deelne men kon de presidente Mevr. N. Roi-Bus ongeveer acht uur aan een voile zaal het welkom toeroepen. De avond werd geopend met het zingen van het bondslied. Daarna zong een dameskoor op mooie zuivere toon een tweetal liederen. Vervolgens was het woord aan Dirk Bakker uit Pur- merend met zijn camera. De heer Bakker, die een gezellig en on derhoudend verteller is, begon met te zeggen dat het hem ge noegen deed hier in Oost-Graft- dijk te mogen optreden omdat dit dorpje steeds vriendelijke herinneringen bij hem oproept uit zijn jeugd. Hier toch logeer de hij als kind vaak bij zijn Oom en Tante en het is hem altijd bij gebleven hoe hij met zijn neefjes het polderland door kruiste en dan voer naar de „Achttien aggelen". Het talrijke publiek heeft vol op genoten van de mooie na tuuropnamen, vogels en dieren, marktflitsen enz. en menigmaal hoorden wij fluisteren„prach tig". Het koor zong daarna nog een paar mooie liederen terwijl

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1