Een welkom cadeau is een beek Boekhandel G. J. Hoogcarspel No. 1720 Vrijdag 5 December 19.47 38e Jaargang voor de Rijp, Graft, Noordeinde, Oost- en West-Graftdijk, Zuid- en Noord-Schermer, Schermerhorn, Beemster en omstreken Uitgever Drukkerij G. J. Hoogcarspel de Rijp, Telefoon 1 Abonnementsprijs 50 cents per 3 maanden bq vooruitbetaling franco per post f 2,10 per jaar plus incasso-kosten Losse nummers 5 cent Verschijnt wekelijks Advertentieprijs 10 cents per galjard regel, minimum 1 1.— Inzenden tot uiterlijk Donderdagavond 6 uur LIED AAN T LAND Het schamel en geschonden riet ruist nog zijn liedl 't Is als een ritselend bewegen Van duizend zilv'ren stemmen tegen een koele strakke Oostenwind, maar 't luist'ren kind Der landen is hun melodie één symphoniel Het land dat hij in d' omtrek schouwt is hem vertrouwd En lief bij ieder jaargetijde. De vreugden die zijn hart verblijden hij put ze uit de eeuw'ge bron van aard' en zon, Hij hoort ze in het ruisend lied van wind en pet. Zijn ogen volgen in de lucht een late vlucht Van vogels, snel en ongebonden. Misschien wie kan een hart doorgronden dat zijn verlangen met hen gaat. doch rustig staat Hij, en aanvaardt zijn werk en strijdt nu en altijd 1 J. KOSTELIJK-BOM. (Nadruk verboden) EEN GOED BOEK VERHELDERT UW GEDACHTEN EN IS EEN VRÈUêüË VOOR ALTIJD OOK IN KINDERBOEKEN RUIME KEUZE! DE RIJP Spoedeisende Raadsvergadering Het Drilveld wordt bebouwd I Dinsdagavond j.1. 8 uur kwam de raad onzer gemeente in open bare vergadering bijeen. Aanwezig: de heren burge meester J. Dalenberg, voorzitter, D. B. A. Appel, secretaris en de raadsleden, de heren J. Nat, wet houder, J.P. Poel, wethouder (kwam later ter vergadering) P. Keuning, J. de Lange, P. Roemer, D. Rijkes, J. B. Sassen. De voorzitter opende de ver gadering en heette allen welkom. Naar aanleiding pnt. 2 en 6 was de eis tot spoed noodzakelijk. De secretaris las de notulen der vorige vergadering, welke notulen onveranderd goedgekeurd en vastgesteld werden. Beantwoording van vragen Naar aanleiding van gestelde vragen in de vorige vergadering gaf de voorzitter1 de volgende ant woorden. De tijdelijke leerkracht zal blij ven tot 1 Januari a.s. (de heer Keuning). De sleutel vari de Kralinger- brug is thans In bewaring bij de fa. S. Visser. De tuinders moeten zich dus noodgedwongen zelf helpen (de heren Keuning en Roemer). De mogelijkheid van verlichting van de Zuiddijk is niet aanwezig, doch het is bij het P.E.N. wej in onderzoek (de heer D. Rijkes) Benoeming onderwijzer Openbare Lagere School Burgemeester en wethouders stellen voor met ingang van 1 Januari 1948 een onderwijzer aan de Openbare Lagere School al hier te benoemen. Door hen is, in overleg met de inspecteur van het lager onderwijs, de volgende voordracht opgemaakt.l.Posthu- ma, B. te Alkmaar. 2. Pieters, F. W. te Delft. 3. Oerritse, H. A. te Arnhem. No. 1 van de voordracht, de heer B. Posthuma werd met alge mene stemmen tot onderwijzer aan de Openbare Lagere School benoemd. Rattenbestrijding Zoals wellicht bekend zal zijn, ligt het in de bedoeling om in de maand December waar schijnlijk in het tijdvak van 10— 15 December a.s. practisch in alle gemeenten van deze provin cie een bestrijding van de bruine rat te organiseren, waarbij zoveel mogelijk op het zelfde tijdstip overal bestrijdingsmiddelen wor den uitgelegd. De kosten voor het aanschaf fen van het bestrijdingsmiddel door de gemeenten worden be rekend op basis van f 0,20 a f 0.25 per woonhuis en f 1.— f 1.50 per boerderij of pakhuis. Aangezien de uitlegging geheel door vrijwilligers dient te ge schieden, zai dit voor de gemeen te de Rijp in totaal een uitgaaf vergen van f 200.— voor 1947. Van de zijde van Gedeputeerde Staten van N.H. is er krachtig op aangedrongen aan deze ratten bestrijding medewerking te ver lenen. Burgemeester en wethou ders stellen voor de gevraagde medewerking te verlenen. De voorzitter lichtte dit punt verder toe. Een drietal organisaties hebben zich opgegeven, hun vrijwillige medewerking te verlenen. Hoofdleider is de heer O. de Jong. Hiertoe werd besloten met algemene stemmen. Aangaan rekening-courant over eenkomst, max. f 11.000.—tot wederopzeggens toe Burgemeester en wethouders stellen voor, evenals vorige jaren met de N.V. Bank voor Ned. ge meenten een overeenkomst aan te gaan tot een maximum bedrag van f 11.000.— tegen een debet rente van 31/* °lo per jaar en een credlt-rente van 1/i per jaar. Zonder hoofdelijke stemming conform voorstel B. en W. aan genomen. Aangaan kasgeldlening maximum f 80.000,voor 1948 Burgemeester en wethouders stellen voor, evenals vorige jaren, kasgelden op te nemen tegen een door de minister van financiën bepaald of nader te bepalen ren tepercentage, al naar gelang van de behoefte, tot een maximum bedrag van f 80.000,—. Zonder hoofdelijke stemming conform voorstel B. en W. aan genomen. Inrichting vaklokaal ten be hoeve van R.K. voortgezet l.o. Burgemeester en wethouders stellen voor het besluit van de raad dd. 21 Februari 1947 in te trekken. Bij voornoemd besluit heeft de raad geweigerd op de desbetreffende aanvrage van het bestuur van de R.K. St. Joseph- schooltede Rijp, tot hetontvangen ener vergoeding voor de lokaliteit, welke is bestemd en wordt ge bruikt voor het geven van lessen in huishoudkunde en naaionder- richt en het beschikbaar stellen van gelden voor het aanschaffen van de noodzakelijkste leermid delen. Ged. Staten hebben op het daartegen door het R.K. school bestuur ingesteld beroep, gunstig beschikt, aangezien de raad ge acht moet worden de gevraagde medewerking te hebben verleend. De voorzitter las het schrijven van Ged. Staten voor. Volgens art. 72 lager onderwijswet werd het gevraagde in de vorige ver gadering op advies van Ged. Sta ten met meerderheid van stemmen afgewezen. Door een regeringsnalatigheid is nü het stuk te laat behandeld en is vervallen verklaard. Het raadsbesluit was niet rechts geldig en ook het daarna gezon den adres van het R.K. school bestuur niet. Het was toén niet de bedoeling van B. en W. en de Raad het verzoek te torpederen, doch alleen volgde de raad het advies van Ged. Staten op. De heer Keuning zegde, dat wanneer Ged. Staten toen niet zo geadviseerd hadden, en zij als nu gedaan hadden, het vorige besluit niet genomen was. De heer de Lange vond het vervelend, dat zo achter Ged. Staten gelopen moet worden. Een noodlijdende gemeente is verplicht zijn stukken aan Ged. Staten toe te zenden, zei de voorzitter. De heer de Lange vond deze gang van zaken verkeerd. Zonder hoofdelijke stemming met algemene stemmen wordt het voorstel van B. en W. thans aangenomen. Wijziging raadsbesluit dd. 4 Juli 1947, geldlening f 17.000—, brug tegen 31/» Gezien de aanbiedingen van diverse geldgevers stellen burge meester en wethouders voor in genoemd raadsbesluit alsnog een boetebepaling op te nemen voor Vervolg pag. 4

Rijper Courant | 1947 | | pagina 1