Purmerend nam op I keurig revanche t.J.K. MUZIEKLESSEN DE RIJPER V oetbal In een spannende en goed gespeel de wedstrijd is het Purmerend ge lukt revanche te nemen op DJK. Het was de kleinst mogelijke overwin ning, maar zij was verdiend. De eer ste aanvallen zijn voor Purmerend, maar de achterhoede van DJK is op zijn post. Toch weet J. Glandorf uit een goede voorzet van Groothuizen met een kopbal Purmerend de lei ding te geven. DJK zet èr nu een offensief in, maar de verdediging was paraat. Vooral De Groot en G. Greuter speelden een prima partij. Met 10 "gaat de rust in. Hierna is het weer DJK, die de toon aangeeft maar Purmerend liet zich niet over rompelen. De Wolf en ook de an deren spelen voor wat zij waard zijn en het is vooral deze periode, die de doorslag heeft gegeven voor de overwinning. De laatste 20 min. was het Purmerend, die meer in de aan val kwam, maar doelpunten bleven uit. Purmerena heeft, doordat HED W verloor, nog een geringe kans op de bovenste plaats. Onderstaande stand laat dit duidelijk zien. HEDW 16 10 4 2 24 DJK 15 8 4 3 20 OFC 15 6 8 1 20 Purmerend 14 8 1 5 17 RKAVIC 15 7 3 5 17 WMHO 15 4 6 5 14 vvz 15 4 5 6 13 Meervogels 15 6 1 8 13 Heemskerk 15 4 2 8 10 SNA 2 4 7 8 ABIM 14 2 2 10 6 Zondag ontvangt Purmerend ABIM, hiervan kan gewonnen wor den. Purmersteyn heeft het zwaar der, zij moet naar Hollandia, die er de laatste tijd veel beter in is. Er zijn in Purmerend, buiten de jeugdelftallen, nog een paar voet balelftallen, die er goed voor staan en kans maken voor het kampioen schap. Vooral Purmersteyn 5, de gouden ploeg", staat er uitstekend voor. O. lerstaande stand toont het aan: Purmersteyn 5 12 7 3 1 19 Volendam 5 12 5 4 4 14 KW 4 12 7 - 5 14 QSC 5 10 6 - 4 12 ZVV 5 12 4 5 3 13 RCZ 4 11 5 - 6 10 K SC 7 9 3 2 4 8 IVV 5 10 2 2 6 6 Zaanlandia 4 10 1 - 9 2 Ook de stand van Purmerend 2 mag gezien worden, hier is alles nog mogelijk. OSV 9 gesp., 13 pnt.Monniken dam 2 9, 12; Purmerend 2 8, 11; IVV 3 8 8; ODIZ 2 10, 9; Volendam 4 9, 5; EVC 3 9, 4. De verdere uitslagen luiden: KFC 5urmersteyn 3 afg.; Pur merend 2Monnikendam 2 20; DREO 2—-Purmersteyn 4 afg.; Pur- n ersteyn 5KFC 7 5—2; Purmer end 3—DREO 3 4—1. Zondag rolt de bal bij: Hollandia 1—Purmersteyn 1; Pur merend 1—ABIM 1; RCZ 2—Purmer steyn 2; Purmersteyn 3Zaandijk 3; OSV 4—Purn.erend 2; Purmersteyn 4- -KFC 6; KW 4—Purmersteyn 5; Gr. Schermer 2Purmerend 3; Mon nikendam 3—Purmerend 4. Hollandia Jun.—Purmersteyn jun. vriendschappelijk. ALKMAAR—PURMEREND RIJKS POLITIE Op 18 Januari werd te Alkmaar voor de competitie van de Neder landse Politie Sportbond gespeeld de voetbalwedstrijd Alkmaar—Purmer end. Alkmaar begon met een sterke wind in de rug en was niet voor het doel van Purmerend weg te slaan. Tot doelpunten kwam het lange tijd niet. De verdediging van Purmerend hield stand tot ongeveer tien minu ten voor rust. Bij de zoveelste Alk maar aanval deponeerde richtbinnen Feijen de bal achter keeper Laduc. Na,rust ging het spel meer gelijk op. Beide keepers kregen flink werk. De aanvallen van Alkmaar werden echter beter afgewerkt en het resultaat was een doelpunt van Haazelager, 20. De overwinning kwam terecht bij de partij, die er het meeste recht op had. Toch had Purmerend zeker een tegenpunt verdiend. W.B.S.V.-nicuws Uitslagen Zondag 16 Jan. 1949: Broek in W'land IWBSV I 10: WBSV II—RKSVS II 5—0. Br. in W'land I—WBSV I 1—0 Met het kleinst mogelijk verschil heeft W. de punten weer aan de te genstander moeten afstaan, waar door de toestand voor ons eerste nu bijna hopeloos is geworden. Broek, Westzaan en WBSV hebben ieder 8 punten, als we bedenken dat de bei de eerste clubs nog tegen Zaanse Soys moeten spelen, dat met 2 pun- ttn onder aan de lyst „bengelt", en W. tegen de 2 kampioenscandidaten moet uitkomen, ziet de toestand er duister uit. In Broek in W'land had WXvoor de rust de wind in de rug, doel punten bleven echter uit, al dient direct gezegd te worden, dat Br. wel een beetje geluk had. Enige malen werd hard tegen de paal geschoten. Ook nadat ".-back Roet naar voren ging kwam er geen verandering in de stand. De eerste helft verstreek met een steeds aanvallend W., zon der te kunnen doelpunten. Na de rust ging de strijd gelijk op, ondanks de sterke tegenwind. Ook Br. kon niet door onze verdediging heen komen. Nadat W. in de aanval was geweest, werd de bal weer voor ons doel geplaatst. In de schermut seling, die hierop volgde wist de Br.- linksbuiten het enige doelpunt te scoren. W. speelde hierna een ver- lo 'en wedstrijd, al werd nog gepro beerd een gelijk spel te behalen. Het tweede Het tweede kon voor de rust niet op schot komen tegen Ilpendam II. Na de rus* ging het beter met de wind in de rug. Rechtsbuiten Rijper scoorde na een mooie corner van zijn broer het eerste punt. Het tweede kwam ook van zijn voet, terwijl de linksbuiten na een corner no. 3 fa briceerde. Twee penalty's werden gemist, maar de derde werd door de aanvoerder ingeschoten. Het vijfde doelpunt was van J. Dekker, die door de gehele verdediging heen „wan delde". Programma: 23 Jan. 1949: WBSV I—S I; Broek II—WBSV II. Als ons eerste S. weet te bedwin gen, zal dat nog een laatste kans zijn voor de fatale voorlaatste plaats. Of het zover komt, moeten we afwach ten. Het tweede gaat een moeilijke uit wedstrijd tegemoet. Als alles op alles gezet wordt, komen de punten nog wel naar de Jisperweg. Veel succes! Oosthuizer voetbalnieuws Het derde De afgelopen Zondag bracht Oost huizen geen winstpunten. Het derde elftal bond 's morgens de strijd aan tegen HEO 2 uit Hoogkarspel. Het is mogelijk, dat het gladde veld de Oosthuizenaren parten speelde, maar zij brachten er niet veel van terecht HEO daarentegen paste zich beter aan en bleef over alle linies sterker. Met een verdiende 41 overwin ning keerden de mensen uit Hoog karspel huiswaarts. Het eerste De middagwedstrijd bracht Oost huizen 1 en Oudendijk 2 tegen elkaar in het veld. Reeds van de aftrap af, bleek, dat Oudendijk, dat met enkele invallers speelde, de huid zo duur mogelijk zou verkopen. Fanatiek za ten de Oudendijkers geregeld op de bal en Oosthuizen kon maar geen vat op het spel krijgen. Voor de rust waren de Oudendijkers dan ook be slist geregeld in de aanval en al vrij spoedig kon Pauws de bal uit zijn doel halen. Het tweede Oudendijker doelpunt werd geboren uit een vrije schop. Pauws trapte de bal buiten het strafschopgebied uit en op de rand van het strafschopgebied kreeg Oudendijk een vrije schop toegewe zen. De bal zou zeker naast gegaan zijn, wanneer niet het been van Sla ger het leder van richting had doen veranderen. Nu had Pauws het na kijken. Na de rust Na de rust kwam Oosthuizen er beter in en vrijwel het gehele reste rende gedeelte van de wedstrijd wa ren de Oosthuizenaren in de aanval. Met man en macht stond Oudendijk te verdedigen en in deze periode kwamen de Oudendijkers slechts sporadisch meer voor het Oosthui zer doel. Oosthuizen had echter wei nig succes. In hoofdzaak kwam dit wel, omdat de teruggetrokken voor hoedespelers het spel te kort hielden en de bal eregeld tegen, inplaats van over de muur van Oudendijker spelers schoten. Daarnaast dient ech ter ook gezegd te worden, dat Oudendijk niet mocht klagen over geluk, want op de meest wonder baarlijke manieren wist men het hei ligdom schoon te houden. De druk werd tenslotte echter te groot en kwam Oosthuizen in de gelegenheid de eer te redden. Hoe men verder ook vocht voor de gel ;maker, Oudendijk, dat na de rust met 10 man speelde, hield dapper stand en toen de uitstekend leidende scheids rechter Hol het einde floot, had Oosthuizen opnieuw een nederlaag te pakken. Zondag a.s. volgt: Oosthuizen 1 Vitesse 3 (2); St. Bavo 3Oosthui zen 2 (12); Kwadijk adsp.Oost huizen adsp. (10.30). R.H.C. Zondag werd de voorlaatste wed strijd gespeeld in Stompetoren tegen SSV I de kampioen in onze afde ling. Dat dit een zeer zware wed strijd zou worden, stond van te vo ren vast, te meer daar er ook nog met de nodige invallers gespeeld moest worden. Bij deze invalsters waren er twee, die nog nooit een handbalwedstrijd hadden gespeeld. Onze achterhoede was weer goed op dreef en Alie hield de snelle mid- voor van SSV goed. Onze voorhoede was zwak maar dat kon niet anders daar er maar twee van de eigen lijke voorhoede in zaten. Tini kon ook niet meespelen, daar zij bij de tandarts op bezoek was geweest en met een dik gezicht rondliep. Voor de wedstrijd werden er nog bloemen overhandigd aan SSV voor het be haalde kampioenschap. Zij werden overhandigd onder enige goedgeko zen woorden door de aanvoerster van RHC, Breg Akkerman. SSV is direct in de aanval maar onze ach terhoede is paraat. Na 5 min. maakt S. het eerste doelpunt. Even later trapt Annie mis maar de bal komt tegen d> paal en springt het veld weer in. Met de regelmaat der klok voert SSV de score op. Als de rust aanbreekt, heeft Annie 4 maal moe ten viss i. Na de rust loopt een RHC-aanval op niets uit. We zien Annie een hard hoog schot stoppen. Na 5 min. wordt het 50. Onze achterhoede werkt als een paard en een tijdlang krijgt SSV geen kans de score op te voe ren. Annie is geweldig in vorm en Lies en Agie weten van geen wij ken. Het is daarom jammer dat SSV kort voor het einde nog twee doel punten weet te maken. Het einde komt mat een 70 nederlaag. De midvoor van SSV maakte de meeste doelpunten. Deze is zeer snel en heeft een zeer hard schot. Zaterdag is de reis naar St. Pan- cras voor het spelen van de laatste competitie-wedstrijd in dit seizoen tegen Vrone II. Dames doet uw uiterste best en speelt zo als tegen Bergen, dan kan er een gelijk spel bevochten worden. Vrijdagavond zullen we hierover nog wel bespre kingen voeren. f grondig muzikale vorming eenvoudige methode voortreffelijke resultaten MUZIEKSCHOOL - PURMEREND inlichtingen elke Dinsdag Kanaalschans 33 V Dreo-nieuws In een zeer matig gespeelde wed strijd heeft ons eerste elftal Zondag jl. Zaanse Boys op eigen terrein met 21 geklopt. We hebben nu 13 pun ten. Daar WBSV verloor van Br. in Waterland kan deze ploeg als ze haar twee resterende wedstrijden zou winnen, 12 punten behalen. Het gaat dus nu nog tussen WBSV, Br. in W'land en Westzaan wie van deze drie met Z. Boys zal degraderen. Nu wij dus geheel veilig staan, wil ik ons eerste elftal hiermede geluk wensen, want daar is vooral in de laatste tijd hard voor gewerkt. En we hebben het en dat is mijn vaste overtuiging voor een groot te dan ken aan de goede clubgeest, die er steeds heeft geheerst ook al werd er wel eens onverdiend verloren. Prachtig jongens en wanneer ook de laatste drie competitiewedstrijden achter de rug zijn dan nog eens het beste beentje voor om in de Gouden Kruis wedstrijden alles op alles te zetten om de eerste prijs te bemach tigen. Zaanse BoysDREO I2 Wat betreft de wedstrijd van Zon dag jl. het volgende. We hadden 2 invallers voor J. Scholten en G. Ver donk. Herman Put stond linksbuiten en Jb. Sassen spil. 2 Junioren dus. Nu is de spilplaats wel wat zwaar voor een jonge speler en om G. Verdonk te vervangen is niet zo ge makkelijk dat hebben we deze mid dag dan ook wel kunnen constateren. Ofschoon B. eerst met 9 en later met 10 man speelde, wisten ze na 10 min. de leiding te nemen. Het duurde nog 20 minuten alvorens we succes had den. Abblas geeft de bal keurig over en D. Berkhout scoort onhoudbaar de gelijkmaker, 11. Met deze stand gaat de rust in. Na de rust weer het zelfde spelletje en van goed spel kan op zo'n slecht terrein dan ook geen sprake zyn. Als er 12 minuten ge speeld is, valt de beslissing. De in valler H. Piet weet de uitlopende keeper te verrassen. Met een mooi schot geeft hij DREO de leiding. We denken, dat de Z. B. nog gelijk zul len maken, maar twee keer weet onze keeper redding te brengen. Ook de keeper van de Z. B. moet nog een paar keer handelend optreden* maar hij is ook van het goede hout gesne den. We zijn blij als de scheidsrech ter voor de laatste keer zijn fluitje laat horen. Interessant is nog te vermelden, dat de arbiter gedurende de hele wedstrijd met de handen in zijn zak meeliep. Zulks heb ik nog nooit meegemaakt. Ons derde kwam wederom met een nederlaag thuis nl. 41 van Purmerend 3. Er waren voor 23 Jan. voor alle 3 seniorenelftallen wed strijden vastgesteld, maar ik denk, dat ze nog wel nader door de Bond zullen afgelast worden in verband met de H. Missie. A.V.V. De Rijp-nieuws Zondag speelde de Rijp thuis te gen Sijbecarspel. Dit was voor beide elftallen een belangrijke wedstrijd, daar zij beide candidaat zijn voor de onderste plaats. Deze wedstrijd is geëindigd, zoals er begonnen was nl. 00. Deze uitslag geeft niet de ver houding weer van de sterkte der ploegen. De Rijp was veel sterker en na de rust had Sijbecarspel niets meer in te brengen, daar het doel doorlopend onder vuur werd geno men. Had de Rijp een goede schut ter in de voorhoede gehad, dan was het een hoge score geworden. In laatste instantie was de keeper van Sijbecarspel er geweldig in en heeft hij zijn club voor een nederlaag be hoed, al had hij soms in lat of paal een goede bondgenoot. De gehele Rijper ploeg kan op een zeer goede wedstrijd terugzien. G. Klinkhamer vertolkte weer een goede backpar tij, evenals het middenlinie Visser BunschotenHooijberg. Hekelaar moet een beetje meer vuur in zijn spel leggen. De wedstrijd Over de wedstrijd het volgende. De Rijp trapt tegen de harde wind in af en trekt direct ten aanval. De mid voor Z. breekt door, maar zijn schot is te zacht. Bij een Sijbecarspel-aan-. val weet Zomerdijk redding te bren gen. Even later een mooie De Rijp- aanval. Speerman schiet hard tegen de paal, de terugspringende bal wordt dan ingeschoten, maar Vulker is op zijn post. Direct daarop van dezelfde speler een prachtige kop bal. De Rijp is het meest in de aan val, Bakker valt uit en Vilten ver vangt hem. Bij een goed genomen corner plukt Vulker de hoge bal uit de lucht. B. Visser brengt reHding bij een plotseling Sijbecarspel-aan- val. We zien Z. net naast schieten. S. heeft pech, als ze hard tegen de lat schieten en de linksbuiten weet, voor een leeg doel staande, niet beter te doen dan naast te schieten. Een cor ner op het S.-doel schiet De Jongh net over de bovenhoek. Even later is het rusten. Na de rost Direct na de rust neemt de Rijp het spel in handen. Aanval op aanval onderneemt de Rijp. Hekelaar zet keurig voor, maar onze midvoor schiet naast. We zien Vilten hoog over schieten. Steeds trekt de Rijp ten aanval, maar niets lukt voor het S.-doel. Vele aanvallen stranden op buitenspel. Ook worden de aanval len te slordig afgewerkt. De weinige 'aanvallen die S. onderneemt, weet onze goed werkende achterhoede wel onschadelijk te maken. Bunschoten kogelt hard naast. Vilten onder neemt enige rennen, maar schiet ook al naast. Visser kogelt in het zij-net. Er wordt geen doelpunt gemaakt, zodat er met dubbelblank geëindigd wordt. De scheidsrechter leidde cor rect. Zondag komen beide elftallen in het veld. Het eerste elftal trekt naar St. George in Spierdijk om aldaar te proberen beide punten in de wacht te slepen. Dit is een moeilijke opgaaf, jongens, maar als jullie zo spelen als beide vorige wedstrijden en dart een beetje geluk er bij, gaat het wel. We hebben de punten hard nodig. Veel succes. Wie met de bus wil om onze jongens aan te moedi gen, gelieve zich zo spoedig moge lijk op te geven bij onze voorzitter. Het tweede gaat naar Heiloo om daar 12 uur te spelen tegen HSV II. Het is hopen, dat jullie nu eens met een elftal uitkomen zonder in vallers, want er kunnen best een paar puntjes gebruikt worden. Veel succes! S.V. „Graftdijk" Graftdijk IEgmondia I 32 In een sportieve en vooral na de rust spannende wedstrijd, heeft Graftdijk de zo broodnodige puntjes thuis weten te houden. Wat betreft spel en techniek stond de wedstrijd niet op erg hoog peil, alhoewel we onmiddellijk moeten toegeven, dat Egmondia in dit opzicht Graftdijk overtrof. In de eerste helft speelde Egm. voor de wind en was hierdoor sterk in de meerderheid. De Eg- monders wisten deze meerderheid goed uit te buiten en scoorden twee keer. Vlak na de rust eerst een kort Egm.-offensief, doch daarna nam Graftdijk het spel in handen. Jos, die voor 't eerst na een lange ge dwongen rustperiode mee speelde, en Arie namen ieder een doelpunt voor hun rekening Drie minuten voor het einde kwam de winnende goal op zeer bijzondere wijze tot stand. Wie de uiteindelijke maker was weten we niet, doch Piet en Gerrit hadden er wel het grootste aandeel in. De Egmonders wisten hun verlies zeer sportief te dragen. Met onze uitvoering naar De Woude! Van de zijde van het bestuur ver namen we, dat Zaterdagavond de G.S.V.-uitvoering „Van dit en dat, van alles wat" in de Woude zal ko men. We hopen dat deze avond even geestdriftig zal worden begroet als in de drie vorige plaatsen en dat het een vaste traditie zal worden, om ook met de jaarlijkse G.S.V.-uit- voeringen in de Woude te komen. Zet 'm op, Woudenaren! Het tweede Helaas is ons van de Zondag in Castricum gespeelde wedstrijd wei nig bekend. Wel vernamen we, dat de uitslag 1—0 voor Vitesse was en dat deze goal 3 min. voor het einde zou zijn gescoord. Gezien de plaats van Vitesse op de ranglijst is dit een prima prestatie. Zondag 2 uur ook zo in Stompetoren, mannen! Wie komt ons na de wedstrijd even vertellen hoe onze tweede-elftallers het er hebben afgebracht? Graftdijk 1 gaat Zondag naar Ur- sem, om daar om 2 uur tegen St. Bavo I te spelen. Dit wordt een zeer zware wedstrijd, mannen! Competitiestand in de 2e klasse A: Beemster 14—23 pnt.; G. Scher mer 1522; Knollendam 16—20; Graftdijk 1514; Kwadijk 15—14; Egmondia 1513; Purmerland 12— 11; St. Bavo 1511; Jisp 14—10; Oudendijk 15—8. Graftdijk I moet na Zondag nog uit naar Oudendijk en thuis tegen Beemster. Vido-nieuws VIDO wist in een spannende wed strijd haar eerste overwinning in de bekerwedstrijden te behalen. ADO moest in Heemskerk met 10 haar meerdere erkennen in de Purmer- ender ploeg. Voor de rust was het een gelijkopgaande wedstrijd met beurtelings beide doelen in gevaar. Na de rust kreeg VIDO wind voor deel en was nu steeds sterker. De achterhoede van ADO was echter op haar post, maar kon toch niet ver hinderen, dat Ina de Jong het ver diende doelpunt wist te scoren. Al zo een einduitslag van 1—0. VIDO die de beker moet verdedigen komt nu in de 2de ronde. De wedstrijd van VIDO 2 werd af gelast. Voor Zondag staat op het pro gramma: VIDO 1VDO 1. Handbal S.D.L.-nieuws Het tweede verscheen in 't veld tegen Ursum I en voor de rust speel den onze dames met de sterke wind mee. Hoewel S.D.L. flink in de meer derheid was, kon ze niet tot doelpun ten komen, mede door het goed ver dedigen der Ursem-keepster. Het succes kwam zelfs van de andere zijde, toen bij een doorbraak van Ursem de midvoor een hard schot in zond, dat onze keepster te machtig bleek, 01. Na de rust was Ursem iets in de meerderheid, maar even voor het einde werd het goede vol houden van het tweede toch beloond als onze midvoor de gelijkmaker scoort. Eindstand 1. SDL IN.-Niedorp 22 SDL I heeft ongeslagen haar thuis wedstrijden beëindigd. Het begin van de wedstrijd was reeds sensatio neel. N. N. zette een hevig offensief in en reeds na 3 minuten schoot de N.-N.-midvoor hoog in, 01. Geen 2 minuten daarna maakte de links binnen van N.-N. van een aarzeling in onze achterhoede gebruik en schoot de bal onhoudbaar laag in de hoek 02. N. N. gesteund door de wind en de luide aanmoedigingen van haar grote schare supporters, probeerde haar voorsprong te vergroten maar SDL hield goed stand. Bini N. greep steeds verrassend goed in en onze middenlinie verplaatste de strijd naar de N.-N. kant. Ruststand 02- Na de rust komen onze dames overweldigend opzetten. Het is Tini die met een enorm schot de achter stand verkleint. Even later scoort Lies V. de gelijkmaker. De derde hangt in de lucht, maar N.-N. vecht voor het gelijke spel en is bly ala de scheidsrechter het einde aankon digt. SDL I en II hulde voor jullie vol houden. Onze voorzitter de heer Ouweltjes feliciteerde de N.-N.- dames met het behaalde kampioen schap en Lies W. bood namens SDL de kampioenen een bloemetje aan. Zondag a.s.: SDL IIBergen li DTS I—SDL L Tweede, alles op alles en SDL I in de laatste competitiewedstrijd suc ces! SPORTLUI abonneert U op deze krant

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2