schudt uw im ii am «i i om „WAT IS DE FÜHRER DIK GEWORDEN" LEVER wakker Uit bet Groot- Schermerkamp DE RIJPER I Natuurleven-v rEn toch wordt het Cente Hoewel de laatste dagen een koude N.w.-wind ons dieper in de kragen van onze assen doet duiken, heeft het milde zachte weer van de voorgaande dagen ons reeds aan het naderende voorjaar doen denken. De eerste lente-syinptonen zien wij om ons geboren worden. Let u maar eens op 'de mussen, die als echte straatjongens aan het bekvechten zijn. De oorzaak van de mussenruzie is doorgaans een wijfje, waarvoor de hele vertoning bedoeld is, maar die staat er als onpartijdige derde onverschillig bij. De spreeuwen inspecteren hun nestjes van het vorig jaar of zitten op een vorst van een dak lustig te kwetteren en te imiteren, daarin zijn zij verbazende kunstenaars. Zo heftig gaan zij in hun spel op, dat zij er bij tijd en wijle de maat met hun vleugels bijslaan... een allerkoddigst gezicht Dan zijn er de kopmeeuwen, die met hun sierlijke vlucht overal langs het water vliegen. Sommige zijn er al met een bruine kop al zijn ze nog niet zo donker uitgekleurd, al dat het geval is in de broedperiode, andere daarentegen vertonen nog geheei het winterkleed, enkei een zwart stipje achter het oor. Naarmate het voorjaar nadert, groeien die vlekjes uit tot de karakteristieke koptelefoontjes, totdat ook zij geheel in bruiloftskleed zijn gestoken. De lenteheraut, de kieviet, is op de weilanden verschenen. Zijn grootste reputatie zal hij wel te danken hebben aan zijn smikelijke itjes, die over enkele weken als een delicatesse op de menu's van hotels vermeld staan De leeuwerik aat nu nog in ijle trillertjes in de heldere hemel zijn liedje weerklinken, maar dat zal weldra, wanneer de zon meer kracht krijgt, overgaan in fortissimo. Cees Scholz J VoT'bal GR. SCHERMER II—HUGO BOYS Het eerste elftal heeft een rust dag gehad, doordat het terrein van de tegenstander was afgekeurd. Het tweede elftal kreeg Hugo-Boys uit Heer Hugowaard op bezoek. Het weer lokte deze middag niet erg uit, er stond een sterke wind recht op het veld. Bij de aanvang der wedstrijd werd de tos gewonnen door Hugo Boys en deze verkozen tegen wind in te spelen, zo dat Gr. Schermer een sterke wind in de rug had. Na ongeveer een kwartier wist de linksbuiten van Gr Schermer met 'n hard schot te doelpunten 10 voor Gr. Schermer. Toen kwam Hugo Boys opzetten, maar door de sterke tegenwind wis ten ze het niet verder te brengen dan tot het back-stel en deze ruimde de bal weer op naar voren. Na 30 min. gespeeld te hebben wist de spil van Gr. Schermer er 20 van te maken. Toen werd er nog veel heen en weer geschopt, maar gedoelpunt werd er niet meer. Tweede helft Na de thee had Gr. Schermer wat te verduren. Hugo Boys probeerde het doel van Gr. Schermer te overmees teren. maar daar liet Gr. Schermer zich niet door uit het veld slaan. Na ongeveer 35 min. gespeeld te hebben staakte de scheidsrechter de weds;rijd vanwege de hevige regen en wind, met nog steeds een voordeel van 20 voor Gr. Schermer. Na de regen werd de wedstrijd weer hervat, maar de wind was niet gaan liggen. Hugo Boys probeerde alles op alles te zet ten, maar gedoelpunt werd er niet, het Gr. Schermer doel bleef schoon van doelpunten. Dus Gr. Schermer heeft deze Gouden Kruis wedstrijd weer gewonnen met een 20 over winning. Voor Zondag staat er op het pro gram: jisplGr. Schermer I D.R.E.O. IIIGr. Schermer II Gr. Schermer aDe Rijp a. Dreo-nieuws De uitslagen van de op Zondag 27 Febr. gespeelde wedstrijden EVC 2 DREO 1 3—1; DREO 2—WVSV 1—4; DREO a jun.AFC jun. c 40; DREO adsp. aWSV 11; Volen- dam adsp. cDREO b 30. Ons eerste elftal speelde met 4 invallers en het was dan ook geen wonder dat de heren hun tweede ne derlaag voor het Gouden Kruis ge leden hebben. Daar onze keeper in het proef-elftal van de Zaanse junio ren uitkwam te Anna Paulowna, stond Sinkeldam weer onder de lat. Alle respect voor de sportieve hou ding van Wim. Dit kan tot voor beeld zijn voor vele sportbroeders. De Jrs. hebben weer flink van zich afgebeten. Een 40 overwinning op de Alkmaarders is een goede presta tie. Jammer dat het tweede elftal een paar of wel 3 spelers moest af staan aan het eerste elftaL De B.-adspiranten, die in de Rijp in het begin der competitie met 90 verloren van de wijdbroeken, speel den een vurig partijtje en verloren met slechts 30. Een gezellig stel jongens, die zich goed aan de leiding weten te houden. En nu het pro gramma voor a.s. Zondag. Ons eer ste elftal gaat naar de Kaasstad om revanche te halen op Alkmaar. Of het zal lukken? Ons tweede is van plan een overwinning te behalen op Purmersteyn 4. Deze wedstrijd is om half drie aan de Zuiddijk. Ook ons derde elftal zal thuisblijven en krijgt Gr. Schermer 2 op bezoek. Aanvang 22 uur. De Jun. en adsp. hebben een dag. A.V.V. De Rijp-nieuws Het was Zondag rustig op het De Rijp-sportveld, daar er geen wed strijden waren vastgesteld voor het eerste en tweede elftaL De adspi- ranten speelden een uitwedstrijd en trokken naar M.-Beemster, om al daar de kampioenen van hun afde ling te bekampen. Dat het voor de Rijper-adspiranten een zware wed strijd zou worden, stond van te vo ren vast. De wedstrijd eindigde in 'n verdiende 20 overwinning voor de Beemster adsp. Een handicap voor goed spel was de zeer harde wind, die dwars over het terrein stond. Voor Zondag staat de uitwedstrijd naar Gr.-Schermer op het program ma. Aanvang van de wedstrijd is 12 uur. Het tweede elftal heeft weer een vrije Zondag. Voor het eerste wordt het de dag der beslissing, want Zon dag komt Sporters uit Hoorn op be zoek. Beide clubs hebben 14 punten (Ingezonden mededeling.) en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, andeis ver teen uw voedsel niet. het Dedeifl U raakt verstopt, wordt humeurig en loom Neem de plantaardige CARTER S LEVER' F.TJES om die liter gal op te wekken en w spijs- ver ering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. uit 19 wedstrijden. Het is voor beide clubs dus overwinnen of degradatie wedstrijden spelen, want zij spelen hun laatste wedstrijd. Jongens van De Rijp, jullie weten wat er op het spel staat. Ziet Uw zenuwen te be dwingen dan zijt gij al een stuk op weg naar de overwinning. Speelt zoals gij de laatste wedstrijden ge speeld hebt, dan zal de zege U niet ontgaan. De gehele de Rijp-aanhang rekent op een overwinning, stelt daarom hen niet teleur. Maar boven alles, speelt sportief. We hopen dat keeper Kroon voor deze wedstrijd weer hersteld zal zijn van zijn ziek te. Jongens van het eerste, wij wen sen jullie veel succes toe in deze zeer zware wedstrijd en hopen dat het vierde klasserschap voor de Rijp behouden moge worden. De aanvang der wedstrijd is 2 uur op het de Rijp- sportterrein. De donateurs van De Rijp worden beleefd gevraagd niet op het nippertje te komen in ver band met de te verwachten drukte van bezoekers, daar het bij de con trole nog al benauwd is wat de breedte van het pad betreft. Het be stuur van de De Rijp hoopt op de medewerking van zijn trouwe aan hang. Ons Postduivenhoekje „Geheimen en verschillen de „inlichtingen" Om in de duivensport te slagen en succes in deze zo mooie sport te be halen, moet men een zekere kennis hebben en talrijke hoedanigheden bezitten, waaronder: zachtheid, vol harding, opmerkingsgeest en ver standigheid. Met de duif, die uil zich zelf reeds bang aangelegd is, dient zacht omge gaan te worden, opdat zij zich aan haar meester hecht. Een abnormaal geluid, een onge woon gebaar of houding, is genoeg om haar te doen schrikken. Ga nooit in l»$i hok zonder ze te verwittigen, hetzij door te fluiten of tegen ze te spreken. Maak gebruik van het ogenblik, waarop ge hun eten geeft, om U met hen eigen te maken, door uw spreken, en door ze te strelen, terwijl ge langs hun vak ken gaat. Sla er geen enkele over, zelfs niet de bangste. Geef hun het eten in een alge mene bak, blijf dan midden in het hok staan, zodat ze verplicht zijn langs u door te lopen; derwijze wor den ze allemaal gauw eigen. Wees zacht, streel ze dikwijls Biedt hun enige graankorrels in de hand aan, dan komen zij ze oppik- door J. D van Exter 23. „Vooruit, opzij!" roept Pim, die als altijd de brutaalste is. „Laat me erbij! Dan zal ik eens eventjes dit bureau schilderen". „Ben je heler maal? roept Pom, terwijl hij Pim een duw geeft. „Laat mij het doen. Ik kan het veel beter". En meteen doopt hij de kwast al in de verfpot. 24. Wetsnavel, .die ijverig vanaf het bureau toekijkt, stikt van het lachen. „Ja, je bent een beste schil der Pom", roept hij. „Je houdt al leen de kwast achterstevoren. Als je zo doorgaat schilder je je gezicht, inplaats van het bureau. Oh, oh, ik ben werkelijk benieuwd, wat jullie ervan terecht brengen". En met een vrolijk sprongetje wipt hij bovenop de telefoon. 25. Pim en Pom staan nog steeds te kibbelen om de kwast. Pam, die zich eerst wat achteraf gehouden heeft, komt er nu ook bij. „Ach, jul lie weten er allebei niets van", roept hij. „Kom, geef mij die kwast eens, dan zal ik je laten zien, hoe je schil deren moet!" Meteen probeert hij de kwast uit de handen van Pom te ruk ken. Maar, die laat niet los. 26. En.... het is maar een geluk, dat Wetsnavel nog eens op onder zoek uitgegaan is. Hij vindt zowaar nog enige potten verf, die in de an dere kamer staan en bovendien nog enige kwasten. Pim, Pam en Pom vergeten hun boze bui en rennen naar de andere kamer om ieder voor zich een pot verf en kwast te halen. ken. Speelt met hen, en doet niets wat ze kan verschrikken. Wanneer ge er een moet pakken, doe ze dan zacht in haar vak gaan; daar is zij minder wild en daar kunt ge ze dan rustig pakken, zonder ge vaar van misgrijpen en bezeren. Wen ze aan uw houding, spraak ei. gewoonte, want een bange duif is de pest in uw hok. De volharding Wees vastberaden, en volhardend, de toekomst zal u belonen. Laat u niet afleiden door een andere lief hebber die het op een andere ma nier doet, doch doe het volgens uw Politieke humor achter het IJzeren Gordijn De geest in Oost-Duitsland is met dood Van onze correspondent) Bepaalde politieke moppen verraden van de wan toestand in een iand vaak meer dan breedvoerige be schouwingen in.de krant. Vooral de Berlijners, die bekend staan voor hun radde tong en rake „gijn", zijn blijkbaar niet te vermurwen ondanks blokkade e.d. Hier enkel staaltjes van „humor achter het IJzeren Gordijn", die wel eens een ietwat wrange bijsmaak hebben, maar die duidelijk laten zien, dat de geest in Oostelijk Duitsland nog niet dood is. De „Tagliche Rundschau" is het officiële orgaan van de Russische bezettingsauto riteiten te Berlijn, 'iwee krantenverkopers staan voor een winkel, waar in de étala ge een groot bord hangt met net opschrift: „Hier worden morgen haringen verstrekt". „Mase", zegt de ene krantenverkoper tot de an der, „wij zullen al vast het dubbele aantal van de „Tag liche Rundschau" voor mor gen gaan bestellen". Om de uit Rusland ont slagen krijgsgevangenen bij hun terugkeer naar Duits land onmiddellijk in de juis te, nationaal-communisti- sche sfeer te brengen, wor den zij te Frankfort a. d. Oder door afgevaardigden van de Soc. Eenheidspartij plechtig verwelkomd. Het gebeurt wel eens, dat de lei der van de S.E.D., Wilhelm Pieck, er persoonlijk heen gaat om te laten zien, hoe diep hij met zijn volgelingen meevoelt. Nu is de heer Pieck nogal welgedaan. Niet slechts zijn buik, maar ook zijn hele manier van doen doet aan zijn „bruine" voor ganger denken. Een krijgs gevangene, die in de uiterste uithoek van Rusland van de gehele wereldgeschiedenis slechts te weten is gekomen, dat Duitsland de oorlog heeft verloren, geeft tijdens een speech van de heer Pieck zijn buurman een zachte por „Zeg, de Fülirer wat is die dik geworden!" In de havenstad Wismar staat iemand dagenlang op de kade en tuurt voortdu rend naar het Noorden. Een Sovjet-officier ziet dat en gaat naar hem toe: „Wat jij daar altijd kijktn?" „Ik wacht op het schip, dat ons tarwebloem uit Rusland zai meebrengen" De officier schiet in de lach: „Jou stom meling, jij niet op water kijken, jij krant lezen!" Wilhelm Pieck dicteert ter gelegenheid van een van de talrijke S.E.D.-feestdagen een „dagorder aan zijn volk" en besluit deze met de in Sovjet-Rusland geleerde for mule: „Leve de Vader van alle arbeiders ter aarde, onze grote leider Stalin. Leve de Russische revolutie, die het mensdom verlost heeft. Leve het roemruchte Rode leger, leve Dan valt zijn secretaris hem in de rede: „Alles goed en wel, maar per slot zijn wij nog in Duitsland!" Pieck kijkt zuur: „Dat weet ik, maar weten de Russen het ook De N.D.P., de door de Russen geruggesteunde Na- tionaal-democratische Partij, heet in de Duitse volksmond „N.S.D.A.P. zonder S.A.". Toen Wilhelm Pieck een nieuwe auto ten geschenke ontving, was hij zeer teleur gesteld, omdat de wagen geen motor had. Een partij genoot zei bij wijze van troost: „Trek je er niets van aan, de motor is geheel overbodig. Bij ons gaat het toch al bergaf en als het ooit weer bergop gaat, moet jij toch tevoren uitstappen!" De S.E.D. wijt de econo mische wantoestanden in d< Oostzone veelal aan de scha de, die door ongedierte heei te zijn veroorzaakt. De Duit sers vertellen elkaar nu hel volgende: „Het hout is ver dwenen. Dat deden de hout kevers. De suikerbieten zijr: verdwenen. Dat deden de bietenkevers. De spoorrails van Maagdenburg naar hel Westen zijn verdwenen. Dal deden natuurlijk de spoor railkevers Het wachten b nu op de communistenke vers Een Russisch soldaat kreeg in de Russische zont een auto-ongeluk. Duitsf burgers brachten hem naai het dichtst bijzijnde zieken huis, dat toevallig een zus terhuis was. Toen de Ru.' weer bij zijn positie vei kwam, zag hij naast zich aan het bed een zuster bid den. „Wat jij doen?" vroeg Ivan verwonderd. „Ik bid voor jou", antwoordde de zuster. ..Voor mij, waar voor?" „Opdat jij in het Paradijs komt!" Ivan is do delijk verschrikt en tracht uit het bed te springen. „Ik nis naar Paradijs", roept hij, „ik in Duitsland willen blij ven!" En ten slotte nog dit ver haal Een Rus komt met een Duitser in een koffiehui.' in gesprek. Zegt de Rus „Ik begrijp niet, dat jullit Duitsers het altijd over et^R hebben. Waarom praten jul lie nieteens over cultuur en kunst en dergelijke, zoals wij, Russen, het altijd doen?" „Och", luidt het antwoord laconiek, „ieder Sraat het liefst over dingen, ie hij niet heeft eigen methode, mits natuurlijk met zachtheid. Verander nooit noch de voeding, noch het stelsel van uw spel. Wees ook volhardend, want de methode die gij volgt, en die gij goed gevonden hebt, moet U op het ide goede uitslagen geven, zelf in dien uw duiven zich niet gr -d in de wedvluchten klasseren moet U toch volhouden dan pas zal u succes heb ben. is het eerste jaar tegengevallen, dan moet p gewoon doorgaan en ho pen op volgend jaar, dan zal U op de duur succes hebben. „Opmerkingsgeest en ver standigheid" Opmerkingsgeest en verstandig heid! In deze twee woorden ligt de hele postduivensport opgesloten. Ik voeg er zelfs bij, dat men, om prij zen te behalen een ware liefhebber, doch ook een echte waarnemer moet zijn. Slechts door .talrijke opmerkin gen kunt ge de afzonderlijke hoe danigheden uwer duiven bespeuren en nog aan of de tegenwoordigheid van de ene of de andere uwer dui ven, een goede of slechte indruk op hare paarduif uitoefent Wanneer ge een uur vrij hebt, ge durende het tijdperk der vluchten, ga dan naar uw hok, waar ge al uw duiven één voor één kunt nagaan. Een duif die ge de vorige dag goed achtte voor deze, of die reis, kan an- deredaags niet meer zo in conditie zijn en het komt voor dat zij niet meer lenig genoeg zijn. om aan de voor haar bestemde wedstrijd deel te nemen. Een vleugel ziekte of andere kwaal komt soms plotseling. Eén nacht is soms voldoende om het de duif on mogelijk te maken, haar hok te be reiken. Daarom juist moet ge uw '%uiven zo veel mogelijk waarnemen. „Blauwband-Wilpen". SCHOORSTEENBRAND IN DE KIEM GESMOORD DE RIJP.Dinsdagmorgen om on geveer 9 uur ontstond bij de Heer N. Vredevoort in de Kerkstraat een schoorsteenbrand. De brandweer werd gealarmeerd en hoewel De Jong en zijn mannen direct met de motorspuit aanwezig waren, behoefde geen water te worden gegeven. De bewoners wa ren er met behulp van buren in ge slaagd de brand met emmers water te blussen. Door dit cordate optreden werd een groot gevaar bezworen, daar met de razende storm de gevolgen van een uitslaande brand niet te overzien wa ren geweest,

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3