DANSEN SCHUDT UW LEVER WAKKER WORDT WINKELSLUITING LANDELIJK GEREGELD? Zondag3April a.s. MUZIEK Uit het Groot- Schermerkamp Ons Postduivenhoekje Het Weduwschap Vrije middag voor allen gelijk Café SCHOON SCHOTH is Verloofd i BIJPER ftbal Gr. Schermer I ging op bezoek Snaar Kolpingboys voor een. gouden itfuis-wedstrijd. Het veld was goed bespeelbaar maar Gr. Schermer moest nog wen nen aan de zandgrond. Het was voor de rust een gelijk opgaande strijd zodat de rust inging met een 00. Na de rust kreeg Gr. Schermer de wind mede, en na 15 minuten wist de links buiten van Groot-Schermer te sco ren. 01. Na 20 minuten wist Kolping Boys gelijk te maken. Dan probeerde Gr. Schermer weer alles op alles maar dit liep nog al eens dood door buitenspelpositie. Gr. Schermer begon te verwisselen van plaats, en dit was fout, want het ging ten koste van een doelpunt. Hiermede floot de scheidsrechter einde zodat Kolp. Boys gewonnen heeft met 21. Gr. Schermer II ging op bezoek bij D.R.E.O. III. Dit was een compe titiewedstrijd en de laatste uitwed strijd. DREO begon al met een flinke vaart en na 15 minuten spelen wist zij reeds te doelpunten, maar daar door was Gr. Schermer niet ontmoe digd, en zette alles op alles. Door een fout in de achterhoede van DREO zette de back van DREO in eigen doel 11. Gr. Schermer had een veld- meerderheid maar de voorhoede wist het niet in doelpunten om te zetten. Na 40 minuten gespeeld te hebben wist DREO te doelpunten door een fout van de keper, deze liet de bal uit zijn handen vallen. 21. Na de rust kreeg Gr. Schermer de wind mee. Na 10 minuten gespeeld te heb ben wist de linkshalf van Gr. Scher mer te doelpunten 22. Er werd ge speeld op de helft van het veld van DREO. Toen wist Gr. Schermer weer door te breken en onze adspirant Kuijn wist te doelpunten 23 voor Gr. Schermer. En daar liet DREO het niet bij zitten en kwam nog eens op zetten en na 43 minuten gespeeld te hebben wisten deze ook nog eens te doelpunten 33 zodat de punten broederlijk gedeeld werden. Gr. Schermer ADe Rijp A 03. Dit was voor de rust een gelijk op gaande strijd. De Rijp had geluk, doordat de spel van Groot-Schermer de bal niet vlug genoeg weg werkte ging deze per ongeluk het doel in 01. Na de rust kwam De Rijp weer opzetten en Gr. Schermer wist zich niet los te werken. Na 15 -minuten spelen wist De Rijk er 20 van te maken. Gr. Schermer probeerde er nog wel eens door te komen maar dit liep op niets uit. Na 24 minuten spelen wist De Rijp nog eens te scoren en dan floot de scheidsrechter het einde. A.V.V. De Rijp-nieuws Uitslagen van Zondag 27 Maart 3949: WSV III—De Rijp n 3—2; Gr. Schermer adsp.De Rijp adsp. 0—3. WSV III—De Rijp II Het tweede elftal kon het ook in de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen niet tot een overwinning bren gen. Eervol gingen zij met 32 ten onder. De eerste helft was de Rijp sterk in de meerderheid. WSV had toen niet veel in te brengen tegen het goed samenspelende de Rijp-elf- tal. De eerste goal werd door Schol ten gescoord. Dit was een prachtige goal. De tweede ontstond uit een zeer mooie pass van Zomerdijk. Het tegenpunt ontstond, nadat keeper Veen-man 3 maal achtereen de inge schoten bal prachtig stopte, maar- toen voor de vierde maal werd inge schoten, lag hij op de grond en was zodoende geslagen. De rust ging in met 21 in het voordeel van De Rijp. Na de rust Na de rust waren de bordjes ver- (Ingezonden mededeling.) en u ruit 's morgens weer kiplekker nit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. hangen en was het WSV, die de toon aangaf. Goed combinerend gingen zij steeds tot de aanval over. De gelijk maker kon dan ook niet uitblijven en kwam van het hoofd van G. Kieft. Hierna scoorde WSV nog eenmaal en won daarmee met 32. Na de rust was de Ryp geheel uitgespeeld wegens vermoeidheid .voortkomende uit ongetraindheid. Zo zie je het jongens, dat er deze zomer goed ge traind moet worden, week aan week, om het verloren gegane terrein weer te heroveren. C. Klinkhamer hield de buitenspeler goed af en kan op een goede wedstrijd terugzien, even als keeper Veenman, die zijn doel op prachtige wijze verdedigd heeft. Van deze plaats af breng ik een woord van hulde aan K. de Jong, die het ruilformulier, dat door een misver stand vergeten was, per fiets naar Wormer bracht. Onze adsp. trokken al vroeg naar Gr. Schermer om aldaar de adsp. van die naam te bekampen. Zij deden het beter dan hun grote broers en wonnen hun laatste competitiewed strijd in dit seizoen met 30. De rust ging in met 00. Dit was voor de Rijper adsp. te veel en weldra ging Hoes er als een haas van door en de stand was 01. P. de Wit maakte er nog 2 doelpunten by en zo kwam het einde met een verdiende overwinning voor de Rijp adsp. Voor Zondag is er nog niets be kend. Dreo-nieuws Ons tweede heeft zich na de over winning op Purmersteijn ook tegen Zaanlandia goed gehouden. Ze kwa men Zondag jl. met een 20 overwin ning thuis en nog wel uit Zaandam. Prachtig gedaan, jongens en nu ook de resterende wedstrijden opgepast, dan kunnen jullie het degradatie spook nog ontvluchten. Onze Junioren hebben ons danig te leurgesteld. De thuiswedstrijd aan de Zuidd-jjk tegen SVA werd met 32 verloren. Hier hadden wij niet op gerekend. Tot mijn spijt waren wij niet in staat de wedstrijd bij te wo nen. Maar zo wij gehoord hebben, werden jullie twee opgelegde penal ty's onthouden. De gasten waren nog al ruw waartegen de scheidsrechter weer niet genoeg optrad. A.s. Zondag in Assendelft, maar dan revanche ha len, heren! Ons derde wist een gelijk spel te behalen op Gr. Schermer 2. Deze wed strijd schijnt nogal interessant ge weest te zijn. Een 33 uitslag is een mooie prestatie voor Schrama en zijn helpers. De B-adspiranten wonnen in Volendam met 40. Dit zijn twee overwinningen achter el kaar. Jullie hebben a.s. Zondag een vrije dag. DREO gaat zijn laatste competitiewedstrijd spelen in Uitgeest. Ons tweede speelt thuis om half 3 tegen KFC 6. Het derde om 12 uur ook thuis en ontvangt Kwadijk 2. De Jrs. en de A.-adspiranten gaan beiden naar Assendelft. De Jrs. spe len om 12 uur en de adspiranten om 1 uur 15. Handbal R.H.C. Van de velden valt geen nieuws te vertellen. Daarom zal ik mij deze keer bepalen tot het publiceren van de eindstand in onze afd. 2e klasse dames B I. SSV I 12 11 1 1 22 Ursem I 12 5 4 3 14 SDL II 12 5 4 3 14 Vrone II 12 6 3 3 13 Bergen I 12 4 5 3 - 13 RHC I 12 1 3 8 5 AVA II 12 - 1 11 1 Vrone II heeft 2 verlïespunten wegens niet opkomen. Vrijdagavond 7 uur trainen we bij goed weer op het de Rijp-sportter- rein en bij regen binnen. Practische aaiiduidiiigeLi Het spel op het broeden is volgens onze bescheiden mening, het spel voor de toekomst. De natuurspelers mogen niet uit het oog verliezen, dat om suc ces te hebben opde vluchten, men de duiven het voeden van jongen moet besparen. Dit voeden vergt het beste hunner krachten. De duif, die broedt, rust zich uit, is kalm en vrolijk en naarmate de broedtijd het einde nadert, des temeer de duiven geschikt zijn, lichamelijk zowel als geestelijk, om een grote prijs thuis te brengen. Het broeden is dé periode in het leven van de duiven, die een menig te trukjes toelaat met inbegrip spel op afgunst, een afwisseling met we duwschap enz. enz. „Het spel op kleine jongen" Kleine jongen in het nest is zéér zeker een der meest aantrekkelijkste neststanden voor de duivinnen en vooral op de klirae vluchten. Som mige doffers vliegen ook zee.' goed in deze conditie. Twee-jarige dof fers, die als jaar-duif op liet broe den werden gehouden en als junior niet kweekten dus doffers, die voor de eerste maal jongen hebben preste ren buitengewoon. Maar we hebben het reeds gezegd, het kleine jong is meer geliefkoosd en „gewild" door de duiven dan door de doffer. Naar mate het grover wordt gaat de liefde van de duivln verminderen, en gaat c" ct op de doffer, die nu méér e:i mé.'-r voor hel jtag gaat voelen. De doffer voelt zich dan meer -.argetrok ken tot zijn jong, loopt het achterna en streelt aA. dat het een genoegen is om te zien Hij is er fier oc pn gta! na, welke zorg hij man. besteden aan de voeding van zijn telg. Niets is hem in dit opzicht te veel. Daarom juist is het gewenst, de duifjes zo vroeg mogelijk te spenen, teneinde de doffer niet te veel uit te putten door een te langdurig „azen". Er zijn uitzonderingen, want wij kennen duivinnen, die, wanneer men haar het broedsel ontneemt, dus de eieren, wegneemt, waarmede ze te voorschijn komt wanneer de jongen 15 dagen oud zijn ongeveer, zich met evenveel zorg aan hun kroost wijden als de doffers. In dit geval moet men hieruit profijt trekken. „Het spel op grote jongen" Bovenstaande neststand voor de doffers geldt voor alle afstanden. Een gevaarlijk plan:- Consequentie: groot verlies aan arbeidsproductiviteit Van een bijzondere medewerker.) Sedert de wettelijke regeling van de winkelsluiting heeft zich het gebruik ont wikkeld dat bepaalde groepen winkels op een vaste middag of ochtend gesloten zijn. De regeling hiervan is aan de gemeentebesturen overgelaten en deze maken een ruim gebruik van de door de minister gegeven aanwijzing om de betrokkenen om advies te vragen. Er is kans dat deze regeling door een landelijke zal worden vervangen. Wij betreuren dit, want de bestaande regeling is enerzijds soepel genoeg en geeft anderzijds een voldoende rechtszekerheid. Juist de plaatselijke regeling geeft de. mogelijkheid reke ning te houden met plaatselijke om standigheden en dit is voor de klein handel te meer gewenst, omdat deze juist in hoge mate door locale om standigheden wordt beïnvloed. Wij zou den het, zowel vanuit het belang van de consumenten als dat van de winke liers betreuren indien deze soepele plaatselijke regelingen vervangen zou den worden door een algemeen voor schrift dat geen voldoende rekening met de bijzondere plaatselijke verhou dingen hield. Maar afgezien hiervan is er tegen een landelijke regeling op economische gronden een ernstig bezwaar in te brengen. Een sluiting van alle soorten winkels over het gehele land op een bepaalde middag heeft tot gevolg dat daar geen verkoop plaats vindt. Maar het betekent ook dat daar niet ge kocht kan worden. Of dacht men mis schien, dat de winkelier die niet thuis is voor zijn klanten, wel thuis zal zijn voor de handelsreizigers? Als alle winkels in het gehele land op dezelfde middag gesloten zijn, dan kunnen ook de reizigers wel thuis blijven. Maar er is meer. Als de winkels ge sloten zijn, dan kunnen daar ook geen zendingen bezorgd worden. Een be langrijk deel van de expeditiebedrijven is dan die middag in hoge mate on derbelast. Sterker nog spreekt dat voor de fabrikanten, die een eigen expeditiedienst hebben. Die dienst kaai ook gevoegelijk het werk neerleg gen op de algemene vrije middag. Zo lang de sluiting plaatselijk verschillend is, zijn deze bezwaren nog niet zo groot, maar zjj z\jn zeer aanzienlijk, indien ïn alle plaatsen alle winkels op dezelfde middag gesloten zijn. Hfet grote economische bezwaar is hier, dat personen en wagens, die normaal toch reeds op Zaterdagmiddag niet Enkel mag men niet te veel vergen van de doffer onder het oogpunt van voeding zijner jongen. Men kan hem b.v. helpen, door het jong of de jon gen 's morgens en 's avonds enkele goed in zoutwater geweekte duiven- bonen te geven. Maar vooral oppas sen voor een nieuw nestjagen Door de jongen zelf te voeden be reikt men dat de ouden een goede voorraad voedsel opnemen. Wanneer men nu het jong zelf heeft gevoed, dan is het duidelijk, dat het maar zeer weinig van de doffer zal aanne men. Het te veel opgenomen voedsel komt dus ten goede aan zijn eigen gestel en het lijdt geen twijfel, dat hij aldus zich in beste conditie zal bevinden, om een lange en vermoei ende reis mede te maken en met succes. aan de productie deelnemen, nu ook nog eens op de algemene vrije middag van de winkeliers of hele maal niet of half productief zijn. Heeft men hieraan wel gedacht in deze tijd nu steeds maar weer, ook door de overheid, van de daken ge predikt wordt, dat wij de arbeids prestatie moeten opvoeren om het hoofd boven water te houden? De 71-jarige Nederlandse kunst schilder Kees van Dongen, die in 1929 de Franse nationaliteit aannam, exposeert in de „Galerie Charpentier" te Parijs doeken van 1894 tot 1949. Half Juni wordt in Den Haag een nationaal concours gehouden voor vocalisten. Het Amsterdams Symphonie Orkest viert 2 April zijn 1-jarig be staan met een concert in de Bach- zaal. Op het programma staan de Mozart-symphonie van Ludwig voti Beethoven, de ouverture „Die Ent- ftihring aus dem Serail" van Mozart en het S-dur cincert voor 2 piano's met als solisten Johan Bieselaar en Het A.B.C.-cabaret met Corry Marguerite Wouters. Vonk en Wim Kan geeft van Zon dag 2 April af in het Leidseplein-' theater te Amsterdam nog een korte reeks voorstellingen va n„Tussen Ot en Sien en Satre". De danseres Cilli Wang werkt als gaste aan het pro gramma mee. Het grootste historische orgel van Den Haag, dat in de Evange- lisch-Lutderse kerk, is gerestaureerd. Binnenkort zal de heer Feike Asma wekelijks op dit in 1762 gebouwde orgel, dat als concertorgel grite ver maardheid heeft, concerten geven. West-Graftdijk A. REP en zijn BAND Foor Parapluie's, Wandelstokken, annex reparatie' inrichting naar Niemvendijk 180 Amsterdam Tel. 46568 Naar befr Engels van BERTA RUCK Door J. JORISSEN 26 Ik voel. dat het min van me is om tegenover zijn familie als zijn meisje te fungeren. Een ander woord weet ik er niet voor. Hoe houd ik het een hele veertien dagen vol tegenover die vriendelijke niets kwaads ver moedende mevrouw Waters? Als het lady Van- deleur was geweest, dan had ik wel geweten hoe mij er uit te redden. Pa" op. Ik mag niet meer aan de naam Van- delfcür denken, anders raak ik weer in de put en verspreek me nog aan tafel in tegenwoor digheid van de hele familie. Dus. Monica Trant, Nancy bedoel ik na tuurlijk, (Ik hoop, dat ik er aan zal denken, om te antwoorden, als ik die naam hoor noe men en niet zal menen, dat het de kleine witte hond is) houd je dapper en trek je mooie tvondjapon aan wat een genot zal het zijn, éat bij goed licht en een grote spiegel te doen fa dan naar de leerkamer en laat je bekij ken door die kleine meid met de grote, vra gende ogen en dan naar beneden, het hoort bij je extra werk. HOOFDSTUK XII. Gelukkig, de eerste avond is voorbij. Het had erger kunnen wezen. Toch deden zich allerlei onverwachte dingen voor. Voor het eerst sedert meer dan een jaar zat ik aan een luxueuse ronde eettafel, met het conventionele fijne damast, zilver en kristal, in plaats van aan ons pic-nic souper, waar geen enkel stuk bij elkaar past, en waar alles maar zowat neergegooid wordt door juffrouw Skin- ner. Inplaats van alleen Cicely tegenover mij te Hebben in een verschoten, groene, Japanse ki mono, waar ze zo in uitrust, naar ze zegt, na de hele dag gewerkt te hebben bij Chérisette, zat ik nu tegenover twee goed geklede vrou welijke personen en een man in smoking. Die smoking maakt de Baas jaren jonger het is grappig om te zien. Daarenboven denk je, als je hem zó ziet, helemaal niet aan de N. O., maar schijnt hij geheel te behoren tot de zelfde soort van mensen, die wel bij ons kwa men dineren, toen vader nog leefde. Mijn eens zo gevreesde chef is nu in mijn ogen een heel gewone, jonge man, echter niet een aantrekkelijke. Hij behoeft nooit meer te genover mij te doen, of hij een soort metalen zaken-afgod is, die na kantoortijd naar een vage, kille en onbekende Olympus vertrekt, waarvan ons, zijn gehoorzame dienaren en die naressen, nooit een blik zou gegund worden. O, neen. Ik heb nu zijn familie ontmoet, het in-gezel lige huis gezien, waar hij woont, kennis ge maakt met Blanche, Theodora en Cariad. Die kleine hond, die altijd buiten moet blij ven, maar zij zeggen, lag de hele tijd onder de tafel naast mevrouw Waters en of de Baas hem al trachtte weg te jagen, door hem met zijn servet om de oren te slaan, en hem te commanderen onder de tafel vandaan te komen, het hielp niets. Het beest bleef onbeweeglijk liggen. Het was mij wel vijf pond waard geweest, als juffrouw Robinson hem had kunnen zien op dat ogenblik, onze gevreesde Baas, maar die de kleine hond geenszins de baas was. Ik zie al in gedachte juffrouw Robinson hem nadoen met de witte veren boa van juffrouw Holt, om ?t hondje voor te stellen, dat zo goed weet, dat hij niet binnen mag zijn. Nu, ik laat mij ook niet verder op de kop zitten door de Baas! Hoe heeft hij het toch klaargespeeld, om mij zo lang te foppen? Hij is een ware oplichter! Ik zal tenminste nu nooit meer bang voor hem zijn. Als er nu iemand zenuwachtig en verlegen is voor het vervolg, dan ben ik dat zeker niet, maar wel hij; want hij was aan tafel bepaald verleen en zenuwachtig. Als ik hem toen voor het eerst ontmoet had. zou ik gedacht hebben, dat die grote, blonde, stille, jonge man tegenover mij gezeten, dode lijk verlegen voor mij was, ja voor mij. En dat na al dat in 't rond commanderen en bevelen uitdelen en pPnnen regelen van de laatste veertien dagen. Het is een geluk, dat, zoals hij zegt, een groot gedeelte van het vreemde in onze hou ding toegeschreven zal worden aan de van zelfsprekende onhandigheid en nervositeit van mensen, die pas geëngageerd zijn, maar het is nog gelukkiger, dat ik minder onbeholpen en zwijgend was dan hij. Het was mij net, of ik een andere Mon- Nancy, bedoel ik, zat gade te slaan vanuit de verte, terwijl zij vrolijk lachend, met zijn moe der en zuster praatte. Wat zijn ze toch bijzonder lief! Aan tafel hadden wij het voornamelijk over bloemen. Dat was tenminste een veilig onder werp. Het schijnt, dat de Baas zich bepaald in teresseert voor tuinieren. Wat zouden zijn employés verbaasd zijn, als zij hoorden, dat Still Waters ook nog enig be lang stelt in andere dingen en niet alleen in geld verdienen voor de firma! Na het eten, toen hij nog even achterbleef, om een sigaar te roken, stak zijn moeder een hand door Blanches arm en door de mijne en ik wist, dat zij daarmee wilde te kennen ge ven, dat zij er nog een dochter bij had gekre gen. (Wordt vervolgd) I

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3