schudt uw lever wakker SLECHTE START VAN PURMERSTEIJN "smul Uit het Groot Schermer Kamp is Verloofd 3 Voetbal Tweede bekeroverwinning van Purmerend Purmersteijn moest in haar eerste degradatie-wedstrijd de eer laten aan de kampioen OFC. Deze gingen dol gelukkig met een 32 overwinning weer naar huis. Voor de rust was het Purmersteijn, die tegen de lastige wind in speelde, maar dit was geen bezwaar om het offensief in handen te houden. Hupkes kreeg een opge legde kans, maar schoot over. Het spel tussen Beekman en B. Bakker vlotte uitstekend, maar voor het doel werden de kansen niet benut. OFC werkte hard om het offensief over te nemen, maar door slecht samenspel gelukte hun dit niet. Toch weten ze voor de rust nog een voorsprong te nemen wanneer de achterhoede van P. te veel opdringt, en de snelie middenvoor van OFC hier handig ge bruik van maakt en doelman Oudes weet te passeren. Met deze stand komt de rust. Wie nu gedacht had, dat P. met wind- voordeel de achterstand in zou lopen, kwam bedrogen uit. Wel zijn ze ster ker maar de voorhoede faalde volko men. Btf één der weinige aanvallen van de gastheren weet Hulst opnieuw te doelpunten, 02. Dit is P. toch te bar en met een zuiver geplaatst schot weet Beekman de achterstand in te lopen, 12. Alles was nu nog mogelijk, maar P. weet dit niet uit te buiten. Wanneer Smits geheel onno dig een strafschop veroorzaakt, vol trok doelman Bindt het vonnis, 13. Direct hierna was de achterstand weer ingelopen door een fraai doel punt van Beekman. De laatste minu ten wist OFC stand te houden en haar eerste promotiewedstrijd tot een overwinning te brengen. Purmerend won in een spannends wedstrijd van WMHO. Het eerste overwicht is voof de gastheren, die dit weten om te zetten in twee doel punten. Voor de rust werd de ach terstand echter ingelopen en met de stand 22 werd gedraaid. Beide doelverdedigers moeten een keer vis sen en de strijd ging nu om het winnende doelpunt. Het is ten slotte Purmerend, die met de zege gaat strijken. Dit is de tweede overwin ning van Purmerend in deze beker ontmoeting. Het zal wel in hoofdzaak gaan tussen de Purmerenders en Watergraafsmeer. De laatste heeft nl. ook 2 gewonnen partijen. Verder waren de uitslagen: OSV 4Purmersteijn 2 11; Pur mersteijn 3Beemster 1 20; Pur mersteijn 4—ZVV 4 1—3: Zaanlandia 4—Purmersteijn 5 afg.: Purmerend a Zeevogels a jun. 62. Adspiranten: Purmersteijn a— KW a 21: Purmersteijn bKW b 1 Purmerend aVolendam a 01; Pur merend bVolendam b 08. Voor de Paasdagen staat op het programma: Prom.-degradatie: DRC 1—Pur mersteijn 1. Bekerwedstrijd: Purmerend 1—Ber- dos 1. Gouden Kruis: Purmersteijn 2 Graftdijk 1. Competitie: Purmersteijn 3QSC 3; Purmerend 4IVV 6: Zeevogels aPurmerend a jun. Adspiranten: Purmersteijn b—Zil- ve uk i wen c; Pui ncrend a^-GVO a Purmerend bSVA b. SCHOOLVOETBAL Zaterdag 18 April beginnen de schoolvoetbalwedstrijden. De wedstrij den worden op het Purmersteijn-B.- veld gehouden. Verder op Dinsdag 19, Woensdag 20 en Donderdag 21 April. De finale's worden gehouden op Za terdag 23 April op het A.-vcld. Het zullen weer spannende en gezellige wedstrijden worden. SVW II—Gr. Schermer II 2—1. Oudendijk aGr. Schermer a 1—0. Het eerste elftal heeft een rustdag gehad doordat DTS III voor Gouden Kruis wedstrijden zich heeft terugge trokken. Het tweede elftal ging op bezoek naar SVW 2 in de H.H.waard. Dit was voor het tweede elftal geen ge makkelijke taak, doordat SVW II in de 3e klasse NHVB uit komt, en Gr. Schermer II 4e klas. Maar Gr. Scher mer stoorde zich daar niet aan, het was een Gouden Kruiswedstrijd. Met de aanvangstijd bleek er geeij scheidsrechter aanwezig te zijn, maar SVW wist hier raad voor, toen stond de leiding onder J. Konijn. De toss werd gewonnen door Gr. Schermer en die verkoos voor de wind te spe len. Na een kwartier gespeeld te heb ben wist SVW te doelpunten 10. Na de aftrap ging Gr. Schermer er van door, dit werd een schermutse ling voor het SVW-doel, maar de midvoor wist de bal er toch door te krijgen en met een doelpunt beloond 11. Verder werd er voor rust niet meer gedoelpunt. Na de rust weer een gelijk opgaan de strijd, maar na 20 minuten ge speeld te hebben wist SVW door te breken en werd beloond met een doelpunt 21. Gr. Schermers spel werd minder en minder, geplaatst werd er niet meer en plaats behou den was ook verwaarloosd. Na nog 3 minuten spelen, kreeg Gr. Schermer een corner te nemen en deze werd goed door de linksbuiten voor ge bracht en ingeschoten door de rechts back maar eén back van SVW wist deze bal net met de handen over de doellat te stompen, dan floot de scheidsrechter voor penalty, deze werd genomen door C. Pascha. Pascha olaatste de bal niet goed, zo dat de keeper van SVW geen moeite had de bal te stoppen. En hiermede floot de scheidsrechter het einde. De Gr. Schermer-atjes gingen naar Oosthuizen om daar Oudendijk a te bekampen voor de onderste plaats, maar dit zat Gr. Schermer niet glad. Voor de rust was dit een gelijk op gaande strijd doordat Gr. Schermer de wind tegen had. De Gr. Schermer- atjes dachten na de rust dan hebben we de wind mee en dan zullen we wel winnen. Na ongeveer 15 minuten na de rust gespeeld te hebben wist Oudendijk te doelpunten. Gr. Scher mer probeerde nog wel eens de ach terstand in te lopen, maar dit gelukte niet, zodat de wedstrijd werd beëin digd met een 10 voor Oudendijk. De Gr. Schermer-atjes staan nu voor goed onder aan de ranglijst. Volgend jaar beter jongens, en van de zomer maar goed trainen. (Ingezonden mededeling.)' en n zult 's morgen3 weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal In uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. B.F.C.-nieuws Uitslagen van Zondag 10 April: Purmersteijn 3B.F.C. 1 20. B.F.C. 2Purmer 1, Purmer niet opgekomen. In een slecht gespeelde wedstrijd heeft het eerste elftal hets in de mor gen van j.1. Zondag tegen Purmer steijn 3 niet tot punten winst weten te brengen. Ze moesten met 20 in P. haar meerdere erkennen, dat, ge zien de grotere strijdlust, de zege zeer zeker verdiende. Want hoewel B. in het veld niet de mindere was, in vele gevallen zelfs een meerder heid had, wist men de mooiste kan sen toch niet te benutten. De laatste wedstrijden zit er niet veel pit meer in onze ploeg, het lijkt er veel op of men het wel gelooft en denkt: „zie zo, kampioen zijn we en nu is het weer mooi genoeg". Ook nu werd er van B.-zij de slap gespeeld. Vooral de voorhoede ging er al bijzonder aan mank. Er werd teveel gepingeld en bijgevolg ook teveel gepraat, maar te weinig aandacht aan samen spelen besteed, terwijl juist dit het succes moet brengen. Eerste elftal Iers, wanneer wij in de volgende ronde van het „Gouden Kruis" wilen komen, dan zal er uit een ander vaatje getapt moeten wor den. Er zal een beetje meer „heilig willen" in het spel gebracht moeten worden, terwijl ook het getal inval lers tot het kleinst mogelijke moet worden terug gebracht. Geen afbe- richten dan in uiterste noodzaak, daar ons tweede elftal, dat nog altijd een theoretische kans heeft op titel en volgende ronde van het „Gouden Kruis",, hier altijd de dupe van is. Het is voor onze reserves niet pret tig altijd weer spelers te moeten af staan en daardoor hua kansen aan merkelijk te zien verminderen. Wij rekenen dus, juist nu, op aller mede werking. Het tweede elftal had een verloren Zondag daar Purmer 1 niet is opge komen, volgens het telefonisch be richt, vanwege vele zieken. Daar dit bericht te laat bij de secretaris bin nenkwam, maakten diverse spelers en ook de scheidsrechter een ver geefse reis. Het programma voor.de Paasdagen luidt als volgt: Het eerste elftal trekt 1ste Paas dag naar Monnikendam, om aldaar de reserves van MVV te bekampen. Wanneer er van B.-zijde met meer animo gespeeld wordt dan in de voorgaande wedstrijden, dan moet het mogelijk zijn dat de winst mee komt. Vertrek vanaf M.-Beemster 1.15 uur n.m. per autobus. B. II ontvangt 2de Paasdag bezoek van Zuiderwoude I en zal natuurlijk proberen de punten aan de Buurt te houden om vooral niet teveel 'uit de buurt van de leiders te geraken. Je kunt het nooit weten, nietwaar Stuffers c.s. De adsp. kijken even bij Jonker. Indien mogelijk 2e Paasdag WBSV a BFC a aan de Jisperweg. A.V.V. De Rijp-nieuws Voor Zondag was er een wedstrijd vastgesteld voor het eerste elftal te gen Helder II in Den Helder. Deze wedstrijd was de eerste van de vier wedstrijden welke gespeeld moeten worden om de Rauschbeker. De Rijp is ingedeeld met Helder II, Alkmaar- se Boys II, HSV I en West-Frisia III. Deze elftallen spelen een halve com petitie van welke de 2 bovenste in de volgende ronde komen. Het program ma is nog als volgt 18 April (2e Paasdag) De Rijp gaat naar Enkhui zen tegen W.F. 3: 24 April krijgen we HSV I thuis en 1 Mei Alk. Boys H thuis. Dus Zondag trokken we naar rt noordelijkste puntje van N.- Holland. Het was winderig en koud in Den Helder. Het is een zeer span nende wedstrijd geworden. De beide ploegen waren aan elkander gewaagd. Den Helder was technisch beter, maar desondanks was De Rijp in niets de mindere. Vooral na de rust was de Rijp sterker. Voor de rust had de Rijp tegen wind, maar wist de stand blanco te houden. D. Klinkhamer, die voor Hekelaar meespeelde, werd al spoe dig ernstig gewond, zodat hij zich moest laten vervangen door de kee per van 't tweede H. Veenman. Dirk, van deze plaats spoedige beterschap toegewenst. Het was jammer dat Vilter enige niet te missen kansen onbenut Jiet. 10 min. voor 't einde wist Helder de enige goal te maken onhoudbaar voor Kroon. Zo won Helder deze wedstrijd met 10, wat een prachtig resultaat is voor de Rijp. Bakker kan op een zeer goede wedstrijd terugzien, even als Hooijberg, Kroon en Spaarman. Bunschoten was na rust beter dan er voor. Invaller Veenman ontpopte zich als een zeer goed en bruikbaar veld spelen Henk wat trainen op het veld spel dan kom jij er wel. Je hebt je lengte mee en als we nu een andere keeper voor 't tweede kunnen vinden! 2e Paasdag trekken we dus naar Enkhuizen. Supporters gelieven zich spoedig op te geven bij Dekker. Jon gens. gezien het resultaat van Zon dag, hebben jullie deze wedstrijd nog lang niet verloren. Wij rekenen op een Paasverrassing. Succes. Voor de andere elftallen is nu nog niets bekend. Dreo-nieuws De uitslagen van de op 10 April gespeelde wedstrijden zijn: Monniken dam 2DREO 1 37; Zuiderwoude 1DREO 2 24; Volendam b jr.— DREO a jr. 11; DREO adsp. a—- VVZ adsp. 0—5; DREO b adsp.— Volendam e 04. Wij hadden de eer de Jrs. te bege leiden naar Volendam. Ofschoon de reis niet mee viel, zijn we er toch gekomen. Eerst met de bus naar Schermerhorn, overstappen en dan weer verder per bus naar Edam. Daar moesten we een uur wachten eer de tram ons naar Volendam kon brengen. Maar een half uurtje wan delen kon ook en zo waren we kwart voor één in Volendam. De wedstrijd moest beginnen om 1.15 uur, maar het was al bij twee uur voordat het terrein vrij was. Voor de rust had den we de wind tegen en Volendam was het meest in de aanval, maai de wijdbroeken lieten enige mooie kansen onbenut. Na de rust kregen we de wind mee, maar intussen was het hoofdterrein vrij en werd na de rust hierop verder gespeeld. Het spel was enige minuten aan de gang, of Lou weet in moeilijke positie DREO de leiding te geven. Prachtig doel punt. Steeds waren nu de onzen in de aanval en er werd prachtig spel gegeven. Een paar harde schoten van de midvoor en rechtsbinnen gaan ra kelings over de lat. Als er dan nog 4 minuten zijn te spelen, komt er even een inzinking bij DREO en de gastheren weten dit uit te buiten en vlak voor het einde maken ze gelijk. Jammer jongens, maar daar was niets aan te doen. En zo kwam het einde van deze vooral na de rust goed ge speelde wedstrijd. Oosthuizer voetbalnieuws OosthuizenM.O.C. 21 Het eerste elftal van „Oosthui zen", waarin Bijlsma, Visser en Kla ver ontbraken en dat daardoor ver zwakt was, heeft kans gezien een alleszins verdiende 21 overwinning op M.O.C. 1 uit Midwoud te beha len. De wedstrijd werd gespeeld voor de voorronde voor het „Gouden Kruis". Reeds vanaf de aftrap nam Oost huizen, dat voor de rust met wind en zon meespeelde, het initiatief in han den en al spoedig moest de MOC- doelman handelend optreden. Door krachtig verdedigen wist MOC, dat met het oog op de toekomst eens probeerde met een 3-tal adspiranten, steeds erger te voorkomen. De druk werd echter te groot en na ongeveer 20 minuten spelen wist De Jong van af de rechtervleugel ineens te doel punten. AI vrij spoedig was het 20, toen Hoogberg de MOC-doelman met een harde schuiver het nakijken gaf. Na de rust kon worden gesproken van een vrijwel gelijk opgaande strijd. Weliswaar gaf MOC in deze periode grotendeels de toon aan men kon toch wel zien, dat dit elftal een klas se hoger heeft gespeeld maar de Oosthuizenaren beten zo stevig van zich af, dat er voor de Midwouders geen doorkomen aan was. Bij een op het O.-doel genomen hoekschop kreeg MOC gelegenheid gelijk te maken. Van Beek speelde de bal met de hand en scheidsrechter' Zieltjens wees onverbiddelijk naar de witte stip. Tot driemaal toe moest deze strafschop worden overgenomen, omdat Pauws een overtreding beging. De beide eer ste keren wist hij zijn heiligdom schoon te houden, maar bij de derde keer werd het vonnis voltrokken, 21. Hoewel beide doelen om beur ten nog wel in gevaar kwamen, ble ven doelpunten verder uit en zo snoepte Oosthuizen de Midwouders twee kostbare punten, die van be lang zijn voor plaatsing in de le ronde, af. In verband met terreinaf keuring kwam het 2e elftal niet in het veld. Zondag a.s. 2 uur RKEDO 2— Oosthuizen 2. Handbal R.H.C. Van de velden geen nieuws. We zullen proberen binnenkort enige vriendschappelijke wedstrijden te spe len. Dit publiceren we dan nog wel even. Eerst nog even trainen in het veldspel. Zijn er onder jullie, die naar de Olympische Dag willen, welke wordt gehouden op 26 Juni (aanvang 1.30 uur) in het Olympisch Stadie*, te Amsterdam. Jullie kunt kaarten aanvragen tot 1 Mei bij het bekende adres. De prij zen zijn ereloge ƒ5.ere en Ma rathontribune ƒ4.open zitplaatsen 3.en staanplaatsen 1.Dat horen we rog wel op de trainings avonden, dan kunnen we ook nog inlichtingen geven hierover. Tot Vrij dagavond op de training om 7 uur. Schaken De stand van de 1ste afd. schaken der Purmerender schaakclub is als volgt: F. Dokter 10 gesp., 7.5 pnt.; P. Wiedijk 10, 6.5: C. de heer 7, 5.5; S. Bandt 7, 5; P. Pronk 10, 5.5; J. Dorland 10, 4.5; J. Kieft 6, 3; A. Oosterbaan 7, 3; J. Reitsma 9, 2.5; A. Brand 9, 2; C. de Rek 9, 2. Naar het Engels van BERTA RUCK Door J. JORISSEN V 28 Dit kloppen herinnerde mij aan een andere keer, toen ik ook alleen had moeten verschij nen voor de Baas in de N. O., mijn eerste on derhoud met hem op zijn kantoor. Dit tête a tête, het eerste in zijn eigen huis, zou daar heel wat van verschillen. HOOFDSTUK XIII. Een wel wat verbaasde stem riep: „Binnen". Ik trad dus 'binnen en vond de Baas bezig een sigaret te roken. Hij zat in een rood leren clubfauteuil. Wat een verschil was deze kamer met de gezellige zitkamer, die ik verlaten had! Er stond niet veel meer in dan een paar boekenkasten, een grote staande klok, een paar grote clubfauteuils en een piano. Ik liet mijn stem dalen, totdat zij zo bedeesd mogelijk klonk, even bedeesd als op kantoor en iel: JEJw kofffle, meneer Waters". De toon was precies dezelfde, als waarmee 90 dikwijls gezegd had: „Uw thee, meneer v &ch Wist ik, dat de man, te genover wie ik nu stond, raden moest, dat deze onderdanigheid onder de gegeven omstandig heden alleen bedoelde, dat ik hem tartte. Ik reikte hem het kopje over en bleef staan wachten, uitwendig zoet als suiker. Eén snelle blik in de spiegel boven de schoor steenmantel, achter zijn rug (zijn schouders zijn wel zowat het beste van hem) had mij een vrij aantrekkelijk toneeltje getoond: een grote, blonde man en daartegenover een klein, gra cieus meisje met heel mooi git-zwart haar en een lage diner-japon van crème zijde en chif fon, aan de hals met rosé kraaltjes geborduurd, met een blos op haar wangen. Even voor het diner had Theo 'in de school kamer vol bewondering gezegd, had ik er schattig, neen engelachtig uitzag. Engelachtig! H'm. Neen, zo voelde ik me nu juist niet. Ik wist echter, dat ik er op mijn best uitzag, zoals ik er vroeger had uitgezien in de tijd, toen ik niets anders te doen had, dan aan mijn garderobe te denken. Als een meisje weet, dat zij er op haar best uitziet, doet ze ook gemakkelijker haar best. (Of geheel het tegenovergestelde, al naar dat het geval is). Daarenboven had een tweede blik op de Baas mij getoond, dat mijn veronderstelling aan ta fel juist was geweest. Hij was zenuwachtig en in de war. Voor het eerst van zijn leven was hij waarschijnlijk verlegen. Dit deed mij ook voor het eerst mijn meer derheid gevoelen. Ik bleef dus rustig staan wachten, ogenschijnlijk of ik ontzettend verle gen was. totdat hij het woord zou nemen. „Dank u", had hij gemompeld, toen hij het kopje van mij aannam. Er volgde een pauze, die naar ik vast be sloten had, gevolgd zou worden door meer. Toen zei hij met wel wat onvaste stem: „Moeder heeft u zeker hier naar toe gestuurd?" „Ja, o ja", zei ik gejaagd, alsof ik erg opge wonden en buiten alle beschrijving verlegen was. „Zij scheen te denken ik kon moeilijk anders zit ik u in de weg?" (Hier keek ik hem met verschrikte vragende ogen aan, alsof ik zeggen wilde: „Is het mijn sfchuld, als dat het geval is?") Een pauze. „Ik vrees", zei de Baas, alsof die woorden hem afgedwongen werden, „dat ik u zal moe ten vragen, of u hier een half uurtje wilt blij ven. Wilt u niet even gaan zitten, juffrouw Trant?" Hij rolde een van de grote armstoelen naar de haard op een gezegende afstand van het bankje, waar mevrouw Waters zich waar schijnlijk voorstelde, dat wij hand in hand op zouden zitten als gewone pas geëngageerde mensen. Of zitten ze niet doorgaans zo? Ik ging zitten, sloeg mijn ogen zedig neer en vouwde mijn handen in mijn schoot. Nog een pauze. „Ik denk zei de Baas, toen hield hij op en keek, alsof hij niets gezegd had. „Ja, meneer Waters. Is er iets, dat ik voor u doen kan, nu ik hier toch ben?" „Misschien zou het verstandiger zijn", klonk het droogjes, „als u mij niet meer zo noemde". Hij scheen zich geweld aan te doen, om gehee! als vroeger op te treden, maar het had geen effect meer op mij. „O, natuurlijk", zei ik gehoorzaam. „Ik zal er altijd aan denken, u B.u bij uw voor naam te noemen, als de anderen er bij zijn". „Ja. maar als u mijn andere naam gebruikt, als wij alleen zijn, mocht u in gedachte die ook eens gebruiken, als de anderen er bij zijn, er» en het is meer dan waarschijnlijk, dat mijn zusters dat zouden opmerken. Theodora merkt alles op". „Ja", zei ik zachtjes, „dat geloof ik ook". „En ze zegt altijd alles, wat ze denkt", deelde haar broer mij hierop mede. „Daarom zal ik - als u er tenminste niets op tegen hebt -*ok Nancy noemen, al zijn we alleen". „O, neen, dat is goed", zei ik zacht. „En ilc moet zeker mijn best doen, om niet bang voor u te zijn". Hij keek mij scherp aan. maar de uitdruk king op mijn gezicht maakte hem niet wijzer, mijn ogen schenen gericht op de ring, die ik achteloos ronddraaide. ..Bang voor mij? U bang voor mij?" klonk het. „O, meneer Waters vergeeft u mij, dat ik u weer zo noem, het is per ongeluk. Ik wilde alleen maar zeggen, dat wij op kantoor allen doodsbang voor u zijn". Ik weet. dat hij begreep, wat ik bedoelde, ik behoefde er niet bij te voegen: „maar hier is het niet het kantoor, en ik voel sedert gisteren geen angst hoegenaamd meer voor u, ik ben nu net zo min bang voor u als Cariad". Zonder hem rechtstreeks aan te zien zag ik, dat hij kleurde en zijn vastgesloten lippen be wogen zich even, alsof hij iets wilde zeggen, maar hij bedacht zich. Na een pauze opende hij ze weer en vroeg: „Rook je Nancy?" „Neen, dank u", zei ik. Een nieuwe stilte. De Baas schraapte even zijn keel. (Wordt vervolgd)

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3