schudt uw lever wakker PURMERSTEIJN MONICA HET EERSTE WINSTPUNT VAN is Verloofd 3 Voetbal Purmersfeijn 5 en Adsp. B kampioen Met een geheel gewijzigd elft heeft Purmersteijn gelijk 1-^1- ge speeld tegen de grootste concurrent D.T.S. Met dit gelijke spel staat het voor Purmersteijn in deze prom.- degradatie-competitie hopeloos. Theo retisch is er nog kans maar wel zo klein, dat we het ergste vrezen. De bruin-witten /hadden deze wed strijd weer niet behoeven te verlie zen met een beetje goede schutter in de voorhoede was de uitslag zeker in het voordeel van de Purmeren- ders geweest. Voor de rust was het een aardige wedstrijd met een Pur mersteijn meer in de aanval maar zo als gezegd geen schutter, die het kon vinden. Met een blanco stand werd gedraaid. Na'de rust was het DTS, die meer in de aanval was maar vooral Rus en de jeugdige doelverdediger Hille weten het gevaar te keren. Wanneer Rus een prachtige corner geeft is het Beekman, die weet te scoren, 01. DTS komt nu opzetten en de handige middenvoor weet de stand gelijk te maken, 11. Hoe beide par tijen ook proberen in deze stand komt geen verandering. De stand in deze afd. is nu: DTS 3 2 10 5 DRC 3 2-14 OFC 3 1-22 Purmersteijn 3-121 Voor Zondag staat op het pro gramma: PurmersteijnDTS; DRC OFC. Verder waren de uitslagen: Monnikendam 2Purmersteijn 3 P. n.o.g.; IV V 4Purmersteijn 4 42; Zaanlandia 4Purmerlteijn 5 01; Purmerend 4RKSVS 2 70. Junioren: Purmersteijn aOSV a 21; Purmerend aGVO b 60. Adspiranten: KFC aPurmersteijn a- uitg.; Zaandijk c—Purmersteijn b 07; Purmersteijn cIVV c 121. Voor Zondag staat op het pro gramma: DREO 1Purmersteijn 3, jun.; Purmerend aSVA a adsp.; un.; Purmerend aSVA a adsp.; Purmerend bSVA b adsp.; Purmer steijn cPurmerland a. DE OUDJES DOEN HET NOG BEST Purmersteijn 5. de gouden ploeg, heeft wederom het kampioenschap in haar afdeling behaald. Was het vo rige jaar in de 4de klasse, thans werd de zegetocht voortgezet in de 3de klas, zodat dit veteranenelftal pro- moveerd naar de 2e klas afd. Noord- Holland. De vaste kern van dit elf tal bestond uit de volgende spelers: A. Besselsen, C. Beukenkamp, T. V. d. Brink, D. de Groot, H, Groenen- dtik, B. Kwakerhaat, Jb. Kruiver, H. Langhorst, Dr. de Moor, Jb. Muts, Jb. Slooten en B. de Vries. ZOALS DE OUDEN ZONGEN ZO PIEPEN DE JONGEN De B adspirantjes wilden voor hun vaders (Purmersteijn 5) niet onder doen en behaalden ook 't kampioen schap van hun afdeling. Nu moest Zaandijk c er aan geloven en dit bracht de adspirantjes hun kampioen schap. SCHOOLVOETBAL Van de school voetbal wedstrijden kunnen wij U de volgende uitslagen geven: Afd. lagere scholen: Landsmeer School D 41; School AOosthui- zit? n 40; om de 3e en 4e frijs: ScJhool DOosthuizen 62. Afd. voortgezet onderwijs: HBS 2 ULO Edam 20; M.L.O. Beemster 1—HBS 3 5—0; Amb. Edam 1—ULO Beemster 3 30; HBS 2ULO Beem ster 1 62; Amb. Edam—RK. ULO Edam 1 21; om de 3e en 4e prijs: ULO Beemster 1R.K. ULO Edam 1 5—0. Dreo-nieuws DREO 2 heeft een flinke 6—0 overwinning weten te behalen op Monnikendam 3. Dit is de tweede overwinning voor het Gouden Kruis. Ofschoon ze met een paar invallers uitkwamen, werd er goed gespeeld. Daar de aangewezen scheidsrechter Zwart verstek liet gaan, was G. Ver donk zo goed deze wedstrijd te lei den. De Jrs. onder leiding van Jan Woestenburg, waren de gasten van Zeevogels. Met 30 wisten Henk Las en zijn jongens een zwaar bevochten zege in de wacht te slepen. Prachtig gedaan jongens en nu a.s. Zondag de laatste competitiewedstrijd tegen GVO. Aanvang 1 uur 15 aan de Zuid- dijk. De A-adspiranten verloren met 50 van SVA. Dat jullie verloren hebben is wel jammer, maar even goed je best doen en niet zeggen het scheelt me niet en de rest laten wer ken. DREO 2 gaat a.s. Zondag naar IVV 3 en speelt weer voor het Gou den Kruis. Aanvang 12 uur. Vertrek auto 11 uur. DREO 1 krijgt Purmersteijn 3 op bezoek aan de Zuiddijk. Aanvang 2.30 uur. Deze wedstrijd moet gewonnen worden door Abblas en zijn mannen. Degenen, die nog geen loten hebben van DREO worden aangeraden zich zo spoedig mogelijk hiervan te voor zien, daar de volgende maand in elk geval vóór 1 Juni de trekking zal plaats vinden. Prijzen als een fiets, stofzuiger, prachtige wollen dekens en vele an dere voorwerpen zijn nog te bezich tigen in de étalage van A. Schipper. (Ingezonden mededeling.) en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. "élRTÉRy 7^,.cgPlUET-lfS, Oosthuizer voetbalnieuws De beide door de Oosthuizer elf tallen te spelen Gouden-Kruis wed strijden werden gewonnen, zodat de Oosthuizer club over een goede dag mocht spreken. He eerste elftal ging op bezoek bij Sporters 2 en wist aldaar een 32 overwinning te behalen. Het zag er aanvankelijk niet naar uit, want er werd in het eerste kwartier zo slecht gespeeld, daf men alle moeite had^. van het lijf te houden. Nadien kwa men de Oosthuizenaren er beter in en ontwikkelde zich een spannende vrijwel gelijk opgaande strijd. Voor de rust wist Klaver Oosthuizen de leiding te geven, terwijl na de her vatting door een ongelukje van één der S.-spelers de stand op 20 kon worden gebracht. Korte tijd hierna wist S. er 21 van te maken, maar niet lang daarna was Oosthuizen weer aan bod en bracht Möoij de stand op 31. Bij een S.-aanval kende de uitstekend leidende heer Ho'stman S. een strafschop toe en prompt werd hieruit het tweede S. tegenpunt geboren. In de stand kv. am verder geen verandering meer en wist Oosthuizen 2 kostbare pun ten mee naar huis te nemen. Het tweede elftal, dat op bezoek was bij H.O.S.V. 2, wist ook het volle pond binnen te halen. Ondanks het feit, dat dit elftal met een 5-tal in vallers speelde, gaf het HOSV uitste kend partij en wist men een/ 21 overwinning te boeken. Jammer was het, dat doelman Jongens, die tus(sen twee spelers werd gekraakt voor de rust ireeds moest uitvallen. Nab ver ving hem op uitstekende wijze. De ruststand was 00. Na de hervat ting wist HOSV de leiding te nemen, maar dank zij Stieltjes wist Oosthui zen gelijk te maken. 4 minuten voor het einde scoorde Kleimeer het win nende doelpunt en hoe HOSV ook voor de gelijkmaker vocht, dé winst was en bleef bij Oosthuizen. Oosthuizen 3 zou thuis een vriend schappelijke wedstrijd spelen tegen een combinatie van Beemster, maar 5 van de volgelingen van Kerkhoven lieten verstek gaan en zo kwam Beemster slechts met 6 spelers in het veld. Het elftal werd gecompleteerd met Oosthuizer spelers en na een tam oefenwedstrijdje wist Oosthui zen met 31 te winnen. De adspiranten gingen op bezoek bij hun sportbroeders, in Beemster. Zowel Oosthuizen A B moesten het loodje leggen en wel met resp. 41 en 20. Groot-Schermer nieuws Het is het le elftal Zondag mogen gelukken RKAFC III een verdiende nederlaag toe te brengen. Het begin was slecht voor de thuisclub, want reeds na 5 minuten spelen, wisten de gasten de leiding te nemen door een fout in de Groot-Schermer achter hoede (01). Groot-Schermer laat zich niet ontmoedigen en weet spoe dig de partijen op gelijke voet te brengen (11), een cadeautje van het AFC-backstel. Nog voor de rust is het de rechtsbinnen van de zwart- witten, die een keurige voorzet van de linksbuiten weet te benutten en de keper van AFC geen kans geeft (2—1). Direct na de hervatting zien wij 'n flink offensief van Groot-Schermer, evenwel zonder resultaat. Na een ge- lij kopgaande strijd krijgt, met nog ca. 15 minuten te spelen, de Groot- Schermer-aanhang toch nog reden tot juichen. Het is de rechtsbuiten die een solóren besluit met een kei hard schot, waarnaar de AFC-doel- man tevergeefs grijpt (31). Kort voor het einde krijgt AFC nog de gelegenheid om de achterstand in te lopen, maar de strafschop wordt overgeschoten. Groot-Schérmeir II ondernam de reis naar de Heerhugowaard voor de Gouden-Kruis wedstrijd tegen Hugo Boys II, m~ar kon het, gehandicapt door invallers, niet bolwerken. Reeds met de rust hadden de Boys een 30 voorsprong, welke zij na de rust tot 70 wisten op te voeren. Een enigs zins geflatteerde nederlaag voor de reserves, die het slecht hadden ge troffen met de zwak leidende scheids rechter, terwijl ook het gemis van linkshalf Klaas van Tiel geducht werd gevoeld. Jongens, het steeds maar weer ver anderen van plaats in de voorhoede, zoals dat Zondag na de rust gebeur de, is niet juist. Laat dat maar over aan het Nederlands elftal, dat is het beter toevertrouwd. Voor a.s. Zondag zijn er geen wed strijden vastgesteld. B.F.C.-nieuws Daar geen bondswedstrijden waren vastgesteld j.1. Zondag, zijn door on ze adsp.-elftallen een tweetal vriend schappelijke wedstrijden gespeeld to gen de dito's van de V.V. „Oosthui zen". Het zijn een paar aardige ont moetingen tussen deze jeugd-elftal- len geworden, waarbij die van de B- elftallen wel het spannendste was. De strijd tussen deze knapen ging in de eerste helft gelijk op en met rust was de stand dan ook nog dubbel blank. In het tweede half uur waren onze jongens een tikje sterker en was het de linkervleugel, welke voor de doelpunten zorgde. Eerst was het de linksbinnen die met een mooi schot de O.-keeper geen schijn van kans gaf en kort daarna profiteerde de debuterende linksbuiten van een foutje van de toch goed in vorm zijnde O.-doelman. Hoewel onze lilliputter voorhoede nog enige fer me schoten afvuurde, bleef het bij 2—0. Huldiging Voordat de A-ploegen begonnen, mocht aanvoerder Doets van z'n Oosthuizer sportvrienden een bloe menhulde in ontvangst nemen ter ere van het behaalde afd. kampioen schap. De strijd tussen de A-elftallen was niet zo spannend als de voor gaande. In de eerste helft waren de ploegen aan elkaar gewaagd en ge lukte het onze jongens de leiding te nemen. Direct na de hervatting zag O. kans gelijk te maken. Lang duur de deze vreugde niet voor hen, daar B. er nu meer begon op te zitten en al spoedig weer de leiding had her overd om die niet meer af te staan. De eindstand werd 41 in het voor deel van Doets c.s. 's Middags moest een BFC-elftal 'n wedstrijd spelen tegen een dito van Oosthuizen, doch een aantal van on ze leden schitterde door afwezigheid en vond het blijkbaar niet nodig be richt van verhindering te geven. De aanwezige B-ers hebben, aangevuld met spelers van Oosthuizen, toch nog gespeeld, doch moesten met 41 de vlag strijke.j. Dit is geen reclame voor onze club heren wegblijvers! Zo iets mag niet weer gebeuren. Voor a.s. Zondag staat voor Het Gouden Kruis vastgesteld de ontmoe ting BFC 2WBSV 2. Een derby dus! Wij rekenen er op, dat de ploeg Gerrit volledig in 't veld zal komen om te trachten de punten aan de Buurt te houden. Dat het een pret tige en sportieve wedstrijd moge worden. Er wordt begonnen om half drie 's middags. De adsp. trekken naar Oosthuizen voor het spelen van de return-wed strijden. Vertrek 's morgens 9 uur per fiets vanaf de Buurt. Zijn wij al len present jongens? A.V.V. De Rijp-nieuws De RUp—HSV 2—1 Zondag speelde het eerste elftal de eerste tuuis wedstrijd voor de N.H. Voetbalbondbéker en wel tegen HSV I uit Heiloo. Het is de Rijp gelukt de overwinning te behalen en zeer verdiend. Vooral voor de rust was de Rijp over alle linie's sterker en had de F^fp niet zoveel tegenstand ondervonden van het houtwerk van 't HSV-doel dan was de score met rust hoog geweest in 't voordeel van de Rijp. HSV trapte af, maar de Rijp nam de bal over. Een mooie de Rijp- aanval 'ging door buitenspel verloren. Na 7 min. weer een de Rijp-aanval, een der HS V-achterspelers kon de bal niet wegwerken en Spaarman was er bij en silhoot de bal hard langs de paal in het net, 10. Even later zagen we Spaarman net over de lat schieten. 15 min. zijn gespeeld als één der HSV-spelers tegen Kroon aanschiet. Na 20 min. schoot Spaar man van verre afstand over. We no teerden schoten van Zomerdijk, Spaarman en even later schoot Vil ten hard onder de lat. maar de uit stekende keeper tipte de bal tot cor ner. De MSV-aanval was niet erg op dreef, want al hun schoten gingen naast of hoog over. De Rijp was veel sterker, maar tot doelpunten kwam het niet meer en zo ging de rust in met een 10 voor sprong voor de Rijp. Tweede helft Na de rust direct een aanvallend de Rijp, maar alle aanvallen strand den op buitenspel. 7 min. zijn ge speeld toen Vilten doorbrak, op doel schoot en de keeper de bal niet Ikon wegwerken. Deze kwam weer bij Vil ten terecht, die nu geen fout maak te, 2—0. De Rijp nam 't nu wel wat te licht op, maar onze achterhoede was goed in vorm. De Rijp liet zich gtfheel in sluiten. HSV-linksbuiten loste een hard schot, maar keeper Kroon, die ook deze middag weer in vorm was, stompte de bal tot corner. De cor ner leverde niets op. Bij de Rijp-aan val schoot Vilten uit moeilijke po- siti* voor het doel langs. Na een half uur kreeg HSV een vrije schop te nemen, die hard werd overgescho ten. Na 35 min. een pracht voorzet van Spaarman, maar Zomerdijk schoot over. Even hierna wist HSV een verdiend tegenpunt te maken, 21. De Rijp werd nu wakker, maar hun aanvallen leverden niets op. Met deze stand kwam het einde. Voor Zondag niets bekend. Zondag 8 Mei komt Alk. Boys II in de Rijp spelen voor de N.H.V.B.-beker tegen De Rijp I. IN NOORD-BEEMSTER ROLT DE VOETBAL! BEEMSTER. Op 't sportveld van de buurtvereniging Noord-Beemster wordt steeds druk geoefend voor het vaststellen der .elftallen A en B voor de a.s. voetbalcompetitie der buurt verenigingen. Vrijdagavond j.1. was „Het Hoekje" aanwezig voor een vriendschappelijke wedstrijd met het B-elftal. Beide elftallen waren vol actie en na een spannende wed strijd ging „Het Hoekje" met een 31 overwinning huiswaarts. Nu Vrijdagavond komt de Zuiderweg, club Tromp, voor een vriendschappe lijke wedstrijd met club A der buurt vereniging „Noord-Beemster". Naar het Eugels van BERTA RUCK. Door J. JORISSEN' 30 Toen hij dus nog een voorstelde, verviel ik weer in mijn suikerzoete toon en antwoordde aarzelend: „Denkt u niet, da^ dit voldoende is tegenover mevrouw Waters? Ik bedoel, zou ze niet vinden, dat ik nu lang genoeg hier geble ven ben? Mag mag ik misschien weer naar de zitkamer terug?" „Ik hoop, dat ik u niet teveel vermoeid heb", zei de Baas doodbedaard. Hij liep de kamer door, om de deur voor mij open te maken. Met zijn hand aan de knop bleef hij evenj staan en nam my op, alsof hij mij voor het eerst zag. Het was een eigenaardige blik. die hij op mij wierp, half vrolijk, half knorrig. Het duurde zeker vijf seconden. Lag er een soort bedrei ging in? Ja. Ik denk, dat de bedoeling was, dat hij geen plan had dit voor de gek houden van mij nog langer te verdragen, dat hij mij op de een of andere manier er onder dacht te houden. Maar dat zal hem niet gelukken. Het was natuurlijk wel wat agitant, om zo aan gekeken te worden en nog wel zo. onverwacht. Bepaald geagiteerd was ik echter niet, alleen wel blij, toen hij de) deur open deed en „wel te rusten" zei en haar daarop achter mij sloot. Ik was half weg de hall op mijn weg na-ar de zitkamer, toen ik hem zijn deur weer open hoorde doen en mij achterop komen, „Ik geloof, dat u dit vergeten hebt, is het niet?" zei 'hij en reikte mijl de ring over, die ik op de piano had laten liggen. „O, dank u", zei ik. Hij keerde weer naar zijn kamer terug en ik schoof mijn engage- mentsring aan mijn vinger. Eigenlijk had ik hem niet vergeten. En hij behoeft niet te denken, dat hij mij ooit de baas zal worden. Ik zal het hem wel inpeperen, net zolang als ik hier ben! HOOFDSTUK XIV. Tot dusver heb ik alles kunnen regelen, zo als ik, het wou. De drie dagen, dat ik nu op „The Lawn" gelogeerd ben, is het mij gelukt om zonder enige moeite twee geheel verschil lende manieren van optreden er op na te hou den. Met „Manier A", die ik aangenomen heb tot stichting van de familie van de Baas, ben ik alles wat zij maar verwachten kunnen van het meisje van hun Billy. Met „Manier B" ben ik eerlijk gezegd een akelige, kleine kat. Maar om met „A" te beginnen. Ik zou mij schamen, dat ik zo allerliefst doe, als het niet nodig was om de Baas onder de duim te houden, er zit werkelijk niets anders op. Maar het spijt mij, dat ik tegenover zijn moeder en zusters zo huichelen moet, want die zijn werkelijk meer dan hartelijk voor mij. Nooit heb ik, zelfs niet in mijn beste dagen thuis, zoveel liefde ondervonden als hier, of ben ik zo in de hoogte gestoken geworden als door de moeder van mijn Baas. Gisteren zei ze: „Toen Billy tien jaar was, was ik benieuwd, of er ook 'ergens een moeder gebogen stond over een rose wiegje, waarin een klein meisje lag, dat later mijn jongen heel dierbaar zou wezen. En jij bent net een en twintig? Dan is het dus zo geweest. Ik ben zo blij, dat jij het was! Tien jaar is ook een mooi verschil in leeftijd; ik was ook een en twintig En hoewel zij mij aankeek, waren haar ge dachten van het verleden vervuld. Blanche keek mij echter aan, alsof zij door mij heen in de toekomst zou kunnen kijken. „Nancy, je wist zeker dadelijk, hoe je over Billy dacht?" zei ze. „O, ja", antwoordde ik. „Wist je dadelijk, dat hij het was en nie mand anders? Wat heerlijk!" Een pauze. „Ik denk, ais je dat van iemand weten wilt, dan moet je hem je voorstellen tussen nog een stuk of zeventien in, die ook knap zijn en aardig en een prettige stem heb ben en van het soort zijn, waar je van houdt, en dat ze alle achttien je als hun vrouw willen hebben. En als je dan voelt, alsof je toch hem en hem alleen zoudt kiezen „Blanche, ik kon niet anders", zei ik, en dat was de waarheid, want ik dacht aan de vijf honderd pond. .,Ik begrijp het best", zuchtte Blanche. „Wat heerlijk voor jullie alle twee!" En de dertien-jarige Theo roept telkens uit: „Is het niet fijn, om haar hier te hebben?" en leeft geheel in het tegenwoordige. Zij is de enige, voor wie ik moet oppassen, dat ik ma nier „A" niet overdrijf. Manier ..B" dient alleen voor die ogenblik ken, die ik voor het oog met meneer Waters afzonderlijk moet doorbrengen. Wij maken dan een vervelende wandeling; voor mij is deze dat minder dan voor hem, omdat ik weet, die ik die voor hem zo saai en vervelend maak. Als wij in zijn heiligdom zitten, speel ik geen accompagnementen, voordat hij niets meer te zeggen weet, en verscheidene pauzen en blik ken van onderworpenheid van mijn zijde ach ter de rug zijn. Sedert dat eerste tête-a-tête heb ik het con trast tussen „A" en „B" steeds scherper doen uitkomen. Ik heb genoten bij de gedachte, dat de Baas dit deze hele veertien dagen zal moeten ver dragen, zonder te durven klagen. Toch heeft hij zich beklaagd! Het had mij niet behoeven te verwonderen, hoewel ik het nauwelijks verwachtte. Het begon vanmorgen aan het ontbijt. Als een buitenstaander een kijkje had kun nen nemen in de zonnige eetkamer, zou de groep om de ontbijttafel hem een ideaal beeld van familieleven toegeschenen hebben. Eerst was er de huismoeder, die koffie schonk. Verder zat de zoon des huizes, in City-tenue tegenover zijn meisje hij was wat stil, maar dat' was vermoedelijk, omdat hij zo van haar vervuld was. Zijn meisje, een kleine brunette in een zacht rose linnen japon, zag er, geloof ik. allerliefst uit en de twee blonde zusters maakten veel werk van haar. Niemand zou hebben kunnen vermoeden, dat het kleine, donkere meisje en de grote, blonde jonge man op het punt waren, om samen te vechten. Zijn familie is er nog vast van over tuigd, dat ik een ideale vrouw vóór Billy zal zijn. Ik kwam het laatste beneden en werd be groet door een stem als een trompetter. Theo doet nu niet langer meer haar best, om wat zachter te praten ter ere van mij. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3