schudt uw lever wakker Purmerender Junioren kampioen is Verloofd AJÏ7mX»~. Voetbal Purmersteijn kau geen revanche nemen Het is Puirmersteyn niet gelukt revanche to nemen voor de neder laag in Durgerdam geleden. We derom was de winst voor DRC. Voor de rust waren de DRC-ers in de meerderheid zonder dat zij in staat waren dit in doelpunten uit te druk ken. Nierop en doelman Hille speel den ïndeze periode een goede wed strijd. De fout van Purmersteyn was dat de middenlinie te veel in de ver dediging speelde. Uit een prachtig genomen corner wist DRC voor de rust nog de leiding te nemejn. 10. Na de thee kwam er in Puirmersteyn wat beter spel maar het was toch DRC die de voorsprong wist te ver groten 02. Dit werd P. toch wel wat te bar en men zette er een hevig offensief in met gevolg' dat Hoek door goed werk van Geuzen-broek de achterstand wist iln te lopen. 1-2. Weer komen de bruin-witten terug en DRC wordt in de verdediging ge drongen. Uit een corner weet de back van DRC niet beter te doen dan de bal uit het doel te slaan. Tot ieders verbazing gaf de scheidsrech ter coirner. Met een Purmersteyn in de meerderheid fluit de scheidsrech ter het einde. Wanneer P. de gehele wedstrijd zo gespeeld had als het laatste halfuur, had men zeker niet verloren. Door dat DTS gelijk speel de tegen OFC valt a.s. Zondag in Durgerdam de beslissing. KAMPIOEN Door een 41 overwinning op RK AFC C werden de junioren van de R.K. V.V. Puimerend kampioen van haar afdeling. Onze gelukwen- Voor Zondag staat op het pro gramma OFCPurmersteyn en DRC—DTS. En veoxler waretn de uitslagen: Purmersteyn 4DREO 2 03 RK AFC c—Purmerend jun. 1—4 KFC aPurmersteyn a adsp. 70 Purmerend aPSCK a adsp. 32 RK SVS aPurmersteyn c 39 P'steyn. BDRC C (vriendsch.) 5-0 VEJ JADERING SECTIE SPORT Sectie sport van de Purmerender Gemeenschap hield onder leiding van haar voorzitter C. Beukenkamp haar jaarvergadering in het Raad huis. De vergadering had een vlot verloop en werd door vele afgevaar digden der aangesloten ver. bezocht. De keurige jaarverslagen van de secr. H. Hietbrink en penningm. J. Groot werden <jnder dankzegging goedgekeurd. In het jaar 1948 was ;n batig saldo van ruim f 382. De sportweek bracht een voordeel op van f 178. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter bij acclamatie herkozen. In plaats van de heren De Jong en Duizenstra, die wegens drukke werkzaamheden haddein be dankt, werden gekozen de heren B. Brand en J. Hot. In de kascommissie werden gekozen mej. Mol en de he ren Steert en R. Mol. Bij de besprekingen over het pro gramma 1949 kwamen ook de moei lijkheden met uitzending België tejr sprake. Ook werd de vergadering in kennis gesteld met het program ma der Sportweek. Het programma ziet er weer aantrekkelijk uit. SPORTWEEK 't Programma ziet er als volgt uit: Maandag 2de Pinksterdag, jeugd voetbal Purmerend'Hoorn. EDO - tegen nader aan te wijzen veren. Dinsdag 7 Juni: demonstratie Bas ketball. Woensdag 8 Juni: voetbalwed strijd Purmerender elftal-Hoornse elftal. Donderdag 9 Juni: demonstratie gymnastiek van de plaatselijke ver enigingen en van de Hoornse Ver. Tevens dames 'handbalwedstrijd Purmereièd-Hoorn. Vrijdag 10 Juni: Behendigings- wedstrijd op motorrijwielen. Wed strijden tussen Purmerend en Hoorn met Schaken, Dammen, Biljarten, Klaverjassen en Bridge. Zaterdag 11 Juni: Athletiek ont moeting Purmerend-Hoorn en een grote finale. Muziek op de Kom en brandweerdemonstraties met verlichting van schijn werpers. Tevens is de sectie sport nog be zig met een uitwisseling van tennis en een grote ballonwedstrijd voor de jeugd. Al met al een rijk en ge varieerd programma. Oosthuizer voetbalnieuws Onze voetbalvereniging wist Zon dag j.1. weer elftallen in het veld te brengen. Het eerste elftal toog gehavend naar Ursem om daar tegen Sint Ba- vo 1 uit te komen. Hoewel een nederlaag reeds in het verschiet lag, wisten de Oosthuizenaren toch een gelijk spel, 22, uit de wacht te slepen, hetgeen een. uitstekend re sultaat genoemd mag worden. Oosthuizen 2 speelde haar laatste competitie wedstrijd en wel in Hoorn tegen Sporters 3. Ook hier werd het een gelijk spel n.1. 11. Sint Bavo 2, dat pas naar de 4e klasse is gedegradeerd, kwam op be zoek bij Oosthuizen 3, dat deze mid dag uitstekend partij gaf. Mén wist 'een verdiende 20 overwinning te behalen. Tenslotte gingen de adsp. op be zoek bij hun spovtbroeders in Ouden dijk. De Oudendijker jongens leg- dén een grotere wil om te winnen aan de dag dan de Oosthuizenaren. De wedstrijd tussen de B's eindigde in een 11 gelijk spel. De Oosthui zer A.-adsp. moesten ditmaal, het loodje leggen en verloren, verdiend, met 3—2. (Ingezonden mededeling.) en u zult 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet, het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJES om die liter gal op te wekken en uw spijs vertering en stoelgang op natuurlijke wijze te regelen. Dreo-nleuws Van de 4 gespeelde wedstrijden van Zondag j.1. werden er 3 gewon nen. en één verloren. Ons tweede, dat een competitiewedstrijd speelde tegen Purmerst/eijn 4 in Purmerend wist niet 30 te winnen. Hier zagen we een elftal aan het werk, dat van het begin tot het einde zwoegde om een zwaar bevochten zege in de wacht te slepen. Zoals er verleden week tegen EVC. en nu tegen Pur mersteijn gespeeld is, verdient dit elftal geenszins te degraderen. Het plaatsen was heel goed en was men nog wat gelukkiger geweest voor 't doel dan was de overwinning ze ker nog weleven groter geweest. Vooral de ouderen in deze ploeg weten er vuur in te brengen en dit enthousiasme slaat over op de jon geren. De aangewezen scheidsrechter was weer niet opgekomen en de wedstrijd wérd geleid door een P.- •bestuurslid, die geheel onpartijdig tot genoegen van beide clubs floot. Ons derde en de Adspiranten speel- dfen vriendschappelijk tegen onze Zuiderburen Graftdijk. Het derde won met 20 de Adspiranten ver loren met 21 en de B-tjes wisten een 40 overwinning in dé wacht te slepen. Van de Adspiranten had den we beter verwacht temeer nu ze al een goed elftal hadden. Ofschoon onze secretaris voor 22 Mei aan de Bond had gevraagd, om geen wed strijden vast te 'rtellen in verband met kerkelijke plechtigheden, is er toch nog een wedstrijd vastgesteld voor ons tweede tussen Dreo 2- ZVV 4. Dit zal zijn oorzaak wel vin den in het feit, dat de competitie nog niet is afgelopen en ons tweede zeer waarschijnlijk nog in aanmerking komt voor de volgende ronde van 'het ëouden Kruis. A.V.V. De Rijp-nieuws Zondag trokken de mannen van- het tweede elftal naar Oudendijk, om aldaar een vriendschappelijke wed strijd te spelen tiegen een combinatie van de club van die naam. Het ge lukte De Rijp niet, de over winning te behalen, want met 10 werd ver loren. Oudendijk verdiende de overwin ning ten volle. De Rijp I heeft zich geplaatst bij de laatste acht voor de Noordhollandse Voetbalbond Beker. Het is nu maar afwachten, wie de volgende tegenstander zal zijn. Het lot beslist hierover. Wanneer de vol gende ronde zal verspeeld worden is nu nog niet bekend, maar mocht dit a.s. Zondag zijn, Lan wordt dit wel op de bekende adressen bekend gemaakt. Voor de overige elftallen is nu ook nog niets bekend. Handbal R.H.C. Zondag werd er een vriendschap pelijke wedstrijd gespeeld in Upen- dam, die een 21 nederlaag ople verde. Men kan zien, dat het een poos geleden was, dat een wedstrijd was gespeeld. Wel maakte RHC. nog gelijk maar dit 'doelpunt werd afge keurd, daar dit volgens de scheids rechter binnen de doelcirktel ge beurde? Maar er was op het gehele veld geen krijtlifn te vinden. Annie Veerman was de maker van het RHC. doelpunt. Mevr. Swaters in het doel heeft uitstekend voldaan al stond zij voor de eerste keer onder de lat. Volgende maal gaat het wel beter dames. Nog enige vriend schappelijke wedstrijden en dan komt de vorm wel. Tot Vrijdag avond 7 uur. Drie Meren. Bridge „Pubriso" Eindstand der Wintercompetitie '48-'49 1. H.H. Hartman-Klijzing 1049 2. H.H. Couwenhoven Jr.- Kollis 1048 3. H.H. Kooiman-Kooiman 1047 4. H.H. v. Batenburg-Smit.. 1037*4 5. H.H. Ilartman-Oostennati 1033% 6. H.H. Sopar-Sopar891 7. H.H. Duizendstra Jr.- Rauws 980 8. H.H.TIorsmeijer-Kersloot 968 9. Echtpaar Rosenkranz944% 10. H.H. Prins-Rob940 11. H.H. Bunschoten-Poppen 919 12. H.H. Couwenhoven Sr.- van Zijp 915 13. D.D. Couwenhoven Jr.- Kollis 910 14. Echtpaar Schipper 895 15. D.D. Duizendstra Jr.- Rauws 823 16. H.H. van der Heg-de Moor 79744 17. H.H. Brand-Kieft760 18. Echtpaar Elout 704% 19. H.H. Klopper-Pronk700 20. D.D. Buiten-Glastra086% 21. H.H. Deitmers-Tushhizen 0811/2 22. D.D. Woelders-Woeideife 680*4 23. Echtpaar Kuik676 24. H.H. Sloof-Mantel638 25. H.H. Waterhout-Westér- veld 6.3714 26. Echtpaar 1'ostma607 27. H.H. Klink-Kramer 571 28. Echtpaar Banga514 29. H.H. Vlaar-de Wit 496% 30. D.D. Geerlings-Hoefman 494*4 31. Echtpaar Duizendstra Sr. 4801,4 32. H.H. Dekker-Visser471 33. Mw. Sopar-Hr. den Beze- mer 461% 34. D.D. Sopar-Sopar 456% 35. Echtpaar Haars445 36. H.II. Dral-de Groot435*4 37. D.D. Couwenhoven Sr.- Hartman 420 38. H.H. Muts-Zomerdijk378% 39. D.D. Landwaart-v. Rooi 357% Bij deze Wintercompetitie is dus het koppel H.H. Hartman en Klijzing kampioen geworden. WANDELSPORT Ook de Purmerender Wandelsport vereniging organiseert Zaterdag en Zondag wandeltochten. Zaterdagmiddag om drie uur ver zamelen de jeugdleden zich voor een 15-kilometertocht bij het Parades. Zondagmorgen wordt een 30-kilo- metertocht gehouden voor leden, start om 10 uur bij „Het Paradijs". ZEILWEDSTRIJD SCHARDAM. Zondag zal alhier 'n zeilwedstrijd worden gehouden bij café „Zeezicht" van de heer Klok. De Hoornse Zeilvereniging zal er ook aan deelnemen. In het café dansen met de Band van Hekelaar. Zie annonce. Zondag speelt het Belgische elf tal te Luik tegen Wales. De Fransen spelen dezelfde dag tegen Engeland. Fanny Blankers-Koen is Dins dagavond te Los Angeles aangeko men. DE RONDE VAN BELGIë De eerste étappe van Brussel naar Blankenberghe (234 KM) van de ronde van België werd door Van Kerckhove gewonneln. De uitslag van de eerste étappe luidt: 1. Van. Kerckhove 6 vuur 7 min. 54 s. 2. Kint 6.08.37. 3. Van Steenbergen 6.08.45. 4. Ramon, zelfde tijd. 5. M. Hendrickx, zelfde tijd. WAT ONZE LEZERS TE VERTELLEN HEBBEN Abe en Fanny Er is de laatste tijd nogal wat be roering geweest in de sportwereld over de reclame, welke de bekende voetballer Lenstra, al dan niet op zettelijk, voor een bepaald merk schoenen gemaakt heeft. Inderdaad heeft hij hierdoor de amateursbepalingan overtreden, doch voor de rest is in deze affaire weinig laakbaars te ontdekken. Im mers een schoen is een nuttig arti kel, dat vrijwel iedereen nodig heeft. Geheel anders komt de zaak te liggen, als een 1 bekende sportfiguur zich laat fotograferen voor reclame doeleinden met een fles alcoholi sche drank onder de arm. Menige niet-g'eheelonthouder zal het met ons eens zijn, dat dit geen nuttig artikel is voor sportbeoefenaars, die tot grote prestaties willen komen. Gold al niet vanouds de spreuk: „Sport en alcohol zijn vijanden!" Maar zult u zeggen, lezers waarom daarover te schrijven; zo iets komt toch niet voor! Helaas, moeten we u uit de droom helpen. Dege;ien, die enkele maanden ge leden de damesbeurs in het RAI-ge- bouw bezocht hebben (en dat. waren er tienduizenden), hebben daar een sterk vergrote foto van een bekende athlete kunnen zien, beladen met cadeaux o.a. een fjes advocaat. Ken nelijk was deze populaire vrouw juist teruggekeerd van de Olympi sche Spelen te Londen, waar zij gro te lauweren geoogst had. Het onder schrift luidde: „Zo snel als Fanny, loopt ook „X" advocaat. Nog heden is deze foto van de openbare weg af zichtbaar in een drankwinkel aan de Nieuwendijk. Twee vragen dringen zich thans aan ons op: a. Zijn de amateursbepalingen bij de Ned. Athl. Unie minder streng dan bij de KNVB? b. Waarom wordt er over de ene sportcrack (een „licht geval") zo veel tam-tam gemaakt, terwijl de overtreding van een minstens even bekende figuur wordt doodgezwe gen? Wie geeft hierop het antwoord? J. TROMP Jbz. Purmerend, Mei 1949. MARKTBERICHT PURMEREND Kaasmarkt. Aangevoerd 1 stapel, wegende 270 kg., 1 stapel Edammer 40-f- f 75 per 50 kg. Veemarkt. Runderen, totaal 624 si; 19 vette koeien (levering); 325 geldekoeiem f 385625 p. st., handel kalm; 215 melkkoeien, f 550850 p. st., handel stug; 34 pinken f 230—355 p. st, ha/ndel matig; 31 stieiren f 400 —900 p. st., handel kalm; 703 nuch tere kalveren v. d. zouterij f 3470, handel goed; 36 vette varkens v. d. levering. 9 zeugen f 325400 p. st., handel vrij goed: 933 biggen f 40—75 p. st., handel kalm; 353 schapen f 55 68 p. st., handel goed; 1071 lamme ren f 2340 p. st, handel strekzaam; 96 bokken en geiten f 1060 p. st., handel stug; 81 paarden f 375—650 p. st., handel koud. Totaal 3906 die ren. Pluimveemarkt. Aanv. 3200 oude kippen en hanen (witte en rode) f 22.50 p. kg.; 450 oude kippen en haneoi (blauwe) f 2.502.75 per kg.; 250 hennen f 35.50 p. stuk; 2200 jonge hanen (blauwe) f 2.302.50 p. kg.; 5300 jonge hanen (witte en rode) f 1.752.25 p. kg; 200 stuks jonge en oude eenden f 1.753 p. st.; 200 konijnen f 0.507 p. st.; 150 gan zen f 45 p. st. Naar het Engels ran BERTA RliCK Door J. JORISSEN 33 „Ik begrijp u", zei ik en keek knorrig naar een volgende meidoorn, maar mijn stem hield ik in bedwang. „Het zal het best© zijn, dat ik niets zeg, waar hij bij is. Ik zou te verlegen kunnen zijn, om mijn mond open te doen, zoals ik op kantoor ben, of liever was. Zou dat beter zjjn?" „Belangrijk beter dan uw laatst© methode", zei de Baas droogjes. „Die andere is alleen een kennis, met wie ik zaken hoop te doen, dus „Dus zoudt u hem graag 'n gunstige indruk geven", vervolgde ik, „van uw meisje en uw familie". „Als u het zo noemen wilt, ja, maarEen pauze. „Vóór alles wens ik niet voor een idioot aan gezien te worden". Het kwam er zo jongensachtig uit, dat ik hem voor een ogenblik bijna mocht lijden. Toen echter dacht ik aan alles, dat mij een jaar lang nog wachtte en dat veel, véél erger was, dan voor een idioot aangezien of in tegenwoordigheid van anderen belachelijk gemaakt te worden. Ik merkte, dat hij woedend op zichzelf was, dat hij zich zo bloot gegeven had en mij had laten zien. waar ik hem de eei'stvolgende ge legenheid moest aanvallen. Hij vertrouwde mij niet. „Ik zal mijn best doen", zei ik bitter. Laat hij maar in de mening zijn, dat ik mijn best zal doen, 0111 hem een idioot te laten lijken tegenover zijn oom en die gewichtige zaken kennis. „Het zal wat wezen", dacht ik, „die kennis van de Baas. voor wie ik, Monica Trant, mij op mijn voordeligst moet voordoen! Waarschijn lijk is het iemand, die vader zelfs niet ontvan gen zou hebben". Wij waren aan de laatste bocht vóór het sta tion gekomen, en ik bleef staan. „Was er misschien nog iets, waarover u mij zoudt willen spreken?" „Neen, d'ank u", zei mijn Baas zo kortaf mo gelijk. „Dat was alles. Dag, juffrouw Trant". Hij nam zijn hoed af, hij ziedde nog van woe de, naar het mij toescheen. Lekker! Laat hij die maar op het kantoor op meneer Dundonald koelen!" „Dag, meneer Waters", zei ik en keerde mij om. Ik was blij, dat er niemand in de buurt was, om dit afscheidnemen te zien. Als iemand die grote blonde, woedende jonge man had gadegeslagen, die daar zo koel afscheid nam van het jonge meisje, dat, met het hoofd in de nek tegenover hem stond, zou hij nooit er op gezonnen hebben, dat het een kibbelpartij van een geëngageerd span was. Wat stapte hij woedend weg! Nadat ik enige passen gedaan had, keek ik even om, om te zien of hij nog zo verwoed stapte. Wat had ik daar een spijt van! Op hetzelfde ogenblik toch dat ik omkeek, keek hij ook om. Je ziet dus, dat het uitstekend ia, om kin deren te leren nooit om te kijken. Ik wou, dat ik het niet gedaan had! HOOFDSTUK XV. Nancy, och, Nancy, help ons toch! „Billy en zijn kennis zijn een eeuw vroeger gekomen, dan wij verwacht hadden, en moeder maakt een visite, en Blanche is bezig haar haar tc wassen, en kijk eens, wat ik een scheur in mijn jurk gehaald heb! Ik kan onmogelijk zo naar binnen", kondigde Theo aan, en ze fluister de bijna. „Wees jij nu eens een snoes en g"a tot thee tijd gezellig praten met onze bezoeker. Doe je het?" „In orde", zei ik lachend en ging naar het salon. Het was er koel en schemerachtig na de volle zonneschijn in de tuin, waar ik had zitten lezen, om mijn ellende te vergeten. Het eerste ogenblik kon ik nauwelijks onder scheiden, wie de twee waren, die mét hun rug naar de glazen deuren stonden. Daarop zag ik naast de Baas een klein correct mannetje staan met een wel wat erg ingeholde rug' en dat mij enigszins bekend voorkwam. Een monocle tikte tegen een vestknoop, en toen ik nog wat nader kwam hoorde ik een stem, die mij ook al bekend voorkwam, met ver bazing uitroepen: „Monica Trant! Kleine Mo nica! Wel heb ik van mijn leven!" Wie ter wereld kon dat zijn, die mijn naam kende? Ik keek hem wat scherper aan. Het kon toch niet Was het Ja, het was een van Vaders oude vrienden, Majoor Montrésor. Die was dus de zakenkennis van mijn chef. Ik deed mijn best, om niet te staren. De Baas, staarde openlijk naar ons beiden. „Drommels, Monica Wie zou verwacht hebben, jou hier te zien binnenstappen 1" „Ik had u ook niet verwacht, Majoor Mon trésor", zei ik, wel verplicht, hem een glim lach te schenken, terwijl ik hem mijn hand 'toestak, die hij als van ouds stevig drukte. Eerlijk gezegd, was ik helemaal niet blij dat de bezoeker van de Baas iemand was die mij vroeger gekend had. Ik voelde er niets voor, om aan die Lijd herinnerd te worden, terwijl i}< hier was. Het was mij, of een hele schaar van mijn vroegere bekenden achter hem stond, die allen herhaalden: „Wie zou jou hier verwacht hebben?" en die mij allen eveneens stonden aan te staren. Het was afschuwelijk! Wa-t voor ver wikkelingen kon het misschien nog geven! Misschien zou ik nog wel een Manier „C" er bij moeten aannemen ter ere van Majoor Mon trésor! Wat hem betreft, hij is nog al vermake lijk en praatziek: tact heeft hij absoluut niet en toen ik zeventien was, had hij er erg veel schik in. om te proberen wat met me te flirten. Sedert had ik hem niet ontmoet en daar ook niet naar verlangd, ofschoon ik vyf jaar gele den rny wel vereerd had gevoeld, dat iemand met ridderorden en een snor het aardig vond, een praatje met mij te maken, hoewel ik nog in de leerkamer was. Hij was veel ouder geworden, kaler, stijver in zijn bewegingen wegens zijn te nauwe schoe nen en zijn corset ik oedoel zijn ceintuur, want zo zou hij het zeker noemen. Aan flirten had hu stellig ook nog wel wat gedaan in die tijd. Nu mag een vrouw van ouder dan vijf en dertig wel heel aantrekkelijk zijn, als zij, zonder uitgelachen of bespot te worden, nog kan voort gaan met flirten. Een man echter van vijftig of zelfs van vijf en vijftig, schijnt het recht te hebben, om het mooiste, jongste meisje, dat hij ontmoet, het hof te maken. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3