monica Adspiranten Gymnastiek- wedstrijden P. en O. is Verloofd 3 In het strandbad te Edam werden dit jaar de gymnastiekwedstryden van de oudste adspiranten van de aangesloten ver. van de Turnkring P. en O. gehouden. Ruim 300 adspi ranten hebben hun uiterste best ge daan om de oefeningen zo goed mo gelijk uit te voeren. De juryleden had den dan ook geen gemakkelijke taak. Mede dank zij het goede weer en vlotte organisatie konden reeds om 5 uur de prijzen worden bekend ge maakt. Voordien dankte de voorzit ter de heer Luit de medewerkenden aan deze sportdag en feliciteerde de gelukkigen, die een prijsje hadden machtig kunnen worden. De volledige uitslag laten we hieronder volgen. Meisjes 11, 12 en 13 jaar 1. G. Eyk Bato de Ryp 37.5 p.; 2. G. Knip Hercules Midden-Beemster 36.25; 3. K. Laan, Hercules Middelie 35; 4. J. Swalve, F. L. Jahn Edam 5. A. Kuin Bato, Tini Groot Olym- pia, Gonny Luyt F. L. Jahn, G. Kromheer, Nea-Volh., K. Schagen, B. Buurs en Koos v. Dort Hercules M.- Beemster; 6 G. Dubbeld, N. van Meurs, C. Bakker Hercules M.-Beem- ster, T. Schaap NEA-Volh., A. Stru- ving Hercules Midden-Beemster, A. Vink Hercules Middelie, M. Bak ker NEA-Volh., A. Stapel, Alie de Boer F. L. Jahn, M. Blaauw Bato; 7. Grietje Jonker Olympia, T. de Heer, H. Leeuw, R. Albertsma, C. Koeman, A. de Heer, Hercules Midden-Beem ster 37.75. Meisjes 14 en 15 jaar: le pr. Gre de Vries F. L. Jahn Edam; 2. Gé Klein F. L. Jahn 37.5; 3. W. Swarts, S. Groot NEA-Volh., Loek Scheers F. L. Jahn 37; 4. J. Hille, T. Spaans, T. Boot NEA-Volh.; 5. A. Reuzenaar, G. Westmeyze, H. Stolker NEA-Volh. A. Laan, J. Sanders, J. Vink, D. Wes- tereng Hercules Middelie, A. Eggers, R. Schermer, T. v. Meurs Hercules Midden-Beemster. Jongens 11, 12 en 13 ja^r le pr. Jan Scheers F. L. Jahn, Edam 37.75 pnt.; 2. S. Groot Hercules Middelie 35.75; 3. P. Laan Hercules Middelie; F. Eyk Bato de Rijp 35.25; 4. Wil Bouwes, Jan Bouwes F. L. Jahn, M. Hummel Bato de Rijp, D. Lof, H. de Groot Hercules Middelie, H. Groot, NEA-Volh. P'end; 5. D. Breebaart, B. Hartman NEA-Volh., K. Zyp Hercules Midden-Beemster; Koole Olympia Oosthuizen, P. v. Lyen Bato de Rijp. Jongens 14 en 15 jaar: le. pr. T. Noome Hercules Midden-Beemster 36.25 p.; 2. F. Beukenkamp NEA- Volh. P'end 35.75; 3. J. Lijnis F. L. Jahn Edam 34.25; 4. B. Stiener NEA- Volh. P'end 34; 5. M. Worp Hercules Middelie 33.75. Ballonnenwedstrijd blijkt succes De ballonnenwedstrijd voor de jeugd tijdens de sportweek belooft een groot succes te worden. Vele kaartjes zijn binnen gekomen waarvan vele uit Duitsland. Zelfs is er één bij uit Tjecho-Slowakije. Eind Juni worden de kaartjes nog afgewacht dan wor den de prijswinnaars bekend gemaakt. De stand van de oerste 5 is op het ogenblik: 1. No. 302 Leendert v. d. Velden Schipperspad Purmerend Nevy Etynk, Tjecho-Slowakije; 2. No. 151 Huib Knad, H. de Grootstraat, Bayern Duitsland; 3. No. 436 Ria Beuze Tuin straat 59, Schenke Hall Duitsland; 4. No. 576 Paula Weber Lindenstraat 1 P'end, Fulda Hessen Duitsland; 5. No. 315 Robby Knaven, Breedstraat 2 P'end Wiesthall U.S. zone. Voetbal Hier geven wij U de eindstanden van Purmerend adsp. en jun.: Junioren: Purmerend a 18 14 2 2 30 Volendam b 18 13 3 2 29 DR/EO a 18 11 4 3 26 Vitesse b 18 9 2 7 20 Zeevogels a 18 9 2 7 20 SVA a 18 7 4 7 18 RKAFC b 18 6 4 8 16 VVZ b 18 5 3 10 13 GVC b 18 3 0 15 6 RKAFC c 18 1 0 17 2 Adspiranten: GVO a 14 12 1 1 25 WSV a 14 7 4 3 18 Voleudam i 14 7 4 3 18 SVi a 14 6 4 4 16 VVZ a 14 5 2 7 12 Purmerend a 14 5 1 8 11 DRJEO a 14 2 3 9 7 PSOK a 14 2 1 11 5 Dreo-nieuws SPORTDAG De sportdag die tevens het slot vormt van het voetbalseizoen is een groot succes geworden. De belangstel ling was overweldigend. Het vele pu bliek heeft genoten van een goede party voetbal. De wedstrijd DREO I Meervogels I werd door Abblas en zijn mannen met 32 gewonnen. Vooral na de rust werd er eens weer ouder wets gevoetbald. Want Meervogels beschikt over een beste keur van spe lers en heeft goede reserves, daar hun tweede ook eerste klasser is. En het elftal was niet zwakker dan in de afgelopen competitie. Daarom juist kunnen we het een goede prestatie noemen, om van deze ploeg met 32 te winnen. DREO had de leiding met 20, maar met 2 schitterende doelpunten wisten ze de stand gelijk te maken. Onze Benjamin in de ploeg Arie, wist DREO de winnende goal te bezorgen. Hierna kwam DEM uit Beverwijk tegen Vitesse uit Castricum in het veld. Voor de rust was het een vlugge wedstrijd en kon men vrij goed zien, dat ze 2 klassen hoger spelen dan de onzen. Maar na de rust wees het spelpeil aardig minder en DEM kon op gemakkelijke wijze de 20 voor sprong behouden. Vitesse speelde be paald een slechte wedstrijd. DEM daarentegen liet heel goed spel zien en verdiende dan ook ruimschoots deze 20 overwinning en een mooie lauwertak. Onze jongens hadden een medaille in ontvangst te nemen. De leiding was in goede handen. En nu is het voorlopig tot 15 Aug. afgelopen en zal er elke Donderdag avond getraind worden. Laten alle goedwillende leden hiervan gebruik maken dan kunnen we in de komen de competitie ook op meer belang stelling rekenen bij onze wedstrij den. Oosthuizer voetbalnieuws Zondagmorgen traden de Oosthuizer B-adspiranten in het veld tegen Mon nikendam B, dat over alle linies beter voetbalde en met de Oosthuizer jon gens weinig moeite had. Oosthuizen B. verloor met 80. De stryd tussen Oosthuizen A en Monnikendam A had een aantrekkelijk karakter. Er werd van beide kanten fanatiek en uit stekend gespeeld. Om beurten wisten beide ploegen de stand op te voeren en toen de Oosthuizer achterhoede 't tenslotte een beetje liet zitten, kwam de winst bij de Monnikendammers. Zij wonnen met 43. Oosthuizen 1 speelde des middags een vriendschappelijke wedstrijd tegen een combinatie van Purmersteyn, waarin ook enige spelers van hogere elftallen waren opgesteld. Ook deze strijd had een aantrekkelijk karakter. By Oosthuizen kwam de oude vecht lust weer boven en waar ook Pur- mersteijn alles op alles zette, werd een boeiende partij voetbal geboden. De vele toeschouwers zullen hiervan zeker hebben genoten. De eindstand kwam met een 31 overwinning voor Oosthuizen, waarmede de Oosthuize- naren meer kregen dan hun toekwam, temeer waar het spel van Purmer- steijn technisch beter was dan dat van O. Zondag a.s. nemen de A-adspiran- ten deel aan de adsp.-dag, welke te Den Helder wordt georganiseerd. A.V.V. De Ryp-nieuws Zondag a.s. begint het tweede elftal aan de nederlaagwedstryden, die op 5 achtereenvolgende Zondagen worden gehouden. Als eerste tegenstander zal Stompetoren aantreden. Jongens, deze wedstrijden zyn bedoeld als oefen wedstrijden voor de komende compe titie. Doet dus jullie best om de nederlagen zo klein mogelijk te hou den. Maar boven alles speelt steeds sportief en laat de spelers, die zo gaarne voetballen willen nu steeds geen afbericht geven om allerlei re denen. De aanvang van de wedstrijd is 7 uur 's avonds. De opkomst van de adspiranten op de training was goed te noemen. Jongens, laat dit zo blijven, dan zijn jullie er met de a.s. competitie goed in. De opkomst van de seniorenleden was de vorige week beter als 11. Zondag. Hoe zit dat jongens? Jullie hebben de training hard nodig dus daarom regelmatig trainen en geen Zondagmorgen over slaan, daarom Zondagmorgen allen present. Wandelsport De avondvierdaagse te Purmerend werd wederom een .succes. Een 158 wandelaars zijn gestart om het kruis je voor deze avondvierdaagse machtig te worden. Een 5 tal uitvallers kon den de tocht niet volbrengen. Zater dag 's avonds werden de prijzen uit gereikt. Vooraf had mevr. Steert na mens het gemeente-bestuur de wan delaars gefeliciteerd met hun succes. De heer Beukenkamp voorzitter van Sectie Sport roemde de organisatie en de prettige geest onder de deel nemers. Groepspryzen werden gewon nen door de Rykspolitle, scholen van Landsmeer, Broek in Waterland en Purmerend en twee door de Purmer- ender wandelclub P. en O. De heren Veis en Sak mochten een speciaal kruisje ontvangen, daar ze voor de 5e maal de avondvierdaagse vol brachten. Bridge Pubriso organiseerde ten bate van het Rode Kruis een Rode Kruis-drive waaraan 112 deelnemers verdeeld in 7 groepen van acht deelnamen. De prijzen werden gewonnen in groep A: 1. hh. Kollis—Couwenhoven, Pur merend 42; 2. hh. v. BalenKramer Krommenie 35; B: 1. hh. LuitSmit, Wieringen 39; 2. hh. BonteOnrust, Oostzaan 34.5; C: 1. hh. v. d. Jagtvan Lier, Am sterdam 37.5; 2. hh. RobPrins, Pur merend 36.5; D: 1. BoskerNieuwbuurt, Wie- ringen 34.5; 2. mevr. Kollishr. R. Kooiman, Purmerend 34; E: 1. hh. BakkerPrijs, Broek in Waterland 40; 2. hh. Zomerdijk Kersloot, Purmerend 38.5; F; 1. mej. Biermanhr. Liefhebber, Oosthuizen 37; 2. Dames De Boorder Kan, Schermerhorn 36; G: echtpaar Haars, Purmerend 40; 2. dd. CouwenhovenHartman, Pur merend 37. Dr. Hartman dankte na afloop na mens het Roode Kruis de heer Sel- denrijk (zaalhouder), de zakenmensen van Purmerend voor de prijzen en Pubriso voor de organisatie van deze drive. i Athletiek In de te Amsterdam gehouden atletiekwedstrijden georganiseerd door de Volewijckers behaalde de Pur- merender athleten fraaie successen, vooral mej. C. de Goede op de 80 meter meisjes in een tijd van 10.3 sec. mag zeker genoemd worden. Het Ned. record is nl. 10,2 sec., Wim Tromp won het nummer hoogspringen in klasse C 1.625 m. en Geuzenbroek werd 4c op de 800 meter junioren A, tijd 2 min. 10.8 sec. Tenslotte wist P. Beuse zich 2e te plaatsen op de 600 m. junioren B in 1 min. 35.3 sec. Mej. C. de Goede, Geuzebroek en Piet Beuse vestigden met deze presta ties tevens nieuwe clurecords. Handbal R.H.C. De voor Zondag vastgestelde wed strijd tegen Ursem ging niet door, daar Ursem geen elftal bij elkaar kon brengen. Nu wordt deze wedstryd op Zaterdagavond gespeeld. Daarom dus allen Zaterdagavond half acht naar het de Rijp-sportterrein waar RHC I speelt tegen Ursem I. Er zyn enige leden, die de foto's nog niet ingele verd hebben, laten deze het alsnog zo spoedig mogelijk doen. Vrijdag worden allen verwacht op de training voor het houden van belangrijke be sprekingen. Aanvang training adsp. 7 uur. Leden 7.45 uur. I nternationale tenniswed strijden te Wimbledon Nel Hermsen heeft in het dames enkelspel de derde ronde bereikt door een keurige 63, 6—2 overwinning op het Ierse meisje Lombard. Onze landgenote komt nu in de derde ronde uit tegen de Australische speelster Fitch. Beernink ging in de tweede ronde roemloos ten onder tegen de Australische tweehandig speler Geoff Brown, 60, 62, 61. In een heroïsche strijd, waarin hy herhaaldelijk achterstond, heeft Van Swol een fraaie 36, 16, 62, 75, 1311 zege behaald op de be kende Franse Davis Cup speler Ab- dessalan. Er werd 2}& uur gespeeld. Van Swol plaatste zich zodoende voor de derde ronde, waarin hy uit komt tegen de Chileen Balbiers. Zweedse deelname aan Olympische Dag Naar we van de zrjde van de K.N.A.U. vernemen zullen de beken de Zweedse athleten Nyberg en Aberg Zondag 26 Juni in het Stadion te Amsterdam aan de start verschij nen resp. op de 3000 en 800 meter. De atletiekwedstrijden, welke in het kader van de Olympische Dag op het programma staan, omvatten twee dames- en vijf herennummers. Fanny Blankers-Koen zal op de 80 meter horden starten. In het nummer 100 meter hardlopen komen uit Gerda van der Kade-Koudys, Nel Witziers-Tirn- mer, Gré de Jongh en Foukje Dille- ma. By de heren is het, 3000-meternum- mer het belangrijkste, Behalve Ny berg zullen deelnemen Slijkhuis. Lataster, Groen en Harting. Op de 800 meter zal Aberg. die het vorig jaar 1 min. 52 sec. liet noteren, de strijd aanbinden tegen Kist, Van Royen en Ribbels. Voor de 400 meter staan De Kroon, Bakels, 'Nusse en Woldendorp op het programma, terwijl de 200 meter zeer spannend belooft te worden met sprin ters als Lammers, Klein, Scholten, Zwaan, Saat en Meyer. Tenslotte zul len Jan Zwaan en Van der Hoeven elkaar bekampen op de 110 meter horden. Wederinvoering van het ambtenarenverbod De regering overweegt, zeer bin nenkort het ambtenarenverbod weer in te voeren, zo vernemen wij. Zij ls tot dit plan gekomen, nadat het com munistische Tweede Kamerlid Paul de Groot enige tijd geleden in de Kamer verklaard had, dat zijn partijgenoten bij een eventuele aanval van de Sov jet-Unie op Nederland aan de kant van hun mede-arbeiders zouden staan. Ettelijke keren -hadden enige Kamer leden deze afgevaardigde gesommeerd een duidelijk antwoord te geven op de vraag, wat de CPN zou doen in geval van een Russische agressie. De regering heeft eerst de verkie zingen voor de gemeenteraden willen afwachten. Nu deze achter de rug zijn, zou het in haar voornemen lig gen, het ambtenarenverbod zeer spoe dig weer in te voeren. Vorrink in Nederland terug (Van onze Haagse redacteur) Koos Vorrink, de voorzitter van de Party van de Arbeid, die op 17 Jan. jl. bij een vliegongeluk op het eiland Falstar (Denemarken), toen hij in op dracht van de Nederlandse regering op weg- was naar Noorwegen om de Noordse sociaal-democratische Party voor te lichten over de Indonesische kwestie, zeer ernstig gewond werd, is in ons land teruggekeerd. De heer Vorrink houdt thans ver blijf in huize .Voorpost" in Vierhou ten op de Veluwe voor herstel van krachten. BEROEP IN ZAAK SCHREIEDER VERWORPEN De Bijzondere Raad van Cassatie, uitspraak doende in de zaak Schreie- der, heeft het beroep van de procu reur-fiscaal bij het Bijzondere Ge rechtshof te Leeuwarden tegen de sententie van dat Hof, waarbij Schreieder werd vrijgesproken, resp. ontslagen van rechtsvervolging, ver worpen. Naar het Engels van BERTA RUCK Door J. JORISSEN 37 Zij had een restant van de strik, die Cariad zo plaagde, om haar korte krullen gebonden. „Waar dient dat lint voor? Om te zorgen, dat je je hersens bij elkaar houdt?" vroeg haar broer korzelig. Theodora schudde eens met haar blonde krul- lebol en antwoordde, dat Majoor Montrésor ge dacht had, dat zij zestien was, en naast haar kwam zitten aan tafel, en dat er een verras sing zou wezen. De verrassing, of liever gezegd de reeks van verrassingen, drong niet dadelijk in al haar afschuwelijkheid tot mij door. In het getemper de licht van de eetkamer leek de ronde tafel, met haar vele kaarsen, waar omheen wij met ons zevenen plaats namen, een helder verlichte oase. Midden op de tafel op een ovale spiegel met zilveren rand stond een grote, zilveren beker. Ik kon de inscriptie gedeeltelijk lezen; vijftig meters gezwom.... W. Wat In die beker stond een grote touffe jasmijn: Vier kleine cupido's met vleugeltjes droegen mandjes met bonbons in zilver papier en daartussen waren eveneens kleine takjes jasmijn gestoken. Langzamerhand drong het effect van de hele tafel tot mij door. Het deed ontegenzeggelijk »an een bruidsparty denken. Toen begreep ik ook, wie het alles zo in orde gemaakt had. Het was Theodora, die met stra lend gezichtje op haar werk neerzag. Zij was het stellig ook, die om elk servet een witte strik gebonden had met een takje jasmijn er ingestoken, die van zilverpapier uit een doos bonbons allemaal hoefijzertjes ge knipt had en die overal op de tafel verspreid 'had. Op mijn plaats was daarenboven een hart van gekristalliseerde rozenblaadjes aange bracht. Met één handbeweging schoof ik die in het servet op mijn schoot. Ik moest natuurlijk doen, alsof ik er niets van begrepen had en dan (of schoon ik wist, dat de donderwolk op het voor hoofd van de Baas steeds zwarter werd) zou den de anderen het misschien niet opmerken. IJdele hoop! Zelfs, voordat de soep nog geheel was rond gediend, begon het al. „Lieve tijd! Wie heeft de bloemen verzorgd vanmiddag?" fluisterde mevrouw Waters, met een verwonderlijke blik op al dat wit en zilver. „Ik dacht, dat Blanche de kleine kristallen vaasjes zou opzetten met Maman Cochets en wat venushaar." „Dat was ik ook van plan, moeder, maar Theo was niet af te brengen van jasmijn en witte erica." „Omdat kunt u niet zien waarom?" klonk het uit de mond van 't jongste lid van de fami lie, die tussen mij en de Majoor in zat, en vóór iemand kon antwoorden of haar tegenhouden, begon dat verschrikkelijke kind al de gekhe den, die zij uitgehaald had, nader toe te lichten. „Het is omdat jasmijn zoveel op oranjebloe sem lijkt. Ik deed het ter ere van Billy en Nancy. Zij hield even op, om adem te halen (wij waren ook allen ademloos), toen vervolgde zij: „Ja, ik heb de tafel gearrangeerd. Ik wilde alles echt toepasselijk maken. Ik nam daarom al die gewone bonbonschaaltjes weg en haalde die kleine cupido's te voorschijn, om er de bonbons in te doen. Zijn ze niet schattig?" Niemand antwoordde, maar aller oog rustte op Theo, die dat als goedkeuring beschouwde en nog meer straalde. „Daarom haalde ik Nancy over, haar witte japon aan te doen (Ik had het moeten weten!) „met al die kanten lelies er op, dan leek ze meer op een bruid dan met haar andere japon." (Waar ik het meeste op leek op dat ogenblik, weet ik niet. De Baas leek 't meest op de beul in een film-drama). „En hebben jullie die confetti gezien, al die kleine zilveren hoefijzertjes en die rosé rozen blaadjes? O, Nancy! met verwijt in haar stem „Wat is er met dat hart gebeurd? Dat moest nog wel Billy's hart voorstellen." Hier zag ik de mond van oom Albert, die naast mevrouw Waters tegenover mij zat, ge reed om uit te barsten in tonen van goedkeu ring, en het kind vervolgde: „Het doet er niet toe. Ik zal wel een ander hart maken. Ik had het alles die eerste avond, dat zij hier was, al willen doen, maar toen wist ik natuurlijk nog niet zeker, of zij het wel prettig zou vinden (Prettig vinden?) „maai* ik heb het alles alleen bedacht". Toen brulde die afschuwelijke oom van de Baas het uit. „Het was een goed idee van je, Theo! Het is erg mooi!" „Ja, ik vond het zelf ook erg mooi! Billy niet?" en het kind keek het Hoofd des Huizes enigszins uittartend aan. Hij zag er ontegenzeggelijk uit, alsof hij lust gevoelde, de een of ander te schoppen. Hij gaf dan ook een schop, zoals een onderdrukte kreet van onder de tafel mij vertelde. Hij had zijn ge voelens enigszins gelucht op de kleine hond, wiens naam „Liefste" betekende en die uit dat havenplaatsje kwam, waar slechts twee huizen en een houten vrouw zijn, wat dat ook moge betekenen. Een van de meiden, die juist met kreeft rondging, kon niet gauw genoeg een glimlach onderdrukken. Een blik van meneer Waters zei haar dat hij die glimlach opgemerkt 'had. Hij liet de scho tel voorbij gaan en zei op bevelende toon: „Neem dat ding weg!" en wees naar de zil veren beker. „Wat schandalig!" riep Theo. „En ik had nog wel zo goed gezorgd, dat hij hem niet in de weg zou staan, als hij naar Nancy wou kijken!" „Zouden we nog meer krijgen?" vroeg ik mijzelf af, maar ik ving de blik van Majoor Montrésor op; hij scheen niet te weten, hoe hij het had en leek bijna medelijden met mij te hebben. Dit moedigde mij aan, om te lachen (naar ik hoop heel natuurlijk) terwijl ik zacht jes tegen Theo zei, dat ze een klein, sentimen teel gansje was. „Sentimenteel? Gelukkig, dat zij dat is", nam Theo's onverbeterlijke oom het gesprek over. „Ik mag dat wel. Het is een goed teken in deze dagen. Ja, ik mag wel zien, dat de jonge mensen nog belang stellen in het gadeslaan van een werkelijke romance, in plaats van 't steeds te hebben over hockey cn tennis en dat soort dingen. Dat brengt een meisje nooit een man aan, is het wel, Mary? Is het wel, Nancy? En daar gaat het toch alleen om. als je het goed nagaat. Ik mag misschien in mijn begrippen wat ten achter zijn Daar hij de enige aan tafel was, die praatte, was hij met zijn diner ook heel wat ten achter. Hij redeneerde echter steeds voort. (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3