D UITVERKOOP „BATO" TURNDE IN OOSTHUIZEN G5H3" Spel SIMOM DE WIT Juli 1949 9een zaak die hier tegenop kan 2-persoons eiken-gebeitst Ledikantf 41.98 Kinder Ledikantjesf 14.98 f 24.98 •Spiraal Matrassenf 39. Vlokken Bedstel, 3-delig, met kapokken kussens Haast U f 69.21 Vlokken Bedstel, 3-delig, met kapokken kussens Haast U f 69.21 Kapokken Bedstellen voor sterk verlaagde prijs. Karpet, zuiver wol, 210 x 280 f 90. Restanten Lopers, matten, enz. voor spotkoopje. Tafelkleden 120 X löO f 7.98: 140 x 170 f 10.98 Dressoir- en schoorsteenlopers f 4.98, f 5.98 Wollen dekensf 11.95, f 14.95 enz. enz. Gewatteerde Ledikants- en Wiegdekentjesf 3.75, f 5.95 Theemutsen, Sierkussens, Handweef-vitrage's, alles spotprijzen. Verder nog vele andere artikelen. Ziet de étalages en doet Uw voordeel en koopt het nu bij In DE RIJP v/h Gebr. Zurlohe Jaarvergadering Purmersteijn In haar clubgebouw van de wed. Jonk hield jl. Maandag de voetbal vereniging Purmersteijn haar jaar vergadering. Voor ongeveer 60 leden opende de voorzitter J. Zijp de ver gadering. De diverse jaarverslagen van secretaris J. Beukenkamp en pen ningmeester J. Rijnberg werden oncler dankzegging goedgekeurd. Het be stuursvoorstel om een elftalcommis sie van 3 personen te kiezen alleen voor het eerste elftal en 5 personen voor de overige elftallen werd na veel discussie aangenomen. De af tredende bestuursleden J. Beuken- kamp-, E behagen en K. Siekman werden weer herkozen en in plaats van de heer C. Huisman, die wegens drukke werkzaamheden had bedankt, werd gekozen de heer v. Tiel. Men had ongeveer een uur nodig om een elftalcommissie te kiezen. De volgende personen werden ge kozen. Voor de elftalcommissie alleen 1ste elftal H. Honijk en B. Kwaker- naait, overige elftallen T. v. d'. Brink, A. Besselsen, H. Groenendijk en H. Hoefman. Hier wordt voor elke com missie een bestuursafgevaardigde aan toegevoegd, die als voorzitter zal op- optreden. Jeugdcommissie: Y. Edel, T. van Dalen, J. A. Bakker, G. Schellinger en J. Meulink. Kascommissie: J. Geuzenbroek, G. Koopman en H. Wals. P. en P.C.: G. Koopman, Jb. Reitsma, D. Spruit en Jb. Slooten. Terreincommissie: Ch. Muts, Jb. Krui- ver, T. v. d. Brink en Ch. Koedijk. A. en O.: T. v. Dalen, J. A. Bakker, D. Spruit en H. Zijp. Afgevaardigde K.N.V.B.: Jb. Rijnberg; afd. N.H. J. Zijp. Het agendapunt bestuursbeleid bracht geen moeilijkheden. Een enkel geval werd tot volle tevredenheid van beide partijen opgelost. 16 personen gaven zich tot slot nog op voor de rondvraag hoofdzakelijk punten be treffende terreinverbetering en in deling van enkele elftallen. Het was reeds 12 uur toen de voorzitter on der dankzegging en een opwekking om allen hun beste krachten te ge ven in het belang van de Purmeren- der voetbalvereniging Purmersteijn, 'deze vergadering sloot. A.V.V. De Rijp-nieuws Voor ouden van dagen Zondagmiddag speelde een combi natie van spelers van de verenigingen De Rijp en D.R.E.O. tegen spelers uit de clubs Graftdijk, Gr. Schermer, W.B. S.V. en Beemster. De opbrengst van deze wedstrijd kwam ten goede*" aan de tocht voor de Ouden van dagen. We zullen de Rijpers de roden noemen en de anderen de groenen. Het is een wedstrijd geworden die soms op hoog peil stond. Al met al een wedstrijd die het aanschouwen ten volle waard was. Burgemeester Dalenberg verrichtte de aftrap. De roden zijn direct in de aanval, maar hun aanvallen missen de kracht om tot doelpunten te komen. Na 6 min. zet groen een aanval op en deze wordt besloten met een harde schuiver, die Kroon te machtig is 0-1). Dit is de roden te veel en aanval op aanval volgt, maar voor het groene doel wordt door hen veel te slordig ge speeld om tot succes te komen. Ook de groene achterhoede met Blokker aan het hoofd is er goed in. Ondanks hun veldminderheid brengt groen na 14 min. de stand op 02. Er zijn 30 min. gespeeld als we de eerste goede kopbal van Scholten zien, die door keper Los goed wordt gestopt. Na 38 min. krijgt rood de eerste corner te nemen. Rood is steeds in de aanval, maar het duurt tot 2 min. voor rust dat Spaarman uit een corner keihard via keper Los scoort (12). Na de rust Direct na rust is het weer rood die ten aanval trekt. Na 5 min. lost Oude- jans een keihard schot, dat prachtig door Los wordt gestopt. Even hierna zien we dezelfde speler hard in het zijnet schieten. Rood is sterk in de aanval en de gelijkmaker hangt in de lucht. Dit gebeurt na 14 min. als Zwaan de bal goed opbrengt en doorgeeft aan Yerdonk, die hard de gelijkmaker in het net schiet (22)Rood komt steeds terug, goed gesteund door Bunschoten en Hooyberg. Scholten krijgt enige goede kansen maar schiet steeds hoog over. Kroon redt prachtig als groen is doorgebroken. Na 23 min. schiet Scholten hoog in (32). De groenen geven zich niet gewonnen en zijn nu niet voor het rode doel weg te slaan. Maar de rode achterhoede met Zwaan en Hekelaar aan het hoofd zijn er goed in. Vooral Zwaan geeft staaltjes weg van zijn teclmisch kunnen. Zijn kop- werk is geweldig. Toch zal groen gelijk maken en dit gebeurt 5 min. voor het einde. Zo eindigde deze wedstrijd gelijk (33). Groen krijgt hiermede wel iets te veel. De baten Met aftrek van onkosten blijft er toch nog een bedrag over van pl.tn. f 221.dat ten goede komt van de Ouden van dagen-tocht. We vermelden nog even dat v. d. Klooster gratis thee schonk aan de spelers en Jan Post een bedrag afstond voor genoemd doel ontvangen in zijn fietsenstalling; ook scheidsrechter Brugge deed het geheel belangeloos. Hulde voor deze mensen! Jiederlaagwedstrijd 's Avonds speelde het 2e elftal tegen Oudendijk 1 voor de nederlaag wedstrij den en leed zijn eerste nederlaag. Het is een aardige wedstrijd geworden. Na 20 min. opent Oudendijk de score. Vijf min. hierna maakt v. Petten vanaf de vleugel mooi gelijk. Zeven min. na rust scoort W. Zee via de staander (21). Maar na 15 min. maakt Ouden dijk gelijk. Even voor het einde maakt Oudendijk het winnende doelpunt 32) en is hiermede zeker van een prijs. Zondag ontvangt het 2e Oosthuizen 1 voor de nederlaagwedstrijd en trekt ons Veteranen-elftal al vroeg naar Den Helder om aldaar op de Veteranendag de stramme benen nog eens te -beproe ven^ De eerste wedstrijd gaat tegen de N.-Niedorp-veteranen. Mannen, laat zien dat gij het nog niet verleerd zijt Veel succes toegewenst. Maandagmor gen komt de masseur U wel bezoeken. Wie lacht daar! Hercules-nieuws Woensdagavond zijn enkele be stuursleden naar de Anna-Paulowna getogen, ter bespreking van de ko mende sportuitwisseling. De besprekingen zijn heel vlot en aangenaam verlopen en de eerste wedstrijd zal plaats vinden 2 Octo- ber te Anna-Paulowna. De heren A zullen uitkomen met 8 leden waarvan 6 leden zullen tel len. Tot onze spijt kunnen de heren B niet meewerken, daar de Anna- Paulowna niet over voldoende heren beschikt. Een ander geval is dit met de dames. Hier zal gewerkt worden met een A en een B ploeg. Voor de adspiranten zal er ook een wedstrijd zijn en wel 8 jongens en 8 meisjes adspiranten. 's Morgens om 10 uur zal er begonnen worden met de wedstrijd en wel in 't gymnastiek lokaal te Breezand. Hier zal 't rin- genzwaaien en paardspringen ver werkt worden, terwijl we 's middags naar de Anna Paulowna in een café- zaal de wedstrijd zullen voortzetten. 's Avonds na afloop van de wed strijd zal er in 't zelfde café een ere-avond gegeven worden met bal na. De hoogstgeplaatste 8 heren zullen hoog rek en hoog brug werken, ter wijl de hoogstgeplaatste 8 dames aan de hoog brug zullen demonstreren. Verder zullen 2 dames van elke vereniging hun vrije oefening ver werken. Hercules zal met een nummer grondgymnastiek voor de dag ko men en nog enige nummers. Daar deze vereniging de sterkste is in de turnkring Noord-Hollands Noorder kwartier zal er in de komende weken flink moeten worden gewerkt. Denken de leden er om Zondag precies 1 uur present te zijn en wil len de ouders de kinderen ook op ty'd heen sturen, zodat alles een vlot verloop zal hebben? We hopen Zondag dan maar op prachtig weer, zodat 't een mooie sportmiddag zal worden. AMBTENARENSPORTDAG Zaterdag 16 Juli wordt op het Pur mersteijn B veld een atliletiekdag ge houden van overheidspersoneel. Per soneelsleden van de Belasting, P.T.T., Rijkspolitie, P.E.N. en gemeente Pur merend, zullen de strijd met elkander aanbinden. Voor de dames staat op het pro gramma 80 m. vèrspriugen, hoogsprin gen en 4 x 80 m. De heren komen in 3 leeftijdsgroepen uit op 100 m. kogel stoten, hoogspringen, discuswerpen, vèrspringen en 4 *x 100 m. Handbal R.H.C. Gymnastiek Geslaagde adspirantendag van N.E.A.-Volharding Begunstigd door fraai zomerweer organiseerde de gymnastiek- en ath.- ver. N.E.A.Volharding haar jaarlijkse adspirantendag. Vooraf werd met mede werking van de Arbeidersmuziekver. Kunst na Arbeid e en mars door de stad gehouden. Hierbij viel vooral op de keurige kleding van de jongens en meisjes. De wedstrijden, die onder lei ding stonden van de heer Tolsma, hadden een vlot verloop. Nadat de voorzitster, mej. B. de Boer, allen bedankt had die aan het welslagen van deze dag hadden medegewerkt, konden aan de volgende adspiranten de prij zen worden uitgereikt: Meisjes 6 en 7 jaar: 1. R. Boom, 2. T. Jonker, 3. B. Dobber, 4. G. de Vries. Meisjes 8 en 9 jaar: 1. G. v. d. Brink, 2. A. Glastra, 3. L. Stiemer, 4. R. Schou ten, 5. E. Kok, 6. A. Held Cd. Athletlek De athletiek-afdeling van Nea-Vol- harding boekte te Spanbroek enige mooie successen. .Bij het kogelstoten junioren A werd A. v. Doornik 2e met een worp van 10.40 m.; 3e C. Schouten 10.195 m. en öe. L. Langhorst 9.925 m. 1500 m. C: le prijs A. Geuzenbroek, 4 min. 46.2 sec.; 1500 m. D: 4e prijs Fr. Ottenhof 4 min. 47.5 sec. 100 m. dames D: le pr. T. Brand 14 sec. Hoogspringen dames B2e pr.s G, Hooijberg 1.30 m. Hoogspringen heren C: 2e prijs W. Tromp 1.62 m. HENGELWEDSTRIJD Afd. XI van Purmerend hield ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan een jubileumliengelwedstrijd, waaraan deelnamen Vislust van Monnikendam, Hengellust Edam, De Snoek Ilpendam en natuurlijk de jubilerende vereniging. Winnaar werd Afd. XI Purmerend met 52 stuks (grote zilveren lauwer krans); 2. Vislust Monnikendam 51 (zilveren lauwertak)3 Hengellust Edam 15 (zilveren legpenning) en 4. De Snoek Ilpendam 13 (zilveren stand penning.. Zwaarste baars (25.5 cm.) was voor S. Band afd. XI, Purmerend. Meeste vis: Adr. Dékker, Monniken dam, 10 stuks. Grootste aantal van: afd. XI Pur merend K. Groot 9 stuks; De Snoek P. Mulder 5 stuks; Hengellucst Edam, J. Mundel, 4 stuks. Na afloop van de wedstrijd werd dé jubilerende vereniging hartelijk toege sproken door de héren Oosterbaan, Monnikendam, V: d. Lande, Edam en De Waard, Ilpendam. Allen roemden de vlotte organisatie van de wedstrijd en wensten de vereniging nog veel goeds in de toekomst. Het ere-lid H. N. Zwart (89 jaar!!) sprak nog enige propagandistische woorden. De voorzitter van de afd. XI, de heer Tjeertjes dankte tot slot allen voor de prettige medewerking en fraaie bloemen. Vierdaagse afstand- marsen 1949 Hier zijn. ze dan weer. Het is weer zover. Dinsdag 26 Juli zullen de dui zenden wandelaars, het juiste aantal is nog niet bekend, een begin maken met de vierdaagse afstandmarsen. Af standen van 120, 160 en 220 km. zul len in vier dagen moeten worden af gelegd. Trekkende van dorp tot dorp, van plaats tot plaats, en overal waar ■men komt, een jubelende bevolking, de stad versierd, de fabrieken voor een ogenblik stil, de winkels geslo ten, de schooljeugd vryaf. Het in ternationale leger trekt voorbij. Hol landei's, Belgen, Fransen, Engelsen, Denen, Duitsers, enz., enz. Men spreekt van 8000 deelnemers. Dit jaar zou men beter spreken kun nen van een benelux-vierdaagse. Jongens en meisjes geboren in '34 en '35. dames in of voor 1894 heren in of voor 1879 wandelen 30 km. per dag; heren geboren dn 1931, 1932 en 1933, in 1880 t.e.m. 1899 en dames geboren in 1895 t.e.m. 1933 wandelen 40 km. per dag; heren geboren in 1900 t.e.m. 1930 55 km. per dag. Het tussen haakjes aangegeven cjjfer, vermeldt de hoeveelste maal aan de vierdaagse afstandmarsen wordt deelgenomen. Leden van P. en O. 30 km. per dag: de heren G. Edel (5); J. Hartman (4); E. Wiedijk (1); Modder (1); de dames D. Mejjn (1); J. Sarlie (1); M. Veen (1). De jongens en meisjes ontvangen de aanmoedigingsmedaille, de heren Edel het zilveren kruis en de heer Hartman het cijfer 4. 40 km. per dag: mevr. L. Kaiser- v, d. Spruyt (4); mevr. J. Sarlie Jansen (4); de dames Tr. Potgiesser, A. Veen (4); F. Banga (4); G. Meijn (3); de heren J. Veis (4); C. v. Groe- nou (1); A. Edel (2); P. Buurs (2); A. v. d. Velden (2); E. Veen (3). 55 km. per dag: de heren J. Ko men (1); L. Sarlie (4); J. Timmer man (4); verdere plaatsgenoten: mej. M. Vet (3), de heren A. Geuzenbroek (2); P. Brugge (3) resp. 40 en 55 km. Als verzorgers zullen optreden het echtpaar Honijkv. d. Kogel, de da mes D. Timmerman en J. de Vries en de heer D. Otjes. Goed getraind en vol moed zullen zfj vertrekken. Énige vrijheid voor bouwnijverheid Het college van algemene com missarissen voor de Wederopbouw •heeft besloten, dat voortaan 'bouw werken, waarmede een bedrag van f 500 of minder is gemoeid, mogen worden uitgevoerd, zonder dat voor ieder dezer werken een rijksgoed keuring is verleend. De capaciteit van het bouwbedrijf is nog altijd -beperkt, omdat noch de materialen, noch de arbeidskrachten ongelimi teerd beschikbaar zijn. Het is daar om noodzakelijk, de totale omvang van de tot uitvoering komende wer ken binnen 'bepaalde grenzen t# houden. Zaterdagavond trokken we naar Ursem om aldaar een wedstrijd te spelen tegen de club van die naam. De verwachtingen waren niet hoog ge spannen, daar we met 4 invallers moes ten uitkomen. Rie Akkerman was be reid gevonden om keepster in te vallen. Zij ontpopte zich als een le klas keepster en had. aan de doelpunten geen schuld. Trouwens over de beide doelpunten door Ursem gescoord valt nogal wat te schrijven. De eerste ketste van de lat het veld weer in. maar de scheidsrechter gaf doelpunt. Het tweede werd ver binnen de cirkel gescoord. Zand er over. We hebben in een door ons goed gespeelde wedstrijd verloren met 2-1, wat zeer eervol is. We raken door de vele oefenwedstrijden goed ingespeeld. Vrijdag 7 uur trainen voor adsp. en 8 uur voor leden. Meisjes 12 en 13 jaar: 1. A. Klomp, 2. J. Post, 3. M. Marrees, 4. R. Mantel. Meisjes 14 en 15 jaar: 1. A. Brugge. 2. I. Westerhof. Meisjes 10 en 11 jaar: 1. G. Klap muts, 2. C. Kemper, 3. G. Wezel, 5. N. de Jong. Klap" 4. A. Jongens 6 en 7 jaar: 1. P. Schot, 2. B. Dobber, 3. Th. Prins, 4. C. de Rek, 5. P. Muts. Jongens 8 en 9 jaar: 1. M. Beuse, 2. J. Timmerman, 3. T. de Boer, 4. W. Za- deitz, 5. P. Kromheer. Jongens 10 en 11 jaar: 1. R. v. d H.oek, 2. W. Daman, 3. B. Hartman, N. Roetman. 4 Jongens 12 jaar en ouder: 1. B. Stie mer, 2. E. Wiedijk, 3. F. Beukenkamp en J. Out. Totaal-uitslag was niet bemoedigend DE RIJP. Zondag is de Gymnas tiekvereniging ,,Bato" naar Oosthui zen getrokken om daar, op uitnodi ging van de zustervereniging „Olym pia" deel te nemen aan de turnbe- toging, ter herdenking van het 40- jarig bestaan van „Olympia". Het weer was uitstekend. Niet te warm. Buiten wat sohapenongerech- tigheden was he,t terrein waar het feest plaats vond, heel geschikt. Het was door de voetbalvereniging wel willend voor dit doel afgestaan. 's Morgens werden de wedstrijden afgewerkt voor de jonge afdelingen, 's Middags vond het eigenlijke feest plaats. Voorafgegaan door het Fan farecorps werd een Mars-wedstrijd ge houden. Vanaf het gemeente-oefen lokaal werd gemarcheerd naar het voetbalveld aan de andere zijde van het dorp. Vrije oefeningen Na opmars en vaandelgroet volgde het algemene nummer vrije-oefenin- gen, onder leiding van de directeur der beide verenigingen, de heer Van der Jagd. Dit was geen daverend nummer. Er was veel ongelijkheid van uitvoering. Na dit nummer werd een aanvang gemaakt met de wed strijden tussen de juniorenploegen, aan rek, ringen, brug en paard. De da mes en heren volgden met hun wedstrijd, aan dezelfde toestellen, uit gebreid met een vrjje-oefening. De vrjje-oefening werd, op een paar uit zonderingen na, beslist slecht uitge voerd. Het is moeilijk op een onge lijk grasveld, maar het kan veel beter. Annie en Kees Klinkhamer waren weer prima in vorm. Dit sportieve tweetal houdt de eer van ,,Rato" hoog. Het doet je gymnastenhart goed als je naai' het werk van deze jonge turnmakkers kijkt. De gezusters Bruin, serieus en actief hebben goed partij gegeven in de strijd. Annie Roemer en je blonde clubgenote, het kan beter. Niet laks worden, maar oefenen. Jammer dat Brecht Akker man niet van de partij was. Veteranen Bij de heren doen de veteranen Henk Eijk en Kees Blaauw het nog best en is Piet Leguit nog steeds de volhardende turner. Te weinig jonge krachten die de gelederen aan vullen. De totaal uitslag was- niet bemoe digend. Wij zijn er echter van over tuigd, „Bato"-mensen, dat het anders kan. Dus moed houden. Na afloop reikte Burgemeester Steent met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij dankte de vereni ging „Bato" voor haar medewerking. Rie Bruin sprak namens „Bato". Zij bracht dank aan „Olympia" en zij hoopte, dat „Bato" door haar mede werking had bijgedragen tot een waardige viering van „Olympia's" ju bileumfeest. Hier onder volgen de uitslagen: Meisjes 57 jaar: 1. Nansje Groot (Olympia)2. Nelly Zwart (Bato) 3. Tini Jonkman (Olym.)4. Grietje v. d. Deij (Olym.); 5. Tonia Stolp (Olym.); 6. Parsientje Kool (Olym.); 7. Gisela de Jong (Bato); 8. Mientje Rooker (Bato); 9. Maaike Hottentot (Olym.). Jongens 57 jaar: 1. Gerrit v. d. Mien (Olym.); 2. Arend Mus (Bato); 3. Kees Petit (Olym.); 4. Kees Kluft (Olym.); 5. Isaak Koole (Olym.); 6. Piet Boon (Olym.); 7. Klaas Boon (Olym.); 8. J. de Boer (Bato)i 9. J. Sintel (Olym.). Meisjes 810 jaar: 1. Tinie Kwa- dijk (Olym.); 2. Tini Krone (Bato). Jongens 810 jaar: 1. Diok Jonk man (Olym.); 2. R. Mast (Bato). Meisjes 1113 jaar: 1. Grietje Eijk (Bato); 2. Tini Groot (Olym.). Jongens 1113 jaar: 1. Bas Koole (Olym.); 2. M. Hummel (Bato). Meisjes 1415 jaar: 1. Jenni Pas terkamp (Olym.). Jongens 1415 jaar: 1. Dick Vet (Olym.); 2. H. Bruin (Bato). Dames: 1, Annie Klinkhamer (Ba to) 26 2/5 pt.; 2. IJt Brouwer (Olym pia) 25 4/5 pnt. Heren: 1. Piet Koning (Olympia) 27 pnt.; 2. Kees Klinkhamer (Bato) 26 1/4 pnt. Jongens 80 m. hardlopen: 1. D. Vet, 2. W. Koekkoek; 3. M. Kluft, 4. M. Hummel. Meisjes 80 m. hardlopen: 1. W. de Jong; 2. T. Schermerhorn; 3. P. Klompmaker. Dames 80 m. hardlopen: 1. IJ. Brouwer; 2. A. Roemer; 3. D. Stolp. Heren 100 m. hardlopen: 1. J. Louwrink; 2. S. Hol'lenberg; 8. J. Klaver. Verenigingswedstr\jden: Meisjes 8— 10 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Meisjes 1113 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Meisjes 1415 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Jongens 910 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Jongens 1118 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Jongens 1415 jaar: 1. Olympia; 2. Bato. Totaal uitslag verenigingswedstrijd 1. Olympia; 2. Bato. Marswedstrijd: 1. Olympia; 2. Bato.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3