Cf ORGEL PROVINCIALE RUITERDAG Omdat de Rijkspost faalde Fa. D. J. van der Have Mengmargarine PREDIKBEURTEN ZONDAG 7 AUG. 1940 PURMEREND Doopsgez. Gem. v.m. 10 uur da. A. Leistra. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur ds. F. Bannink (H. Doop). Evang. Luth. Gem. v.m. 10 uur da. H. J. A. de Haan. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur da. D. Veenhuizen (Nieuwer Amstel). DE RIJP Ned. Herv. Kerk Geen dienst. Doopsgez. Gem. v.m. 10 uur ds. Keuning. Evang. Luth. Kerk Geen dienst. Geref. Gem. v.m. 10 en n.m. 2.30 uur Dienst. GRAFT Ned. Herv. Kerk Geen dienst. NOORDEINDE Doopsgez. Gem. Geen dienst. OOST-GRAFTDIJK Doopsgez. Gem. Geen dienst. Ned. Herv. Kerk Geen dienst. WEST-GRAFTDIJK Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. J. E. S. M. Loysen van Angeren. GROOT-SCHERMER Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur H. U. Albertz. DRIEHUIZEN Ned. Herv. Kerk n.m. 7.30 uur H. U. Albertz. STOMPETOREN Ned. Herv. Kerk zie Zuid-Scher mer. ZUID-SCHERMER Ned. Herv. Kerk n.m. 7.30 uur ds. F. Keja. OTERLEEK Ned. Herv. Kerk zie Zuid-Scher mer; SCHERMERHORN Ned. Herv. Geen dienst. Geref. Kerk Geen opgave ontvan gen. OOSTHUIZEN Ned. Herv. Kerk n.m. 7.30 uur M. J. Faber. MIDDEN -BEEMSTER Ned. Herv. Kerk n.m. 7.30 uur ds. Oldeman. ZUID-OOST-BEEMSTER Ned. Herv. Kerk v.m. 10 uur ds. Oldeman. BEEMSTER Doopsgez. Gem. geen dienst. ZONDAGSDIENST ARTSEN Purmerend-Z.O. Beemster. Zondag 7 Aug. dr. H. K. Hartman, Herengracht 7, telefoon 120. M.-Beemster/De Rtfp Zondag 7 Augustus dr. Schermer- horn. APOTHEEK. Zondag 7 Aug. geopend apotheek Th. de Vries, Hoogstraat 4, tel. 144. In Cinema Schinkel wordt vanaf heden tot en met Maandag „Vrou wen in de nacht" vertoond. Dreo-nieuws De indeling van de afdeling waarin ons eerste elftal speelt is thans bekend. Het zijn Meervogels, S.V.A., Beemster, Broek in Waterland. Westzaan, U.S. V.U. en Uitgeest. Ook P.S.C.K. en O.D.I.Z. zullen er waarschijnlijk nog wel aan toegevoegd worden. Als dit het geval is, zullen er 18 wedstrijden gespeeld moeten worden. U.S.V.U. is voor ons geen onbekende. In vroeger jaren waren het juist deze wedstrijden, die in de Rijp en ook in Uitgeest veel belangstelling trokken. Jammer dat W.B.S.V. gedegradeerd is en het nu in de 2e klasse zal moeten proberen. Het schijnt in de bedoeling te liggen van het Bondsbestuur om 11 September met de competitie te beginnen. Dus nog 5 Zondagen scheiden ons van deze datum. En 4 er van zijn al besproken. A.s. Zondag en 14 Augustus naar St. Bavo en 21 en 28 Augustus naar de Goorn. Daar ook Tial a.s. Zondag er op uittrekt zullen er wel enige spelers van het eerste elftal vervangen moeten •worden. De indeling van het tweede elftal en die van het derde zal de volgende week bekend gemaakt worden. S.S.-er betrad rechtszaal met Hitlergroet Negen vroegere SS'ers van de Hitier-Jugend-division, stonden te Rfjssel terecht voor een militair ge rechtshof, wegens executie van 86 Franse mannen en jongens als re presaille voor sabotage aan een .spoorlijn. Een der verdachten was ober- sturmführer Hauck, die met de Hit lergroet antwoordde, toen z\jn naam werd afgeroepen. Hij ontving een scherpe berisping van de president, die hem vervol gens vroeg: „86 levens werden ge offerd voor een beschadigde spoor rails, begrijpt u, waarom u en uw kameraden voor een Frans militair gerechtshof staan?" Hauck antwoordde: „Neen", doch zei later, dat hij de terechtstelling „oprecht betreurde". Hij weet het gebeuren aan de „atmosfeer van oor log en bombardementen". „Wij konden niet toestaan, dat materiaal vernield werd, dat onze moeders en zusters in Duitsland maakten en dat reeds met haar bloed bevlekt was", zo zei de hij. ■«Ti. n Postzegelactie „Vergeet- hen-niet" Wat is een. simpeler karweitje dan het plakken van een postzegel op een brief? En zelfs met deze een voudige bezigheid kunt U thans een goed werk doen! U kunt daarmee, voor slechts en kele centen extra, helpen het lijden te verzachten van zo ontelbaar velen, hier in Nederland en vooral ook in het verre Indonesië, die op enigerlei wijze in moeilijkheden, zorgen of leed verkeren. Trachten leed te verzachten... ten bate van Nederland en Indonesië Zeg niet, dat die paar centen bij zo veel leed nog niet eens als de be kende „druppel op een gloeiende plaat" zijn, want de geschiedenis kent talloze, even blijde als bescha mende, voorbeelden van die sterke „macht van het kleine!" Voor U is het inderdaad een kleinigheid en daarom behoeft vrijwel niemand zich hieraan te onttrekken; maar in het grote geheel worden al dae kleinig heden tezamen een onoverwinlijke macht van medeleven. Als een klei ne 10 millioen Nederlanders in de maanden Augustus en September ge middeld per hoofd slechts in totaal 10 onnozele centen méér betalen voor éd de postzegels, die zij in die maan den gebruiken, dan betekent dit een bedrag van niet minder dan bijna 1 millioen gulden voor het Comité PostZegelactie „Vergeet-hen-ndet". De opbrengst De. opbrengst daarvan komt ge lijkelijk ten goede aan het werk van het Rode Kruis, de N.I.W.I.N. en de Stichting „Nederland helpt Indië". En rekent U nu eens uit, welk be drag er voor deze organisaties, die op hét gebied van leniging van al lerlei leed in Nederland en Indo nesië hun sporen verdiend hebben, beschikbaar zou komen, indien al die bijna 10 millioen Nederlanders dn de maanden Augustus en September eens iedere week per hoofd gemid deld 10 onnozele centen op hun post zegels zouden méér betalen!? Dat zou in ieder geval heel wat méér zijn dan een simpele druppel op de gloeiende plaat van het leed! En omdat een goed begin nog altijd het halve werk is, spreken we af, dat de eerste brief of kaart, die U na het lezen van dit stukje ver zendt, gesierd zal zijn met een „Ver geet hen niet"-zegel, aan alle post kantoren en vele belangeloze ver koopadressen in waarden van 5 c. (2+3) 10 o. 6 4) 15 c. (10+5) 40 c. (30+10) verkrijg baar! MARKTBERICHT PURMEREND Eierenmarkt: 3000 kipeieren ƒ12 12.75 per 100 st.; 1500 eenden eieren 48.50 per 100 st. Veemarkt: Runderen, totaal 539 stuks. 103 vette koeien, levering; 280 geldekoeien ƒ350575 (kalm) 118 melkkoeien ƒ475—750 (stil); 21 pinken ƒ280375 (stug); 17 stie ren 350600 (stil)285 nuchtere kalveren v. d. levering; 30 vette varkens v. d. levering; 15 fokzeugen ƒ275400 (stug); 668 biggen ƒ35 40 (stug); 1020 schapen en lamme ren: schapen ƒ4872.50 (stug); lammeren 3045 (stug)29 bok ken en geiten ƒ1050 (stug); 33 paarden en veulen: paarden ƒ380 650 (stug); veulens ƒ90185 (vlug). Pluimveemarkt: 800 oude kippen en hanen (witte en rode) 22.25 p. kg.; 400 idem (blauwe) ƒ2.15 2.30 p. kg.; 1200 hennen ƒ34.50 p. st.; 1200 jonge hanen (blauwe) ƒ2.35—2.70 p. kg.; 13.500 idem (witte en rode) 22.25 p. kg.; 500 jonge eenden ƒ11.50 p. st.; 200 konijnen ƒ0.50—6 p. st. Nog niet bepaald waar Nederland-België wordt gespeeld De secretaris van de KNVB, de heer L. Brunt, verzoekt ons te willen mededelen, dat de KNVB nog geen besluit heeft genomen inzake de plaats, waar de landen wedstrijd Ne derlandBelgië op 6 November a.s. wordt gespeeld. Dit naar aanleiding van berichten in verschillende bla den dat deze wedstrijd in Rotter dam zou worden gespeeld. Pracht prestaties van prima materiaal BEEMSTER. Begunstigd door prachtig weer zijn Donderdag de ver schillende wedstrijden en demonstraties op de Provinciale Ruiterdag gehouden. Er was grote belangstelling van de zijde van het publiek. Een meer uit gebreid verslag volgt in ons volgend nummer. Uitslagen der wedstrijden en kam pioenschappen. Indlviduële dressuurs (kampioen schap van Noord-Holland: 1. Gisema, eig. J. v. Leeuwen, 6.96 punten, vereen. Kap v. d. Wal; 2. Hassan, eig. J. v. Leeuwen, 6.85, Kap v. d. Wal; 3. Leonard, G. Griffioen, 6.28 p, Venne- per Ruiters; 4. Drogheda, C. Avis, 5.71 p.5. Bernhard, W. van Nugteren, 5.50, Venneper Ruiters; 6. Ridekin, A. Oosterijk-Verschuur 5.34, Prinses Margriet. Dressuurproef achttallen: Ring Bï 1. Venneper Ruiters 41.84 p.; 2. Kap. v. d. Wal 39.37; 3. De Amstel Ruiters 39.04; 4. Hollands Noorden 37.21 p Ring C: 1. Prinses Margriet 34.17 p.; 2. Venneper Ruiters 32.42; 3. Heilo en omstreken 32.24 p.; 4. Amethyst, W.- Wormer 30.21 p. Indlviduële Dressuurproef voor Se nioren: 1. D. de Graaf op Olga van Gysbrecht van Amstel, 6,5 punten; 2. _E. de Graaf op Joop van West- Friesland, 6.28 punten. Buiten mede dinging: A. de Munnik op Allard, 7.25 punten. Indlviduële Dressuurproef klasse B, ring D: 1. J. Knoop, 6,7 punten, Victor, Venneper Ruiters; 2. P. Borst, 6.5 punten, Peter Pan, Heilo en Omstr.; 3. D. de Boer, 6.5 punten, Peter IV, Hollands Noorden; 4. W. v. Wees, 6.5 punten, Corrie, Amstel Ruiters; 5. P. Wonder, 6.46 punten, Inka, Heilo en Omstr.; 6. P. v. Nugteren, 6.34 punten, Astrid, Venneper Ruiters. Ring E: 1. Bruynis, 6.8 punten, Bober, Venneper Ruiters;; 2. Mej. Gr. de Wildt, 6.7 punten, Marijke, Venneper Ruiters; 3. K. de Jong, 6.7 punten, Maracoin, Triton de Kraijf; 4. H. Dijkens, 6.64 punten, Sire, Wie- ringer Meer Ruiters; 5. D. Schreuder, 6.5 punten, Frida, Amstel Ruiters; 6. Mevr. B. GeelVries, 6.5 punten, Lex, R.A.P. Keuring beste Warmbloed landbouw- paard, niet ingeschreven bij het Centraal Comité, gespannen voor dresseerkar: 1. H. Korrel, Johan, Gysbrecht van Amstel; 2. K. J. Govers, Anna Bella, Schermer; 3. Mevr. T. de BoerStein, Olivier, Schenner; 4. M. de Koning, Elba, Beemster; 5. E. Spaan, Dora, Wijde Wormer. Veelzijdlgheidsproef1. J. v. Leeu wen, --'>.25 punten, Hassan, Kap. v. d. Wal; 2. G. Griffioen, 27.40 punten, Leonard, Venneper Ruiters; 3. C. Avis, 22.55 punten, Drageda, Kap. v. d. Wal; 4. J. v. Leeuwen, 20.80 punten, Gisena, Kap. v. d. Wal; 5. W. v. Nugteren, 19.50 punten, Benihard, Venneper Ruiters. Individueel springers, klasse B: 1. M. Dijkers, Size, Wieriiigermeer Rui ters; 2. M. Imtnink, Vrijbuiter, Venne per Ruiters; 3. J. Knook, Victor, Ven neper Ruiters; 4. Mej. Balder, Irene, Gijsbrecht van Amstel; 5. R. van Nug teren, Astrid, Venneper Ruiters. Klasse C: 1. W. W. d. Wüdt, Allard; 2. G. Griffioen. Leonard; 3. W. v. Nugteren, Bernhard, alle Venneper Ruiters. Klavertje Drie: 1., 2, 3 en 4 De Ven neper Ruiters, resp. voor Vossen, Zwarten, Bruinen en Vossen. Eervolle vermelding: Heilo en omstreken/Schim mels. Groepspringen van Driei 1. De Am stel Ruiters, J. Oussoren, J. Saarloos en D. Schreuder; 2., 3 eh 4. Venneper Ruiters. LEDENVERGADERING VISVER. „VISLUST" WEST-GRAFTDIJK. Zondagmor gen 31 Juli hield de West-Graftdijk- se visvereniging „Vislust" in het café van de heer J. Schoon een le denvergadering. Over de plaats van de volgende wedstrijd werd gestemd en men be sloot om achter Graftdtj'k in het Noordhollands Kanaal te gaan vis sen. Als datum werd de 14e Augustus vastgesteld. Zoals gewoonlijk werd ook deze keer weer een bedrag voor de prijzen uitgetrokken. De rondvraag leverde niets belang rijks op. i DUIVEN VLIEGEN WEST-GRAFTDIJK. Zondag jl. 31 Juli werd een vlucht gehouden vanuit Duffel (België), afstand 165 km., welke duiven om 8 uur werden ge lost met stevige Z.-W. wind. De eerste vogels bereikten reeds om 9.45 uur het hok met een ge middelde snelheid van 91 km. per uur Door de stevige wind is het een echte „waailucht*' geworden, gevlo gen hebben de duiven eigenlijk niet, maar ze zijn van België af hierheen, gewaaid, waardoor verschillende lief hebbers 4 tot 8 duiven tegelijk op de „klep" kregen. De duiven hebben het deze week dus cadeau gekregen. De uitslag van deze vlucht is nog niet bekend, daar deze nog bere kend moet worden. Vermoedelijk is P. Riteco wel 1, 2, 3 en 4. A.s. Zondag Vilvoorde (België) afstand 186 km. Koffie en rijst bljjven op de bon De regering heeft overwogen, of de rantsoenering van rijst en koffie reeds thans beëindigd zou kunnen worden. Naar ih'et ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoor ziening meedeelt, is daarbij géble- ken, dat de deviezensituatie betrek king tot beide importartikelen on voldoende mogelijkheden biedt, de voorziening van koffie en rijst bij vrije consumptie op bevredigende wij,ze te verzekeren. Rijst wordt bo vendien nog steeds volgens interna tionaal verdelingssysteem gerant soeneerd, zodat Nederland afhanke lijk blijft van de toewijzingen, te meer, omdat landen, waar rijst het hoofdvoed'sel is, voorgaan bij de in ternationale verdeling van d'e be schikbare rijst. Rijst en koffife blij ven derhalve gerantsoeneerd. begon Gstaadt een eigen post in te voeren De enige postzegelhandelaar daar lachte al in z'n vuistje, maar de Duitse posterijen lachten het laatst (Van onze correspondent) München In Gstaadt, een klein plaatsje in de buurt van München, heeft men geprobeerd naast de of ficiële Duitse posterijen een parti culiere postdienst in te stellen. De dorpen Gstaadt en Gollenshausen, die practisch één gemeente vormen maar onder twee verschillende postdistric- ten vallen, hadden moeilijkheden bij de bestelling van de brieven. Een bewoner van een buitenwijk van de gemeente Gstaadt, die eens vlug een brief wilde sturen naar een bewoner van het op 4, 5 kilometer gelegen dorpje Gollenshausen, kwam tot de ontdekking, dat het bij de posterijen niet zo vlug ging, want de brief deed ervijf dagen over. Ook telefoongesprekken kunnen niet on middellijk doorverbonden worden, doch gaan via twee postkantoren, waardoor de koeten niet bepaald laag zijn. Om aan deze wantoestanden een einde te maken besloot de gemeen teraad enige maanden geleden, zelf een postdienst in te stellen. Er werden 15.000 postzegels van 10 pfen- nig voor gewone brieven en 12.500 postzegels van 40 pfennig voor brief kaarten met betaald antwoord, ge drukt. Er werden stempels gemaakt, en in de beide dorpen kwamen mooie wit-blauw gestreepte brievenbussen te staan, waar ieder die op een. vlugge wijze zijn post wilde verzen den, gebruik van kon maken. De eenarmige veldwachter maakte pro motie. Hij werd postbesteller. Op de ze manier deden de brieven er niet langer dan vijf uur over om hun doel te bereiken. De oprichting van deze particulie re postdienst door de gemeenteraad was niet alleen geschied ten be hoeve van de inwoners maar waar schijnlijk meer nog om een lid van de gemeenteraad, die van beroep postzegelhandelaar is, een winstge vend zaakje aan de hand te doen. Hij had zich al verheugd op een grote verkoop van „bijzondere" post zegels met het poststempel van Gtsaadt. De Duitse posterijen haalden ech ter een streep door de rekening. Zij" schijnen van het ontstaan van de on derneming af het zaakje in de gaten gehouden te hebben, want op de eerste van de maaaid ging de veld- wachter-postbesteller op zijn fietsje met zijn brieven van Gstaadt naar Gollenshausen en op de tweede dag was het hele zaakje door de politie in beslag genomen. Zoudt U graag zien dat Uw kind het tot iets brengt in het leven Leg dan nu de basis. Laten wij U, zonder verplich ting, eens wat vertellen over een studiever zeke ring. Assurantiekantoor Du Gardijn en de Wind Breedstraat 31, Purmerend Tel. 159 (Na 6 uur Tel. 2138 Zaandam) te koop gevraagd. Aanb. met prijs onder letter M, Kruislaan 17, Bussum. V MAAT- CORSETTEN vanaf fl. 31.- BUSTEHOUDERS fl. 4.95 Corsetière Mevr. J. Affourtit is aanwezig te: DE RIJP, p./a. Manufactu- renmagazijn ,,De Kleine Bij enkorf", Rechtestraat 61, Maandagmiddag. Kapelle Biezelinge Voor groenvoeder en groenbemesting: Wikken Stoppelknollen Gras- en Klaverzaden voor bl. weiland en kunstweide Vert. P. L. v. Andel Middenmeer Tel. 162 Iedere Dinsdag in Hotel Baltus, P'end In „MEER EN BOSCH" te HEEMSTEDE, inrichting voor de verpleging van lijders aan vallende ziekte, kunnen op verschillende afd. (o.a. Kon. Emma kliniek en kinderpavil joen) enkele Leerl. verpleegsters van Chr. Beginselen wor den geplaatst. Tevens is er plaats voor enkele beschaafde meisjes, die de leeftijd van 16 jaar bereikten, in het zuster huis. Voor haar gelden dezelfde voorwaarden als voor de leerl. verpleegsters, terwijl zij geheel in de zusterkring worden opgenomen. Goede arbeidsvoorwaarden en salaris- regeling. Hulp bij eerste aanschaf van dienstkleding. Sollicitaties te richten, schriftelijk zowel als mondelür - aan de besturende zuster. Spreekuur dagelijks van 1112 uur, uitgezonderd Dinsdag.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 4