MONICA- roginn ere Spel Purmersteyn boekte goede resultaten is Verloofd 3 Purmcrenrl uitgebekerd Zondag heeft Purmersteijn weer goede resultaten mogen boeken, want zowel het eerste als tweede elf tal evenals het combinatie-elftal en het 14-16-jarige adspiranten-elftal wisten hun wedstrijden te winnen. In het LOC-tournooi, om de „zil veren schoen", heeft Purmersteijn I zich door een verdiende 21 over winning op Texel I in de halve finale weten te plaatsen. De eerste aanvallen waren voor Purmersteijn, doch Smink miste een opgelegde kans door voor open doel hoog over te schieten. Texel zat er echter goed op, ondanks dat deze veel voor het Purmersteijn-doel kwa men misten zij een goede schutter. Ook de Purmersteijn-voorhoede be greep elkaar niet zo goed als verle den week, want verschillende goede voorzetten van Zoutendijk werden niet benut: toch wist Smink even voor rust uit een goede voorzet Pur mersteijn de leiding t,e geven (1-0). Evenwel slechts van korten duur, want direct na de aftrap wist Texel gelijk te maken (1-1). Even na rust wist Jo Hoek met een scherp en hard schot, Purmersteijn wederom de lei ding te geven (21), waardoor Texel veel minder ging spelen dan voor rust, zij kon het tempo van Purmersteijn niet houden. Hoewel Purmersteijn nog verschillende aan vallen op Texel's doel probeerde, kwam in de stand geen verandering meer. Zondag speelt Purmersteijn om twaalf uur tegen LOC. Purmerend I. welke houder van de „zilveren schoen" was, kreeg van de voorzitter van LOC een fraaie wimpel als aandenken. Ondanks dat Purmerend in het be gin overwegend sterker was lever de dit geen doelpunten op en zakte hun tempo, waardoor LOC gelegen heid kreeg bijna te doelpunten. Pur merend wat nu fors speelde, kon echter maar steeds het doel niet vin den, zodat met blanke stand de rust inging. Na rust was LOC direct in de aan val, de Amsterdammers wisten een corner te forceren en uit de scher mutseling voor het Purmerend-doel wisten ze een doelpunt te forceren l-*—0Purmerend trachtte nu, door steeds opdringen, LOC in te sluiten, doch dit lukte niet, en hun aanval len liepen steeds op niets uit. Zo ver streek de tijd en de LOC-keeper had druk werk, doch deze verweerde zich kranig en wist verschillende haast onhoudbare schoten, uit zijn doel te houden. Even voor het einde weet deze zelfs een bal, die wij al telden, uit zijn doel te stompen. Onder span ning kwam het einde en was Purmer end uitgeschakeld. .Purmersteijn II en een Purmer- steijn-combinatie wisten resp. met 31 en 4—2 van Broek in Water land I en II te winnen. Een junioren- en adspiranten-elf tal togen naar het jeugdtournooi te Aalsmeer. De junioren verloren alle wedstrijden: AalsmeerP.-jun. 4-1; RVC-P.-jun. 3-1; JHK—P.-jun. 4-1. terwijl het adspiranten-elftal 1416 jarigen) alle wedstrijden wist te win nen: AalsmeerP.-adsp. 14; RVC P.-adsp. 1—8; JHK—P.-adsp. 1-5; DVOSP.-adsp. 03, waardoor deze de tweede plaats bezette, en een lau wertak mee naar huis namen. Twee adspiranten-elftallen togen naar het Neerlandia-tournooi, doch zij verloren al hun wedstrijden: Adsp. 1416-j.: NeerlandiaP.- adsp. 2-0; DWVP.-adsp. 1-1; SDW- P.-adsp. 3-2; OVVO—P.-adsp. 3-0; Adsp. 12—14-j.; NeerlandiaP.- adsp. 1-0; DWV—P.-adsp. 3-0; SDW —P.-adsp. 1-2; OVVO—P.-adsp. 9-0. A.V.V. De Rijp-nieuws Zondag speelde het eerste elftal een oefenwedstrijd tegen het pas ge degradeerde Sporters uit Hoorn. De Rijpers trokken aan het kortste eind en verloren deze wedstrijd met 41. Ondanks dat het weer veel te warm was voor voetbal, werden er door beide partijen soms aardige staaltjes spel ten beste gegeven. Keeper Veen- man had de plaats van Kroon, die wegens een knie-operatie in het zie kenhuis verblijft, ingenomen. Het tweede speelde in Oo^thuizen en ver loor met 110. Maar dat kon ook niet anders, want zij hadden een keeper onder de lat die naar zijn zeg gen, wel ems gevoetbald had. De adspiranten wedstrijd vond geen doorgang wegens de vacantie. Zondag staat dan de uitgestelde tienkamp op het programma. A. Zo merdijk heeft 2 maal achtereen de beker gewonnen dus als hij Zondag weer winnaar wordt heeft hij hem definief in zijn bezit. Dus jongens doet allen uw uiterste best op spor tieve wijze. Aanvang adsp. 10-30 uur en senioren 's middags half twee. B.F.C.-nieuws Uitslagen: WBSV II—BFC II 2—3; WBSV I—BFC I 2—3. J.l. Zondag heeft de officieuze in zet van het nieuwe seizoen voor onze club plaats gevonden. Zowel het eer ste als tweede elftal kwamen deze dag binnen de krijtlijnen en daar het voor beide al direct de „derby" be trof tegen onze plaatsgenoten van de WBSV, was het te begrijpen dat er met belangstelling naai- deze neder laag wedstrijden, welke door WBSV waren uitgeschreven, werd uitgezien. Hoog waren de verwachtingen on zerzijds niet, wetende dat er deze zo mer te weinig is getraind, dit in te genstelling met onze tegenstanders. Hierbij kwam nog dat door invallers, onze beide elftallen zeer incompleet in het veld kwamen. Al met al dus redenen om de beste kansen aan WB te geven. WBSV II—BFC II Het is echter anders gegaan. Reeds in de strijd van de 2de elftallen kwam dit tot uiting'. Ons tweede, waarin enige jeugdige spelers waren opgesteld, gaf dusdanig partij, dat de W-reserve's hieraan de handen vol hadden. Zo zelfs, dat in de tweede helft de WB-ers op een gegeven moment een 31 achterstand had den. In het laatste kwartier raakten enige van onze jongens uitgespeeld en ,wist WB de achterstand tot 32 te verkleinen. Doch verder kon men het niet brengen, ondanks verwoede pogingen welke er van W-zijde wer den ondernomen. Stuffers c.s. zege vierden met 3-2. Een goed resultaat jongens! Linksbinnen en rechtsbui ten waren aan onze zijde de makers van de doelpunten. WBSV I—BFC I De strijd tussen de eerste elftallen is er niet één geworden welke gere geld goed voetbal te zien gaf, dit gebeurde bij vlagen. Doch veel werd er vergoed door de spanning en door de gemaakte doelpunten, want deze waren allen van goede kwaliteit. Het was voor WB, dat reeds spoe dig na de aanvang enige mooie kan sen onbenut voorbij had laten gaan toen de B-verdediging raar stond te schutteren, weggelegd de leiding te nemen. 10. Het zag er toen even donker uit voor onze jongens. Doch men hield het hoofd koel in de B-gelederen en geleidelijk aan ging het Spel meer gelijk op en nog voor dat er gerust kon worden had de B-linksbuiten kans gezien met een pracht doelpunt de partijen op gelijke voet te bren gen. In de tweede helft had BFC een klein overwicht. Toch was het WB dat het eerst een doelpunt maakte toen de linksbuiten aan z'n bewa king ontsnapte en met een mooi dia gonaal schot z'n ploeg weer aan de leiding hielp. 21. Niet ontmoedigd Onze jongens waren hierdoor niet ontmoedigd, eerder geprikkeld door met nieuwe aanvallen te trachten de achterstand in te lopen. Hiermede hadden zij succes, toen na een goede combinatie van de B-rechtervleugel de B-midvoor weinig moeite had de WB-keeper te passeren. Hierna kwam B nog meer opzetten en weer kwam het gevaar voor WB van onze rechtervleugel en moest keper Oude- jans voor het schot van de B-rechts buiten zwichten 23. Hiermede heb ben onze jongens voor de eerste maal de leiding in deze wedstrijd veroverd en er moet dan nog een klein kwar tier worden gespeeld. In deze reste rende tijd krijgt men aan beide zijden nog enige „dotjes" van kansen. Aan WB-zijde gaf men door treuzelen de Buurter-verdediging gelegenheid zich te herstellen en was hiermede de kans voor de gelijkmaker verke ken, terwijl één der B-aanvallers zijn kans van de dag, voor het vier de B-doelpunt, hopeloos voorbij liet gaan door naast te schieten. Evenals in de voorgaande ontmoe ting eindigde ook deze wedstrijd met 32 in het voordeel "$am onze jon gens, hetgeen zeer zeker verdiend was. De in goede sfeer gespeelde wedstrijden werden door scheids rechter Konijn zeer verdienstelijk geleid. Sportdag A.s. Zondag vindt de op 1ste Ker miszondag afgelaste Sportdag plaats en wij roepen bij deze de volledige medewerking van onze leden in. al het mogelijke te doen door hun deel name aan de wedstrijden, deze dag te doen slagen. Dreo-nieuws De beide senior-elftallen hebben ons Zondag jl. wel wat teleurgesteld. Het eerste verloor met 31 van Berkhout 1 en het tweede met 61 van Blokkers 2. Daar ik nog niet geheel fit was heb ik geen van deze twee wedstrijden gezien en zover ik van ooggetuigen gehoord heb lag de schuld er in, dat er, met te veel invallers gespeeld moest worden. Dit is erg jammer, want anders zouden deze goede oefenwedstrijden zijn, maar nu hebben ze weinig te be tekenen. Als op 11 September de competitie begint moet de -elftal commissie kunnen beschikken over spelers, die met hart-en ziel DREO- man zijn en op het eind van de com petitie kunnen zeggen ik heb alle competitiewedstrijden meegespeeld. Als dit zo was dan twijfel ik er niet aan af we zullen kampioens- eüftallen in ons midden hebben. Ik heb Zondag jl. onze junioren in hun nieuwe opstelling zien spelen tegen St. Bavo Jr. Ze wonnen met 61. En werkelijk dit elftal viel me niet tegen. In de voorhoede zitten schut ters, die in de competitie nog wel een doelpuntje zullen maken. Ook de A adspiranten deden het goed. Nu waren de tegenstanders wel wat klein maar 100 wil nog wel wat zeggen. Een mooie overwinning, jongens. Het programma voor a.s. Zondag is me nog onbekend. Alleen weet ik nog te melden dat onze Geestelijke Ad viseur benoemd is te Voorburg en ons zeer binnenkort zal verlaten. Pastoor Coppens was een grote steun voor onze vereniging. Het be stuur heeft weinig vergaderingen ge houden waarop zijn Eerw. niet pre sent was. En ook bij de trainings- avooiden was hij steeds aanwezig. APPEL HEEFT VOOR REIMS GETEKEND Appel, de oud-international en oud-midv^r van de voetbalvereni ging SitfM, heeft gistermiddag een contract *§étekend," waarin hij zich verbindt als. professional voor de Franse ere-divisie club Reims te gaan spelen. Hij zal Zondag 4 September a.s. zijn eerste wedstrijd te Reims spe len tegen Bordeaux, de club, waarin Bertus de Harder uitkomt. Appel wenste geen inlichtingen te verstrekken over zijn contract. Hij deolde alleen mee, dat de voorwaar den beter zijn, dan die voor Bertus de Harder, zoals dit tenminste alge meen gepubliceerd is. Athletiek Zaterdagmiddag wisten leden van Nea-Volharding in de athletiekwed- strijden te Volendam gehouden, de volgende successen te behalen: Hoogspringen: le. H. Swart met 1.55 meter. Verspringen: le. C. Verwer met 4.97 meter. Speerwerpen: le. M. Swart met 42.20 meter. 100 M-: le. C. Verwer in 11.8 sec. 1500 M.: 2e. J. W. de Jong in 4 min. 45.9 sec. 3000 M.: le. M. Pronk in 10 min. 57 sec. 4 x 100 M. estafette: le. Nea-Vol harding in 51.6 sec. Duivensport De duivensportvereniging Beem- ster en Omstreken nam Zondag met 82 duiven deel aan de wedvlucht vanaf Quivrian, afstand 249 km. Met Noord-Oosten wind werden de dui ven gelost om 9.20 uur, aankomst eerste duif 13 uur 15 min. 31 sec., laatste duif 13 uur 37 min. 38 sec. 1. M. Spaans; 2, 9 Jb. Beukenkamp; 3. C. Koeman; 4, 15 H. Schipper; 5. D. Boots; 6, 7, 13, 14 Jb. de Lange; 8, 10 J. Bandt; 11, 12, 16 C. W. de Gier. Viswedstrijd, Zondagmorgen hield afdeling XI Purmerend in het Noord-Hollands Kanaal een karperwedstrijd. Er werd slechts één karper gevangen en wel door Jan de Vries, die daardoor de eerste en enige prijs verwierf. Ons Vogelhoekje De Mus (Passer domesticus) De straatjongen onder de vogels. Wij kennen hem allen in zijn vaalbrum pakje. Alom is hij vertegenwoordigd waar wat te bikken is. Een zeer vruchtbaar volkje. Nestelt bij voorkeur onder de dakpannen. Eieren zijn zwart of bruin ge spikkeld. In de polder, speciaal voor de graangewassen, door haar aantal zeer schadelijk. Motorsport De motorrijdersclub „Purmerend en Omstr." houdt Zondag een toer tocht voor alle leden, een z.g. IJsel- n.eerrit. Gemeenschappelijke afrit o kwart vóór acht vanaf het club lokaal van der Woude. Vrijdag 16 Sept. word om het club kampioenschap een avond-betrouw- baavheidsrit van 60 K.M. gehouden. CORTINAS HEEFT GEEN SUCCES De Cubaanse Kanaalzwemmer Jose Antonió Cortinas, die gister morgen vroeg voor de tweede maal startte, heeft ook ditmaal zijn po ging om het Kanaal over te zwem men moeten opgeven. Om kwart over vijf in de namiddag, na bijna 18 uur in het water te zijn geweest, keerde hij in de volgboot naar Calais terug. MARKTBERICHTEN PURMEREND, 23 Aug. 1949. Eierenmarkt: Aanvoer 3000 kip eieren f 1314 per 100 stuks; 1000 eendeneieren f 5—9 per 100 stuks. Veemarkt: Aanvoer 614 stuks run deren; 189 vette koeien voor de leve ring; 236 geldekoeien f 280600 per stuk, handel kalm; 121 melkkoeien f 525700 per stuk, handel matig; 21 pinken f 200425 per stuk, handel matig; 39 stieren f 375700 per stuk, handel stil; 8 graskalveren f 110 150 per stuk, handel kalm; 145 nucht. kalv. voor de levering; 15 vette var kens voor de levering; 20 fokzeugen f 225375 per stuk, handel stug; 570 biggen f 3560 per stuk, afloop stug; 929 schapen en lammeren, schapen f 5570 per stuk, handel iets beter, lammeren f 30—50 per stuk, handel ie+1 beter; 72 bokken en geiten f 10 50 per stuk, handel stug; 61 paarden en veulens, paarden f 350600 per stuk, handel stug, veulens f 110 170 per stuk, handel stug. Totaal aantal dieren 2436 stuks. Pluimveemarkt: 2000 oude kippen én hanen (witte en rode) f 1.752 per kg; 400 idem (blauwe) f 2—2-25 per kg; 1900 hennen f 3—4.50 per stuk; 800 joftge hanen (blauwe) f 2.70—3 per kg: 12.300 idem (witte en rode) f 2—2.40 per kg: 900 jonge eenden en oude idem f 1.502 per stuk; 250 konijnen f 0.50—7 per stuk. GENERAAL WILBURN OPPER BEVELHEBBER AMERIKAANSE LEGER. In het hoofdkwartier van d'e Ame rikaanse strijdkrachten in Europa wordt officieel de (benoeming van 'generaal Franlk W. Wilburn, de ge wezen bevelhebber van de eerste infanterie-di/visie, tot opperbevelheb ber van het Amerikaanse leger in Europa 'bekend gemaakt. Generaal Railph J. Canine zal generaal Wil- burn aan het hoofd van de eerste infanterie-divisie opvolgen. Naar het Engels ran BERTA RUCK Door J. JORISSEN 44 „Nadat je afgesproken had, hier minstens veertien daigen te blijven? Nadat je zelfs het kantoor bericht hebt gezonden (Verbeeld je, het kantoor! Alsof het kantoor iets anders beduidde dan hij zelf, meneer Wil- liam Waters!) „Of je niemand te ontzien hebt! Wat had je tegen mijn moeder moeten zeggen?" „Het een of ander, wat dan ook!" „Liever dan hiler onder deze omstandigheden te blijven? I'k kan het mij begrijp er. I'k weet je, dat' i'k ook zo gevoeld heb?" voegde hij er aan toe. „Daar wou ik juist met je over praten. Ik heb er gisterenavond over liggen denken, zo'als ik je al vertelde en vandaag ben ik er ook steeds mee bezig geweest". Ik was benieuwd, wat hij van zijn golfspel terecht had gebracht. ..Het kan zo niet voortgaan", zei hij op eens. Hij bleef stilstaan onder de bruine beuk en keek mij aan in de toenemende duisternis. „Ik kan het niet langer volhouden. Het is een beetje al te bar", eindigde hij in schooljongenstaal. Daarop vervolgde hij verontwaardigd en wel wat onsamenhangend: ..Theo's dwaasheden! Die ellendige bloemen! Mijn oom met al zijn zijn opmerkingen!" „Dat is zo", zei ik met vuur. Daarop wendde hij zich weer rechtstreeks tot mij en voegde er geheel onverwacht aan toe: „En dan jij ook nog!" „Ik?" „Ja", barstte hij ïos. „Jij bent nog 't ergste en dat weet je best! Je doet het natuurlijk, om dat ik je er in heb laten lopen „Ze zullen je horen jij lijkt soms net op Theo". „Omdat ik jé", hij liet zijn stem wat dalen en sprak weer kalmer en bedaarder, veel on aangenaamheden berokkend heb, die niemand had kunnen voorzien, die ik tenminste niet voorzien had, doe je al wat je kunt, om het mij betaald te zetten". „Dat alles gisteren aan tafel", zei ik zedig, „had niets mlet mij te maken. Dat kun je on mogelijk zeggen". „Neen, dat was Theo.maar de rest is ook niet uit te houden. Het is mij onmogelijk! Het kan zo niet voortgaan!" „Dat heb ik je al eer gezegd, maar je zei van morgen, dat het je onmogelijk was, mij van mijn belofte te ontheffen". „Dat is ook zo, en er is oo'k maar één ding, dat er op te vinden zou zijn". Ik wachtte, benieuwd, wat ter wereld, dat zou kunnen wezen. Zijn volgende opmerking kwam geheel onver wacht. „Zo je niet een beetje vriendschappelijker te gen mij kunnen zijn?" ..Vriendschappelijker?" herhaalde ik ongelo vig. Toen drong iets van zijn bedoeling tot mij door, -en ik vervolgde op afgemeten toon: „Je 'bedoelt zeker officieel?" „Neen, zei hij wat bits. „I'k bedoel, of we niet werkelijk vrienden kunnen zijn en vredfe sluiten, al was het maar voor zolang, als je hier bent. Begrijp je niet, dat het veel gemakkelijker zou zijn, om samen die vervelende dingen onder de ogen te z'ilen, dan dat ik voortdurend ver wachten kan, dat je het mij zrult inpeperen en betaald zetten?" Dit alles leek niets op zijn gewone manier van praten. Ik schoot bijna in dé lach, maar toen bedacht ik, dat ik zijn voorstel niet zo heel aannemelijk vond. Hij vroeg nu mijn hulp en medewerking in werkelijkheid. Ik vond hem wel wat brutaal. „Als je bedoelt", zei ilk, „dat ik zal ophou den met je te plagen en voor de gek te houden en dingen te zeggen, die voor jou iets heel an ders bfetekenen dan voor de anderen, die ze horen Ik wilde er bij voegen, dat ik dat wel belo ven wilde; ofschoon ik vond, dat hij wel wat veeleisend was, want het was mijn enige vei ligheidsklep. „Neen. neen, dat bedoel ik niet", viel hij mij in die red'e. „Ik bedoel, dat wij werkelijk vriendschap zouden, sluiten, zoals wij dat had'dén kunnen doen, als wij niet geenals dat engagement er niet tussen zat". ..Maar hoe kan dat nu?" vroeg i'k met na druk. „Waarom zou het niet gaan?" hield hij aan. „Waarom niet° Wel, ik weet niet, wat ik daar op antwoorden moet!" Hij ze'i niét: „En je stemde wel toe in dat nadere". Een andere man zou dat misschien gedaan hebbén. Ik trachtte hem mijn bedoeling nog wat dui delijker te maken. Hij was wel erg dom, vond ik. „Zie je dan niet, hoeveel gemakkelijker het is. om te doen. alsof je geëngageerd of zelfs verliefd was, dan om op eens van iemand té gaan houden op zijn verzoek?" „Is dat zo?" „Natuurlijk is dat zo", zei ik. „Je kunt doen, alsof je geëngageerd was, enz., maar je zelf tot vriendschap te dwingen, of om werkelijk van iemand te houden op gezag, dat gaat niet". (Wat was hij toch oliedom! Het was weer het zelfde, als toen hij geen verschil zag tussen het aannamen van 'n bontkraag en 'n japon). „Dat kun je zo maar niet doen. Dat is te veel ge vraagd. Dat hebben wij niet bedongen. Het be hoorde niet bjj „onze afspraak", had ik bijna gezegd. Ik had het génust kunnen doen, want „die ellendige afspraak?" viel hij uit en daar hij Cariad niet in de 'buurt had. om te schoppen, deed hij het 't grint. „Kun je die nooit eens even vergeten? Het zou zoveel gemakkelijker zijn „Ja, misschien voor jou", antwoordde ik, maai- niet voor mij; en ik kan onmogelijk vriendschap sluiten op commando". Eerst zei hij niets. Toen vervolgde hij weer kalim: „Bedoel je, dat jo een antipathie tegen me hebt?" „Ik ken je nauwelijks goed genoeg om van sympathie of antipathie te spreken", zei ik koel, „en wat hébben wij daarenboven gemeen, zodat we kunnen verwachten, dat we het goed zouden kunnen vinden samen?" Ik wist, wat een hopeloze vraag dat was. „Wat heb je dan gemeen met Ik begreep, dat hij op Sydney Vandeleur doelde, maar hij sprak die naam niet uit. maar vervolgde „bij voorbeeld, met een man als Montrésor? Je 'bent eén en twintig en hij is vijftig, misschien zestig. Toch praat je met hem en je schijnt het goed met hem te kunnen vin den ook". (Wordt vervolgd).

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3