Nieuws uit De Rijp. Nieuws uit De Beemster. De Bfeemster in oorlogstijd Overleden. (R) Naar wij vernemen is onze oud plaatsgenoot, de heer B. Lenferink, thans wonende te Noordberghuizen bij Olden- zaal, overleden. Bezoek van de Commissaris der Koningin aan De Rijp en Graft. (R) Maandag 24 October zal de Com missaris der Koningin van Noord-Hol land een officieel bezoek brengen aan de gemeenten De Rijp en Graft. Wie zullen de gelukkigen zijn? (R) Zaterdagavond a.s. om 8 uur vindt in hotel „De Eendracht" de trekking plaats van de verloting ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der vereniging Floralia en Huisvlijt. i Burgerlijke Stand. (R) Geboren: Catharina Margaretha Geertruida, d. v. F. J. Deckwitz en C. E. van Bil jouw. Abram, z. v. K. de Jong en R. Twijnstra. Getrouwd: Cornelis Jozef de Vries, 26 j en Cornelia Agatha Poel, 26 j. Flinke belangstelling voor abonnements concert. (R) Dinsdagavond werd in de Ned. Herv. Kerk het tweede abonnements concert uitgevoerd., waarvoor van de zij de van het publiek dan wel geen grote, maar toch flinke belangstelling bestond. In dit concert was het zwaartepunt ge legd op de menselijke stem. De mede werkenden waren Mar Wuis, voordracht, Rinus Sinke, bariton en Hans Keuning, onder wiens leiding de concerten staan, orgel. De toelichting op de uit te voeren nummers door Hans Keuning werkte ook nu weer verduidelijkend. Mar Wuis de clameerde een viertal gedichten, waar van vooral „De Dieren" van Van der Leeuw opvallend goed was. Rinus Sinke Floralia te Noord-Bcemster. v (B) De Floraliavereniging te Nrd.-Bcem- ster hield op Donderdag 20 October in hot café van de heer K. Groot een feest avond. Als om 8 uur de voorzitter D. Regter opent is de zaal bijna geheel ge vuld met leden en genodigden. De voor zitter heet allen van harte welkom, in het bijzonder de heer Eerhart, die de Floor-film zal vertonen, verder voorzit ter C. Bol van „Ons Genoegen" en an dere genodigden. Hierna werd tot op voering overgegaan van een éénacter, ge titeld Epidemie". Het stuk zelf was heel aardig, maar de rollen zaten er niet erg vast in. Hierna volgde de Floor-film, waarbij de heer Regter een en ander toe lichtte. Deze film viel geweldig in de smaak. Vervolgens weer een éénactertje door enkele leden van „Ons Genoegen", n.1. „De Spelbrekers". Dit was een dolle klucht, waarin de rollen uitstekend ver tolkt werden, wat het applaus wel be wees. In de grote pauze werd natuurlijk de traditionele verloting gehouden, waar bij negen prijzen beschikbaar gesteld werden. De taart werd gewonnen door mevr. Edam en twee worsten door G. J. Hoogcarspel, Midden-Beemster en mevr. P. de Boer. De pop, waarvan de naam met de tentoonstelling niet geraden was, werd onder de raders verloot en werd ge wonnen door Vrouwtje Edam, Oosthui- zerweg. De laatste éénacter „Kan dat?" werd door alle spelers en speelsters ge weldig goed weergegeven, hetgeen be wijst dat „Ons Genoegen", mits er goed gerepeteerd wordt, iets goeds naar voren kan brengen. Het was dan ook wel als tolk van alle aanwezigen, dat de voor zitter alle medespelenden bedankte. Door de heer Kistemaker werden namens het bestuur de heren D. Regter en Jb. Zijp, resp. voorzitter en penningmeester, ge feliciteerd met hun 20-jarig jubileum en aan beiden werd een vulpen overhan digd. Het was een goed geslaagde Floor- feestavond, zoals we dat van ouds ge wend zijn. Ilct Witte Kruis vergaderde. (B) De j.1. gehouden algemene vergade ring van het Witte Kruis was weer slecht bezocht. Slechts drie leden waren aanwe zig toen dr. v. Welsenes de vergadering opende. De secretaresse, mevr. Barendregt Sorgdrager, las de notulen. Hierna werd behandeld de beschrijvingsbrief voor de algemene vergadering, welke gehouden zal worden op Dinsdag 8 Nov. te Amsterdam in Krasnapolsky. Tot afgevaardigden wer den benoemd mevr. BarendregtSolgdra- ger en de heer K. Warners. Als plaats vervanger werd de heer J. Roozee aan gewezen. Uit de verdere behandeling van de beschrijvingsbrief bleek dat de Noord- holl. vereniging Het Witte Kruis in Scpt. van het volgende jaar 75 jaar bestaat. Te Alkmaar zal dit worden herdacht op fees telijke en tevens propagandistische wijze. Een crediet van 10.000,zal worden aangevraagd. Met deze credietaanvrage ging de vergadering niet accoord in de zin als in de beschrijvingsbrief werd voorge steld. Zij wenste aan dit belangrijke be drag een andere bestemming te geven. Een verzoek van de afdd. Schermer- horn, Warder, Purmerend en van district Purmerend, de candidatuur van ds. P. Keuning in de vacature Meindersma als hoofdbestuurslid te steunen, werd aange nomen. Ds. Keuning is secretaris-penning meester van de afd. De Rijp en voorzitter van de ring Purmerend. Het honorarium van de bode-magazijn meester werd met ingang van 1 Jan. 1949 bepaald op 600.per jaar. Er zal een beroep worden gedaan op diegenen, die verplegingsartikelen in bruik- zong met orgelbegeleiding van Hans Keu ning twee aria's uit „Die Jahreszeiten" van Haydn en een aria uit de Mattheus Passion van Bach, waarvan de werken van Haydn ons het best bevielen. Hans Keuning speelde enige orgelsoli, waar onder Le Cygne (De Zwaan) uit het Carnaval der Dieren van St. Saëns en besloot het concert met Choral III van Franck. Nieuws uit Grait Burgerlijke stand. (G) Geboren: Petrus Nicolaus Adrianus, z. v. P. de Lange en A. M. Berkhout. Petronella, d. v. W. Honig en A. Kuijn. Viswedstrijd Oost-Graftdijk West-Graftdijk. (G) Begunstigd door het mooie weer gin gen Zondagmorgen om acht uur de leden van de visverenigingen Oost- en West- Graftdijk naar het Noordh. Kalaal in de omgeving van Oost-Graftdijk, om daar de jaarlijkse viswedstrijd tegen elkander aan te binden. Oost-Graftdijk had voor deze wedstrijd een medaille beschikbaar ge steld en mocht deze na de wedstrijd zelf mee naar huis nemen. Want toen voor de laatste maal werd gefloten en de punten werden opgeteld, kwam men voor Oost tot tachtig punten, terwijl West met de helft hiervan genoegen moest nemen. Over het algemeen werd er niet veel gevangen en het puntenaantal was hierdoor niet hoog. A.s. Zondag heeft West weer een wed strijd voor eigen leden en er zal dan ge vist worden in het Noordh. Kanaal bij Spijkerboor. Beroepen. (G) Te Oost- en West-Graftdijk is als predikant bij de Ned. Herv. Kerk beroe pen ds. F. Brouwer, hulpprediker aldaar. leen hebben of wensen te gebruiken, daar aan de juiste zorg te besteden in gebruik en bij onderhoud. Dat laat in Veel geval len te wensen over. En het materiaal is duur. Na rondvraag sloot de voorzitter de ver gadering. Wie heeft er iets verloren? (B) Gevonden: Twee kinderportemon- naies, een paar herenschoenen, een cein tuur, een dop van autowiel en een biljet van 2.50. Te bevragen bij de politie. Burgerlijke Stand. (B) Geboren: Lipkje Akke, d. v. D. Dijkstra en J. de Vries. Overleden: Wilhelmina Commandeur, 70 j., echtgenote van A. Vestering, (over leden te Purmerend). Nutsbibïiol heek. (B) Woensdagavond vergaderde in het Heerenhuis de Commissie van de Nuts- bibliotheek in verband met het a.s. win terseizoen. In hoofdzaak ging het om de datum vast te stellen voor de opening van de bibliotheek voor het publiek. Mede werd besloten om weer een aantal nieuwe boe ken te kopen. Nadere kennisgeving wan neer de Nutsbibliotheek is geopend zal in de krant worden gepubliceerd. Na nog en kele huishoudelijke zaken te hebben be handeld sloot de voorzitter de vergade ring. Het feest van de EnKaBé, Voor klein en groot Oké. (B) Maandag heeft de EnKaBé in het Heerenhuis een goede beurt gemaakt. Des middags voor de jeugd, 's avonds voor de ouderen. Het bestuur had voor deze gele genheid zich verzekerd van de medewer king der „Jolly Players" uit Rotterdam. Het bleek een goede keuze te zijn geweest. Voor de kinderen was het een pracht- middag. Zangwedstrijd, waarmede smake lijke prijzen werden gewonnen. Een paar echte clowns, die allerlei dolle streken uit haalden. Maar zonder Marten Leeghwater hadden ze het niet kunnen doen. En dan die twee mannen, die zo mirakel op de harmonica speelden en wat een keurige jassen hadden ze aan! Maar het allermooi ste was Jan Klaassen, met Katrijn en Pietje. Die beleefden weer avonturen. Wat hadden ze een pret toen de toverstok van de heks verdwenen was. Alleen Arend Jansen vond het niet mooi. Dat jonge mens werd het te bar, toen Jan Klaassen uit de poppenkast in levenden lijve te voor schijn kwam. En dan die griezelige heks. Maar de rest genoot uitbundig. En 's avonds werd er niet minder geno ten. De acordeonnisten „The Rytons" had den een groot aandeel in het succes van de avond. In het gevarieerde programma stonden zij aan de spits met hun muzi kale prestaties. Maar ook de andere num mers werden door het talrijke publiek zeer op prijs gesteld. De schetsen, gespeeld door de andere leden van het gezelschap, werden op uitmuntende wijze vertolkt. Er werd hartelijk gelachen om de dolle situa ties. De cabaretière, Marv Bos, werden na afloop bloemen aangeboden. Het EnKaBé feestlied, waarvan de tekst is geschreven door de bekende Jaap Klap muts, werd door alle aanwezigen met enthousiasme gezongen. Dan was er na tuurlijk de EnKaBé-verloting, waardoor velen met een nuttige of smakelijke prijs werden verblijd. Eenparig was het publiek vol lof over de avond. De heer Velzeboer, voorzitter van het district Purmerend, opende de avond en hield tevens een kleine inlei ding over de EnKaBé. Ook het sluitings woord werd door hem gesproken. Geslaagd. (B) Voor het propaedeutisch examen aan de Landbouwhogeschool te Wage- ningen slaagde de heer A. Overeem, al hier. EEN NIEUW KLEEDLOKAAL op het sportterrein te Deemster, Sportmakkers in de Beemster, en al diegenen die de sport een warm hart toedragen, er zal eerstdaags een beroep worden gedaan op uw gemeenschapszin. Wij weten allen, dat het tegenwoordige gebouwtje op het gemeente-sportterrein niet de naam van kleedlokaal verdient. Het is een onwaardige en ondoelmatige geschiedenis op ons mooie sportterrein. En eigenlijk hebben we ons altijd een weinig geschaamd, als sportlui van bui ten de Beemster naar het kleedlokaal in formeerden. Kan dat niet anders? Ja vrienden, er is kentering. Het gemeente bestuur heeft ook reeds lange tijd met afgrijzen naar het bouwwerk gekeken en is tot de conclusie gekomen, dat een der gelijk ding niet in overeenstemming is met het prestige van de Beemster. Nu is het zover gekomen, dat de ge meente bereid is om het materiaal voor het nieuwe gebouw, dat voldoen zal aan de eisen die men voor een goed ingericht kleedlokaal mag stellen, aan te schaffen. Maar het materiaal moet verwerkt wor den, en dat, sportmakkers, moeten wij zelf doen. Wij, voetballers, korfballers, gymnasten, schaatsenrijders, ruiters en wie er verder aan sport doen of er mee sympathiseren. En dat moeten wij doen zonder daarvoor in geld te worden be loond. Vergeet niet, buiten geld zijn er ook nog andere waarderingsnormen. De toezegging van verschillende vak lieden hebben wij al. Maar vele handen maken licht werk. Wij komen hierop nader terug. ANDR. TOL, Secr. Sportcomm. Beemster. Nieuws uit Purmerend. Auto-ongeval. (P) \Voensdagmorgen kwam een luxe auto, afkomstig uit Leeuwarden, nabij II- pendam in botsing met een Naco-bus uit Purmerend. De luxe wagen werd geheel ingedrukt en de bestuurder, een garage houder uit Leeuwarden, kreeg verwondin gen aan neus en arm. Per kraanwagen van de firma Kommerkamp werd de be schadigde auto op sleeptouw naar de Frie se hoofdstad gebracht. I. „Mensen, helpt elkander." „Ben ik mijn broeders hoeder?" Koud en gevoelloos werden deze woorden in het verre verleden gesproken. En in de eeuwen, waarin een worstelende mensheid probeerde te stijgen naar de toppen van broederschap en geluk, hebben helaas de echo's dezer bittere woorden zovele malen weerklank ge vonden. Maar luider, dringend in de harten van millioenen mensenkinderen, was daar een andere stem: „Mensen, helpt elkander". In ziekte en leed, in oorlog en ondergang, in al de rampen die deze geteisterde wereld hebben ge troffen, heeft deze stem geklonken, luider en doordringender, groeiend tot een groot en sterk geluid, gehoord tot in de verste uithoeken dezer aarde. Beemster, je bent maar klein, 'n nie tig stipje op het aangezicht van Moeder Aarde. Eens een waterdruppel, nu een plekje grond waarop mensen leven. Men sen die werken en die een taak vervul len in het grote wereldgebeuren. En al moge dat aandeel klein zijn, gezien in het grote verband, toch vormt het 'n bij drage in dat wat wij noemen: „De Ge schiedenis der Mensheid". En eens zal worden uitgemaakt, door hen die na ons komen, of gij Beemster- lingen in een dier meest dramatische pe rioden der geschiedenis, in de oorlogs jaren '40'45, uw taak op waardige wijze hebt vervuld. „Ben ik mijn broeders hoeder?" Was dat de leidraad uwer daden, of heeft de stem van „Helpt elkander" ook weer klank gevonden in uw harten? Mei 1940. Het oorlogsgeweld davert zijn verschrikking over ons vaderland. In Groningen en Friesland, aan Grebbe- linie en Moerdijk, trachten Nederlanders in wanhopige strijd de vijand te keren. Over Rotterdam, onze prachtige haven stad, donderen in scheervlucht de Stuka's en laten hun bommenlast exploderen in woonwijken en handelscentra. Rotterdam is aan de verwoesting prijs gegeven. 15 Mei. Capitulatie. Ons vaderland be zet gebied, 5 dagen van verschrikking, van leed en dood zijn gegaan. Verwoes ting, puinhopen, doden en gewonden is het bittere wat achter bleef. Nieuws uit Schermerhom Bridgen. (S) Aangezien de bridgeclub „Nooit Ge dacht haar vijftienjarig bestaan herdacht, heeft zij een onderlinge wedstrijd gehou den. De koppels werden bij loting vast gesteld. De uitslag van deze zeer mooie wedstrijd is als volgt: Oneven lijn: 1. W. de BoorderJ. de Beurs 75 pt.; 2. Mw. P. LosJ. Buis 66^ pt.; 3. Mw. S. KanB. Plugboer 65 pt.; 4. C. VerdwaaldA. de Boorder 61 Vz pt.; 5. Mm. A. de BoorderF. Stroomer 6IV2 pt.; 6. Mw. B. PlugboerP. Schotsman 60V2 pt.; 7. Dr. HeringaG. de Reus 51 Vz p. Even lijn: 1. Mw. SchotsmanJ. Deck witz 731/2 pt.; 2. Mw. W. de BoorderW. de Boer 71 pt.; 3. Mm. J. KlippelJ. Lake- man 66V2 pt., na loting; 4. F. van Leijen K. Akkerman 66Y2 pt.; 5. Mw. J. Schreu- derP. Leegwater 56 pt.; 6. Mw. W. de BoerTh. Deckwitz 55V2 pt.; 7. Mw. De BeursD. Tijdeman 52 pt. De gemeenteraad vergaderde. (S) De Raad vergaderde Dinsdag on der voorzitterschap van burgemeester Driessen. Ged. Staten hadden bezwaar tegen het tot 5.verhoogde presentie geld van de raadsleden; wordt nu 4. De tuinbouwtentoonstelling te Alkmaar krijgt /25.subsidie; de Noordh. Brand- weerbond zal aan de gemeente een nieuw lid krijgen van 12.50 contributie; aan Pro Juventute wordt 10.subsidie verleend. Het transformatorengebouwtje zal worden gesloopt; het onderste gedeel te blijft intact, maar er komen daar wat heesters als versiering. Mevr. de wed. K. Akkerman en de heer C. Laan mogen als vanouds een stuk grond huren. De gemeenterekening sluit met een batig saldo van ruim ƒ3400.De verschillen de raadsleden hadden daarna nogal wat noten op hun zang. De heer Muntjewerff sneed het torenuurwerk aan, hetgeen nu tweemaal per dag moet worden opge wonden. Het bleek, dat een nieuw uur werk 6 mille kost, dus wacht dat nog even. De heer W. Lakeman drong aan op een urinoir, hetgeen al meermalen onder ogen is gezien, maar een oplossing schijnt moeilijk. De heer Plugboer wees op het zand op straat van de harddra verij en hij vond de dorpsstraat weinig geschikt om er een draverij te houden. Dat was men over het algemeen wel met hem eens. Maarwaar dan? Er zal voorzichtig aan worden gedaan. De heer Valckx wees er op, dat men bij de wa termolens het gemis van de waterleiding gevoelt, maar de voorzitter zei, dat het prov. bedrijf allereerst kijkt naar de ren tabiliteit van de aansluiting en die zit er daar niet in. Het bleek, dat extra meerdere kosten door de polder de Schermeer zouden moeten worden ge dragen. „Helpt elkander", in deze donkere tij den. Uit de puinhopen van Rotterdam stijgt een kreet om hulp. Op Nederlanders, hier is een taak te vervullen, een taak van broederschap en humaniteit, het zijn landgenoten die uw hulp behoeven. En de Beemster bleef niet achter. Want 17 Aug. 1940 konden wij reeds in de courant schrijven: „Voortgejaagd door de storm dezer wereldrevolutie trekken millioenen kinderen over de aarde. In de donker te van deze vreselijke tijd zoeken ze naar licht en liefde, want ze zijn nog zo klein en zo jong en ze hebben daar om nog zo'n behoefte aan een vrien delijk woord, warmte, kameraadschap. Het hele leven ligt nog voor hen. Eigenlijk waren ze geen kinderen meer, maar kleine angstige diertjes, weggekropen in de kelders voor de dreiging van de dood. „Laat de kinderkens tot mij komen" sprak eenmaal de Heiland. Deze woor den kregen letterlijke betekenis, zo in de Beemster als in Ilpendam en an dere plaatsen waar de kleintjes nog verwacht worden. Opgenomen in de kring van onze jeugd, deelgenoot in haar spel en sport, als broertjes en zusjes naar huis voor de middagpot. t En als we dan kijken naar de ge zichten van de kleuters en zien dat angst en spanning zijn weggevaagd, dan mogen we in stilte verheugd zijn daaraan te hebben kunnen meewer ken." Beemster was haar taak van hulpverle ning begonnen. Men wist toen gelukkig niet, hoe lang en vérstrekkend die hulp verlening zou blijken te zijn. De dagen, weken en maanden reiden zich aaneen, triester en somberder werd het wereldbeeld. Leed en ellende, ziekte en dood begonnen hun lugubere tocht over Europa. Langs de wegen in de Beemster trekt dag en nacht, op ieder uur, in regen, sneeuw of storm, een eindeloze stoet van mensen. Op fietsen zonder banden, met handkarren en kinderwagens, de onmoge lijkste vehikels, vanaf een kindersleetje tot een omgekeerd ledikant op wielen, zij gaan; uren en dagen zijn ze onderweg. Aan het hoofd daarvan schrijdt Koning IK DROOMDE dat het R.K. raadslid, bakker Van Baar benoemd is tot marktmeester in Marktstad; dat de tegenwoordige marktmees ter Peek de bakkerij van Van Baar verder zal exploiteren. Wat kan een mens toch gek dro men, hé? Witte Kruis. (S) Onder voorzitterschap van de heer Dagelet vergaderde de afd. Witte Kruis. De vergadering ging accoord met wijzi gingen in het huish. reglement. Men was het met de afd. Hoogkarspel eens, dat het al te dol is om 10 mille uit te trekken voor herdenking van het 75-jarig be staan en dat het beter zou zijn, dat be drag te bestemmen t.a.v. de regeling van salarissen en pensioenen van wijkver pleegsters. De candidatuur van ds. Keu ning te De Rijp zal worden gesteund. Er had daarna nog een uitloting plaats van renteloze aandelen. Nieuws uit Oosthuizen Een veldslag, die bij het Kantongerecht te Hoorn werd uitgevochten. (O) De Hoornse visser C. S. had in café Kaan te Oosthuizen een Wild-West-scène in elkaar gezet. Hierbij had hij het ge munt op de heer R. Kaan, die nu als ge tuige verscheen. Verdachte wist zich van het gehele ge val niets meer te herinneren. Getuige Kaan herinnerde het zich ech ter nog wel. „Drie bierglazen misten het doel, maar de vierde was raak," aldus de heer Kaan. „Hij wilde op deze wijze da aandacht op zich vestigen en hij wilde drank hebben." Getuige Kluft bevestigde, dat verdachte zich tegen de politie had verzet voor welk feit verdachte reeds tot zes weken hech tenis was veroordeeld. „Ik ben nu helemaal van de drank af, Edelachtbare," aldus verdachte. „Drie dagen hechtenis," luidde het ant woord. TEKORT VAN 528.000 op provinciale begroting. De begroting van de Provincie Noord- Holland geeft voor 1950 een tekort aan van 528.000, welk bedrag geput wordt uit het reservefonds dat daarmede voor ongeveer 1/10 wordt aangesproken. Honger. Met een grijnslach op zijn af zichtelijke tronie overziet hij zijn have loze hofstoet. Het gaat goed, daar is er één neergezegen aan de kant van de weg. Dit is een gezegende dag voor Koning Honger, want zie, daar rijdt een vader zijn dode kind in de handkar; dat heeft geen brood meer nodig. „Jij daar, niet vallen, je bent nog maar een paar dagen onderweg." Amsterdam.... wat, Am sterdam? Wachten daar een vrouw en kinderen op vader, die aardappelen is gaan halen? Dan hèb je niet te vallen. Zie naar die vrouw; op d'r uitgemergel de gelaat hebben ontbering en ziekte diepe merktekens gegrift. Ja vriend, dat is een moeder, en die zijn taaier, die strijden tot het bittere einde. Vooruit, haal de laatste krachten uit je onder voede lijf en vecht, vecht tegen sneeuw, storm, regen en uitputting. Hoor je kin deren schreeuwen. Kun je niet meer? Goed, ga dan maar liggen op de weg berm en sterf. In deze orkaan van men senvernietiging komt het op een dode meer of minder niet aan. Koning Honger, honderden, duizenden, neen tienduizenden ben je grijnslachend voorgegaan op hun weg naar Golgotha. Boven het gerammel der rijwielen en het geratel der karren, boven het ge schrei der kinderen en de hopeloze snik der moeders hebben wij je hoonlach ge hoord om de onmacht van die bloedloze, ondervoede helden. Beemsterlingen te hulp. Er is een kind, 'n man, 'n vrouw in nood. Er zijn er dui zenden in nood, help, nog is het niet te laat; een glas melk, een warme maaltijd, 'n paar sneden brood kunnen wonderen doen. Misschien heb je zelf kinderen? Bedenk wat het zeggen v/il om je kleine meid, je blonde robbedoes honger te zien lijden. Vergeet dat gehate woord: Ben ik mijn broeders hoeder?" Vergeet, dat er ooit een Kaïn heeft geleefd. Gedenk slechts dit ene „Helpt elkander". Er is geholpen, dagen, weken en maan den, er is onderdak verleend aan ver kleumde, doornatte - mensen, er is gehol pen naar de mate van kracht en vermo gen, veel, ontzettend veel, maar er was geen grens, er was geen einde, de nood was te groot. Maar zeker zullen honder den in de grote steden een dankbare herinnering behouden hebben aan een vriendelijk onthaal, een warme kachel, een goed bed en een stevig maal, gedu rende hun hongertochten door de Beem ster. Dit is geen hoofdstuk waar met cijfers de mate van hulp zal worden verduide lijkt. Want geen cijfer of statistiek kan de hulp kenbaar maken, wat dat kleine gebaar van naastenliefde heeft betekend voor een moedeloos mens, die vertwijfeld uitzag naar een klein lichtpuntje, naar de steun van een broeder- of zusterhand op zijn duistere weg. In vervolg op onze mededeling van de vorige week, dat wij enige bij dragen, oorspronkelijk bestemd voor het boek „De Beemster in Oorlogstijd" zouden publiceren, maken wij nu een aanvang met de publicatie van „Mensen helpt elkander". In de bezettingsjaren waren de mensen in vele gevallen op elkander aangewezen. In het artikel „Mensen helpt elkander" vertelt de schrijver in het kort iets over de hulpverlening van de Beemsterlingen aan hun broeders en zusters in nood.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2