SPORT. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Hoe de voetbal rolde. EnKaBé-avond. (P) In verband met het grote succes van de drie Enkabé-avonden in onze markt stad gehouden, waarbij bleek dat er nog veel plaatsen te kort waren, wordt Maan dagavond nogmaals een Enkabé-feest- avond in „Amicitia" gehouden. De omgang tussen jongens en meisjes. (P) De heer M. Hemmer, hoofd van de Ulo-school te Midden-Beemster, hield in ,,Het Paradijs" voor de vrouwengroep van de Partij van de Arbeid een zeer belang rijke en interessante lezing over: „De om gang tussen jongens en meisjes", welke met aandacht door de aanwezige vrouwen werd gevolgd, wat vooral bleek uit de zeer veel gestelde vragen, die de spreker tot genoegen beantwoordde. Aan het slot deelde de voorzitster, mevr. G. E. SteertBrouwer, mede, dat 25 No vember de Vrouwendag gehouden zal wor den waar dan mevr. SluisTintelman zal spreken, terwijl mevr. KerkhofPet zal declameren en het vrouwenkoor „Pa raat" zal zingen. „In het hart van Europa." (P) De Culturele Sectie van de Purmer- ender Gemeenschap heeft haar winter werk geopend met het geven van de film „In het hart van Europa", beelden en in drukken van het leven in Zwitserland. Beide uitvoeringen waren geheel uitver kocht. In zijn openingswoord deelde dr. P. J. C. de Boer o.m. mede dat het in de be doeling ligt negen filmavonden te geven, welke om de vier weken gehouden zullen worden. De film zelf gaf een duidelijk beeld over de schoonheid van Zwitserland, zijn his torie, winter en zomer, de werkdag van de Zwitser, zijn volksfeesten, kerk en on derwijs en zijn democratische staatsinstel lingen. „Dijkbreuk." (P) De arbeiderstoneelvereniging „Voor waarts", regie Her Uitslager, heeft het winterseizoen goed ingezet met de uitvoe ring van het toneelstuk „Dijkbreuk" in drie bedrijven uit het Pools vertaald door Anton Burgdorffer. Er was heel wat moed voor nodig omi dit zware stuk voor het voetlicht te brengen. „Voorwaarts" is er in geslaagd! Volkomen! Want de verschil lende rollen waren in goede handen. Peter (A. Daman) de stugge boer, Renate (J. TrompHooijberg) zijn vrouw, Heinrich (F. Jonkhart) en Jacob (K. v. Straten) zijn broers, grootmoeder (I. Vijzelaar de Waal) evenals oom Ulrich (A. Tol), werden ieder op de hun eigen wijze ge speeld, en ieders rolkennis was zeer goed en mede door de goede verzorging van het décor en de grime kwam het stuk goed tot zijn recht. Er moesten vijf avonden worden gege ven, waarvan één nog heden en één mor genavond. Pontvvachter te water. (P) Maandagmiddag te ongeveer één uur had de pontwachter C. de Boer, nadat deze iemand over het Noordhollands Ka naal had gezet, bij het afzetten vaij zijn bootje het ongeluk zijn boomstok te bre ken, waardoor deze in het water terecht kwam. Op het hulpgeroep wist Bakker, chauffeur bij „Hollandia" hem uit het water te halen. Inmiddels had N. Ruis, die het ongeluk zag gebeuren, zijn vader opgebeld, die zeer spoedig met de zieken auto ter plaatse was en met behulp van een zuurstofapparaat werden de levens geesten van De Boer weer opgewekt. Te vens waren spoedig enige doktoren ter plaatse. Per ziekenauto werd hij naar het stadsziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is vooruitgaande. Van wie is die korf met kippen? (P) In October werden in onze markt stad gevonden: rieten boodschappentasje, polshorloge, blauw vestje en zakdoek, ceintuur van regenjas, speelgoeddingetje opwielen, toevoerpijp benzinetank van auto, bruine portemonnaie (stof) met in houd, 1 paar rubber snelbinders, kettink je met blauw steentje, sigarettenkoker, groot zakmes, ketting met gouden collier, dames hoofddoek, vier muntbiljetten van 1.z.g. Franse sleutel, reservewiel met steun, bruine knipportemonnaie met in houd, dubbeltjes dasspeld, een bruine lage herenschoen, blauw étui met inhoud, blik ken drinkbusje, een bos klompen, gele knipportemonnaie met inhoud. Er zijn aan komen lopen een bruin wit te jachthond „Astra", reu en een zwart bruine kleine Herder. Verloren werd: 3 portemonnaies met in- hout, zwart gekleurd halsnoer, étui met inhoud, doublé armband (schakels), don ker blauwe wollen sok, verguld armband horloge, rood lederen damesportemonnaie met inhoud, donkerbruine bril met nikke len vering, zilveren rozenkrans, lichte ceintuur, duimstok en muntbiljet 2.50, lichtblauw reservewiel, korf met 9 kippen, 10-gaats velg met band, lot Purmerender verloting, briefje van 10, bruin lederen damesportemonnaie met inhoud, zilveren armband (Zeeuwse knopjes), lange jaeger herenonderbroek, blauwe plastic ceintuur, ceintuur (wit plastic), witte plas tic regenjas en ceintuur, vulpen. Zondagsdienst artsen PurmerendZ. O.-Beemster. (P) Zondag 30 October heeft dr. H. K. Hartman, Herengracht 7, telefoon 125, dienst. Apotheek. (P) Zondag 30 October is apotheek Th. de Vries, Hoogstraat 4, telefoon 144, ge opend. Jody en het hertenjong. (P) In Cinema Schinkel wordt vanaf he den tot en met Maandag de prachtige ge kleurde film „Jody en het hertenjong" vertoond. Grasland-mechanisatiedag. (P) Door de Stichting van de Landbouw en de Fed. veren. v. Bedrijfsvoorlichting wordt Donderdag 3 November in „De Doele" een grasland-mechanisatiedag ge houden, welke om 9.30 uur zal aanvangen. Er zullen demonstraties gegeven worder): le weidebedrijfsmechanisatie in het alge meen, 2e het coöp. gebruik van werk tuigen en 3e met melkmachines. Een en ander zal ongeveer half vier beëindigd zijn. Dierenmishandeling. (P) Door de politie werd C. K. alhier be keurd terzake mishandeling van een koe; doordat deze niet lopen wilde schopte C. K. geheel onnodig het beest met de punt van zijn klomp herhaalde malen in de liesstreek bij de uier. Luxe auto zwaar beschadigd. (P) In de nacht van Dinsdag op Woens dag vond nabij Ilpendam een aanrijding plaats tussen een luxe auto en een aan hangwagen; doordat vermoedelijk de aan hangwagen niet voldoende licht op had reed de luxe auto tegen de aanhangwagen op, waarbij deze zwaar beschadigd werd, gelukkig hadden er geen persoonlijke on gelukken plaats. Uit het logboek der politie. (P) C. T. van Alkmaar kreeg twee ver balen omdat deze niet voldoende licht op zijn wagen had en zijn wegenbelasting neit betaald had; J. M. v. d. T. van Am sterdam werd inzake diefstal aangehou den; J. v. d. L. alhier deed aangifte van diefstal van een herenrijwiel; wegens openbare dronkenschap werd iemand ter ontnuchtering ingesloten, terwijl J. G. van Spanbroek inzake het wateren op straat bekeurd werd. Vechtpartijtje. (P) Wegens verschil van mening ont stond Dinsdag in een café een vechtpar tijtje, waarbij enige rake klappen vielen; de politie die tussenbeide kwam, bracht de gemoederen tot rust. Van wie zijn die fietsen? (P) Op straat is wederom een rijwiel on beheerd achtergebleven. Er bevinden zich U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. thans een zestal rijwielen bij de politie, waarvan de eigenaars niet bekend zijn. Van wie zijn deze? Nieuws uit Graft Burgerlijke stand. (G) Geboren: Klaas, z. v. T. L. de Haan en H. Maret Petrus Josephus Maria, z. v. V. M. Smit en A. M. Schillemans. Nieuws uit de Schermer. Collecte Zuid- en Noord-Schermer. (S) De collecte voor de Niwin, Kerst- pakkettenactie 1949 bracht in deze ge meente 341.of ruim 0.36 per inwo ner op. Dit resultaat is bijzonder fraai. De leden van de Plattelandsvrouwenbond en de PI. Jongerenvereniging, die deze collecte hebben verzorgd, hebben dus wel alle eer van hun werk gehad. 68 Jongens over zee zullen met Kerst mis een volledig pakket aangeboden krij gen van de burgerij van Zuid- en Noord- Schermer. Secretariepersoneel. (S) De heer H. F. A. Lohman, die hier in 1943 tot ambtenaar ter secretarie werd aangesteld, zal de gemeente met ingang van 1 November verlaten, als gevolg van zijn benoeming tot Adjunct-commies ter secretarie der gemeente Culemborg. Met ingang van gelijke datum werd aangesteld als ambtenaar ter secretarie de heer A. F. Weiland te Schoorl. Schellinkhout schiet uit haar slof. S.V.A. kraakt Broek in Waterland. Het gure Herfstweer was oorzaak dat een groot aantal wedstrijden werd afge last. Talrijke speelvelden hadden nog maar weinig water nodig om er de Wa- terpolosport op te kunnen beoefenen. In de vierde klasse van de K.N.V.B. werd een aanvang gemagkt met de Be kerwedstrijden, doch wegens de zware regenval werden alle wedstrijden in ons district afgelast, uitgezonderd E.V.C.-*— Oudesluis, waarbij de Edamrpers aan het langste eind trokken en Oudesluis voor de volgende ronde uitschakelden. Om de achterstand in deze bekerwed strijden in te lopen, zal er zeer spoedig een inhaal-Zondag worden aangewezen. Ook het competitieprogramma van de N.H.V.B. ondervond, wegens de weersom standigheden, grote vertraging. Van de eerste klasse afd. A ging slechts één wedstrijd door, n.1. S.V.A.Broek in Waterland. S.V.A., dat momenteel de bo venste plaats op de ranglijst inneemt, stuurde de hekkensluiters met een alles zeggende 91 nederlaag huiswaarts. Ook de tweede klasse N.H.V.B. afd. A moest het met één wedstrijd stellen. Jisp kon zich blijkbaar aan het glibberige ter rein moeilijk aanpassen en moest dan ook tegen het technisch beter spelende Eg- mondia met 41 het onderspit delven. Deze nederlaag kostte de mannen uit Jisp één plaatsje op de ranglijst. In de derde klasse G viel de verrassing van de week. Aartswoudse Boys, dat on geslagen aan de kop van de ranglijst troonde, werd door het bezoekende Schellinkhout van haar record beroofd. Het werd geen nederlaag op het kantje af, want de Schellinkhouters keerden met een 40 zege huiswaarts. En wat verwachten wij voor a.s. Zondag Voor Zondag draait er voor de vierde klasse K.N.V.B. weer een volledig com petitieprogramma. De afdeling B brengt voor ons gewest weer een aantal span nende wedstrijden. Purmerend zal tegen Andijk kunnen bewijzen dat het haar ernst is en wij geloven niet dat het de Andijkers zal gelukken om één of beide puntjes uit Purmerend weg te slepen. R.K.A.F.C. ontvangt de hekkensluiter De Rijp en ook ditmaal zal het de Rij pers niet gelukken de eerste volle winst te kunnen boeken. Wij hebben De Rijp aan het werk gezien en naar onze me ning gaf het vertoonde spel blijk van een ernstig tekort aan training. In de vierde klasse D moet Purmersteijn winnen van Zaanlandia, om tot de ge gadigden voor de bovenste plaats in aan merking te kunnen blijven, doch wij hou den het op een gelijk spelletje aan. E.V.C. zal door een overwinning op Nautilus weer een aardig woordje mee gaan spreken, terwijl de uitslag van O.F.C.Nautilus zal beslissen, wie voor lopig als lijstaanvoerder zal fungeren. IJ-BoysMonnikendam is voor de thuisclub. Wat zullen de wedstrijden in de le klasse N.H.V.B. afd. A voor resultaten opleveren? Voor Beemster is er maar één devies om S.V.A. op de voet te blij ven volgen n.1. de wedstrijd winnen van U.S.V.U., doch voor het zover is, moet er heel wat gebeuren. JVIaar om dit te bereiken zullen zij zien voor de volle honderd procent moeten geven. Broek in Waterland zal Zondag voor de eerste winstpuntjes zorgen, want thuis moet van Uitgeest gewonnen kunnen worden. In de tweede klasse A blijft het een nek-aan-nek-race tussen Knollendam en Grootschermer. Knollendam krijgt Pur- merland op bezoek en de uitslag is aan weinig twijfel onderhevig, want de beide puntjes zijn hier voor de thuisclub. Dan heeft Grootschermer het heel wat moeilijker nu zij op bezoek gaat bij Eg- mondia en toch zijn wij optimistisch ge stemd ten aanzien van de Schermers, die zich zeker ten volle zullen geven om niet achterop te geraken. Kwadijk krijgt een lastige klip te om zeilen bij Zaanlandse Boys, terwijl Jisp met een gelijk spel tegen W.B.S.V. tevre den kan zijn. Zou Oudendijk in de derde klasse G nogmaals voor een verrassing kunnen zorgen, nu zij Aartswoudse Boys op be zoek krijgen? De Boys zijn schijnbaar de kluts kwijt, gezien hun nederlaag tegen Schellinkhout en hiervan kan Oudendijk misschien profiteren. Oosthuizen zal R.K.V.V.S. wel van zich af weten te houden en door deze over winning meteen een paar plaatsjes stij gen op de competitieladder. Hoe is de stand De standen in de 4e klasse afd. B en D bleven ongewijzigd. le klasse N.H.V.B. afd. A: S.V.A. 7 5 1 1 11 Meervogels 6 4 119 Beemster 6 4 119 U.S.V.U. 6 3 2 1 8 O.D.I.Z. 6 2 3 1 7 P.S.C.K. 3 2 0 1 4 D.R.E.O. 6 2 0 4 4 Uitgeest 5 113 3 Westzaan 6 114 3 Br. in Waterl. 7 0 0 7 0 2e klasse N.H.V Knollendam 6 Gr. Schermer 6 Egmondia 7 Kwadijk 6 Jisp 7 W.B.S.V. 6 St. Bavo 5 Zaanse Boys 6 Purmerland 5 Graftdijk 6 3e klasse N.H.V Aartsw. Boys 6 Ursem 6 W.S.W. 6 Oosthuizen K.S.V. Oudendijk Schellinkhout M.O.C. R.K.V.V.S. B. afd. A: 4 2 0 0 3 2 4 1 4 4 1 3 ,B., afd. G: 5 4 4 3 3 10 PURMERSTEIJN. Programma voor a.s. Zondag: ZaanlandiaPurmersteijn; O.F.C. 2 Purmersteijn 2; Monnikendam 2Pur mersteijn 3; Purmersteijn 4D.R.E.O. 2; Purmersteijn 5Zuiderwoude 2; Monni kendam Jun.Purmersteijn Jun.; Pur mersteijn adsp. aZaandijk adsp. a; Purmersteijn adsp. bZ.F.C. adsp. c. PURMEREND. Programma voor a.s. Zondag: PurmerendAndijk; I.V.V. 3Purme rend 2; R.K.S.V.S.Purmerend 3; Pur merend 4R.K.S.V.S. 2; W.S.V. jun. a Purmerend jun. a; W.S.V. adsp. bPur merend adsp. a. A.V.V. DE RIJP Door de weersomstandigheden is er Zondag niet gevoetbald; a.s. Zondag trekt het eerste elftal naar Alkmaar om aldaar tegenR.K.A.F.C. te spelen. Deze club staat momenteel aan de kop. Het zal dus weer een zeer zware wedstrijd worden, maar de praktijk heeft geleerd, dat we de beste wedstrijden tegen de sterkste clubs spelen. Het wordt aardig tijd dat er eens een paar punten binnen worden gehaald. Anders raken we te veel op achter. Afgesproken? Het tweede elftal speelt thuis om half- drie tegen E.V.C. 3. Deze club uit Edam heeft ook nog geen wedstrijd gewonnen. Dit is dus de kans, mannen van 't tweede, om van de laatste plaats af te komen. Geen af berichten en succes! Voor de adsp. was een wedstrijd vast gesteld op Zaterdag tegen Marken, maar deze wedstrijd is weer afgelast, dus heb ben jullie vrij. Donderdagavond is de training voor Senioren begonnenmaar de opkomst was bedroevend, 4 of 5 leden waren aan wezig. Jongens, kan dit nu niet anders? Voortaan Donderdagsavonds om 8 uur allen present en geen wegblijvers! Nog even vestig ik de aandacht van de leden van A.V.V. er op., dat Zondag 30 October a.s. bij C. Zomerdijk de feest avond gehouden zal worden. Gelieve om 8 uur aanwezig te zijn. Voor hen die het niet weten: deze feestavond is uitsluitend toegankelijk voor leden der A.V.V. de Rijp en adspiranten. Men houde hier mede rekening. AMATEUR. GROOT-SCHERMER Het eerste ging niet door, daar het ter rein in Graftdijk was afgekeurd. De ad spiranten konden het Zaterdagmiddag van het beter spelende Marken niet winnen. Een volgende keer beter, jon gens! Het tweede heeft de eer hoog ge houden, door na een water- en modder- ballet met 40 te winnen van Purmer steijn 5. Dat gaat goed, heren. Zo vol houden maar. Zondag gaat het eerste naar Egmondia. Dat is geen gemakkelijke opgaaf. Wil er tenminste een winstpuntje mee komen, dan zal er van begin af aan flink aange pakt moeten worden. We zullen hopen, dat er een flinke schare supporters mee gaat om jullie aan te moedigen en dat jullie die dan niet teleur zult stellen. Het 2e speelt thuis tegen D.R.E.O. 3. Onderschat je tegenstanders niet, jongens, want D.R.E.O. is heus niet zo licht als jullie misschien wel denken. Daarom geldt het ook voor jullie: aanpakken van begin tot eind. Het programma voor Zondag 30 Octo ber luidt: Egmondia IGrootschermer I. aan vang 2 uur. Scheidsrechter E. Kluft. Ver trek waarschijnlijk per bus 12.45 uur. Grootschermer 2D.R.E.O. 3. Aanvang 2.30 uur. Scheidsrechter P. Stokman. Adspiranten zijn vrij. B.F.C. De komende Zondag geeft voor het eerste elftal een belangrijke ontmoeting. Het gaat op bezoek bij U.S.V.U., een op gave welke aan onze jongens zeer hoge eisen zal stellen, daar U.S.V.U. op eigen terrein niet gemakkelijk is te kloppen. Wil er een kansje zijn dat één of meer dere punten mee naar de Buurt komen, dan zal er tempo en open spel gespeeld moeten wordend, heren. Het tweede gaat op bezoek bij Purmer land 2 en het is aan haar eer verplicht dat de punten mee terug komen. Toch zullen onze reserves op hun tellen moe ten passen, want de Purmerlanders kun nen soms raar uit hun slof schieten. Het derde zal trachten in de wedstrijd tegen W.B.S.V. 2, een derby dus, de club kleuren hoog te houden. Of het lukken zal? Voor de komende Zondag zijn de aan- vangs- en vertrektijden als volgt: 2.30 n.m.: U.S.V.U. I—B.F.C. 1. Ver trek per autobus om 1 uur, Midden- Beemster. 2.30 uur n.m.: Purmerland 2B.F.C. 2. Vertrek per fiets 1 uur, Midden-Beem ster. 2.30 uur n.m.: B.F.C. 3—W.B.S.V. 2. VOLLEYBALLEN. N.E.A.Volharding weert zich geducht in de competitie. 5 wedstrijden gespeeld 'en alle gewonnen. Hiermede gaat N.E.A. Volharding aan de kop van de ranglijst. De uitslagen waren: N.E.A.-Volharding 1Achilles 2 687 N.E.A.-Volharding 1Achilles 1 6217 Zaanse PolitieN.E.A.-Volh. 1 1855 Concordia 2N.E.A.-Volharding 1 3743 P. en S. 1—N.E.A.-Volharding 1 27—42 De ploeg der Purmerenders was als volgt samengesteld: G. Booy, C. Beuken kamp, M. Ernsting, H. Hooyberg, J. Swart, W. Tromp. HANDBAL. S. D. L. Afgelopen Zondag mocht het S.D.L. 2 gelukken een overwinning te behalen op R.H.C. S.D.L. aG.S.V. a kon wegens de regen geen doorgang vinden. Voor Zondag staan er twee zware wed strijden op het programma. S.D.L. 2 ont vangt Castricum I. Aanvang 9.30 uur. S.D.L. 1 krijgt het sterke Olympia op bezoek. Aanvang 10.30 uur. De adspiranten gaan Zaterdagmiddag naar Castricum en spelen om 3 uur. Voor al de drie wedstrijden: Dames, doet jullie uiterste best! RH.C. We zullen deze keer kort zijn. Zondag verloren we van S.D.L. 2 uit Groot- Schermer met 41, in een wedstrijd waarin S.D.L. technisch beter was, ook al omdat zij enige speelsters uit haar eerste elftal opgesteld had. R.H.C.'ers, hiermede maak ik bekend, dat voortaan de trainingsavond is vast gesteld op Donderdag. Aanvang voor leden en adspiranten om 7 uur precies en vooral niet later komen. Komt allen weer regelmatig ter trai ning. Ons trainingslokaal is de Gymnas tiekzaal in de O.L. School. Zondag is ons elftal vrij en voor 6 No vember vermeldt het programma dat we in Graftdijk spelen tegen G.S.V. I. AMATEUR. BILJARTEN. Kampioenschap De Beemster. Zaterdag 22 October en Zondag 23 Oc- tooer j.ï. werd te Midden-Beemster de eerste ronde van het kampioenschap van de Beemster gespeeld met de volgende uitslagen: W. J. Blaauboer 100K. Hogetoorn 61; S. Roet 88—P. van Etten 100; J. Beunder 100K. Zijp 43; W. J. Blaauboer 52S. Roet 100; K. Hogetoorn 85P. van Etten 100; S. Roet 50—K. Zijp 100; W. J. Blaau boer 100—P. van Etten 59; K. Hogetoorn 90—J. Beunder 100; J. Beunder 100—P. van Etten 78; W. J. Blaauboer 100J. Beunder 94; K. Hogetoorn 72—K. Zijp 100; P. van Etten 68—K. Zijp 100; W J Blaauboer 100—K. Zijp 85; K. Hogetoorn 87 S. Roet 100; S. Roet 70J. Beunder 100. De heren Blaauboer en Beunder staan nu aan de kop met ieder vier gewonnen partijen. Donderdag 10 November zal met de tweede ronde worden begonnen. Aan vang 's avonds om 5 uur te Midden- Beemster. Biljartkring De Schermer. De persoonlijke biljart kampioenschap pen klasse A van de biljartkring Rond om de Schermer werden Zaterdag j.1. in café Slooten te Driehuizen voortgezet. Zeer spannend was het treffen tussen de favorieten C. Zomerdijk en zijn zoon A. Zomerdijk. p. Renooij 200 167 4.28 21 J. Pilkus 150 150 3.84 12 W. de Boer 200 175 6.73 26 P. Grasboer 150 150 5.76 17 P. Grasboer 150 150 3.94 21 P. Renooij 200 168 4.42 16 R. Koster 150 150 5.17 14 W. de Boer 200 173 5.96 28 J. Pilkes 150 114 3.67 11 P. Grasboer 150 150 4.83 16 A. Zomerdijk 200 200 14.28 55 C. Zomerdijk (cadre) 300 147 10.50 37 A. Zomerdijk 200 200 8.69 39 P. Oudejans 200 183 7.95 28 J. Pilkes 200 108 3.85 10 C. Zomerdijk (cadre) 300 300 10.71 37 C. Zomerdijk (cadre) 300 P. Oudejans 200 300 15.78 72 161 8.47 29 De kolommen geven achtereenvolgens aan: te maken, gemaakt, gemiddelde en hoogste serie. De stand is thans: gesp. gew. verl. pt. A. Zomerdijk 4 4 0 8 C. Zomerdijk 5 4 18 P. Grasboer 5 4 18 R. Koster 4 3 16 P. Renooij 4 13 2 J. Pilkes 4 13 2 W. de Boer 4 0 4 0 P. Oudejans 4 0 4 0 Uitzonderingsbeschikking prijsstop 1949 van toepassing op landbouwwerktuigen etc. Krachtens de zesde uitzonderingsbe schikking op de beschikking Prijsstop 1949 mogen de prijzen van hier te lande ver vaardigde landbouwwerktuigen, landbouw machines, landbouwtractoren, zuivelbe reidingsmachines en onderdelen worden verhoogd met het bedrag, waarmede de prijzen van de hierin verwerkte goederen sedert 17 September j.1. zijn gestegen, voor zover deze verhoogde prijzen wettelijk ge oorloofd en werkelijk betaald of verschul digd zijn. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. (De RypPurmerendOosthuizen.) Zondag 30 October: W. A. Zijp, De Rijp. Tel. 65.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3