SPORT. Dijkbreuk Middenstanders in Purmerend laten de klok slaan. Sinterklaas maakt de mensen wakker. Een goedgeslaagd weekeinde der plattelandsjongeren Hoe de voetbal rolde. Nieuws uit Oosthuizen Toneel. (O) De toneelvereniging „Gezelligheid" zal als eerste plaatselijke vereniging het winterseizoen openen met de opvoering van „Het hoedje van Marius", blijspel in 3 bedrijven door R. Feenstra. Onder lei ding van de heer Jac. Vos is dit stuk in studie genomen. Burgerlijke Stand. (O) Ondertrouwd: Jan de Reus, oud 18 jaar te Avenhorn en Petronella Marga- retha Jonkman, oud 18 jaar. Getrouwd: Nicolaas Pieter Kaptijn oud 19 jaar te Hoorn en Fransienne Schota nus, oud 18 jaar. Nieuws uit Oudendijk, Drenkelingen. (O) Te Oudendijk geraakte het zoontje van de heer Has te water, door over de leuning van de brug in de ringvaart te vallen. De heer De Hart heeft de dren keling, met behulp van een ijzeren vlet, welke gebruikt wórdt voor reparatie aan de brug, weer op het droge gebracht, zo dat het ongeluk goed is afgelopen. Minder gelukkig was mevr. Held in Beets. Tijdens het spoelen van wasgoed brak een plankje van de boenstoep, waar door zij te water geraakte. IJlings toe geschoten buren wisten haar weer op het droge te brengen. Wat evenwel niet meer boven water kwam was het bovengebit van mevr. Held, wat zij door de schrik was kwijtgeraakt. Nieuws uit Schermerhorn Volksonderwijs. (S) Onder leiding van de heer Boon- acker heeft de afd. Volksonderwijs ver gaderd. Er bleek een saldo van 61.02 te zijn. De kinderen der school zullen een voorstelling geven. Om de kas te ver sterken zal men toestemming tot het hou den van een verloting aanvragen. De heer S. Plevier werd als bestuurslid her kozen, in de plaats van de aftr. heer Boonacker komt de heer G. J. de Groot. Burgerlijke Stand. (S) Geboren: Cornelis Jacob, z. v. P. J. Vlug en J. H. Smit. Getrouwd: Arie Dekker, 32 j. en Geer tje Voerman, 27 j. Overleden: J. N. A. Hermes, 50 j., echtg. v. G. J. Stroet. J. Kluft, 56 j., echtg. v. A. Voogt. Vertrokken: G. Voerman van A 10 naar Alkmaar, Vermeerstraat 48. Een ruitentikker moet aftikken. (S) Bij een burenruzie sloeg J. K. bij zijn Bij een burenruzie sloeg J. K. bij zijn buurman Ruijgh de ruiten in. Hij wordt nu op zijn vingers getikt, want de Alk- maarse rechter laat hem 15.boete plus 10.90 schade betalen. Nieuws uit de omtrek. ïn Alkmaar „moddert" men natuur lijk altijd met de Friese brug, welke even veel uren dicht als open is; dat kost heel veel tijd en Alkmaar verwacht daarvan schade. Er zou een nieuwe brug komen, maar de rijksbegroting bevat er geen post voor; er zal dus in 1950 niets van komen. Daartegen protesteert de Kamer van Koophandel wat zij gelijk heeft. Maar of het veel helpen zal? Het zou ons, Beemsterlingen, Rijpenaars en Scherme- naren (is dat allemaal goed zo?) nogal wat tijd schelen als we deze hindernis op onze weg naar Alkmaar eens kwijt raak- ten. De zuivelfabriek „Ons Belang te Middelie zal worden uitgebreid door ver groting der kaasmakerij, melkontvangst- en tanklokaal. Te Oudendijk geraakte aan de Sluis dijk een wagen met 6000 kg. fruit van de vervoerder Bakker van Hoogkarspel te water door slipping. Chauffeur plus een jongetje, dat bij hem zat, kwamen er met de schrik af. Verzekering dekt de schade. ACTIE VOOR EEN AUTO. Men is het er algemeen over eens, dat de wijkverpleegster zuster Labree (voor De Rijp, Graft, Schermerhorn en Oter- leek) een auto moet hebben. In alle ge- meenten zullen lijsten worden aange boden. Toneel. Wij wachten. Straks zullen de gordijnen vaneen gaan. Het voetlicht gaat branden, en een fragment uit het gecom pliceerde mensenleven zullen wij aan schouwen en beluisteren. En naarmate achter het voetlicht de conflicten en problemen beleefd worden, zo zullen wij worden opgenomen en mee gesleurd in de tragiek van het gebeuren. De arbeiderstoneelvereniging „Voor waarts" te Purmerend heeft zich tot taak gesteld de toneelspeelkunst dienstbaar te maken tot de culturele verheffing van ons volk. Zij poogt dit te doen door in ieder winterseizoen toneelstukken te brengen die door inhoud en strekking boven het gewone genre liggen. Met het toneelspel „Dijkbreuk", een drama dat zich afspeelt op het Poolse boe renland, is zij verder gegaan op de inge slagen weg. „Nadat te Purmerend in het „Heeren logement" de première is gegaan, gevolgd door nog vier uitvoeringen, en de vereni ging buiten de gemeente op verzoek een serie uitvoeringen gaat geven, willen wij dit toneelgebeuren even onder de loupe nemen. „Dijkbreuk" stelt hoge eisen aan de ver tolkers. Niet de tragiek van een natuur ramp zoals de titel doet vermoeden, is in dit drama hoofdthema. Nee, het is de i De plattelands jongeren te Groot Scher mer hadden contact gekregen met een jeugdgroep van studenten en arbeiders uit Amsterdam. Het gevolg was dat j.1. Zater dag- en Zondagmiddag te Grootschermer een gezamenlijke bijeenkomst, ook met de afdeling Spijkerboor van de P. J. G., ge houden werd. Het was Zaterdagavond vol in het zaaltje van de heer Kaij, toen de voorzitter, de heer W. Schermerhorn, de spreker inleidde. De heer C. Egas, leider van de Volkshogeschool te Bakkeveen, zou spreken over de verhouding tussen stad en platteland. In een boeiend en vlot be toog hield hij zijn toehoorders meer dan een uur bezig. De geschiedenis van het platteland werd nagegaan, evenals die van de stad. Er werd veel critiek uitgeoefend. De stad heeft vele voordelen. Scholen, kunst en een intensief bedrijfsleven geven veel kleur aan de stad. Maar ook de verdor venheden zijn er groot. Het platteland kent nog gemeenschapsleven en traditie, maar een nadeel is de traagheid der be volking. Vooral moet het platteland er om denken de stad niet in haar slechte hoeda nigheden te imiteren. Een goede discussie volgde hierop, waar bij de Amsterdammers en de P. J. G.-ers zich niet onbetuigd lieten. Het was al twaalf uur toen noodgedwongen geëindigd moest worden. De Zondagmiddag ving aan met de be zichtiging van het oude raadhuis, waar burgemeester Driessen hen bereidwillig rondleidde en de geschiedenis van deze streek vertelde. Daarna werd ten huize van de heer Kaij het weekeinde vervolgd met een inleiding van dominee Keja uit Stompetoren. Deze sprak over het doel van de jeugdbeweging. In een open en goed te volgen causerie werd achtereenvolgens behandeld: de opkomst, de toestand nu en de toekomst van de jeugdbeweging. Spre ker waarschuwde voor te veel optimisme en vroeg bezinning voor een nuchter rea lisme, gedragen door een ernstige wil er nu wat van te maken. In de hieropvolgen- de nabespreking botsten verschillende me ningen. Het gaf echter een fleurige zijde aan de zaak en in zijn sluitingswoord kon de voorzitter dan ook zeer terecht opmer ken dat het een zeer geslaagd weekeinde was geweest. Predikbeurten ZONDAG 6 NOVEMBER. DE RIJP: Ned. Herv. Gem.: v.m. 10 uur ds. Kas- tein. Zondagsschool 11.30 uur. Evang. Luth. Kerk: Geen dienst. GRAFT: Ned. Herv. Kerk, zie De Rijp. WEST-GRAFTDIJK: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, cand. Brouwer. DRIEHUIZEN: Ned. Herv. Kerk: geen opgaye ontvan gen. SCHERMERHORN: Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. OOSTHUIZEN: Ned. Herv. Kerk, v.m. 10 uur, M. J. Fa- ber. ZUID-OOST-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur ds. Olde- man, Bediening Avondmaal. BEEMSTER: Doopsgez. Gem., v.m. 10 uur, ds. Leistra. MIDDEN-BEEMSTER: Ned. Herv. Kerk: v.m. 10 uur, Mej. Hoving. PURMEREND: Doopsgez. Gem.: Geen dienst. Ned. Herv. Gem., 10 uur, ds. F. Ban- nink. Ev. Luth. Gem.: 's middags 5 uur, ds. H. J. A. Haan. Geref. Gem., v.m. 10 en n.m. 5 uur, ds. A. A. v. d. Leer. ZONDAGSDIENST DIERENARTSEN. (De RijpPurmerendOosthuizen.) Zondag 6 November: J. Stapel, Oost huizen. Telefoon 11. achtergrond waartegen zich het conflict tussen de mensen afspeelt. Zes mensen spelen dit tragische spel tot het noodlot tige einde. Het is midden in de winter. De rivier de Weichsel is als een geboeid roofdier. Ieder ogenblik kan hij zijn kluisters ver breken en de dijken, waarachter de men sen in vrees en spanning leven, met ge weld aan stukken rameien en have, goed en leven vernietigen. En zoals onder het ijspantser van de rivier de krachten van vernietiging werken om uiteindelijk los te barsten in toomloos geweld, zo werken vernietigende krachten in de ziel dezer boerenmensen, die tenslotte ook leiden tot het gewelddadig einde. Wij gaan niet stuk voor stuk de creaties der spelers beoordelen. De een zal iets beter zijn geweest dan de ander. Misschien had een bepaalde scène een weinig anders gespeeld kunnen worden. Het zijn slechts bijkomstigheden, die bij naarstig zoeken te vinden zijn in iedere toneelvoorstelling. Maar ze raken de kern niet. Hier gaat het om: is men geslaagd om het mensenleven uit te beelden, zoals het geleefd wordt in deze vreemde wereld? Dit spel van liefdeken haat, van bezeten heid en angst, van overgave en vernieti ging is door „Voorwaarts" gebracht op een wijze, zoals dat alleen gedaan kan worden door hen, die met volledige over gave hun zware rol speelden. De middenstand is een nijvere kaste; het zijn mensen, die geen achturendag kennen, hoewel, ook in hun bedrijven de toestanden anders zijn dan vroeger. In het verleden kende men geen middagslui ting, geen vrije middag, geen bepaalde avondsluiting: de winkelier stond elk uur van de dag klaar voor zijn cliënten. Dat is allemaal wel even veranderd en het is goed, dat dit gebeurt. Wat het mensdom wil kopen kan in de gewone tijd even goed gebeuren als in een verlengde dag. De sociale wetten gaven het personeel een kortere werktijd en zou de zaak van zes sen tot tienen zoals weleer geopend zijn, dan kwam dat allemaal voor reke ning van de „baas en zijn vrouw". Nu heeft de middenstand echter tijd voor andere dingen; hij kan zich gaan wij den aan „de dag van morgen", dat wil zeggen: hij kan gaan vooruit zien en over wegen wat hij voor de toekomst moet doen. Dat is nodig, want coöperatie en grootwinkelbedrijven plegen alle dagen een aanslag zij het in vredelievende zin op zijn bestaan. Het is daarom, dat deze middenstanders zich, wat de kruideniersbranche betreft, gaan „verenigen"; men zie de combinaties van „Spar", „Vivo", „Centra" enz. Dat betreffen allemaal verenigde middenstan ders. Maar ook in breder verband zoekt men samenwerking. Men heeft dat in andere plaatsen „in de buurt" gezien; daarvoor mogen wij verwijzen naar Hoorn bij voorbeeld. Daar heeft men in Augustus een Westfriese week gehouden, van belang gemaakt door het bijeenkomen van de plattelandshuis vrouwen, in combinatie met het zilveren feest van het Historisch genootschap „Oud West-Friesland". Dat kan men in deze dagen weer zien door de actie voor de Westfriese week, welke door de drie ter plaatse bestaande middenstandsverenigin gen is georganiseerd. Daar heeft men nu Purmerland zorgde voor een verrassing. O. F. C. slikte haar eerste nederlaag. Aartswoudse Boys wederom afgeremd. De vierde klasse van de K.N.V.B., afd. B kWam wel met een een zeer verras sende uitslag voor de dag n.1. uit de ont moeting PurmerendAndijk, waarbij de Andijkers het stoute stukje uithaalden om de Purmerenders een kostbaar puntje af te snoepen, waardoor hun de prachtige kans ontging om met de leiders van hun afdeling gelijk te komen. De wedstrijd R.K.A.F.C.De Rijp werd uitgesteld en daar Zouaven de beide puntjes uit Bergen wegsleepten, steeg zij enkele plaatsen op de ranglijst, waar door de Rijpers met een behoorlijke ach terstand op de onderste plaats bengelen. V.V.W. heeft zich volkomen hersteld en dit moest St. George ondervinden door een 31 nederlaag. Afdeling D bracht geen opvallende uitslagen, zij het dan ook dat Purmersteijn het iets verder bracht dan het gelijke spel dat wij hen tegen Zaanlandia', hadden toebedacht, want het werd een 21 over winning voor Purmersteijn, dat, dank zij de nederlaag van O.F.C. en het gelijke spel van Nautilus, zich wat dichter naar de bovenste plaats kon opwerken. Om op O.F.C. terug te komen, dit zag haar trotse ongeslagen record sneuvelen tegen Olympus, terwijl E.V.C., om niet al te ver achterop te geraken, nummer twee van de ranglijst, Nautilus, met een gelijk spel huiswaarts stuurde. Meervo- gels kon het tegen H.E.D.W. niet bol werken, want de Vogels gingen met 50 roemloos ten onder. Monnikkendam behaalde twee kost bare puntjes op IJ-Boys, waardoor de Monnikendammers zich voorlopig uit de gevaarlijke zone wisten te verwijderen. De le klasse N.H.V.B., afd. A heeft in de staartgroep enige veranderingen on dergaan. D.R.E.O. zakte door een neder laag tegen O.D.I.Z. twee plaatsen op de ranglijst en bezet nu op één na de on derste plaats, doch daar Broek in Water land wederom verloor, behoeft zij voor lopig geen angst te hebben om de rode lantaarn in de hand gedrukt te krijgen. Ook P.S.C.K. tuimelde twee plaatsen benedenwaarts door van Westzaan te verliezen. Uitgeest tracht ook uit het ge drang te komen en vond in Broek in Wa terland een gewillig slachtoffer. U.S.V.U. dringt aardig naar de top van de ladder en door een magere overwin ning op de Beemster neemt zij nu de tweede plaats in, terwijl Meervogels en Beemster elkaar de derde plaats betwis ten. S.V.A. bleef, ondanks dat zij rust had, lijstaanvoerder. In de bovenste gelederen van de 2e kl. A van de N.H.V.B. komt -er spanning. Egmondia wist zich Groot-Schermer een voetbalactie. Van veertien Westfriese elftallen zijn foto's van de elf voetballers op zegels afgedrukt en deze worden door de winkeliers en neringdoenden beschik baar gesteld voor aankopen van hun ar tikelen. Een complete serie van zo'n voet balvereniging brengt een waardebon van 2.50 op; dat heeft in Hoorn een enorm succes. De middenstandsvereniging te Enkhui zen is er wat jaloers op en in de de vo rige week plaats gehad hebbende verga dering is men nogal van leer getrokken tegen het „inslapen" van de Enkhuizer middenstand. In Purmerend slaapt men niet in, want in de Sinterklaasdagen zet men weer een goede attractie op touw. Het is voor dit jaar een klokjeswedstrijd. Bij aankoop van een gulden waren ontvangt de cliënt een ondoorzichtig bonnetje; binnenin is een klokje afgedrukt en dat klokje wijst een bepaald uur aan. Het getal, dat over een komt met het uur van aanwijzing, is een winst van zoveel gewonnen guldens aan winkelwaren naar keuze. Waar de klok maar hoogstens twaalf slagen laat horen, moest een voorziening worden ge troffen voor hogere prijzen en ook daarin is men geslaagd; dat worden nu zoge naamd gouden klokjes, die wel prijzen van 50.aanwijzen. Daarnaast zijn er ook zilveren prijzen, troostprijzen enz. Het zal een goede aanmoediging tot kopen worden. B. en W. helpen mee de actie te doen slagen, vooral ook omdat men met deze actie wil doen samengaan een attractie voor Sint Nicolaasfeesten op scholen, in ziekenhuis etc. Bovendien zal Sinterklaas in eigen per soon in Purmerend komen; er mag, zou den wij zeggen, wel de hoed worden afge nomen voor zoveel initiatief en de hoop worden uitgesproken, dat de Purmerender middenstand een „beste Sinterklaas" zal hebben. van het lijf te houden en nam hierdoor de bovenste plaats in bezit, mede door de verrassende nederlaag van Knollen dam tegen Purmerland. Graftdijk en St. Bavo zoeken de puntjes in gelijke spelen en beiden hebben er resp. 4 en 5 op hun naam staan. Jisp liet zich door een 50 nederlaag tegen W.B.S.V. wel heel erg in de hoek drukken en we zullen het van de Jispers dan ook maar als een vergis sing beschouwen. Oudendijk zorgt voor de verrassingen in de 3e klasse N.H.V.B. afd. G., want nu werd Aartswoudse Boys, dat als lijst aanvoerder fungeert, de dupe. Oosthuizen werpt begerige blikken naar boven, want al was het dan maar een magere overwinning (21) op de hekkensluiter R.K.V.V.S., het was vol doende om hen op de tweede plaats te doen belanden, met 1 punt achterstand op Aartswoudse Boys. Hoe is de stand? 4e klasse K.N.V.B., afd. B: R.K.A.F.C. 6 4 2 0 10 Purmerend 6 3 3 0 9 V.V.W. 7 4 0 3 8 Z.A.P. 6 3 0 3 6 Berdos 7 3 0 4 6 Westfriezen 5 2 1 2 5 Zouaven 6 2 1 3 5 Andijk 6 2 1 3 5 St. George 6 2 1 3 5 De Rijp 5 0 1 4 1 4e klasse K.N.V.B., afd. D: O.F.C. 7 6 0 1 12 Nautilus 7 5 1 1 11 Purmersteijn 7 4 1 2 9 E.V.C. 7 3 3 1 9 Olympus 7 2 4 1 8 IJ-Boys 7 4 0 3 8 Monnikendam 7 2 1 4 5 Zaanlandia 7 1 1 5 3 H.E.D.W. 7 1 1 5 3 Meervogels 7 1 0 6 2 le klasse N.H.V.B., afd. A: S.V.A. 7 5 1 1 11 U.S.V.U. 7 4 2 1 10 Meervogels 6 4 1 1 9 Beemster 7 4 1 2 9 O.D.I.Z. 7 3 3 1 9 Uitgeest 6 2 1 3 5 Westzaan 7 2 1 4 5 P.S.C.K. 4 2 0 2 4 D.R.E.O. 7 2 0 5 4 Br. in Waterl. 8 0 0 8 0 2e klasse N.H.V.B., afd. A: Egmondia 8 4 3 1 11 Gr.-Schermer 7 5 0 2 10 Knollendam 7 4 2 1 10 W.B.S.V. 7 3 1 3 7 Kwadijk 6 2 2 2 6 Jisp 8 1 4 3 6 Purmerland 6 2 1 3 5 St. Bavo 6 0 5 1 5 Zaanse Boys 6 0 4 2 4 Graftdijk 7 0 4 3 4 3e klasse N.H.V.B., afd. G: Aartsw. Boys 7 5 0 2 10 Oosthuizen 6 4 1 1 9 Ursem 6 3 2 1 8 W.S.W. 6 3 2 1 8 Oudendijk 6 3 0 3 6 K.S.V. 4 2 0 2 4 Schellinkhout 7 2 0 5 4 M.O.C. 4 1 0 3 2 R.K.V.V.S. 6 0 1 5 1 A.V.V. DE RIJP R.K.A.F.C. te Alkmaar had voor Zondag uitstel gekregen, zodat ons eerste een gedwongen vrije dag had. Alleen het tweede elftal kwam in het veld en wist zowaar de eerste overwinning te behalen 'op E.V.C. 3 met 20. Goed zo, jongens, de eerste winst is er en als het eerste schaap over de dam is volgen er meer. Aan jullie de daad om dit waarheid te doen worden. Kom regelmatig op de training. Ja ook zij die nooit komen mo gen wel eens aanwezig zijn. Het aantal wordt wel groter, maar is nog lang niet voldoende. Zondagavond hebben we de feestavond gehad. We kunnen niet anders zeggen dan dat hij goed geslaagd is. We kunnen niet anders als lof hebben voor de feestcom missie, bestaande uit de heren A. Zomer dijk, K. de Jong en C. Scholten, die met beperkte middelen een feestavond in el kander zetten die klonk als 'n klok. Het Rijper Klein Toneel vulde deze avond geheel belangeloos. Een gezellig bal be sloot deze goed geslaagde avond. Voor Zondag zijn alle elftallen vrij in verband met de interlandvoetbalwed strijd HollandBelgië te Rotterdam. PURMERSTEIJN. Bij Purmersteijn zijn enige mutaties in bestuur en commissies gekomen. Voorzit ter van de A-elftalcommissie werd de heer J. Zijp. In plaats van het aftredend bestuurslid Zeekant werd gekozen de heer T. van Dalen. De B-elftalcommissie werd compleet met de verkiezing van de heer P. Zuidewind. SCHEIDSRECHTERSCURSUS. De sub-commissie afdeling Waterland organiseert op 27 October, 3 November, 10 November, 17 November een scheids- rechterscursus, die te Purmerend wordt gehouden. Het examen wordt gehouden op 24 November in het lokaal van de Wed. Jonk. Men kan zich alsnog opge ven bij de secretaris J. Beukenkamp, Nieuwegracht 21, Purmerend. Een 12-tal hebben zich reeds opgegeven, hopelijk komen hier nog enige bij om het tekort van fluittisten op te heffen. HANDBAL. R.H.C. Zondag j.1. waren we vrij, maar a.s. Zondag trekken we naar Graftdijk, om aldaar om 2 uur tegen G.S.V. I te spe len. Wanneer we volledig uitkomen kan dit de eerste overwinning worden. Allen de plaatsen houden en niet op een hoop lopen, dan zit het wel rustig. Gaan er veel supporters mee? We ver trekken om 1.15 uur vanaf Oosteinde, per fiets. Succes dames. Donderdagsavonds 7 uur training voor allen in de O. L. School. S. D. L. Zaterdagmiddag zijn de adspiranten bij Castricum op beZöek gewéést Ten wisten zowaar, van deze snel opkomende vere niging, een gelijk spel in de wacht te slepen. Heel goed, adspiranten! Voor S.D.L. I en II was het veld, we gens de zware regenval van de laatste dagen, afgekeurd. Het programma voor a.s. Zondag luidt: S.D.L. I vrij. S.D.L. II gaat naar Ursem. S.D.L. aJisp a. Aanvang 1 uur. Dames, bij slecht weer of ongeschikt heid van het terrein is de training in de O. L. School. GYMNASTIEK. s HERCULES-nieuws. Door een fout van de Telcommissie, bij de Personele wedstrijden te Oosthuizen, is het gebleken, dat ook de jeugdige „Hercules"-turner Wim Noome een le prijs heeft gewonnen, n.1. bij de 3e graad heren. Het volgend jaar komt hij dus uit in de 2e graad; M. Meinsma eindigde als no. 5 in de 3e graad heren. Afgelopen Zondag heeft de kampioene van „Hercules" zich verloofd met-de tur ner P. Brouwer, 's Middags was er veel bezoek, waaronder vele gymnasten. Mary, die niet groot is, werd bijna onder de bloemen bedolven. Het was voor hen een mooie dag. BILJARTEN. Door de twee raadsverslagen ontbreekt het ons deze keer alle gespecificeerde uit slagen op te nemen en volgt hier de eind stand. 1 Jb. Smit, DOS, De Rijp, 12 2.07 (kampioen); 2 M. Kluit, Ons Genoegen, Ursem 12 2.02; 3 J. Zomer, Mik Wis, Stompetoren 8 1.59; 4 R. v. d. Belt, Oké, West-Graftdijk 7 1.85; 5 G. Kroon, DOS, De Rijp 5 1.63; 6 J. Schoonakker, TBG, Groot-Schermer 4 1.80; 7 Jb. Rood, TBG, Groot-Schermer 4 1.47; 8 H. Klous, DOS, De Rijp 4— 1.32. Marktberichten. PURMEREND, 1 Nov. Aangevoerd 75 runderen, waaronder 375 vette koeien, 5 pinken, 10 stieren, 145 nuchtere kalveren, 100 schapen en 53 vette varkens voor de levering. 146 melk- en kalfkoeien 575 —850, handel kalm; 354 gelde koeien 340 600, stug; 55 pinken 350475, kalm; 22 graskalveren 140235, matig; 8 stieren 400575, stug; 751 schapen en lammeren 58—80, 4062, goed; 53 bokken en geiten 10—50, stug; 523 biggen 23—50, stug; 17 fokzeugen 225—350, stug; 47 paarden en veulens 350—600, 160240, stug. Totaal 2284. 6700 oude kippen en hanen, rode en witte 2.002.25 per kg. 600 idem blau we 2.002.25 per kg.; 400 jonge hanen, 2.25 2.50 per kg.; 100 jonge hennen 5.508.00 per stuk; 800 eenden 1.50—3.00; 700 konij nen .507.00; 100 ganzen 7.00—9.50. 5000 kipeieren 0.13—0.17; 3000 eendeie ren 0.11.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 3