SCHAATSEN J.NOOiTGEDAGT ZONEN-YI ST Nieuws uit De Beemster. Nieuws uit SCH0TH Purmerend. WEK DE GAL IN UW LEVER OP Achter de wolken schijnt toch nog de zon. (B) Voor een uitverkochte zaal heeft de toneelvereniging „Ons Genoegen" te Nrd.- Beemster onder regie van de heer J. C. van Twuiver het winterseizoen goed in gezet met het opvoeren van bovenge noemd toneelstuk. Jammer was, dat het laatste bedrijf er niet érg vast in zat, zodat het remmend werkte op alle spe lers. De verschillende rollen zaten in goede handen. J. Leegwater was als Ka- rel Weyts de kruidenier heel goed, even als zijn vrouw (N. M. Molenaar); Jan hun zoon (W. Benjamin) en zijn rijke vrouw Marie (W. Smit) speelden, hoewel hun rol klein was, vrij mat. Annie, hun doch ter (Tr. van Dort) en Jasper de Bont een inwonend gast (J. de Vries) waren wat rolkennis en spel aangaat ook heel goed en K. Edam als juffrouw Van Ispelen, de nieuwe winkeljuffrouw, was ook goed in haar kleine rol. Om de schande van hun jongste zoon Karei (J. C. van Twuiver), welke bij zijn patroon 10.000.verduis terd had en welke hun vader beloofd had te zullen aanzuiveren, werd er een beroep op zoon Jan en zijn vrouw Marie gedaan, welke echter de winkel plus in ventaris als onderpand wilden hebben. Maar gelukkig dat Jasper een uitvinding geddan had, waarvoor hij bij verkoop 15.000.aan contanten ontving, waar mee hij de familie Weyts voor schande behoedde. Zodat de zon, die achter de wolken verdwenen was, weer begon te schijnen. Het was een goede avond, wel ke met een gezellig bal onder leiding van Teun Kommer besloten werd. Op de tra ditionele verloting, welke gehouden werd ter dekking van de onkosten, waren acht prijzen, waarvan de twee hoofdprijzen gewonnen werden door mevr. J. Wals en mevr. A. Kuiper. Lezing voor de brandwacht. (B) Men deelt ons mede, dat op 30 No vember, des avonds half acht, in het Hee renhuis te Midden-Beemster een causerie zal worden gehouden voor het brand- wachtpersoneel van Beemster, Oosthui zen, De Rijp en Graft. Spreker is de heer C. Mol van Haarlem. De bijeen komst gaat uit van de Noordholl. Prov. Brandweervereniging. Restauratie. (B) De plannen om het Tehuis voor Ouden van Dagen te restaureren nemen vaste vorm aan. Dat dit gebouw eens flink onderhanden wordt genomen is geen overbodige weel de. Voor een welvarende polder als de Beemster was deze achterlijke historie waarlijk geen compliment. Wij hebben indertijd al eens gewezen op enkele dingen die nodig verbetering behoefden. Gedeeltelijk is daar toen aan voldaan. Maar 't bleef lapwerk. Maar zo als men het nu wil aanpakken gaat het de goede kant uit. De inrichting wordt zo, dat er plaats zal zijn voor circa 26 verpleegden. Ieder krijgt een eigen kamertje met opklapbed, licht en .verwarming. Dat er centrale verwarming komt is een belangrijk winst punt en kan niet genoeg gewaardeerd worden. Voor enige echtparen zal ook plaats zijn. Daarvoor worden twee kamers gereserveerd. Twee badkamers, een ont vangkamer, enz., kortom een geheel ge moderniseerd gebouw. De Travalje. (B) Voor de zoveelste keer De Traval- je! De Beemster is niet rijk aan typische oude gebouwen. Een paar boerderijen, wat oude poorten, verspreid over de pol der cn daar houdt het mee op. In het centrum „De Buurt" is door de bemoeienis van het oudheidkundig ge nootschap „Jan Adriaanszoon Leeghwa- water" de bakkerij van P. Bakker weer geheel in de oude stijl zowel buiten als binnen gerestaureerd. Prachtig! Maar nu De Travalje. Zoals het nu daar staat is het een schande. Als het straks in elkaar stort dan is het afgelopen. De Travalje moet behouden blijven. Het is een schil derachtig gebouwtje, een overblijfsel uit vroeger jaren. Kunstzinnig arstistiek mis schien niet van zo grote waarde, maar door het typisch schilderachtige trekt het veel meer de aandacht als een imposant gebouw. De oude ijzeren Dorpspomp heeft de gemeente laten slopen. Zij zal het vanda lisme van „opgeruimd staat netjes" toch hopelijk niet uitstrekken tot onze Tra valje? Een bedenkelijk symptoon is echter, dat „het torentje met de luiklok" van het Heerenhuis is gesloopt. Ook alweer een vraag. Is dat voorgoed verdwenen? Die luiklok vertegenwoordigde ook nog een stukje Beemster historie. Oorspronkelijk wel bedoeld om de Beemster]ingen in tijden van nood en ge vaar te waarschuwen of op te roepen werd in de vorige jaren de kermis er mëe ingeluid. Ongeval bij brugbouw. (B) Bij werkzaamheden aan de bouw van de Beemsterbrug bij Schermerhorn geraakte aannemer De Reus uit Scher merhorn met zijn hand bekneld. Drie vingers werden ernstig gewond, zodat er wel enige tijd overheen zal gaan voor De Reus zijn werk weer kan hervatten. Mooi succes. (B) De bekende konijnenfokker R. Hel- lenberg behaalde deze week weer een mooi succes. Op de Nationale Tentoon stelling te Haarlem werden hem de vol gende prijzen toegekend voor zijn inzen ding: Hollander, jong, voedster, zwart; 1 z.g. Ie prijs en ereprijs voor de mooi ste jonge Hollander. Autobotsing. (B) De hoek Provinciale wegJisperweg wordt een uitverkoren plekje voor auto botsingen. Nu was het weer een auto uit Hoorn, bestuurd door de heer K., die bij het passeren van een vrach'tauto in bot sing kwam met een soortgenoot uit Voor burg. Resultaat: een paar beschadigde auto's. De politie zoekt de schuldvraag uit. IJsrevue. (B) Touringcars uit Midden-Beemsteiv Jisperweg en Westdijk trekken hoofd - stadwaarts. Waarheen, dames en heren? Apollohal, chauffeur, dat weet je toch. 'n Revue is gewoon, maar een IJsrevue is iets bijzonders en dat willen wij nu eens zien. En ze hebben gezien en ge noten. Dat fascinerende spel van gratie en schoonheid was een openbaring voor hen. „Ik ben blij dat ik het gezien heb, het was geweldig. Volgend jaar gaan we er weer heen." Buizen leggen. (B) Het gaat met de buizenleggerij aan de Volgerweg nog niet naar wens. Zoals bekend moet de sleuf voor de grote toe voerleiding naar de watertoren in Kwa- dijk 1.40 meter diep zijn. Maar in die hoek van de polder treft men op geringe diepte drijfzand aan. En dat is voor deze werkzaamheden fataal. Speciaal op de hoek van de Wormerweg veroorzaakte dit oponthoud. Met een dragline wordt de grond ver wijderd. Alles scheurt zo'n sterke graaf machine weg, wortelblokken incluis. Gedurende de werkzaamheden is de weg practisch onbegaanbaar. Het is de bedoeling om vanaf de Nek- kerweg door het land naar Kwadijk te gaan. Bijeenkomst van de Plattelandsvrouwen. (B) Lang niet alle leden van de Bond van Plattelandsvrouwen hadden Woens dagmiddag j.1. zin in een tocht rond het meer van Genève. Toen mevrouw Beets Enthoven te ruim 2 uur de bijeenkomst opende, waren er nogal wat stoelen in de bovenzaal van „Het Heerenhuis" onbezet. Een bijzonder woord van welkom richtte de voorzitster tot de heer C. Geurts, die als leider van het reisgezelschap zou fun geren. Vooraf moest echter het huishou delijke gedeelte van de vergadering be handeld worden. Mevrouw PesmanVan der Tak las de notulen van de vorige bijeenkomst voor. Als altijd waren deze goed verzorgd en werden ze zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Daarna bracht mevrouw PorteDe Vries verslag uit van de Provinciale Vergadering op 19 October te Alkmaar gehouden, terwijl mevrouw KleinIJff haar bevindingen op de Algemene Vergadering, die 26 Oc tober te Utrecht plaats vond, voorlas. Beide dames werden met een applausje voor haar werk beloond. Van mevrouw Bruin was een brief binnen gekomen om te bedanken voor haar verblijf in het rust huis te Bergen. Hoezeer zij van deze va- cantie genoten had, bleek duidelijk uit haar schrijven. Daarna vertelde de voor zitster, dat van „Het Witte Kruis" een bedrag van 1000.ontvangen was om een linnenkast samen te stellen, die later weer aan „Het Witte Kruis" zal worden overgedragen. Hieraan gaat het volgende vooraf: Vlak na de oorlog werd door zus ter Groot in een bijeenkomst van Platte landsvrouwen voorgesteld gelden bijeen te brengen, teneinde weer een zieken auto (de andere was in de oorlog gevor derd?) te kunnen kopen. Staande de ver gadering werd toen een bedrag van 287.opgehaald! Door een collecte voor dit doel in de gehele Beemster groeide dit bedrag aardig aan. De vroegere zie kenauto echter was inmiddels terugge vonden en kon met een gedeelte van dit geld weer voor het vervoer van patiënten geschikt gemaakt worden. Alweer op voorstel van zuster Groot werd het vorige jaar door de Plattelandsvrouwen besloten een linnenkast in te richten, waaruit ieder, die zulks nodig had, in geval van ziekte lakens, slopen enz. zou kunnen le nen. Door het houden van een bazar enz. zou getracht worden hiervoor een fonds te stichten. Later bleek, dat het houden van een bazar nogal wat bezwaren met zich bracht en daarom werd tot „Het Witte Kruis" het verzoek gericht het in dertijd door de Plattelandsvrouwen zo spontaan gegeven bedrag van 287.te mogen gebruiken voor „de linnenkast". Op een gecombineerde bestuursvergade ring van beide verenigingen werd toen aan de dames medegedeeld, dat er voor de linnenkast een bedrag van 1000. geschonken werd. Samen met mevrouw BarendregtSorgdrager, de secretaresse van „Het Witte Kruis" en de beide wijk zusters mag het bestuur hierover beschik ken om de linnenkast in te richten. Het Witte Kruis komt zeker een woord van dank toe voor dit vorstelijk gebaar. Me vrouw BeetsEnthoven deed een beroep op de Plattelandsvrouwen mee te helpen het geld zo goed mogelijk te besteden en zo nodig aan het naaien van „de lin nenkast" mede te helpen. Hierna volgden enkele mededelingen. Indien iemand dat wenst, kan er via de Nederlandse Wol federatie weer wol gekocht worden. Voor de Ni win is in de Beemster een bedrag van 800.opgehaald, waarvan 366.12 door de Plattelandsvrouwen. Nu kreeg de heer Geurts het woord. Spreker vertelde, dat hij in Augustus met een gezelschap esperantisten een reis naar Zwitserland had gemaakt. Het doel van de tocht zou een klein plaatsje op de grens van Lichtenstein zijn, maar door plotseling gerezen onoverkomelijke moei lijkheden kon deze zorgvuldig voorbe reide reis niet doorgaan en moesten t een paar dagen voor het vertrek ander plannen gemaakt worden. Dank zij a Zwitserse relaties van de heer Geurt kwam alles nog in orde en zo vertrokke de deelnemers naar een geheel ande deel van Zwitserland en wel naar he meer van Genève. Het is spreker geluk ons in gedachten de reis te laten mee maken. De aandacht van de aanwezige: bewees, dat de heer Geurts door hen o. de voet gevolgd werd bij het beklimmei van de mooie Zwitserse bergen, bij he winkelen in Lausanne en Montreux er bij het zwemmen in het blauwe meer Het applaus van de dames en het dank woord van de voorzitster kwam sprekei dan ook ruimschoots toe. Een nieuw lid werd nog voorgestel; en er werd nog verteld, dat de Kerst middag op 21 December gehouden za worden. Bij de rondvraag deelde mevrouw PesmanVan der Tak mede, dat de kin derzegels evenals het vorige jaar dooi verschillende dames aan de huizen zullen worden verkocht. Daar er verder niets meer aan de orde was, werd de bijeenkomst door de voor zitster gesloten. Afslagvereniging „Beemster, Purmerend en Omstreken". (B) Kort verslag van de vergadering van het bestuur van de afslagvereniging „Beemster, Purmerend en Omstreken" op Vrijdag 4 November, des namiddags 1.30 uur, in de bestuurskamer. Na opening van de vergadering volgt lezing der notulen, welke onveranderd worden vastgesteld. Dan leest de voorzitter de staat van boeten en kortingen voor, daarna de stand van de debiteuren. De geldelijke omzet bedraagt tot en met 2 November 1.937.983.35 en over hetzelfde tijdvak in 1948 2.601.223.56. Alzo in 1949 minder verveild dan in 1948 663.240.21. Hierna leest de secretaris de uitgaven voor, die in de afgelopen maand zijn ge daan. Daarna stelt de voorzitter aan de orde een ingekomen schrijven van de Provin ciale Commissie, waarin verzocht wordt eventuele voorstellen van de beschrij vingsbrief voor de a.s. jaarvergadering voorzien van toelichting voor 6 Novem ber te willen indienen. Na bespreking wordt besloten het vol gende voorstel in te zenden voor plaat sing op de agenda: Het bestuur van de afslagvereniging „Beemster, Purmerend en Omstr." stelt voor de kostprijs van groenten en fruit opnieuw te laten berekenen en in aan sluiting daarop aanpassing van de op houd- en vergoedingsprijs, zodat althans voor het afzetbareigedeelte op de binnen landse markt te Ëaaste bij de kostprijs wordt betaald. JÊL Verzoekt dc f-rjfu'k/ale Commissie die stappen bij de bevoegde instanties te on dernemen, welke tpt verwezenlijking van het gevraagde kunnen leiden. Toelichting: De sociale voorzieningen van het personeel hebben de bedrijfs kosten belangrijk verhoogd. Wij juichen het toe, dat de bestaanszekerheid van de werknemer daardoor is vergroot, maar wij menen, ten einde ook voor de tuin bouw bestaanszekerheid te verkrijgen, tot bovengenoemde maatregelen te mogen adviseren. Voortgaande wordt de ongunstige kis- tenpositie besproken. Opgemerkt wordt, dat de onbescheiden aanvoerders vóór tijd gezorgd hebben voor voorraad fust, terwijl de bescheiden aanvoerders hier van de dupe zijn geworden en somwijlen met financieel nadeel. Maatregelen wor den onder ogen gezien, die in de toe komst verbetering kunnen brengen. In dit verband wordt nog naar voren ge bracht, dat het onbillijk is, dat het koe.1- huisfruit in veilingskisten is verpakt en opgeslagen. Dit dient in eigen fust te ge schieden. Na bespreking van enige huishoudelijke zaken sluit de voorzitter de vergadering. Propaganda-feestavond Volksonderwijs. (B) De afdeling Beemster van Volks onderwijs heeft Woensdag 23 November een uitstekend geslaagde propaganda- feestavond gehouden in „De Nieuwe Tuinbouw" te Z.O.-Beemster, welke be zocht werd door 330 ouderen en 70 kinde ren. Voorzitter D. Mus opende met een har telijk woord van welkom, in het bijzonder tot burgemeester Pesman, wethouder P. S. Visser en het erelid A. Regter. De heer Mus zette in een korte inleiding doel en streven van Volksonderwijs uiteen en hoopte, dat iedereen zal meewerken om de mooie openbare lagere school van de Z.O.-Beemster te laten groeien, zodat er misschien nog eens een zesde leerkracht nodig zal zijn. Vervolgens wekte de heer Mus een ieder op, die nog geen lid van Volksonderwijs mocht zijn, zich deze avond op te geven. Van deze gelegenheid hebben er ruim twintig gebruik gemaakt. Om alle medewerkenden persoonlijk op te noemen zou te veel ruimte vergen, maar de kinderen, onder leiding van het onderwijzend personeel, hebben zich kra nig geweerd met het opvoeren van korte toneelstukjes, voordrachten, zang en muziekstukjes. Tot slot lieten enige jon gens en meisjes nog 'n aantal volksdansen zien. Het onderwijzend personeel onder leiding van het hoofd der school, de heer Köhne, heeft veel vrije tijd opgeofferd voor deze avond, maar het was dan ook in één woord af. Na de pauze, waarin een verloting gehouden werd met mooie prij zen, draaide de heer Eerhart twee films, n.1. het leven van de inboorlingen met hun gebruiken en dansen en van de die ren in de wildernis. Voor de jeugd werd Enorme sortering, ook in verchroomde, metalen Kunstschaatsen, Hockey-schaat sen en de nieuwste Elfsteden Schaats. Volkomen gegarandeerd. RIJWIEL-CENTRALE PURMEREND J. F. J. KUBBENGA Weer wal 25 vervolgens de film „Prettige Vacantie" vertoond, waar de jeugd en ook de oude ren van genoten, getuige de vele lach salvo's. Gevonden. (B) Gevonden: Een paar kinderwanten, een leren klompensok en een damesarm bandhorloge (defect). Te bevragen bij het Groepsbureau van de Rijkspolitie te M.-Beemster. Door J. Ton, Middenweg 155, M.-Beemster, werd een kinderporte- monnaie met inhoud gevonden. Nieuwe kleedlokaal Purmersteijn. (P) Men is thans druk bezig met de in richting van het nieuwe kleedlokaal van Purmersteijn en vermoedelijk zal de offi ciële ingebruikneming 18 December plaats hebben, bij de wedstrijd Purmersteijn I Monnikendam I. Dan wordt de terrein knecht v. d. Meer benoemd tot congierge. Muziekavond Nut. (P) Woensdagavond werd door het Nut in „Amicitia" een muziekavond gehouden. In zijn openingswoord vond dr. de Boer het jammer dat slechts een kleine hon derd belangstellenden aanwezig waren. Door de „Haarlemse Musyckkamer", di rigent André Kaart, werden o.m. uitge voerd de suite uit de opera „Armide en Renaud" van J. B. Lully, het concert in a-dur voor clavecimbel en strijkorkest van C. Nickelmann (soliste Gertrude Maclai- ne), de 17e eeuwse suite van Engelse dan sen, chaconne in g-mineur voor strijk orkest van H. Purcell en de suite voor fluit en orkest van G. Ph. Telemann (so list Henk de Graaf). De aanwezigen hebben volop genoten van het sublieme spel. Purmerender bestuurdersbond. (P) In „Het Paradijs" hield Woensdag avond de Purmerender bestuurdersbond zijn tweede cursusavond, waar de heer L. Kuipers van Amsterdam een zeer interes sante lezing hield over „De Coöperatie." Door de coöperatie „De Dageraad" werd koffie met koek aangeboden 'en werden een tweetal manden met bood schappen onder de aanwezigen verloot. Apotheek. (P) Zondag 27 November is apotheek Th. de Vries, Hoogstraat 4, telefoon 144, ge opend. Als ik wilde. (P) De toneelvereniging „Bilderdijk" gaf Zaterdagavond in „Amicitia" haar eerste toneeluitvoering in dit seizoen met de op voering van het Franse blijspel „Als ik wilde. In zijn openingswoord heette voorzit ter Hoefman de toneelverenigingen „Leo Xill" en „De Croosduyckers" welkom; hij deelde o.m. mede dat door de hoge ver makelijkheidsbelasting een tombola moest worden gehouden. O.m. memoreerde hij het a.s. 10-jarig bestaan der vereniging. Ondanks dat het een blijspel was, wa ren de verschillende rollen zeer moeilijk, gezien het gegeven van de schrijver: bij mensen, die waarlijk van elkander houden, mag de tederheid voor elkaar soms wat bekoeld lijken, een kleine schok, een plot selinge angst elkaar te verliezen geeft de liefde haar oude kracht terug. Doch de regisseur, Jan Sanders, heeft dit op uit stekende wijze opgelost en de verschillen de rollen waren in goede handen, waarbij kwam, dat allen hun rol zeer goed ken den. De aanwezigen volgden dan ook met spanning het gebeuren op het toneel. Germaine en Philippe, 10 jaar getrouwd, welke „in een soort diepere harmonie" samenleven, worden in hun geluk ge stoord doordat een vriendin onrust schept in het hart van Germaine, wat verschil lende conflicten oproept, die noodlottig voor hun geluk dreigen te worden, doch alles eindigt ten slotte zo, dat de jonge Burgerlijke Stand. B) Getrouwd: Willem Köhne, 32 j. en ,-reta Kooiman, 19 j. Johannes Beere- oot, 26 j. en Maria Koning, 25 j. Geboren: Bastiaan Jan, z. v. B. Visser ■n A. in 't Veld. Oosthuizen in vogelvlucht Ook in de afgelopen week werd het nwoneraantal weer uitgebreid. Aan de evensdisch verscheen: Catharina Elisa- >eth, dochter van Jb. Bouwes en C. A. Beets. Opnieuw werd een beroep gedaan op offerzin van de Oosthuizer bevolking, 'itmaal voor onze jongens in Indonesië, fn men had over de opbrengst zeker veer niet te klagen, want de NIWIN- verstpakketten-aetie 1949 bracht hier .•en bedrag ad 202.95 in het laadje. Voor vaar een mooi resultaat. Tenslotte nog iets over verliezend Oost- mizen. Bij de postcorrimandant der Rijkspolitie, de heer Selier, zijn de vol lende gevonden voorwerpen terug te be- :omen: 1 dames-horloge, 1 broodzak, in- ïoudende broodtrommeltje en fles, als mede 1 portemonnaie (oud) met inhoud. Paard dood in de wei. (Bs) Het was voor de landbouwer Held een lelijke schadepost, toen hij dezer da gen zijn paard dood in de wei vond lig gen. Voor Parapiuies Wandelstokken annex reparatie inrichting naar Nieuwendijk 180 Amsterdam Telefoon 46568 mensen elkander nog inniger gaan be grijpen. Vooraf gaf mej. Tj. Lakeman piano muziek, terwijl na afloop een gezellig bal nog velen lange tijd bij elkander hield. Zaterdagavond wordt de uitvoering her haald. Ilulpmotorencommissie. (P) Door het Dagelijks Bestuur van de Noordhollandse vereniging „Het Witte Kruis", afdeling Purmerend, is een com missie geïnstalleerd welke ten doelheeft te trachten door middel van een inzame ling voldoende geld bij elkaar te bren gen opdat de wijkverpleegster kan wor den voorzien van een rijwiel met hulp motor. In verband met de grote uitge strektheid van haar wijk lijkt ons een rijwiel met hulpmotor een passend mid del om het werk van de wijkverpleegster grotere mogelijkheden te geven, zonder dat het voor de verpleegster zelve tot een grotere inspanning wordt. De commissie is samengesteld uit: G. Licht, Achterdijk 13, voorzitter; P. Wesse- link, Beukenstraat 1, secretaris; P. Boes, B. Nieuwentijtstraat 68, penningmeester, mevp. O. GroenhardPrins; Mevr. J. KraanVisscher; mevr. C. Muussesde Haan; dhr. T. Tjoeiker. U zult 's morgens „kiplekker" uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal in uw ingewanden doen stromen, anders ver teert uw voedsel niet. het bederft. U raakt verstopt, wordt humeurig en loom. Neem de plantaardige CARTER'S LEVERPIL LETJES om die liter gal op te wekken en uw spijsvertering en stoelgang op natuur lijke wijze te regelen. Een plantaardig zacht middel, onovertroffen om de gal te doen stromen. Eist Carter's Leverpilletjes. Aanbesteding. (P) Ten stadhuize vond Vrijdag de aan besteding plaats voor de uitbreiding van het stadsziekenhuis. De dienst „gemeente- werken" had deze verbouwing op 14079 begroot. Er waren elf inschrijvingen: Fa Brink man, Purmerend, 19645; fa. Bos en Kok, N. Amstel, 19250; Fa Zwaan, Amster dam, 18975; fa. de Haan en Reek, Alk maar, 18755; fa. G. en F. de Vries, Pur merend, 18300; fa. gebr. Albers, Ouder kerk a. d. Amstel, 17994; fa. D. Ent, De Rijp, 17989; fa. Wittebrood, Beemster, 16811; fa. G. Groot, Purmerend, 15719; fa. J. Limburg, Purmerend, 14485; fa. G'root, Ilpendam, 12849. De gunning werd aangehouden. Een veelbelovende industrie. (P) In de Hugo de Grootstraat 10 is ge vestigd de fabriek van Aluminium Con structie-bouwdozen, genaamd „Eureka". De ruime werkplaats waar dit artikel wordt vervaardigd, maakt een goede in druk en het laat zich aanzien dat dit nieuwe* bedrijf ongetwijfeld levensvat baarheid zal hebben. Het keurige werk wat daar wordt vervaardigd is reeds bij verschillende zaken hier en in de om trek verkrijgbaar en voor de a.s. Sint Nicolaas een practisch cadeau voor onze jongens. Zie annonce in dit blad.

Rijper Courant | 1949 | | pagina 2