Adverteert in DIT BLAD 1HH ADVERIENI1EN Ijfll te verhuren aan M. Plukker voor f 1.- per jaar. idem; den Luijendijk aan J. Deckwitz voor f 26.- per jaar. idemde Sluis en brug bij den Dam aan L. Walch voor f 5 - per jaar. idemVischwater aan den Eilandspolder op de oude voor waarden idemeen stukje grond aan G. de Vries voor f 1.50 per jaar. Voorts vast te stellen suppl. ko hier hondenbelastingen enkele af- en oveischrijvingen op de begrooting 1925. Bij de Rondvraag interpeleert de heer Blokdijk B. en W. over de Ioopende geruchten inzake het niet toestaan aan de firma Kloos te Kinderdijk om de brug te mogen lichten en in goeden staat weer op te leveren, tenein de met de ijzeren trambrug er door te varen. Spreker had ge hoord, dat voor dit doel een flink bedrag geboden was. De voorz. zegt, dat geen enkel bod was gedaan en wel wilde men voor de goede oplevering bankgarantie stellen doch daar geen enkel voordeel voor de ge meente hierin gelegen was heb ben B en W. nadere eischen ge steld welke door de firma onge twijfeld te bezwaarlijk werden geacht. De heer Blokdijk dankt den Voorzitter voor de inlichting. Niets meer aan de orde wordt de vergadering gesloten. Zondagavond had onder lei ding van Ds Lindeijer de Kerst- feestviering in de Luth. Kerk plaatshet gebouw was tjokvol. De ruim 50 leerlingen toonden zich teidege ingenomen met de prettige avond en de hun toege dachte attracties. Naar we vernemen is de Mandolineclub „Andante" opge heven zeker zal dit besluit be treurd worden door de velen, die steeds met genoegen die uit voeringen bijwoonden. Het be danken van den leider, de heer Baas was hiertoe de aanleidende oorzaak. Scherineer, De jaarlijk- sche verpachting van het Gras- en Rietgewas heeft opgebracht f 20484, of wel f 976 meer dan het vorige jaar. Akersloot, De opbrengst van het Gras- en Rietgewas be droeg bij de laatste verpachting f 1666; of f 61.- meer dan het vorige jaar. Scliei*mei*liorn Eerste Kerstdag was het feest in het café van den heer Schreuder. „Ami- citia" gaf het bekende tooneel- stuk ,,'t Was maar een Loods". Dit was geen toevallig gekozen stuk, maar expres in studie ge nomen om het Zilveren Jubileum als dill. tooneelspeelster te vieren van Mevr. J. Schreuder-de Boor- der, die juist voor 25-jaar in dit stuk voor het eerst op de planken kwam en al dien tijd, voor en in het belang van „Amicitia" heeft geijverd, De Burgemeester feliciteerde haar met haar jubileum wat ook bij de opening der feestavond reeds door den voor zitter op hartelijke wijze namens de vereeniging was gedaan. De tjuk-volle zaal genoot van het keurig spel en toonde haar warme belangstelling in het feit van den dag. Groot-Schermer. Maandag vergader de de Raad. Na opening, voorlezing en goedkeuring der notulen, stellen B en W. voor, de woning van C. Wie- dijk Pz. wegens bouwvalligheid onbe woonbaar te verklaren; wordt na dis cussie daartoe besloten. Zonder hoofd, stemming besluit de Raad het Kerkbestuur van Driehuizen f 100 subsidie te verleenen voor de ontruiming der oude begraafplaats; de kosten bedroegen voor haar f275; de ontruiming was zeer ten genoege van B en W geschied en op aandrang der gemeente. Goedgekeurd worden verschillende posten van af- en overschrijving op den dienst 19 2 en besloten om in te trekken een vorig besluit tot aangaan geldleening van f 1000, voor ev. me- terijking. Ing. van Ged. Staten goedkeuring suppl. begrooting 1921 en uittreksel van een besluit van dit college, be treffende wijziging van den legger der wegen waarvan de brug van Spaan is afgevoerd. Voorstel van den heer Smit om de vergunning tot het gebruiken van een schoollokaal aan den heer en mevr. Slooten in te trekken, omdat later bleek, dat de werkelijkheid met de aanvraag in strijd was; het bleek, dat de daar gehouden cursus van de S. D. A. P. uitgaat en voorsteller meent, dat geen enkele politieke partij een schoollokaal moet worden afgestaan. Mevr. Slooten-Smit zegt, dat wel de S. D. A. P.-ers het verzoek onder teekenden maar niet in die kwali teit. De cursus bedoelt kennis te be vorderen van a?g£meene zaken en niet speciaal van de partij. Dc heer Kuijn vindt ook beter de O. L. S daar niet voor open te stellen daar acht hij de zaal van Van Kleeff beter voor al kan men daar niet altijd terecht; overigens wil hij het aan B. en W. overlaten, wat de voorz. in dit ge val wel vereerend maar minder practisch vindtde Raad besliste in het eerste ge val gunstig, hij moet nu zelf ook hier- ovcd zich uitspreken. Na verdere discus sie wordt het voorstel Smit verworpen voor stemden de heeren Smit, Pos en Kuijn Eeveheens was een voorstel van den heer Smit ingekomen tot aanvulling der politie-verordening waarbij strafbaar wordt gesteld honden die gevaarlijk 2ijn onge- mullkorfd los te laten loopen. Mevr. Slooten zegt niet tegen dusdanige algemeene maatregelen van orde te kunnen zijn, maar ze acht het een paskwil dat iemand met een voorstel als zoodanig komt, die zelf de verordeningen niet naleeft De voorz. acht dit buiten de orde strafpepaling wordt slechts in uiterste gevallen toegepast; aangenomen met 6 tegen 1 stem van den heer Slooten. Aangenomen een voorstel van den Voorz. om tijdens de vergaderingen koffie of thee rond te dienen, Mevr. Slooten stelt voor om menscnen die geen eigendommen rn geeo aanslag in de bela ting hebben reductie op het vast recht van het G. E. B. te geven. Na breedvoerige discussie werd dit voorstel waar circa f 200 per jaar mee gemoeid is, verworpen met 4 tegen 3 stemmen van den heer en mevr. Slooten en Heinis. De heer Heinis stelt voor het aftredend lid van het armbestuur T. Slooten bij acclamatie te herkiezende heer Kuijn vindt dit minder gewcoscht, omdat hij van den heer Slooten gehoord had dat deze wilde bedanken daar de samen werking vaak minder goed was. De hr en Mw Slooten protesteeren tegen deze voorstelling; de harmonie is goed en de hr Slooten heeft geen idee voor bedanken geuit. Thans wordt over deze benoeming gestemd met gevolg, dat na 2de stem ming gekozen wordt in plaats van den heer Slooten, de heer C. Wiedijk met 4 tegen 3 stemmen. De Voorz. brengt dank aan den heer Slooten voor alles wat deze in die betrekking heeft gedaan. Met o stemmen wordt als regën- tesse voor de weezen herbenoemd mevr. Waterdrinker-Geerke, tegen 2 stemmen op mevr. Slooten. Mevr. Slooten informeert naar het schoonmaken van de school. De Voorz. licht deze zaak toe en somt de bezwaren op verbonden aan het opdragen van dit en ander klein werk aan div. personen, waarom het beter geacht wordt, een gemeentes werkman in vasten dienst aan te stel len wanneer deze dan tevens straat werk kan verrichten, zou het blijken, dat de uitgaaf minder groot wordt als oppervlakkig lijkt. Na breedvoerige discussie, waarbij mevr. Slooten de benoeming niet aan B en W, maar aan den Raad wil hou den (wel een aanbeveling voor B en W) wordt met 4 tegen 3 stemmen beslo ten B en W te machtigen vooi deze betrekking een funchonnaris te be noemen tegen een salaris van f 100 per maand. Door den heer Heinis worden nog enkele vragen betreffende de electr. in de Schermer en over de verbetering van de straat in het midden gebracht en door den Voorz. naar genoegen beantwoord, waarop de voorz. in deze laatste verg. des jaars de leden dankt voor de wijze waarop ze de gemeen tebelangen hebben behartigd en voor de toekomst een beroep doet op aller samenwerking tot bloei der gemeente; waarna de vergadering wordt gesloten LICHT OP voor Auto's en Rijwielen. Week van 3 Jan. toten met lOJan. 1924 Zaterdag 4.27 uur Zondag 4.28 Maandag 4.30 Dinsdag 4.31 Woensdag 4.32 Donderdag 4.33 Vrijdag 4.35 Zaterdag 4.36 O ►""3 1I K. HOTTENTOT en O. HOT- TENTOT-Haas, geven kennis van de geboorte hunner Dochter Grietje Niesje. ZAANDAM, Q, p. 31 December 1924. Lmmastraat 25 De Heer en Mevrouw KOPPEN- Baaij betuigen hun harlelijken dank voor de vele blijken van belang stelling bij de geboorte van hun Dochter ondervonden. WEST-GRAFTDIjK, Jan. 1925. Voor de vele belangstelling en deelneming ondervonden, tijdens de ziekte en bij het overlijden van onze geliefde Vrouw en der Kinderen zorgvolle Moeder, be tuigen wij aan allen langs dezen weg onzen liartelijken dank. H. A. SÜNDER. DE RIJP, Januari 1925

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1925 | | pagina 2