voor De Rijp, Grafl, 0.- en W.-Graftöijk, I- en l.-Sciiermer, Deemster en Omstreken No. 795. ZATERDAG 24: JULI 1926 Predik beu rtein de rijp grapt Ned. Hervormde Kerk IJPER TENTIEBLAD ABONNEMENTSPRIJS 30 cent per drie maanden franco p. p. f 1.60 per jaar PLUS INCASSOKOSTEN. Losse nummers 3 cent F1ECTRISCHE DRUKKERIJ :- A. E K S >1 A. De I\"ij p Telefoon IPostrekening; 39751 ADVERTENTIEPRIJS "7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - VERSCHIJNT WEKELIJKS - Ned. Hervormde Kerk te Graft dienst Doopsgezinde Kerk geen dienst Ev. Luthersche Kerk geen dienst Gereformeerde Gemeente 8 Morgens Half 11 en 's Middags 4 uur Godsdienstoefening s Morgens 10 unr D* J. H. Oterdoom l)Oop Doopsgezinde Kerk (fioordeinde) s Morgens 10 nur Ds Tan (Hessen Ned. Hervormde Kerk Oost-Graltdp geen dienst West-Graitdp s Avonds HALF ACHT Hs d. E. Loy«eo Collecte voor 't fonds noodlijdende kerken en personen. Doopsgezinde Kerk Oost-Graftdp geen dienst Driehuizen Groot-Schermer Zuid-Schermer s Morgens 10 uur 1) J. E. Loysen "CTit cLexi. Cmtrek DE RIJP. Voor het eind examen a/d Middelb. Techn. School (afd. Werktuigkunde) te Amsterdam is geslaagd onze plaatsgenoot E. Pilkes. Geslaagd eindexamen Rijks- H. B. S. te Alkmaar, 5-jarige cur sus, onze plaatsgenoot P. Dammes en Mej. J. Tomassen, thans te Alkmaar. Toegelaten tot de H. B. S' te Alkmaar, Bouke Sieswerda en Dolf van Doorm en tot de Handelsschool aldaar Simon Vis ser Jz. en Jo Matser, allen van hier. In den tuin van den heer Schoone zal Zondagavond door de Vereeniging „Kunst na Arbeid" weer eens een Concert gegeven worden De toegang is vrij, zoo dat zij, die een mooi nummertje muziek op prijs stellen hiervan weer eens kunnen genieten. VOORRADIG IN EISWA'S BOEKHANDEL, DE RIJP De loting voor de lichting 1927 dezer gemeente zal worden gehouden op 19 Auguotus a s., des voormiddags 10.20 uur te Purmerend, in de Stadsteeken- schoo! aan de Gouw No. 8. GRAFT. Door Burgemeester en Wethouders is het gewone onderhoud van gemeentewerk voor 1926 gegund, als het tim mer- en metselwerk aan J. Sloo- ten Cz. alhierhet loodgieters- we. k aan C. Schoon ie Oost- Graftdijk. Het schilderwerk is alsnog niet gegund. WEST-GRAFTDIJK. Zondag nam de Gymn. Ver. S. S S. deel aan de openlucht-uitvoering der Turnkring Alkmaar en Omstreken gehouden te Egmond aan Zee. Het mooie zomerweer liet al dadelijk zien dat dit zeker een genotvolle dag zou worden voor onze jeugdige Gymnasten. Daar om werd de reis al vroeg onder nomen, met de adspiranten en vele ouders per auto-bus der le Graftdijker-Autobusonderneming, terwijl de leden zich per rijwiel naar Alkmaar spoedden om dan verder gezamelijk per stoomtram de reis te beeindigen. Alvorens dan ook aan de turnbetoog werd deel genomen werd er eerst eens flink van de heerlijke zeelucht genoten terwijl de grooteren zich door een bad gingen verfrisschen. Te half twee begon de optocht met plm. 1000 gymnasten en daar na de turnuitvoering met eenige wedstrijden waaraan werd deel genomen. De geheele uitvoering was hier een prachtige propagan- de voor de mooie turnzaak, me de geholpen door het schitteren de weer. Des avonds was nog weer even gelegenheid om aan zee te ver toeven zoodat om half tien de eerste ploeg per autobus weer arriveerde onder het zingen van het turnlied opgewacht doorver- scnillende ouders der kinderen en te tien uur de rest weer per rijwiel aankwam. Deze dag is zeker een schoone dag voor onze Gymn. Ver. geweest waarvan zij er gaarne nog meer dere te gemoet ziet om met nog meerdere deelnemers er aan deel te nemen. Daarom meisjes en jongens wordt lid dier Vereeniging. GROOT-SCHERMER. - Geslaagd voor het examen in het boekhou den, gehouden le Amsterdam op 8 en 9 Juni 1.1. door de Fede ratie van Handels- en Kantoor bedienden Vereenigingen in Ne derland diploma Mercurius, de heer J. Th. Wiedijk. PROF. IR. W. SCHERMERHORN Prof. ir. W. Schermerhorn, be noemd tot hoogleeraar in de afd. der weg- en waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft, (m. onderwijs te geven in het landmeten, waterpassen en geodesie, werd 17 Dec. 1894 ge boren te Akersloot. Hij slaagde aan de Technische Hoogeschool op 7 Juli 1918 voor het inge nieurs-diploma voor civiel-inge- nieur en werd kort daarna be noemd tot assisment voor het landmeten, waterpassen en geo desie aan de T. H. Zijn werkzaamheid buiten het onderwijs aan de T. H. begon met het geven van eenige cur sussen in het landmeten en wa terpassen aan het personeel van de Ned. Indische Spoorweg Mij. In 1922 en 1923 had hij de technische leiding over de uit voering van driehoeks- en veel hoeksmetingen en over de hoofd- waterpasingen ten behoeve van den aanleg der Twente-kanalen, in opdracht van den hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat dr. ir. C. W. Lely. Verder werd hij in 1922 door de Staatcommissie inzake hooge waterstanden, in verband met de afsluiting der Zuiderzee, balast met de leiding van een primaire waterpassing van Helder naar Terschelling. In het najaar van 1922 kreeg hij opdracht voor een driehoeks meting van de rivierkaarten van den Gelderschen IJsel, die in 1922—1923 door hem werd uit gevoerd. Daarna kreeg hij op dracht tot de triangulatie van de rivierkaart van de geheel Maas, welk omvangrijk werk, waaraan ongeveer drie jaar is gemeten, hem in 1926 aanleiding gaf tot het schrijven van een publicatie in De Ingenieur. In 1924 werd hem opgedragen om de metingen voor het Juliana- kanaal, waarmede de Rijkswa terstaat volgens zijn adviezen was begonnen, geheel zelf uit te voe ren. Voorts was een zeer belang rijk werk de voorbereiding voor de herziening van de nauwkeu righeids waterpassing, waarvan in 1925 een volledig plan door hem is opgemaakt. Zoowel in „De Ingenieur" als in andere vakbladen zijn van de hand van prof. ir. W. Schermer horn verschillende publicaties en bijdragen verschenen. Woensdagavond geeft,Chris- tiaan de Wet" een Concert voor het Raadhuis waar de uitnemende muziek dezer Vereeniging zeker wel aller belangstelling zal trek ken. OTERLEEK. Door Ds Nyen- huis Ockhuysen is het beroep naar de Ned. Herv. Gemeente te Tilburg aangenomen hierdoor ontstaat dus opnieuw een vaca ture in den Ring „De Rijp". BEEMSTER. Dank zij het heerlijke zomerweer was de be langstelling voor de aangekon digde athletiek-wedstrijdenvan de Turnkring Purmerend en omstre ken, hoogst bevredigend. De verschillende nummers van het programma werden met span- ning gevolgd. Ook in de cafés was het dien tengevolge tame lijk druk. PURMEREND. - Oedurende het tijdvak 15 Mei15 Juli 1926 zijn in totaal 10801 baden ge nomen. Dames 5674, heeren 5127; wel een bewijs dat deze sportgelegenheid zeer gewaar deerd wordt. De Eerepoort voor Wijde Worner. Als huldeblijk van onze ge meentenaren zal aan de Wijde Wormer bij gelegenheid van het droogmakingsfeest eenfraaie eere- poort worden aangeboden welke geplaatst zal worden op de af scheiding van de gemeente op de grens van Wijde Wormer. De poort wordt door de fa. K. Haan te Neck gemaakt naar een ontwerp van onzen gemeen- tearchitekt, den heer W. Postema. De beschildering met kunstvol le motieven zal plaats hebben door den heer T. Posthuma te Amster dam, leeraar aan de Stadsteeken- school alhier. De electrische verlichting wordt uitgevoerd door de techniiche gemeentebedrijven alhier. RUZIE. De eerste dag van de Wormerveersche kermis heeft zich Zaterdagavond gekenmerkt door een hevige vechtpartij ker- misvierders uit Wormerveer, Zaandam en Uitgeest. De twist liep zoo hoog, dat gebruik werd gemaakt van de messen, met het gevolg dat verscheidene personen snij- en steekwonden opliepen. Enkelen van hen, konden aan

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1926 | | pagina 1