voor Os Rijp, Graft Noorfleinde, 0- en W.-Graftdijk, l en N.-Sctiermsr, Beemster; en Omstreken Eisma's Boekh,De No. SBS4. DAG JL2? FBBRUARI 1937 blad wordt in dezen geheelen omtrek gelezen; de beste publiciteit Predikbeurten de rijp Kantoor boeken Notitiegoed RIJPER MEIIWS- n ADVERTEHTIEBLAD A BONN KM ENÏ8P K IJS - 30 cent per drie maanden - franco p. p. f 1.60 per jaar PLUS INCASSOKOSTEN Losse nummers 3 cent Klectrische Drukkerij A. EISM A De Kijp Telefoon 1- - Postrekening 39751 ADVERTENTIEPRIJS; *7 cent per gewonen regel bij abonnement reductie - Inzending tot Donderdags - Verschijnt Wekelijks Ned. Hervormde Kerk te Graft dienst Doopsgezinde Kerk s Morgens 10 uur I)s P. Keuning Onderwerp „Een redelijk God" Donderdag 17 Februari,'s avonds8 uur LEZING over: „Het Nieuwe Jeruzalem" van P. iï. v. Moerkerken. Ev. Luthersche Kerk 8 Avonds 7 uur I)s J. M. Llndeijer Gereformeerde Gemeente s Morgens 10 uur en s Middags Half 1 Godsdienstoefening GRAFT Ned. Hervormde Kerk s Morgens 10 uur Da J. L. N. Zillinger Molenaar Doopsgezinde Kerk (Hooröeiudfc) geen dienst Ned. Hervormde Kerk Oost-Graitiiijk 8 Morgens 10 unr Da J. E. Loysen Ïïüst-Graftdp geen dienst Doopsgezinde Kerk Oost-GMdp s Morgens 10 uur Da vau Giessen Driehuizen Noord-Schermer Groot-Schermer Avonds 7 uur Ds J. L. N. Zillinger Molenaar XTit den. Qmtrels: DE RIJP. Donderdagmiddag 2 uur vergaderde de Raad der gemeente. Alle leden aanwezig. Notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Ingekomen stukken Van Ged. St. goedgekeurd terug ontvangen de begrooting zooals ze door den raad is vast gesteld. Goedgekeurd ontvangen het besluit der vorige vergadering betreffende de verpachting van een stuk gemeente grond. Idem een besluit van af- en overschrijving. Ingekomen van den directeur der Mij. tot Bevordering van Nijverheid berichtende dat het te verdeelen winstcijfer bedraagt f 9000; voorts dat de balans winst- en verlies-rekening voor de vennooten ter inzage ligt. De vergadering is uitgeschreven den 24sten Februari waarvoor een gecommiteerde wordt uitgenoo- digd. De opbrengst van de Haring- visscherij is nog niet bekend. Ontvangen van Ged. St. bericht, dat opnieuw f 8093 is toegekend als subsidie voor de Ned. Herv. Kerk. Ingekomen jaarverslag van het Correspondentschap der Arbeids bemiddeling. Wordt overgegaan tot het ver kiezen van leden voor liet stem bureau voor de verkiezing van leden der Prov. Staten. De voorz. is ambtshalve reeds voorz van het stembureau. Als leden worden gekozen de heeren Dammes en Blokdijk en als plaatsvervangende leden de heeren Maarse en Siebrands. Als leden voor het stembureau voor de verkiezing van den Ge meenteraad werden gekozen de heeren, Dammes en Blokdijk en de plaatsvervangende leden de heeren Siebrands en Kroone De periodiek aftredende leden van het Toezicht op het Corr. der Arbeidsbemiddeling werden bij. acclamatie herbenoemd. Afgewezen wordt het verzoek om subsidie aan de Pluimvee- vereeniging in Noord-Holland. Ingekomen verzoek van den heer J. Meijer, om eervol ontslag als onderwijzer aan de O. L. S. in verband met zijn benoeming als hoofd aan de school te Ho- brede wordt besloten dit tegen 1 Maart te verleenen. Ingekomen verzoek van den heer C. Schoon Bz. e. a. om aan de werkeloozen, die om werk uitgaan, een gratis rijwielplaatje te verstrekken. De heer Kaay is van meening dat werkeloozen recht hebben van rijkswege op een gratis rij wielplaatje. Dit blijkt echter te zijn voor inkomsten niet hooger dan f 800. De heer Blokdijk merkt op, dat het zeer moeilijk is een juiste grens hiervoor te bepalen. De voorz. stelt voor dat de gemeente een rijwielplaatje zal koopen, dil in bewaring geven van den veldwachter bij wien degene die het moet gebruiken het een dag kan leenen. De heer Siebrands stelt voor 2 plaatjes aan te schaffende heer Kroone, vindt 4 beter. Besloten wordt 2 rijwielplaat jes te koopen, en zoo noodig er nog 2 bij te nemen. Wordt besloten f 1600 voor- schot te verleenen aan de R. K. School. Ingekomen verzoek om adhae- sie te betuigen, van de Holl. Mij. van Landbouw, om in de Beemster een landbouwschool te openen. Voor kennisgeving aangenomen Ingekomen adres van Dijkgraaf en Heemraden van den Eilands polder betreffende de vischver- gunningen. Tot nu toe mochten de inge zetenen van de Rijp vrij meteen hengel visschen. Dit adres wil bepalen dat men een bewijs van vergunning noodig heeft hetwelk verkrijgbaar is a f 1. Alle leden zijn hiertegen, men is eenparig van oordeel dat de burgers toch zeker vrij moeten blijven. De heer Siebrands stelt vóór dat vreemdelingen de hengelver. gunning van f 1.kunnen krij gen. Besloten in dien geest het ver zoek te beantwoorden, ingekomen schrijven van de Gezondheidscommissie te Pur- merend adviseerende om over ie gaan tot onbewoonbaarverkla ring en tot afbraak van perceel 302 eigendom van den heer S. Hoek. Tot het eerste wordt met al- gemeene stemmen besloten in- plaats van tot afbraak over te gaan, zal geprobeerd worden het huis te herstellen en voor pak huis in te richten. Gunstig beschikt werd over het adres van den heer D. de Boer, betreffende zijn aanslag in de hondenbelasting, idem van den heer C. Heinis. Van den heer G. Boots inge komen verzoek om ontheffing van schoolgeld we gens langdurige ziekte van een der kinderen. Met algemeene stemmen werd dit verzoek ingewilligd. Ingekomen schrijven van Ged. St. betreffende de nieuwe regeling van liet Motor- en Rijwielreele- ment. Besloten wordt Ged. St. te berichten dat de raad bereid is te zijner tijd in overleg te treden. De voorz. deelt mede dat men aan 't eind is van het uitgetrok ken bedrag voor de werkverschaf fing dat er een 12-tal werke- ioozen zijn, uitsluitend gehuwden en kostwinners. De heer Stubenitsky steltvoor het uurloon voor de werkeloozen te verhoogen van 35 tot 40 cent. De heer Kaay is hiertegen.de loonstandaard voor los werk is niet hooger dan 30 a 35 cent. Ook de heer Maarse is van meening dat de gemeente het gewone loon niet moet over schrijven. Het voorstel van den heer Stubenitsky werd niet onder- stemd en kon niet in stemming worden gebrachteveneens diens voorstel om de werkeloozen (on- gehuwden geen kostwinners) deel te laten nemen aan de gemeente werkvoorziening. Na eenige besprekingen wordt besloten opnieuw f 500 uit te trekken voor de werkverschaffing, welk bedrag zal gevonden wor den f 300 uit de meerdere uit- keeringen dan geraamd was van de Maatschappij en de post bag- gerwerk met f 200 te verlagen. Bij de rondvraag, uit de heer Kaay zijn ontstemming over de wijze waarop de ambtenaar ter secretarie een deputatie der wer keloozen had ontvangen spreker vindt deze manier van optreden op, zijn zachts genomen, een groot gebrek aan humaniteit, en ver zoekt den voorz. voortaan op dergelijke onheusche behande lingen van den ambtenaar te willen toezien. De voorz. zegt, dat de heer Kaay het zeker van één kant heeft gehoord, en dat bij hem geen klacht is ingekomen tegen dit optreden. De persoon die namens de werkeloozen het woord voerde; vroeg, waar de burgemeester was terwijl ieder wist dat deze door ongesteldheid niet aanwezig kon zijnook de loco-burgemeester was niet ter secretarie. „Dat is ook een mooi Gemeen-

Rijper Nieuws- en Advertentieblad | 1927 | | pagina 1